Cracovia atakuje podium, a w dole chcą ruszać naprzód – gramy Ekstraklasę o 250 PLN!

typy ekstraklasa piątek

Podopieczni Jacka Zielińskiego zszokowali wszystkich przed tygodniem gromiąc Raków Częstochowa aż 3:0 i przypomnieli o sobie, a Warta Poznań postara się dziś przełamać złą serię meczów na własnym stadionie. Czy Pasy skutecznie zaatakują podium i powrócą na nie po kilku tygodniach przerwy? Sprawdź, co typuję na piątkowe mecze Ekstraklasy i sam skorzystaj z zakładu bez ryzyka w forBET nawet do 1200 PLN!

Warta Poznań vs Zagłębie Lubin

W Grodzisku Wielkopolskim Zieloni w tym sezonie jeszcze nie zdobyli choćby punktu. Trzy porażki, bilans bramkowy 1:7 – to nie jest coś, z czego można być zadowolonym. Zupełnie czym innym jest gra na wyjazdach – nikt w Ekstraklasie nie zdobył więcej punktów niż drużyna prowadzona przez Dawida Szulczka. Niemniej, w terminarzu widzimy teraz jednak mecz domowy. Z pomocą do przełamania złej serii może przyjść Zagłębie Lubin. Bezbarwne, bez polotu i zaledwie z czterema strzelonymi bramkami w całym sezonie. Nawet ostatnia Lechia, która ma cztery zdobyte punkty (o pięć mniej od Miedziowych) ma o jedną bramkę strzeloną więcej. Piotr Stokowiec nie ma w swojej drużynie egzekutora, Filip Starzyński już nie jest tym samym zawodnikiem, jakiego znamy, a Damjan Bohar też bardziej rozczarowuje niż przynosi drużynie punkty po powrocie do Lubina.

Co obstawiać?

W tej parze przede wszystkim stawiam na under bramkowy – jednym i drugim brakuje jakości wykończenia, skuteczności, a jeśli się uprzeć, to Warcie można by nie liczyć dwóch z sześciu strzelonych bramek – oczywiście, karny to jeszcze nie gol, ale jedna bramka padła właśnie w ten sposób, a druga to gol do pustej bramki – sytuacje takie jak ta z Cracovią nie zdarzają się zbyt często. Miedziowi jednego gola zdobyli z pomocą rywala, a dziś liczę na mniej niż 4,5 bramki – tutaj chyba zbyt wysoko poprzeczki nie zawieszamy. Do tego dokładam jednak zwycięstwo lub remis gospodarzy. Zagłębie to dobry rywal na przełamanie, a Warta wcale nie zapomniała jak się gra w piłkę – mimo różnych wyników gra Zielonych wygląda coraz ciekawiej, a w ostatnim meczu pucharowym na listę strzelców wpisał się także Destan, na którego w Poznaniu mocno liczono.

Pamiętaj, że nasze typy możesz zagrać bez ryzyka wraz z kodem promocyjnym do forBET!

Widzew Łódź vs Cracovia

Widzew to w tym sezonie drużyna pełna sprzeczności. Gra bardzo dobry mecz z Legią, ale go przegrywa. Zatrzymuje niezatrzymanego dotąd lidera z Płocka, po czym przegrywa w Poznaniu bez oddania celnego strzału przez całe 90 minut, męczy niesamowicie Pogoń, by przegrać dwa tygodnie później z najsłabszą Lechią, a mecz w Pucharze Polski jest streszczeniem sezonu w 120 minutach. Przegrywali szybko 0:3, by w doliczonym czasie wywalczyć dogrywkę, w której też ratowali się w dodatkowych minutach, a na koniec łodzianie przegrali w karnych z KKS-em Kalisz. Czego się więc spodziewać dziś? Odpalmy maszynę losującą… A tak na poważnie – przed sezonem Widzew był skazywany na pożarcie, na spadek, kiepsko oceniano transfery, a ekipa Janusza Niedźwiedzia jest w niezłej sytuacji i taki stan rzeczy pewnie przed startem sezonu szkoleniowiec beniaminka brałby w ciemno. Jacek Zieliński i jego Pasy wystrzeliły jak z procy w pierwszych trzech kolejkach wygrywając wszystkie mecze do zera i prowadząc w tabeli. Szybko jednak Cracovia została sprowadzona na ziemię, ale znów widać światło w tunelu po nieoczekiwanym pogromie Rakowa 3:0.

Mimo wszystko w tej parze stawiam na gości lub remis. Widzew miał trochę pecha w dwóch pierwszych domowych potyczkach, z kolei Cracovia w delegacjach gra w kratkę. Niemniej – dwa ostatnie mecze to dwie wygrane i sześć strzelonych goli. Okoliczności zwycięstwa w Łagowie może sobie odpuścimy, ale za to widać było jak świetnie zorganizowani byli krakowianie w Częstochowie. Jacek Zieliński potrafi odrabiać pracę domową i przygotować zespół pod konkretnego przeciwnika. Widzew lubi zaskakiwać rywali i myślę, że Pasy będą na to gotowe. Do tego dokładam powyżej 1,5 gola w meczu, bo nie wierzę, że Widzew nie zaryzykuje w pewnym momencie, czy nie zakończy się to bramkowym remisem. I choć to czasy dość odległe, to jednak pięć ostatnich meczów między tymi drużynami, czyli lata 2013-2014, to zawsze co najmniej dwa gole, najczęściej po obu stronach tablicy wyników.