Foto. Zhao Hanrong

W niedzielny wieczór zamykamy zmagania ligowe w tym tygodniu. W następnym tygodniu hokeiści wrócą do gry we wtorkową noc. Dziś odbędzie się jednak 5 spotkań i wszystkie o przyjaznej godzinie dla Polskich widzów. My przyjrzymy się rywalizacji Kurtek z Huraganami oraz wybierzemy się do Dallas na spotkanie Gwiazd z Jastrzębiami. Oba moje typy możecie znaleźć w Betclic. Zapraszam do zapoznania się z analizą!

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

Betclic

Chcesz więcej typów na NHL? Dołącz do grup:

1. Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej

2. Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

Columbus Blue Jacket – Carolina Hurricanes (07.02.2021 r. 21:00)

Spotkanie w Nationwide Arena zapowiada się interesująco. Goście notowali świetną serię 5 wygranych, którą przerwali zawodnicy Chicago Blackhawks. Natomiast gospodarze przeplatają dobre spotkanie ze słabszym, ale ostatni mecz wygrali po zaciętym boju z Dallas Stars. Nie tak dawno w ekipie Kurtek doszło do interesującej wymiany z Winnipeg Jets. Patrik Laine został pozyskany w zamian za skonfliktowanego z trenerem Pierre Duboisa. Laine do Columbus przychodził jeszcze z niedoleczoną kontuzją, która pozwoliła mu wystąpić w dwóch spotkaniach, ale młody Fin zdążył już ustrzelić swoją debiutancką bramkę dla Kurtek. Jeśli chodzi o indywidualności, to w świetnej formie jest Oliver Bjorkstrand, zdobywca 4 bramek i 6 asyst. Duńczyk lawiruję między 2 a 3 rotacją w zespole Johna Tortorelli. Jeśli chodzi o całą drużynę, to największym ich mankamentem jest gra w przewadze liczebnej, która utrzymuję się na prawie 11%. Również obrona pozostawia wiele do życzenia, ponieważ Columbus są w najgorszej trójce pod względem straconych bramek w dywizji centralnej. Ten fakt może dziwić, zwłaszcza że na poziomie 92,8% broni Joonas Korpisalo, który obronił 203 z 222 strzałów rywali. Średnia goli, jaka pada w spotkaniach Kurtek, wynosi 5,3. Na 12 spotkań 7 razy pokryty został over 5,5 bramek oraz 4 razy padło powyżej 6,5 goli w spotkaniu. Zwłaszcza w meczach domowych pada z ich udziałem sporo trafień.

Do Columbus przyjedzie Carolina, która przeciwstawi się dobrą i solidną grą w obronie. Bardzo duża zasługa tego, że drużyna traci mało goli jest bramkarz Petr Mrazek, który łapie krążek na poziomie 95%. Znacznie gorzej to wygląda gdy w bramce staję James Reimer, który obronił tylko 90% strzałów na jego bramkę, a w ostatnim przegranym meczu z Blackhawks Kanadyjczyk skapitulował 6 razy. Takie spotkania też mają się prawo przytrafić możliwie, że najlepszej defensywie w całej lidze. Potwierdzeniem znakomicie dobranej taktyki przez trenera Brind’Amoura, był poprzedni sezon, w którym średnio na bramkę Huraganów padało raptem 29 strzałów, co było drugim najlepszym wynikiem w lidze. Zawodnicy z Caroliny na 8 meczów 5 razy pokryli over 5,5 gola, natomiast tylko raz zdarzyło im się, aby w ich spotkaniu padło więcej niż 6,5 bramki.

Co typuję?

W ostatnich meczach obu ekip padało dużo bramek. Teraz czas na starcie bezpośrednie, które jak pokazuję historia, średnio kończy się na 5 bramkach łącznie. Szybka i agresywna gra Caroliny pozwoli do oddania małej liczby strzałów przez Kurtki. W ostatnich meczach działo się sporo, więc dziś oba zespoły mogą spuścić z tonu i nie ujrzymy już tak wielu trafień. Szczególnie gdy w bramce ujrzymy Petra Mrazka, to o tracenie małej ilości goli można być spokojnym. W tym spotkaniu typuję under bramkowy, licząc na to, że ekipy mogą być już trochę zmęczone taką intensywnością, jaka miała miejsce w ich poprzednich meczach.

Columbus Blue Jacket – Carolina Hurricanes

Typ. Poniżej 6,5 bramki

Kurs. 1,38

hokej

Dallas Stars – Chicago Blackhawks (07.02.2021 r. 21:00)

Czas na spotkanie ekip, z których jedna nie przegrała jeszcze u siebie w tym sezonie, a druga nie wygrała na wyjeździe od 10 spotkań. Na całe szczęście dla Jastrzębi, to są oni skuteczni w meczach domowych, w których nadrabiają wyjazdowe niepowodzenia. Zarząd z Chicago w tym momencie może powiedzieć, że drużyna spisuję się jak na ich obecną sytuację bardzo dobrze. Zwłaszcza gdy ma się w znakomitej formie Patricka Kane, który zdecydowanie ciągnie wózek z napisem Blackhawks. Trenerowi Jastrzębi przydałby się co najmniej jeszcze jeden Patrick Kane, ale usposobiony do gry obronnej. Niestety o tym może tylko pomarzyć i ciągle starać się poprawiać dziurawą obronę Blackhawks. W Wietrznym Mieście wciąż pozostaję 8 zawodników, którzy są na ten moment niezdolni do gry. Tak słabej gry w obronie może dziś nie wybaczyć Dallas Stars, które w ofensywie radzą sobie znakomicie. Pavelski, Radulov i Klikenberg tworzą zabójcze trio, zwłaszcza w power play. Co lepsze w defensywie drużyna spisuję się równie dobrze, co w ataku. W spotkaniach domowych Gwiazdy radzą sobie zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach, hala w Dallas stała się prawdziwą twierdzą, w której pada dużo bramek zwłaszcza zdobywanych przez niegościnnych gospodarzy. Największą bronią Gwiazd jest gra w przewagach, która osiągnęła aż 30% skuteczności. Ekipa z Chicago radzi sobie jeszcze lepiej w tym aspekcie i utrzymuję średnią 32%. Oba zespoły zdają sobie sprawę z siły rywala i mogą unikać znacznej ilości kar, bo ten aspekt mógłby zadecydować o końcowym wyniku całego spotkania.

Co typuję?

Uważam, że powrót do własnej hali podziała dobrze na Gwiazdy, zwłaszcza że wyjazdowe tournée okazało się dać tylko 1 wygraną na 4 spotkania. Jastrzębie w meczach wyjazdowych nie radzą sobie dobrze, co pokazuję seria 10 przegranych, która ciągnie się za drużyną wraz z końcówką poprzedniego sezonu. W znakomitej formie jest wcześniej wspomniane trio, które nie powinno mieć problemu z rozmontowaniem słabej defensywy zespołu z Wietrznego Miasta. Dlatego ja w tym meczu proponuję wygraną Dallas Stars w regulaminowym czasie gry. Pora udowodnić, że hala w Dallas jest naprawdę nie do zdobycia dla takich ekip jak Chicago Blackhawks.

Dallas Stars – Chicago Blackhawks

Typ. Dallas Stars wygra

Kurs. 1,87 

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać trzeba zagrać za 57 PLN
Link do rejestracji: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
Kod promocyjny: ZAGRANIE50

Clic

Chcesz więcej typów na NHL? Dołącz do grup:

1. Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej

2. Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie