Dziś, po jednym dniu przerwy, powracają Mistrzostwa Świata w League of Legends! Tak jak zawsze, druga część fazy grupowej, czyli rewanże, jest rozgrywana przez cztery dni i w każdym z tych dni rozstrzygana jest jedna grupa. Z tego powodu zobaczymy dziś sześć spotkań w wykonaniu drużyn z grupy A, w tym oczywiście naszego europejskiego Rogue. Czy drużyna Inspireda zdoła wykaraskać się ze swojej trudnej sytuacji i awansować do kolejnej fazy?

 

Fuksiarz – skorzystaj z zakładu bez ryzyka 50% do 500 zł (zwrot na konto główne – można od razu wypłacić)!

Fuksiarz koszulka do baneru
Fuksiarz koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 500 zł bez ryzyka + 40 zł na miesięczny dostęp do Polsat Box Go Sport!

(zwrot na konto główne - możesz od razu wypłacić)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

BEZ RYZYKA: 50% do 500 zł
POLSAT BOX GO: miesięczny dostęp

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

FunPlus Phoenix – Damwon KIA
15.10.2021 r. Godz. 13:00

Zaczynamy od zdecydowanie największego hitu dzisiaj, czyli od starcia pomiędzy Damwon Kia  a FunPlus Phoenix, czyli odpowiednio pierwszym i drugim miejscem w grupie. Przed startem sprawdźcie jeszcze kod promocyjny  to z nim możecie otrzymać fajne gratisy! W  pierwszym spotkaniu to drużyna z Korei okazała się być lepsza i zaprezentowali to w bardzo dominujący sposób, nie dając nawet szansy dla swoich rywali z Chin. Czy jednak gra obydwu ekip zmieniła się na przestrzeni tego tygodnia i czy być może tym razem mecz potoczy się inaczej?

Według mnie mecz z Damwon był najgorszym spotkaniem w wykonaniu FPX i oczywiście nie mam tu na myśli, tylko tego, że jest to jedyny mecz który przegrali, a po prostu ich draft, plan na grę i samo wykonanie było bardzo słabe i wydaje się, że mogło po prostu wynikać z niezrozumienia dokładnie mety turnieju i postawienie na złego gracza w swojej drużynie. Dla wielu kibiców i ekspertów to Doinb, czyli midlaner chińskiej formacji jest kluczowym zawodnikiem w kompozycji FPX i to on ma największe umiejętności i możliwości na pociągniecie gry do przodu. Z jakiegoś jednak powodu w pierwszym meczu drużyna zdecydowała się na umieszczenie go na Galio, który raczej nie ma dużych możliwości pod kątem zadawania obrażeń i prowadzenia gry. W każdym kolejnym spotkaniu Doinb udowadniał jednak, że jeśli mają wyjść z tej grupy na pierwszym miejscu to właśnie on będzie tym, który ich do tego zwycięstwa poprowadzi.Można więc powiedzieć, że Doinb jest prawdziwym bonusem dla FPX, wy natomiast macie szanse na taki bonus od Fuksiarza!

Damwon pierwszy tydzień rozgrywek zakończyli z wynikiem 3:0, jednak to nie znaczy, że są oni nietykalni. Mecz z Rogue wymknął im się spod kontroli i niewiele brakowało do ich pierwszej porażki, głównie dzięki niesamowitemu rozgrywaniu teamfightów przez Rogue w środkowej części spotkania.  Jeśli FPX nie da się tak zdominować we wczesnej fazie gry, jak również dadzą Doinb postać na której może zadawać dużą ilość obrażeń i po prostu ogrywać swoich rywali, to według mnie FPX z meczu na mecz wyglądało coraz lepiej, natomiast Damwon pomimo wygranych było dosyć niepewne w niektórych zagraniach. Decydującym czynnikiem przy ostatecznym wybieraniu typu na ten mecz są po prostu kursy.

Po tym jak Damwon w pewny sposób wygrało pierwsze spotkanie między tymi ekipami, bukmacherzy przestraszyli się trochę i wystawili bardzo wysokie kursy na zwycięstwo chińskiej drużyny. Według mnie FPX rozpędza się ze spotkania na spotkanie i to oni mogą dziś zakończyć serię Damwon. Kurs jest bardzo zachęcający, dlatego od niego rozpoczynam mój kupon w Fuksiarzu!


Fuksiarz
2.20
FPX wygra spotkanie

Baner grupy typerskiej facebook
Rogue – Cloud9

15.10.2021 r. Godz. 14:00

Jeśli nie kojarzycie tego bukmachera to koniecznie sprawdźcie recenzje i opinie na ich temat! Drugie spotkanie dnia i drugie spotkanie na naszym kuponie. Według mnie Rogue jest jedną z najbardziej pechowych drużyn tych Mistrzostw, a to wszystko oczywiście za sprawą Jankosa, który wylosował ich do grupy z Damwon i FunPlus Phoenix. Ekipa z Europy gra bowiem naprawdę bardzo dobrze i według mnie w każdej innej grupie mieliby ogromne szanse na awans do kolejnej rundy, a w tej muszą walczyc do samego końca i liczyć na potknięcie się kogoś u góry.

Dziś jednak swoją walkę zaczną od pojedynku z Cloud9, które po pierwszym tygodniu wykręciło bilans 0-3 i jeśli dziś przegrają z Rogue to mają autostradę do osiągnięcia wyniku 0-6. Czy jednak mają jakieś szanse, żeby tego meczu nie przegrać? Cloud9 wyraźnie zawodzi podczas tych mistrzostw, co zaczęło się już w fazie play-in, gdzie przegrali mecze zarówno z Unicorns of Love oraz DFM i ostatecznie musieli walczyć w meczu BO5 z Peace o awans do fazy grupowej. W meczu z FPX zaprezentowali się co prawda bardzo dobrze na początku, jednak z czasem coraz bardziej oddawali swoją przewagę i w rezultacie również to spotkanie zakończyło się ich porażką.

W zasadzie trudno jest tutaj znaleźć jakiekolwiek plusy ich dotychczasowego występu na Worldsach, dlatego dziwią mnie aż tak wysokie kursy na zwycięstwo Rogue w tym meczu. Rogue natomiast naprawdę wygląda solidnie i pomimo dwóch porażek na drużyny z Korei i Chin, to ich gra jest dopracowana i według mnie są oni o wiele lepszą ekipą niż ich rywale z Cloud9. W wybitnej formie jest Hans Sama, również Inspired jest kluczową postacią w ich game planie. Ich drafty są przemyślane, dokładne i pasują zarówno do mety, jak i do preferencji graczy, a w takim matchupie jak dzisiaj to może być bardzo ważne.

Dodatkowo na pewno mają w głowie to, że jeśli przegrają ten mecz, to na 100% żegnają się już w zasadzie z mistrzostwami świata, chyba że nagle bylibyśmy świadkami niespodzianki, gdzie któraś z pierwszych dwóch drużyn potknęłaby się. Według mnie Rogue ma wszystkie argumenty, żeby wygrać to spotkanie i tym razem zobaczymy powtórkę rezultatu z pierwszego dnia zmagań! Po więcej typów na League of Legends zapraszam na naszą stronę!

Fuksiarz
1.60
Rogue wygra spotkanie

Kupon esportowy fuksiarz

fot. Łukasz Laskowski/pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze