Czas na ostatni sprawdzian gospodarzy przed mundialem, czyli Rosja – Turcja.

Gospodarze zbliżającego się wielkimi krokami mundialu Rosjanie, podejmą na VEB Arenie w Moskwie reprezentacje Turcji. Podopieczni trenera Czerczesowa, po serii bardzo przeciętnych występów, będą chcieli za wszelką cenę wlać w serca kibiców odrobinę nadziei i entuzjazmu przed mistrzostwami świata. Turcy natomiast, rozpoczynają już proces budowy zespołu pod najbliższe EURO 2020. Czy Rosja jest już gotowa na mundial?

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Jeśli nie masz jeszcze konta w LVBET to skorzystaj z bonusu bez depozytu dla czytelników Zagranie. Żeby otrzymać darmowy bonus od LVBET na zakład o wartości 20PLN, wystarczy zarejestrować się z odnośnika na naszej stronie i wysłać maila na adres promocje@lvbet.pl w tytule wpisując Bonus bez Depozytu.

lvbet baner

ROSJA

Kiedy w 2008 roku reprezentacja Rosji, z Andriejem Arszawinem na czele zdobywała brązowy medal mistrzostw Europy wydawało się, że w końcu Sborna odbije się od dna i nawiąże swoimi występami do historycznych wyników osiąganych przez Związek Radziecki. Nadzieje rosyjskich kibiców zostały jednak rozwiane bardzo szybko i boleśnie, bowiem niespełna dwa lata później drużyna z Rosji nie potrafiła zakwalifikować się do mundialu w RPA. Od tamtego czasu reprezentacja Złotych Orłów nie może odnaleźć własnego sposobu na grę oraz swojej piłkarskiej tożsamości. Od pamiętnego Euro minęło już dziesięć lat, w tym czasie posadę trenera powierzano takim fachowcom jak Advocaat, Capello czy Słucki i żaden z tych szkoleniowców nie był w stanie nadać ciągłości w grze oraz wynikach. Czy zatem Stanisław Czerczesow będzie w stanie zrobić to czego nie udało się dokonać jego poprzednikom? Bilans meczowy obecnego opiekuna Sbornej wygląda niezbyt przekonująco, bowiem na 19 rozegranych meczów wygrał on tylko pięć z nich i aż dziewięć razy schodził z boiska jako przegrany. Wielkim zmartwieniem Rosji przed Mistrzostwami Świata powinna być ich niezdolność do utrzymania porządku w fazie defensywnej. Przygotowując się mistrzostw, Rosjanie zdecydowali się na rozegranie meczów kontrolnych z najlepszymi możliwymi przeciwnikami, takimi jak Argentyna, Hiszpania, Brazylia czy Francja. Sparingi z tymi drużynami upewniły nas w świadomości, że gospodarze zbliżającego się turnieju są znacznie poniżej wymaganego poziomu, zwłaszcza z defensywnego punktu widzenia. Zawodnicy Czerczesowa stracili w tych meczach aż dziesięć bramek, strzelając przy tym zaledwie cztery. W Rosji na dzień dzisiejszy brakuje takich piłkarzy i osobowości jak Arszawin, Pawluczenko czy Kierżakow i wydaję się, że to właśnie brak takich zawodników pozostawia drużynę Złotych Orłów w przeciętności

TURCJA

Turcja to zespół, który po odpadnięciu z eliminacji do mistrzostw świata w Rosji, rozpoczyna właśnie budowę zespołu pod następny ważny turniej jakim będzie EURO 2020. Mocne fundamenty tej drużyny wydają się już być prawie gotowe, bowiem są w drużynie zawodnicy, na których można opierać przyszłą drużynę narodową. Tacy piłkarze jak Cengiz Under, Calhanoglu, Tosun czy Ceglar to młodzi, ale już bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy z pewnością będą stanowić o sile reprezentacji Turcji przez najbliższe kilka lat. Misję tworzenia tej drużyny powierzono Mircei Lucescu, który w swojej karierze trenerskiej prowadził chociażby Inter, Zenit czy Szachtar. Doświadczony rumuński trener prowadzi kadrę Turcji od sierpnia ubiegłego roku i zdążył już rozegrać w tej roli dziesięć spotkań. Bilans spotkań nie wygląda zbyt imponująco, bowiem z tych dziesięciu meczów tylko trzy razy udawało się Turkom zejść z boiska w roli wygranego. Ostatnie starcia to już jednak odrobinę lepsza gra i zdecydowanie lepsze wyniki. Gwiazdy Półksiężyca nie przegrały żadnego z czterech ostatnich meczów, a dodatkowo zawsze potrafili wbić rywalom przynajmniej jedną bramkę. Zespół prowadzony przez byłego szkoleniowca Zenitu nabiera coraz to ciekawszych kształtów i jeżeli wszystko pójdzie w obranym kierunku to możemy być świadkami wielkiego powrotu Turków do europejskiej czołówki. Aby jednak tego dokonać, Turcy muszą zdecydowanie poprawić grę na wyjazdach. Na dziewięć ostatnich batalii rozgrywanych w roli gościa, piłkarze z nad Bosforu potrafili wygrać tylko raz, doznając przy tym trzech porażek i notując aż pięć remisów.

STATYSTYKI:

  • Rosjanie nie wygrali żadnego z ostatnich sześciu spotkań
  • Podopieczni trenera Czerczesowa, przegrali trzy ostatnie mecze
  • W czterech poprzednich starciach, Sborna straciła aż dziesięć bramek
  • Rosja potrafiła utrzymać czyste konto tylko w dwóch z ostatnich dziesięciu przypadków
  • Z ostatnich dziesięciu meczów, Rosjanie potrafili wygrać tylko raz
  • Turcja nie straciła bramki w zaledwie dwóch z ostatnich dziesięciu meczów wyjazdowych
  • Cztery z pięciu ostatnich pojedynków z udziałem Turków kończyły się wynikiem, w którym obie drużyny strzeliły bramkę – BTTS
  • Piłkarze trenera Lucescu strzelili dziewięć goli w pięciu ostatnich meczach
  • Zawodnicy z nad Bosforu stracili osiem bramek w poprzednich pięciu bataliach
  • Ostatni mecz pomiędzy tymi zespołami zakończył się bezbramkowym remisem

 

PODSUMOWANIE:

Mecz towarzyski, w którym interesy obu drużyn są zupełnie odmienne. Rosjanie za dziewięć dni wybiegną na boisko, aby zainaugurować mundial, natomiast dla Turków jest to bardzo ważny test w kontekście dalszego rozwoju i budowy drużyny. Czerczesow z pewnością nie będzie chciał odkrywać wszystkich kart przed inauguracją mistrzostw świata, z drugiej jednak strony powinien zrobić wszystko, żeby dodać rosyjskim kibicom trochę wiary w ich drużynę. Moim zdaniem to podopieczni Lucescu dysponują większym potencjałem piłkarskim i to im będzie bardziej zależeć na wywiezieniu korzystnego wyniku. Typ wybieramy z delikatnym przymrużeniem oka jednak w meczach towarzyskich wszystko się może wydarzyć i dlatego do zwycięstwa Turcji dodajemy BTTS.

ZDARZENIE: ROSJA – TURCJA

TYP: Turcja wygra i obie drużyny strzelą bramkę

KURS: 7,1 LV Bet

Kupon wygląda dość odważnie, jednak mecze towarzyskie to najlepsze miejsce do stawiania tego typu zakładów. Dajcie znać co o tym myślicie. Powodzenia!