Nadszedł czas na ostatnie starcia w szlemie kończącym tegoroczny sezon Wielkiego Szlema. Po dwóch tygodniach rywalizacji, gdzie udział w turnieju wzięło 128 zawodników oraz 128 zawodniczek, dotarliśmy do końca i pozostała tylko jedna niewiadoma. Kto podniesie najważniejsze trofeum w tej części sezonów na kortach twardych. Czy będzie to Novak Djokovic, a może jego przeciwnik Danill Medvedev? Na to pytanie postaram się odpowiedzieć w moim artykule, do którego serdecznie zapraszam! Sprawdźcie, co proponujemy na finał US Open panów! 

Załóż konto w STS i graj bez ryzyka do 234PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: ZAGRANIE

Danill Medvedev vs Novak Djokovic

12.09.2021 r. – 22:00

Najwyższy zakład bez ryzyka w Polsce razem z Zagranie i naszym kodem promocyjnym przy rejestracji do STS! 

Ostatni mecz  tego turnieju, który z pewnością przyniesie nam sporo emocji. Mamy powtórkę z początku sezonu, gdzie w pierwszym szlemie tego roku w Australii w finale rywalizacji mieliśmy taki sam skład zawodników. Dzisiaj o przejście do historii powalczy Novak Djokovic, a przeciwstawić się mu postara najlepszy zawodnik dolnej drabinki, Danill Medvedev. Dla mnie zdecydowanie to Serb jest zawodnikiem, któremu bliżej do wywalczenia tego trofeum, jednak czy będzie to szybkie 3:0 w setach? Osobiście liczę na trochę więcej walki, niż miało to miejsce na drugim krańcu ziemi. Danill stracił tlyko jednego seta w całej rywalizacji na tych kortach, ale nie miał jeszcze okazji mierzyć się z przeciwnikami o porównywalnym poziomie tenisowego rzemiosła. To może być bardzo ważny aspekt w tej rywalizacji, gdyż nie mógł sprawdzić jeszcze swoich pełnych umiejętności. Do tego poziom mentalny też będzie szczególnie ważny, a wiemy, że Rosjanin lubi zaburzać swój system gry przez brak opanowania swoich emocji. Nole z kolei jest zawodnikiem stworzonym do wygrywania takich pojedynków. Wykorzystuje każde zawahanie rywali dąży do zawładnięcia gra na korcie. Wielu skreślało jego możliwości wygrania w Australii, jednak pokazał, że obecność na pierwszym miejscu w rankingu jest w pełni zasłużone. Kibice nie będa mieli łatwego wyboru, gdyż ani jeden zawodnik nie jest ich ulubieńcem. Podczas obecnego turnieju więcej nabroił Danill, więc jeszcze gorzej dla niego w kwestii mentalnej. Jak widzę formę obecnych finalistów przed ostatecznym starciem? Ten typ będziemy grali z oferty bukmachera STS, gdzie czeka na Was najwyższy bonus na start bez ryzyka za rejestrację! 

banner grupa zagranie 40k

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Danill Medvedev

Pierwszy zawodnik, który pojawił się w finałowych zmaganiach, to Rosjanin i obecnie wicelider rankingu ATP. Ma on za sobą bardzo udany turniej, chociaż nie może powiedzieć o sympatii publiczności, która zdecydowanie bardziej kibicuje przeciwnikom. Dzieje się tak po jego licznych wybrykach, przy braku opanowania emocjonalnego. Często jest to rozwalanie rakiet i linczowania publiczności w wywiadach pomeczowych. Jednak mimo to, jest w stanie poradzić sobie z tym w meczu z niżej rozstawionymi zawodnikami. Moim zdaniem nie miał jeszcze okazji zmierzenia się z jakimś poważnym zawodnikiem na tym turnieju, gdyż bardzo dobrze ułożyła się dla niego drabinka. Zdecydowanie ma on jedne z najlepszych umiejętności defensywnych, ale przypomina mi się finał z tego sezonu z Australian Open, gdzie Rosjanin nie tak, że nie poradził sobie z przeciwnikiem, jak z samym sobą. Bardzo ważne w finałach szlemów jest podejście mentalne, a Rosjanin jest bardzo wyczulony na punkcie tego, kiedy nie idzie mu spotkanie, gdzie przeważa. Do tej pory mógł łatwo przechodzić przeciwników, którzy nie byli tak dobrze przygotowani pod jego grę. Mocno wierzyłem w walkę Felixa w półfinałowym starciu, ale jednak głowa dalej nie jest przygotowana na wielkie starcia. Danill zdecydowanie zyskał po drugim secie, gdzie obronił piłki setowe i później już zgładzić pogubionego Felixa, nie dając mu szans na końcowym dystansie spotkania. Czy dzisiaj będzie w stanie wygrać swój pierwszy szlem w życiu, czy raczej ponownie głowa na tyle zawiedzie, że im dalej w mecz, tym większe pole do manewru będzie oddawał przeciwnikowi? 

