Po wczorajszych zmaganiach Pań, dziś o 14:30 na trasę w Oberhofie wyruszą Panowie. Najlepsi biathloniści świata będę mieli do pokonania dystans 10 km. Na kogo w tej rywalizacji warto postawić? Tego dowiecie się z dalszej części tekstu. 

Kliknij w link i załóż konto z kodem promocyjnym 1145PLN, aby otrzymać:

1000 PLN od depozytu + 125 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

 

Sytuacja w Pucharze Świata

Tak jak Panie, tak i Panowie mają za sobą również 7 startów. Bezapelacyjnym dominatorem tego sezonu, z resztą podobnie jak i poprzedniego, jest Johannes Thingnes Boe. Norweg wygrał 5 zawodów i dzięki temu ma 61 punktów przewagi nad… swoim starszym bratem Tarjeiem Boe. Johannes tylko 2 razy kończył zawody poza podium. Raz było 6 i raz 10. Tarjei z kolei nie osiąga aż tak wybitnych rezultatów jak jego brat, ale 3-krotnie udało mu się zameldować na podium. Z pewnością należy go pochwalić za bardzo równą formę. Norweg w 7 startach ani razu nie wypadł z TOP 6. Właściwie 6 miejsce w tym roku pasuje mu najbardziej, ponieważ 3 razy kończył zawody na tej pozycji.

Mocni są oczywiście Francuzi. Quentin Fillon Maillet jest 3 zawodnikiem klasyfikacji generalnej ze stratą 22 punktów do Tarjeia Boe. Reprezentant Francji jak dotąd 3-krotnie meldował się na podium, a w ostatnich 3 startach nie wypadł z najlepszej “4”. Blisko niego są 2 rodacy, startująca legenda biathlonu Martin Fourcade oraz Simon Desthieux, a i w tym “peletonie” znajduje się również Aleksander Łoginow. Tych 3 Panów dzieli różnica zaledwie 1 punktu, ponieważ Fourcade ma ich 267, Desthieux 266, a Łoginow 265. Fourcade wygrał w bieżącej kampanii tylko 1 bieg indywidualny i był to jego jedyny moment na “pudle” w tym sezonie. Lepiej pod tym względem wypada Desthieux, który 2-krotnie zajmował 2 miejsca, raz w biegu indywidualnym i raz w sprincie. Z kolei Łoginow był 3 w sprincie i 2 w biegu na dochodzenie.

Baner - skubiemy bukmachera

Tegoroczne sprinty

Jeśli chodzi o tegoroczne sprinty to w przypadku Pań 2 razy wygrywała Wierer, a w przypadku Panów Johannes Tingnes Boe. Norweg nie miał sobie równych podczas startów w Ostersund i Hochfilzen. W Annecy Johannes był tuż za podium. Równie dobrą postawę w tej konkurencji prezentuje Tarjei Boe. Starszy brat Johannesa 2-krotnie starty kończył na 2 pozycji, a raz na 6.

Z klasyfikacji generalnej sprintu wynika, że Aleksander Łoginow jest najbliżej braci Boe, ponieważ zajmuje w niej 3 miejsce. Rosjanin znalazł się na podium w Hochfilzen, gdzie był 3, a w Ostersund niewiele mu do niego zabrakło, ponieważ skończył zawody jako 4.

Kompletując kupon warto spojrzeć także na 2 innych zawodników, a mianowicie na Matwieja Elsjejewa oraz Erlenda Bjoentegaarda. Rosjanin w Ostersund zameldował się na 3 pozycji, a w Hochfilzen był bliski powtórzenia tego wyniku, ponieważ zajął 4 miejsce. Jego forma w ostatnim czasie, szczególnie biegowa pozostawia sporo do życzenia, ale być może będzie w stanie nawiązać do swoich dobrych występów w sprincie. Z koeli jeśli chodzi o Norwega, to w 2 startach był w najlepszej “10” i raz był 15. Można mieć nadzieję, iż będzie on w stanie powalczyć o TOP 10.

Co obstawić?

Jeśli dziś będą takie warunki jak wczoraj, to na strzelnicy może wszystko się wydarzyć. Mgła bez wątpienia utrudnia zadanie nawet najlepszym, zatem najlepszymi będą ci, którzy do tej ewentualnie niesprzyjającej aury się dostosują. W dzisiejszych zawodach na starcie nie zobaczymy Johannesa Thingnesa Boe, zatem rolę faworyta przejmuje Tarjei.

I to właśnie z Tarjeiem będzie związana pierwsza propozycja. Norweg ma pewne problemy jeśli chodzi o strzelanie w stójce. W ostatnich 4 startach Boe nie popełnił żadnego błędu w strzelaniu leżąc, natomiast stojąc spudłował 7 razy na 40 strzałów. Przy trudnych warunkach wydaje się, że reprezentant Norwegii może ponownie mieć problemy z tym elementem.

Nasz typ: Tarjei Boe miał wyższą skuteczność w stójce.

Kurs: 2,00

Drugi wariant dotyczy pozycji Quentina Fillon Mailleta. Francuz jako 3 zawodnik klasyfikacji generalnej z pewnością będzie chciał dziś potwierdzić dobrą dyspozycję. W ostatnich 5 startach tylko raz wypadł z najlepszej “10”, a w ostatnich 3 zawody kończył w najlepszej 4. Jeden sprint w tym sezonie zakończył na podium i był to ostatni start w tej konkurencji w Annecy. Sądzę, że obecność Francuza w TOP 10 to jego obowiązek. 

Nasz typ: Quentin Fillon Maillet zajmie miejsce 1-10

Kurs: 1,30

 

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!