Mamy dziś czwartek, więc czas na żużlowe spotkania na Wyspach. W angielskiej Premiership odbędą się dwa pojedynki, w których faworytami są gospodarze. Czy Piraci z Poole pewnie pokonają Ipswich Witches? Czy Wilki z Wolverhampton są w stanie sprawić niespodziankę na wyjeździe? Zapraszam do sprawdzenia analizy dwóch typów z forBET na dzisiejsze starcia.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

Poole Pirates vs Ipswich Witches

Można powiedzieć, że pojedynek prawie na szczycie tabeli, ponieważ zmierzy się druga ekipa z trzecią. Faworytem spotkania oczywiście jest Poole Pirates, które w swoich szeregach ma Jacka Holdera i Nicolaia Klindta. Najlepsi zawodnicy gospodarzy otrzymają po jednym dodatkowym biegu, ponieważ będą stosowali “zastępstwo zawodnika” za Bradyego Kurtza. Czy goście są w stanie sprawić tu niespodziankę? Mają kilku rajderów, których stać na dobry wynik wyjazdowy. Jako gość pojedzie Scott Nicholls, który angielskie tory zna jak mało kto. Świetnie potrafią pojechać Edward Kenneth i Jake Allen i to właśnie na pozycjach 6 i 7 goście dysponują przewagą. Decydujący może być handicap własnego toru, ale myślę, że zobaczymy wyrównany pojedynek od pierwszego do ostatniego biegu. Premiership w ostatnim czasie bywa nieprzewidywalna, wygrywa zespół, który ma więcej szczęścia danego dnia i lepiej odnajduje się w przełożeniach.

Co obstawiać?

Nie podejmę się typowania wyniku meczu, ponieważ kurs na gospodarzy jest dość niski, a może tutaj dojść do niespodzianki. Z tego powodu typuję pojedynek dwóch zawodników Poole Pirates, którzy w tym meczu pojadą w jednej parze. Moim zdaniem Nicolai Klindt będzie lepszy od Josha Grajczonka. Duńczyk jest pewniejszym zawodnikiem i zacznie spotkanie z lepszych pól startowych. Kangur ostatnimi czasy jeździ bardzo nierówno i dobre biegi przeplata z bardzo słabymi. Potrafi rozpocząć spotkanie od zera, żeby potem się rozkręcić. Myślę, że w takiej sytuacji to Klindt zdobędzie więcej punktów, gdyż potrafi pojechać na dobrym poziomie od samego początku. Na to zdarzenie forBET wystawił kurs 1,60 i należy pamiętać, że ten bukmacher bierze pod uwagę wszystkie biegi zawodników.

Zdarzenie: Poole Pirates – Ipswitch Witches

Typ:  Klindt lepszy od Grajczonka

Kurs: 1.60

Swindon Robins vs Wolverhampton Wolves

W zestawieniu gospodarzy po długiej przerwie zobaczymy Tomasza Musielaka, który wraca po kontuzji kolana. Polak pojedzie w drużynie, w której jeżdżą również Jason Doyle i Troy Batchelor – dwie rakiety na angielskich torach. Choć w przypadku byłego IMŚ ostatnie mecze w jego wykonaniu nie wyglądają aż tak kolorowo, bo zdarzają mu się słabsze występy w Premiership jak i w Elitserien. Skład uzupełnią Adam Ellis i Rasmus Jensen czyli zawodnicy, których forma jest dość nieprzewidywalna. Swindon jednak jest faworytem tego pojedynku, głównie za sprawą swoich australijskich liderów. Zespół “Wilków” nie ma w swoich szeregach takich nazwisk jak gospodarze, ale mają bardzo wyrównaną kadrę. Rory Schlein, który w zeszłym roku był jednym z lepszych zawodników Premiership, para Thorssell/Morris jest w stanie powalczyć z każdym, a Sam Masters na angielskich torach czuje się wyśmienicie. Skład uzupełnia młody i utalentowany Luke Becker, co sprawia, że goście wcale nie muszą być w tym meczu skazani na pożarcie.

Co obstawiać?

Bukmacherzy jednoznacznie wskazują Swindon Robins jako zdecydowanych faworytów i trudno się temu dziwić. Gospodarze mają dwójkę zawodników, którzy są w stanie wygrać mecz bez większej pomocy reszty zespołu. Moim zdaniem jednak goście nie są na straconej pozycji i pojadą w tym meczu z pazurem. Mają ambitny skład, który jest już doświadczony na angielskich torach, a druga linia zespołu może zaskoczyć pozytywnie. Moją uwagę przykuła linia punktowa na Sama Mastersa, który jest liderem “Wilków”. Typuję, że Australijczyk zdobędzie w tym spotkaniu minimum 8 punktów, a na to zdarzenie forBET wystawił kurs 1,92. Kangur jedzie z dobrym numerem startowym, który powinien mu sprzyjać w zdobywaniu punktów. Nie zdziwi mnie również 6 biegów w wykonaniu Mastersa, gdy goście będą zmuszeni do odrabiania strat i wykorzystania rezerwy taktycznej. Uważam, że wystawiona linia jest delikatnie za niska, a kurs zachęca do gry. Najsilniejszym przeciwnikiem w pierwszym jego biegu będzie Troy Batchelor, z którym Master ma spore szanse nawet wygrać. Liczę na to, że osiem punktów nie będzie stanowiło dla niego ogromnego problemu.

Zdarzenie: Swindon Robins – Wolverhampton Wolves

Typ:  Sam Master over 7.5

Kurs: 1.92

Tak wygląda nasz dubel na dzisiejsze dwa starcia w Premiership. Jak to zazwyczaj bywa na Wyspach, spotkania rozpoczną się o godzinie 20:30. Powodzenia!

żużel premiership

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!