Novak Djokovic

Do ostatniego kroku w zdobyciu Wielkiego Szlema brakuje już tak niewiele. Novak Djokovic może zapisać się wielkimi głoskami w historii światowego tenisa. Bez wątpienie już jego nazwisko jest bardzo mocno utrwalone w światowym tenisie, jednak dzisiaj może osiągnąć Wielki Szlem oraz zdobyć swój 21. triumf w szlemach. Tym samym zrówna się z Rogerem Federerem oraz Rafaelem Nadalem i razem będą liderować w tym zestawieniu. Bardzo możliwe, że tylko do następnego szlema będziemy obserwować całą trójkę na wspólnym miejscu w zestawieniu generalnym zdobytych trofeów. Nole przełamał swoją głowę, która była mocna zachwiana po przegranych Igrzyskach Olimpijskich. Ten półfinał miał niesłychane znaczenie dla niego i dla jego podejścia do finału. Teraz przystąpi on na zupełnie innej psychice do meczu, co sądzę, że może go tylko wzmocnić. W tym turnieju był tylko jeden mecz, gdzie Nole nie stracił seta. Jednak on czasami właśnie tak gra, że cały turniej może oddać sety, aby w decydujących momentach się odpalić i wygrywać spotkania ze znaczną przewagą. Jego przewaga wyszła w półfinale nad najważniejszym rywalem na kortach w USA. Pięć setów ze Zverevem, jednak ostatni set zdecydowanie pod jego dyktando. To pokazuje jego siłę mentalną i taktyczną do zawodów takiego formatu. Myślę, że będzie miał zdecydowaną przewagę nad Medvedevem, który jest mocno niestabilny w swoich poczynaniach mentalnych, co z pewnością nie będzie pomagało przy takim zawodniku, jak lider światowego rankingu. Co więc myślę o zakładach na to spotkanie? Ostatni typ na US Open gramy z oferty zakładów bukmacherskich STS! 

Co proponuję?

W tym spotkaniu raczej szedłbym przeciwko zwycięstwu Medvedeva, który jest dla mnie zawodnikiem zupełnie nie sprawdzonym na tym turnieju. Co prawda stracił tylko jednego seta w całej rywalizacji, ale mocno waha się jego dyspozycja mentalna, co w finałach szlemów jest jednym z najważniejszych aspektów. Tego problemu nie ma Nole, który ma już niezwykłe doświadczenie w takich rozgrywkach. Będzie on niesamowicie zmotywowany i wątpię, że będzie chciał ten mecz przeciągać. Dużo bliżej mi do wniosków, że Novak przeszedł już najcięższego rywala w postaci Alexandra Zvereva i teraz już na pełnej mocy przystąpi do ostatniego pojedynku. Wielu może się kierować tym, że Medi kilka razy wygrywał w starciach z Novakiem. Jednak trzeba pamiętać, że finały szlemów to zupełnie inna bajka i zdecydowanie doświadczenie gra tutaj główna role. Jego więcej ma Serb i dzisiaj to on powinien zapisać się w kartach historii nie przeciągając meczu. Gram na win Novaka z handicapem setów. 

Dziękuje za przeczytanie mojego opisu do końca. Teraz zapraszam do zerknięcia na opinie o STS od Zagranie! 

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 234 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

Djokovic vs Medvedev

US Open dobiegło końca, ale dalej śledźcie nasze propozycje na kolejne turnieje z tenisa –> Zagranie typy na tenis 

fot. Andrew Schwartz

Zaloguj się aby dodawać komentarze