Dallas Stars pierwszym finalistą na zachodzie? NHL PLAY-OFF AKO 2.70!

Poznaliśmy parę, która będzie walczyć w finale konferencji wschodniej. Teraz czas poznać ekipy, które o awans do głównego finału powalczą na zachodzie. Niedzielnej nocy, jako pierwsi o promocję powalczą Dallas Stars, którzy zmierzą się w Seattle z Kraken. Starcie w Climate Pledge Arena będzie jedynym, bo Edmonton Oilers z Vegas Golden Knights powalczą kilkanaście godzin później, ale my, żeby się nie rozdrabniać, weźmiemy pod lupę oba te spotkania. Jutro po serii analiz robię wolne, ale cały czas walczymy o czwarty trafiony kupon z rzędu! Teraz zaprasza zainteresowanych do sprawdzenia końcowych predykcji.

Seattle Kraken – Dallas Stars (stan rywalizacji 2-3): typy i kursy bukmacherskie (14.05.2023)

Już na starcie zachęcam Cię do zapoznania się z naszym kodem promocyjnym. Role diametralnie się odwróciły w przypadku Seattle Kraken, którzy w pierwszej rundzie przeciwko Colorado Avalanche po pięciu spotkaniach mieli okazję zamknąć rywalizację, ale tego nie potrafili zrobić i dopiero siódmy mecz musiał o wszystkich rozstrzygnąć. Dallas Stars znaleźli się w dokładniej takiej samej sytuacji w swojej pierwszej serii przeciwko Minnesocie Wild i zdołali zakończyć tamtą batalię w sześciu meczach. Praktycznie przez większość trwania tej serii ton rywalizacji nadawali Kraken, którzy wygrywali odpowiednio pierwsze i trzecie starcia, co sprawiło, że już dwa razy wychodzili na prowadzenie. Stars wygrali w drugim i czwartym meczu, co sprawiło, że za każdym razem potrafili oni wracać do gry. Piąte starcie padło również łupem hokeistów z Dallas, którzy jako pierwsi w tej parze potrafili utrzymać zwycięstwo z poprzedniego spotkania.

Cofnijmy się ponownie do szóstego starcia pomiędzy Stars a Wild i sprawdźmy, jak do tak kluczowego starcia podeszli nie tak dawni finaliści play-off z 2020 roku. Stars wtedy postawili na atak, dzięki czemu oddali więcej strzałów od swojego rywala, jednak mnie bardziej interesuje ich dyscyplina w tamtej potyczce, czyli ile zebrali kar dwuminutowych. W pierwszej tercji gracze Stars dwa razy lądowali na ławce kar, co nie wróżyło z ich strony mocnej dyscypliny. Jednak stało się zupełnie inaczej i do końca spotkania hokeista z Dallas nie wylądował na ławce kar, ani na chwilę. Teraz sprawdźmy sobie, jak spisywali się Kraken w swoim najważniejszym meczu przeciwko Avalanche. Stroną dominującą w strzałach byli Avs i także pod względem kar, bo żaden zawodnik z Denver nie został ukarany w ciągu trwania całego starcia. W tym aspekcie trudno było rywalizować Kraken, ale do ich dyscypliny też nie można mieć zarzutów, ponieważ na ławkę kar w tamtym spotkaniu powędrował tylko Dunn, ale ta kara sprawiła, że Avs zdobyli kontaktowe trafienie, więc do końca już się pilnowali wszyscy gracze z Seattle.

Statystyki:

  • Seattle Kraken w play-off spędzili na ławce kar 112 minut
  • Dallas Stars w play-off na ławce kar spędzili 182 minuty
  • W bezpośrednich meczach tych ekip w play-off dwa razy oba zespoły uzbierały więcej niż siedem kar dwuminutowych
  • Gospodarze w 12 spotkaniach spędzili 40 minut na ławce kar po karach dwuminutowych
  • Goście w 11 meczach spędzili 45 minut na ławce kar po karach dwuminutowych

Co obstawić?

Gospodarze cały czas nie są chętni do tego, aby sprawdzać, czy ich gra w osłabieniach polepszyła się względem sezonu regularnego i cały czas starają się łapać bardzo mało kar w meczach. Stars bardzo solidnie wyglądają w przewagach, więc nie można się tutaj dziwić Kraken, ale goście bardzo często dostosowują się poziomem i też tych przewinień nie łapią jakoś sporo. Nadchodzące spotkanie jest dla gospodarzy być, albo nie być dalej w grze, więc na pewno postawią na mocną dyscyplinę, bo to przynosiło im zamierzone efekty. Liczę, że zarówno jedni, jak i drudzy nie będą często lądować na ławce kar, bo mój typ właśnie tego dotyczy. Pragnę przypomnieć, że nie samym hokejem na lodzie człowiek żyje, więc sprawdź jakie typy dnia dla Ciebie przygotowaliśmy!

Poniżej -7,5 kar dwuminutowych w meczu
Kurs: 1.77
Zagraj!

Edmonton Oilers – Vegas Golden Knights (stan rywalizacji 2-3): typy i kursy bukmacherskie (14.05.2023)

Dzielnie walczyli o pierwsze prowadzenie w serii Edmonton Oilers, ale koniec końców ponownie lepsi byli Golden Knights. Jeszcze żadna z ekip nie potrafiła wygrać dwóch meczów z rzędu i cały czas mamy wymianę zwycięstw. Teraz wracamy do Edmonton, gdzie Oilers będą musieli odpowiedzieć wygraną, bo każdy inny scenariusz grozi odpadnięciem, a można chyba pokusić się o to, że ten, kto awansuje z tej pary będzie miał spore szanse wśród innych ekip na końcowy triumf. Trochę osłabieni do czwartego starcia przystępowali hokeiści z Las Vegas, a mimo to zdołali być lepsi o jedno trafienie. W defensywie zabrakło zawieszonego Pietrangelo, który nie zagra również w szóstym meczu oraz kontuzjowanego Brossoita, którego musiał zastąpić Hill. Między słupkami Oilers również doszło do zmiany, ale w trakcie spotkania i nie z powodu kontuzji, a raczej słabszej dyspozycji Skinnera zmienił Campbell, który zachował czyste konto i teraz możemy się zastanawiać, którego z nich zobaczymy w jednym z najważniejszych meczów tego sezonu. Również małą zagadkę mamy w bramce Golden Knights, bo Brossoit prawdopodobnie ma być gotowy na to spotkanie, ale z Hillem w bramce klub z Las Vegas zdołał odnieść zwycięstwo. Wszystkie typy NHL, które do tej pory graliśmy są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie.

Statystyki:

  • Żadna z ekip w tej parze nie potrafiła wygrać dwóch meczów z rzędu
  • W całym sezonie Golden Knights nie potrafili wygrać dwóch meczów z rzędu przeciwko Oilers
  • Gospodarze w play-off jeszcze nie przegrali dwa razy z rzędu
  • Goście w pierwszej rundzie zdołali wygrać cztery spotkania z rzędu

Co obstawić?

Według mnie ta seria może potrwać do końca i w szóstym meczu to Oilers będą triumfować. Gospodarze już dwa razy wracali do rywalizacji i teraz zrobią na pewno wszystko, aby trzeci raz to uczynić. McDavid potrafili w przekonujący sposób odpowiadać na porażki i liczę, że zrobią to ponownie, dlatego proponuję tutaj ich wygraną z uwzględnieniem dogrywki.

Edmonton Oilers końcowe zwycięstwo
Kurs: 1.53
Zagraj!

Foto. PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze