Po ubiegłotygodniowych zmaganiach w Dublinie, światowa elita wraca do gry. W tym tygodniu rozegrany zostanie turniej Champions League of Darts w Leicester.
W zeszłym tygodniu udało nam się trafić doubla i zgarnąć 400 złotych profitu, jak będzie tym razem? Zapraszam do analizy.

1000 PLN od depozytu + 120 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Kod promocyjny: 1140PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Format rozgrywek:

W początkowej fazie zmagania podzielone są na dwie czteroosobowe grupy, w której zachodzi system gry każdy z każdym. O kolejności w tabeli decyduje ilość punktów, a w drugiej kolejności liczba wygranych legów.
Z każdej grupy awansuje dwóch najlepszych zawodników, którzy mierzą się w półfinałach.
Faza grupowa rozgrywana jest do 10 wygranych legów, pucharowa do 11 wygranych.

Historia turnieju:

Jest to czwarta edycja turnieju do tej pory zwyciężali w nim Phil TAylor, Mensur Suljovic oraz Gary Anderson. Gary w tym sezonie ma szansę na odniesienie drugiego zwycięstwa z rzędu.,a jeśli dotrze do finału będzie to jego trzeci z kolei.
W ubiegłorocznym finale Gary Anderson w Szkockim pojedynku pokonał Petera Wrighta 11-4 notując przy tym fantastyczną średnią rzutu 101,47.
Rekordzistą jeśli chodzi o tą statystykę jest nie kto inny jak Michael van Gerwen, który w 2018 roku podczas pojedynku w fazie grupowej z Chisnallem, uzyskał średnią 111,23!

Michael van Gerwen

W grupie A turnieju przyjdzie się zmierzyć Michaelowi Smithowi, Jamesowi Wadeowi, Garemu Andersonowi, oraz zwycięzcy ubiegłotygodniowego turnieju van Gerwenowi.
Natomiast grupa B to już zmagania Wrighta, Gurneya, Pricea, oraz Crossa.

Nie ukrywam, że w dzisiejszej analizie skupię się na tylko jednym zawodniku, którym jest Michael van Gerwen, ponieważ jest to jeden z ostatnich turniejów, którego Holendrowi nie udało się jeszcze wygrać.

Zacznijmy od przedstawienia sylwetki Holendra. Michael van Gerwen jest 30 letnim zawodnikiem, w obecnej chwili zajmuje pierwsze miejsce w rankingu PDC . Swoje pierwsze triumfy święcił już w wieku 17 lat kiedy to pierwszy raz na oczach telewidzów, zakończył lega 9 lotkami i wygrał finał Mistrzostw Świata 2006. Jednak po tym osiągnięciu utracił wielką formę i do poważnego rzucania wkroczył ponownie w 2012 roku, w którym to z 32 miejsca rankingu na początku roku, awansował na 4 w przeciągu tego jednego sezonu. W ciągu siedmiu lat stał się najbardziej utytułowanym darcistą, zaraz po Philu Taylorze. Na ten moment ma na swoim koncie blisko 80 wygranych turniejów, w samym 2016 wygrał ich, aż 25.

Od tamtego okresu na swoim koncie, biorąc pod uwagę tylko najistotniejsze triumfy posiada:

– trzy zwycięstwa w World Championship
– dwa w World Matchplay
– pięć w rozgrywkach World Grand Prix
– pięć w Premier League
– cztery Mistrzostwa Europy
– cztery Finals Masters
– pięć Masters
i wiele wiele innych…

Jest ten jeden turniej, w którym zwycięstwa jeszcze nie odnosił,ale udało mu się grać w finale w 2016 roku z Philem TAylorem, niestety ulegając swojemu Mistrzowi. I jest to właśnie Champions League of Darts!

Jeśli chodzi o hierarchię świata darta to uznawanie Gerwena za drugiego w klasyfikacji po Taylorze to już kwestia bardziej w uznaniu zasług Anglika dla tego sportu, niż sama czysto sportowa rozgrywka. Holender ma przed sobą jeszcze wiele lat gry, o ile nie znudzi mu się wygrywanie, i z pewnością przeskoczy Phila we wszystkich statystykach i rankingach.

Co obstawiać?

Moim zdaniem ciężko w obecnej rozgrywce znaleźć zawodnika mogącego zagrozić w odniesieniu sukcesu Gerwenowi w tym tygodniu w Leicester. Dodatkowo biorąc pod uwagę format rozgrywek czyli same legi, bez setów, jest to bardziej odpowiadający Holendrowi format, gdyż może sobie spokojnie pozwolić na utratę pojedynczych legów i ryzykowne zagrania. Może mało profesjonalne z mojej strony jest nie analizowanie innych graczy w turnieju, ale Gerwen w tym momencie to półka wyżej.

TYP: zwycięzca turnieju van Gerwen

Kurs: 2,35 (Fortuna)

Zagranie bez ryzyka:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 1140PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 120 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem.