Czy rzymska klatka zweryfikuje Jacka Murańskiego? Kupon na FAME 12 o 243 PLN!

Don Kasjo udziela wywiadu

FAME MMA nie przestaje zaskakiwać! Na dzisiejszej gali zobaczymy aż 11 pojedynków. Zaczniemy od walki amatorów wieńczącej turniej Road To Armia, następnie odbędą się walki w formule MMA, a w walce wieczoru zobaczymy tak naprawdę… dwie walki – w boksie. To nie wszystko, bo na koniec czeka nas jeszcze ekstra fight w klatce rzymskiej! To będzie długi wieczór!

Obstawiaj walki na FAME MMA 12 z kodem promocyjnym Betclic: VIPFAME. Załóż konto z naszego linka promocyjnego i odbierz zakład bez ryzyka 550 PLN!

zakłady i typy na don kasjo wrzosek

Kasjusz “DonKasjo” Życiński vs Marcin “Polish Zombie” Wrzosek

Typy i kursy bukmacherskie (20.11.2021)

Wszystkie walki nadchodzącej gali FAME możesz typować u bukmachera Betclic, jeśli nie masz jeszcze konta u tego bukmachera, możesz założyć je, korzystając z naszego linka promocyjnego. Walką wieczoru dzisiejszej gali FAME znów będzie starcie w formule bokserskiej. Choć ewidentnie formuła ta nie jest zbyt widowiskowa i nie budzi tak wiele emocji, jak walki w MMA lub choćby te stójkowe pojedynki w małych rękawicach, to organizatorzy ciągle wręcz dopasowują formułę i rywali pod swoją gwiazdę – Don Kasjo. Nie inaczej jest tym razem, zmierzą się ze sobą bowiem zawodnicy na co dzień walczący w całkowicie innych kategoriach wagowych. Kasjo w swojej ostatniej walce z Normanem Parke ważył niecałe 84 kg. Na dzisiejszym ważeniu samozwańczy król wniósł na wagę ponad 87 kg. Wrzosek natomiast dziś na wagę wniósł 80,4 kg. Różnica na korzyść Kasjusza wynosi więc prawie 7 kg! Warto tu przypomnieć, że Polish Zombie przez większość swojej kariery w MMA walczył w kategorii do 66 kg (!) i dopiero dwie ostatnie walki stoczył w kategorii lekkiej, więc walka w tym limicie dla niego będzie całkowitą nowością. Będziemy mieć tu więc ogromne dysproporcje, co było widać na ważeniu. Czy ta kwestia będzie decydująca w tym starciu? 

Gabaryty nie walczą

Podobną proporcję gabarytów widzieliśmy w ostatniej walce Kasjusza ze Storminem, która nomen omen pokazała wiele słabych punktów uczestnika telewizyjnych show. Kasjo nie radził sobie z presją ze strony Normana, bardzo słabo wychodziło mu wykorzystywanie swojego zasięgu i kiepsko zaprezentował się ze strony pracy na nogach, dając się przez niemal większość walki spychać się na siatkę. Choć wiele było wówczas wokół tej konfrontacji niesnasek, to patrząc z perspektywy czasu, Norman wygrał zasłużenie. Świadkami podobnego widowiska możemy być dzisiaj.

Wydawać by się mogło, że Kasjo do tej walki przystępuje w naprawdę dobrej formie i nie jest tak, że nie trenuje on tak, jak się to powszechnie przyjęło. Czy tak będzie rzeczywiście i przełoży się na jego dyspozycję w walce? Uważam, że Kasjo będzie miał większy problem, żeby wygrać z Wrzoskiem niż ze Storminem. Z jednej bardzo prostej przyczyny. Wrzosek nie tylko potrafi sporo przyjąć jak Parke, ale jest dużo lepiej ułożonym strikerem niż Irlandczyk. Przede wszystkim Polish Zombie jest bardzo mobilny i aktywny – przynajmniej tak było w jego walkach MMA i tego należy się spodziewać w tej konfrontacji, bowiem w tej formule także Wrzosek nie walczył ostatnimi czasy. Ważnym aspektem tej konfrontacji jest ponadto fakt, że rękawice, w których będą rywalizować zawodnicy, będą mniejsze, niż miało to miejsce przy okazji walki Kasjo vs Parke. Większe rękawice tutaj byłyby atutem Kasjo, któremu łatwiej byłoby chronić się za podwójną gardą.

Podsumowanie

Uważam, że musielibyśmy zobaczyć Kasjo w najlepszej formie, niż kiedykolwiek w FAME, aby był w stanie na dystansie 3 x 6 minut wypunktować Wrzoska, a i wówczas nie byłoby to pewne. Nie spodziewam się tu także nokautu ze strony gwiazdy FAME. Wrzosek ostatni raz przegrał przed czasem w 2013 roku! Dystans 18 minut nie będzie także nowością dla Wrzoska, który w walkach mistrzowskich w KSW rywalizował przez 25 minut, choćby z Normanem Parkiem. Obstawiam, że to starcie będzie wyglądać podobnie, co starcie Kasjo vs Parke i również wygra je były zawodnik MMA. Obstawiam wygraną Polish Zombie na punkty i zwrot w przypadku jego wygranej przed czasem.

grupa 40

Chcesz więcej informacji ze świata sportów walki?

Wejdź na https://zagranie.com/analizy-boks-mma/

Co tydzień znajdziesz tam analizy i omówienia najciekawszych wydarzeń MMA i nie tylko!

Arkadiusz Tańcula vs Jacek Murański

Typy i kursy bukmacherskie (20.11.2021)

Drugą walką na naszym kuponie będzie starcie owiane dość dużą tajemnicą, a mowa o konfrontacji Jacka Murańskiego z Arkadiuszem Tańculą. Choć wiele osób wciąż zastanawia się, czy ta walka rzeczywiście dojdzie do skutku, to wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście tak będzie. Nieco kuriozalnym jest natomiast fakt, że Jacek Murański przystępuje do tego starcia z bardzo poważną kontuzję łokcia i z tego, co mówi, nie będzie w klatce mógł używać jednej ręki. Czy walcząc jedną ręką Jacek Murański będzie miał szansę pokonać Arkadiusza Tańculę? Niekoniecznie, pytanie natomiast, czy owa kontuzja nie jest wymówką przed ewentualną porażką.

Jak zostało to ogłoszone, pojedynek ten odbędzie się w klatce o wymiarach 3 x 3 metry, nie będzie tu więc miejsca, żeby uciekać i zwarcie jest nieuniknione. Wydaje się, że to Tańcula będzie miał po swojej stronie umiejętności i pewnie także kondycję (mimo, że to u niego ostatnio kulało, tu nie wyobrażam sobie, aby w tym aspekcie lepiej zaprezentował się 52-letni rywal. Co ciekawe, Tańcula będzie także cięższy od Murańskiego.

Czy konfrontacja ze starym Murańskim będzie dla Tańculi trudniejsza niż z synem Jacka? Wydaje się, że taka być nie powinna, bo nie ma tu raczej zbyt wielu aspektów, w których starszy z Murańskich przewyższałby młodszego, choć z pewnością jego mityczne umiejętności stoją pod dużym znakiem zapytania. Obstawiam, że Tańcula będzie chciał tę walkę rozegrać możliwie jak najbardziej na chłodno, aby nie podpalać się tak, jak w ostatniej konfrontacji, jednak z tym może mieć problem w tak małym oktagonie. Czas jednak powinien tu być po jego stronie i o ile nie zobaczymy jakichś szalonych zaskakujących technik ze strony Murańskiego, Tańcula powinien wygrać to starcie, najprawdopodobniej przez GNP.

kupon FAME 12

fot. PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze