Po zakończonych rozgrywkach ESL Road to Rio, fani esportu nie muszą długo czekać na kolejne atrakcje! Już dziś startuje Dreamhack Masters Spring 2020, który będzie rozgrywany w czterech różnych regionach, a w puli nagród znajdzie się aż 300 tysięcy dolarów. Rozgrywki będą trwać do 14 czerwca, zatem przed nami kolejny miesiąc pełen niesamowitych spotkań.

 

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: 3100PLN

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

tylko na

3000 zł od depozytu + 100 zł bez ryzyka
+ 14% do wygranych

oferta z naszym kodem promocyjnym: 3100 pln

Kod rejestracyjny
3100PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
zakłady na żywo
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 3000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

 

Japaleno – Havu
19.05.2020 r. Godz. 17:00

 

Zaczynamy jednak od meczu mniejszej rangi, spotkania w ramach turnieju Blast Rising, pomiędzy Japaleno a Havu. Będzie to już trzecie ćwierćfinałowe spotkanie tego turnieju, w poprzednich mogliśmy oglądać między innymi polską drużynę Avez, która jednak nie podołała wyzwaniu, jakim niewątpliwie był ich przeciwnik.  Dziś również faworyt jest wyraźnie widoczny w naszym spotkaniu, i zaraz postaramy się przeanalizować, co wpływa na przewidywania bukmachera.

Za Havu w tym spotkaniu przemawiają praktycznie wszystkie przesłanki, dlatego rozłożę je po kolei na czynniki pierwsze. Zacznijmy od tych najprostszych, jak na przykład pozycja w rankingu. Havu, plasując się na 29 pozycji, jest aż o 34 oczka wyżej od swojego rywala. Co prawda rankingi nigdy nie wygrywają spotkań, jednak aby zdobyć daną pozycję, trzeba prezentować jakiś poziom. Tutaj mamy pierwszy element przewagi Havu. Elementem o podobnym znaczeniu, który często przekłada się na kursy, jest bilans starć pomiędzy drużynami w historii. Również w tym aspekcie widzimy przewagę Havu, gdyż wygrali oni osiem meczów przeciwko Japaleno, podczas gdy ulegli tylko pięć razy. Przejdźmy teraz jednak do aspektów, które mają większy wpływ na dzisiejsze starcie.

Jednym z najmocniejszych atutów Havu w tym spotkaniu jest kwestia wyboru map. Prawdopodobnie w ramach swojego pierwszego wykluczenia, zespół Japaleno wyrzuci mapę Nuke, co czynią w 67% swoich występów, natomiast ich przeciwnicy zdecydują się na ban Inferno, które z kolei jest typowym pierwszym wyborem szwedzkiego zespołu. W takiej sytuacji będziemy mieć dostępny następujący scenariusz. Dla Havu sytuacja jest prosta – wybierają Traina, na którym wygrywają 71% meczów, ewentualnie w tylnej kieszeni mają jeszcze Vertigo, gdzie aktualnie wygrali cztery mecze z rzędu. Poza tymi mapami, gracze tej formacji z pewnością czują się świetnie na Duscie 2, który jest ich zwyczajowym drugim wyborem, czy Overpassie, którego nie grają bardzo często, ale bardzo skutecznie, z 80% wskaźnikiem wygranych. Dla Japaleno sytuacja jest trochę trudniejsza, gdyż po wykluczeniu Inferno, prawdopodobnie zdecydują się na wspominanego wcześniej Overpassa, gdzie jednak spodziewam się wyrównanej walki między zespołami. Gdy jednak uda im się urwać swoją mapę, wtedy nie widzę dla nich żadnej korzystnej opcji na trzecią mapę. W puli pozostanie Vertigo, Dust 2 i Mirage, którego prawdopodobnie wykluczą zawodnicy Havu w trakcie drugiej fazy banowania.

Żeby jednak nie opierać typu jedynie na fazie draftu, przyjrzyjmy się teraz zarówno indywidualnej, jak i drużynowej formie obydwu ekip. Zawodnicy Japaleno grają dosyć równo, ich ratingi obracają się w zasięgu 1.10 – 1.23, zdecydowanie Relaxa jest największą gwiazdą zespołu, co zdążył udowodnić w fazie grupowej. Po drugiej stronie barykady prawdziwą bestią stał się Zoree, osiągając niesamowity wynik w postaci ratingu 1.39 podczas tego turnieju. Potrafi on w pojedynkę wygrywać rundy, więc to on będzie głównym działem armatnim finów. Również Slowi i Doto prezentują się z naprawdę świetnej strony, co również będzie miało wpływ na przebieg meczu. Jeśli chodzi o całą drużynę, to pomimo delikatnego spadku formy względem trzech tygodni, to i tak prezentują się oni o wiele lepiej niż ich dzisiejsi przeciwnicy.

Podsumowując całość, gdyby dzisiejsze starcie odbywało się w formacie BO1, wtedy poważnie zastanawiałbym się nad tym meczem, w końcu pojedyncze mapy rządzą się swoimi prawami. W pojedynku do dwóch zwycięstw Havu jest jednak zdecydowanym faworytem, i wpływa na to szereg czynników, które przedstawiałem wyżej.  Są oni po prostu lepszą drużyną, mają większy map pool, taktycznie również przewyższają swoich rywali. Spodziewam się ich zwycięstwa 2:0, jednak na kuponie zdecydowałem się na bezpieczniejszy wariant.

 

Japaleno – Havu
19.05.2020 r. Godz. 17:00
Typ: Havu wygra
Kurs: 1.30

 

 

 

 

G2 – North
19.05.2020 r. Godz. 17:30

 

Przechodzimy teraz do naszego głównego spotkania dnia, czyli do starcia pomiędzy G2 a North w ramach startującego dzisiaj Dreamhacka Spring 2020. Obydwie drużyny są tuż po zakończeniu turnieju ESL Road to Rio, zatem mniej więcej wiemy, czego możemy się dziś po nich spodziewać. W ekipie North jako stand-in wystąpi Kristou, który zastąpi gracza o nicku Kjarbye, jednak North grało już w zmienionym składzie przez część ostatniego turnieju, więc nie powinno to mieć bardzo dużego wpływu na ich grę.

Faworytem w tym spotkaniu jest francuska drużyna, zresztą nikt chyba się temu nie dziwi jeśli spojrzymy na ich ostatnie występy, może pomijając starcia z Astralis, o których zawodnicy G2 pragną pewnie jak najszybciej zapomnieć. Okazją do odreagowania z pewnością może być dzisiejsze spotkanie, jednak z naszej perspektywy, kursy na ich bezpośrednie zwycięstwo nie są aż tak atrakcyjne. Z tego powodu skupimy się dziś na indywidualnym typie, a konkretnie na overze zabójstw Nexy. Bukmacher wystawił na to spotkanie linię 37,5 dla tego zawodnika, co moim zdaniem jest dosyć dobrą opcją, zaraz postaram się wytłumaczyć dlaczego.

Nexa jest zawodnikiem, który obecnie osiąga rating 1.12 jeśli chodzi o klasyfikację strzelecką, i razem z KennymS zajmuje drugie miejsce w swojej drużynie. Ostatnio pokazuje naprawdę świetną formę, czego najlepszym przykładem były mecze z Faze oraz Vitality, gdzie ten serbski zawodnik zdobył kolejno 75 i 72 zabójstwa, prowadząc swoją drużynę do finału ESL Road to Rio. Jeśli chodzi o dzisiejszą linię, to pokrył ją w ostatnich 3/5 spotkaniach, a jedyne dwa mecze, w których nie zdołał tego dokonać, to były dwa starcia z Astralis, gdzie całe G2 było bezradne wobec rozpędzonej duńskiej maszyny. Dziś jednak spodziewam się, że to G2 będzie dyktować tempo i warunki pojedynku, jednak oczekuję też postawienia oporu przez North.

Mapami, które prawdopodobnie zobaczymy w dzisiejszym spotkaniu, będą Dust 2 oraz Vertigo. Pula map moze przypominać tą z ostatniego starcia pomiędzy tymi zespołami, niewiele wskazuje na to, żeby drużyny miały zmienić swoje taktyki i przyzwyczajenia. Wtedy zobaczyliśmy naprawdę wyrównane spotkanie, zakończone zresztą zwycięstwem North, co swoją drogą było dosyć sporą niespodzianką. Dziś wydaje mi się, że G2 wyciągnęło wnioski ze swoich porażek i są teraz o wiele lepszą drużyną niż przed paroma spotkaniami. Kolejne mecze z Vitality oraz Faze pokazały zmianę w stylu gry zespołu, jak również wzrost formy Nexy, w którym dziś pokładamy nasze nadzieje.

Podsumowując całość, Nexa jest twarzą obecnej formy G2. Razem z Hunterem prowadzą swoją drużynę i zapewniają najważniejsze trafienia. Jest on jednak trochę mniejszą gwiazdą niż jego kompan, dlatego linia na jego zabójstwa jest o wiele niższa. Moim zdaniem w starciu z takim rywalem jak North, z pewnością będzie miał on wiele do udowodnienia, jak i wiele okazji do trafień. Spodziewam się dziś wyrównanego spotkania, z delikatną przewagą G2. Moim zdaniem, obecna forma Nexy pozwoli mu z łatwością pokryć proponowany over. Przy takiej linii, Nexa musi zdobyć średnio 19 zabójstw na mapę, co nie wydaje się być dla niego obecnie wyzwaniem. Przy odrobinie szczęścia, jest on w stanie w większości zapewnić potrzebne fragi już na pierwszej mapie.

 

G2 – North
19.05.2020 r. Godz. 17:30
Typ: Nexa powyżej 37,5 zabójstw (1&2 mapa)
Kurs: 1.83

 

 

Zakład bez ryzyka w BETFAN – zwrot na konto główne!

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: 3100PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
  4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
  5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.