Nieudanie rozpoczęliśmy rok od typowania UFC, ale kto spodziewał się wygranej Cejudo w pierwszej minucie przez KO? Zbytnio zlekceważyłem zbijanie wielu kilogramów ze strony TJa. Zostawiamy to za sobą i dzisiaj bierzemy się za Bellatora, bo w weekend wielki finał Grand Prix wagi ciężkiej pomiędzy Fedorem Emelianenko i Ryanem Baderem. No to do analiz i typów!

Skuteczność typów MMA w 2019 roku: 0/1

Profit/Strata na kuponach MMA w 2019 roku: -100 PLN

Według wielu ekspertów i kibiców, Fedor Emelianenko jest najlepszym zawodnikiem mieszanych sztuk walki w historii. Mimo że jego najlepsze lata przeminęły to nadal wzbudza wiele emocji, a jego weekendowy bój jest wyczekiwany. Rosjanin zmierzy się z Ryanem Baderem, który jest obecnym mistrzem Bellatora w wadze półciężkiej, pozostaje niepokonany we wspomnianej organizacji oraz może pochwalić się passą sześciu wygranych z rzędu. Ponadto warto też pochylić się nad drugą walką od końca, gdzie zobaczymy Aarona Pico, czyli ekscytującego prospekta, który ma potencjał na dotarcie do światowej czołówki MMA.

Trzeba przyznać, że Fedor Emelianenko miał teraz swój moment, ale jasno muszę określić, że to kończy się na pojedynku z Baderem. Rosjanin nie walczył podczas turnieju z żadnym zawodnikiem, który kalibrem byłby zbliżony do mistrza wagi półciężkiej. Dochodząc do finału turnieju, Ostatni Car pokonał Franka Mira w podeszłym wieku oraz Chaela Sonnena, który w swojej karierze bił się do 84 kilogramów. Z całym szacunkiem do obu wymienionych fighterów, ale to nie jest poziom, który obecnie prezentuje Ryan Bader.

Aczkolwiek należy mieć na uwadze, że Fedor nadal posiada ogromną siłę, którą jest w stanie znokautować każdego rywala. Jednak wydaje się, że to jedyna droga Rosjanina do wygranej. Tymczasem mistrz Bellatora w wadze półciężkiej ma więcej scenariuszów, które zakończą się jego zwycięstwem. Przede wszystkim Bader ma swoje głębokie korzenie w zapasach, co prawdopodobnie wykorzysta w nadchodzącym pojedynku, aby bezpiecznie odnieść wygraną.

Śmiało można określić, że Darth nie ma najbardziej emocjonującego stylu. Głownie ze względu na ten aspekt, UFC nie przedłużyło z nim kontraktu. Jednak nie można mu zarzucić braku umiejętności i potrafi dominować w swoich walkach. Już w trakcie Grand Prix wagi ciężkiej Bellatora pokonał lepszych rywali niż Fedor, rozprawiając się z Mattem Mitrionem oraz King Mo Lawalem. Przypomnę, że Mitrione pokonał już Emelianenko podczas jednej z gali Bellatora, kiedy Rosjanin debiutował we wspominanej organizacji. No i Bader jest lepszy od Mitrione, więc… łatwo wskazać tutaj na wygraną obecnego czempiona wagi półciężkiej. Jednak kursy na jego zwycięstwo są niskie, bo wynoszą zaledwie 1,29. Mając na uwadze styl walczenia ze strony faworyta weekendowego starcia można zaryzykować, że sposób odniesionej wiktorii to decyzja. Wątpliwości może budzić fakt, że pojedynek potrwa aż 25 minut, więc czy ewentualnie Fedorowi starczy tyle wytrzymałości? Uważam, że można zaryzykować, ale stawkując ostrożnie. Kurs w LV BET na zdarzenie, że walka Emelianenki z Baderem potrwa cały dystans to aż 4,75.

Typ MMA na walkę Fedora z Baderem

W drugim starciu od końca zobaczymy Aarona Pico. Co warto o nim wiedzieć? Jeszcze przed pierwszą zawodową walką MMA, Amerykanin był okrzyknięty zawodnikiem z wielkim potencjałem. Jednak w swoim debiucie przegrał. Aczkolwiek od tego czasu były zapaśnik wygrał cztery walki z rzędu w efektownym stylu. Teraz jego rywalem będzie Corrales, który jest weteranem. Szczególnie wobec tak mało doświadczonego zawodnika w MMA można mieć wątpliwości o ostateczny rezultat, ale… nie jest tak, że Pico nie mierzył się już z takimi rywalami.

Faworyt omawianego starcia pokonał ostatnio we wrześniu Leandro Higo zwyciężając w pierwszej rundzie przez nokaut. Może rywal nie robi wrażenia, ale nie jest to też ogór, który po prostu był wystawiony do stworzenia highlightu dla gwiazdy Bellatora, ponieważ był w przeszłości między innymi pretendentem do pasa. Nie można lekceważyć Corralesa, który ma cztery wygrane z rzędu, ale w mojej opinii Pico słusznie jest uznawany za wielki talent, więc uważam, że 22-latek zwycięży budując swoją pewność siebie. Przypomnę, że faworyt starcia wywodzi się z zapasów… więc w razie kłopotów może zwyciężyć przez kontrolę w parterze. Tak jak to prawdopodobnie zrobi Bader z Fedorem. W kwestii typerskiej nie mogę doradzić tej pozycji, bo mnożnik na Pico to zaledwie 1,16.