Jesteś na początku swojej przygody z zakładami bukmacherskimi i nie wiesz gdzie obstawiać mecze? Dobrze trafiłeś. Jednak jeżeli interesujesz się tematem dłuższy czas, to tutaj także znajdziesz coś dla siebie, bo podpowiemy także co i jak obstawiać. Zatem do lektury!

Bukmacherzy w Polsce, czyli gdzie obstawiać mecze?

Na początek trzeba wybrać operatora, gdzie można obstawiać mecze. Warto wyjaśnić tym, którzy jeszcze o tym nie wiedzą, ale na terenie Polski można obstawiać tylko u legalnych bukmacherów. Są to firmy, które posiadają odpowiednie zezwolenie z Ministerstwa Finansów. Czytając ten tekst nie musisz się martwić o ten aspekt, bo wspominamy tylko podmioty, które działają w kraju zgodnie z prawem. Poniżej znajduje się lista zakładów sportowych, które posiadają licencję Ministerstwa Finansów.

Obecnie w Polsce działa już dwucyfrowa liczba bukmacherów, więc jest z czego wybierać. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wszędzie jest to samo i pozostaje kwestia co i jak obstawiać. Jednak tak naprawdę każdy podmiot ma swoje atuty i wady, więc pytanie gdzie obstawiać mecze dotyczy każdego gracza. Użytkownicy patrzą na różne aspekty i tak też można rozkładać zakłady sportowe na czynniki pod tym względem – bonusy bukmacherskie, promocje bukmacherskie, oferta zdarzeń sportowych czy nawet taka rzecz jak interfejs czy aplikacja mobilna. Powodów może być wiele, łącznie z szybkością wypłat czy szukając jak obstawiać mecze systemem, podgląd kuponu. Najważniejsze kwestie w przypadku pytania gdzie obstawiać według mnie to jednak mnogość dyscyplin oraz zdarzeń i oferta powitalna oraz ta dla stałych graczy.

Gdzie obstawiać mecze - infografika

Jak obstawiać z bonusami na start?

Każdy gracz zastanawiając się gdzie obstawiać mecze, w pierwszej kolejności będzie skuszony ofertą powitalną. W tym wypadku jakikolwiek bukmacher może pochwalić się czymś innym. Mimo że sposób otrzymania dodatkowych środków może wydawać się identyczny u wszystkich operatorów, to jednak znajdziemy różnice w wysokości sumy jaką można otrzymać oraz warunków. Przyjrzyjmy się kilku podmiotom, przy których znajdziemy, w naszej opinii, jedne z lepszych propozycji na start.

Na początek warto zaznaczyć, że jako nasz czytelnik możesz liczyć na specjalne oferty bonusowe, dzięki kodom promocyjnym. Na pierwszy ogień przedstawię Star-Typ Sport (Recenzja i opinie o STS). To jeden z bardziej znanych bukmacherów w kraju oraz będący liderem w branży. Operator ma dla nowych użytkowników trzy najbardziej popularne rodzaje bonusów – ten od depozytu, zakład bez ryzyka oraz tak zwany freebet. Używając kodu promocyjnego 1299PLN, gracz może liczyć na 100% od pierwszej wpłaty do 1200 złotych. Jednak dla wielu użytkowników najciekawszą opcją będzie możliwość uzyskania 29 złotych bez konieczności żadnego depozytu. Wystarczy sama rejestracja do otrzymania środków do obstawiania. Dobrym dodatkiem jest również opcja zakładu bez ryzyka z konta depozytowego do 30 PLN – ubezpieczenie obejmuje pierwszy kupon. Przechodząc tutaj znajdziesz więcej ekskluzywnych ofert dla naszych odbiorców -> bonusy bukmacherskie z kodami promocyjnymi.

Jeżeli już ktoś odpowie na pytanie gdzie obstawiać mecze, dyktując swoją decyzję przez pryzmat dodatkowych środków do gry, to warto jeszcze wiedzieć jak obstawiać po otrzymaniu oferty powitalnej. Niestety, ale nie zawsze jest to proste. Co trzeba wiedzieć? Zazwyczaj kwota bonusu musi być obrócona, aby można było wypłacić daną sumę. Co to oznacza? Zagranie danej kasy wyznaczoną liczbę razy, często według określonych warunków kuponu oraz w wyznaczonym terminie czasu. Morał z tego jest taki, że zawsze należy czytać regulaminy promocji, aby wiedzieć jak obstawiać, aby w pełni wykorzystać ofertę powitalną. Każdy bukmacher ma inne wymogi. Przykładowo czterokrotny obrót oznacza, że do spełnienia warunków należy w sumie postawić zakłady o czterokrotnej stawce bonusowej kwoty. Jednak można to uczynić przez dziesiątki kuponów, jeżeli regulamin nie traktuje inaczej.

Jak obstawiać bonus - infografika

Co i gdzie obstawiać mecze, czyli kwestia oferty zdarzeń

Kolejną kwestią, na która na pewno warto zwrócić uwagę wybierając dla siebie bukmachera to oferta zdarzeń. Tutaj możemy powiązać pytanie gdzie, z co obstawiać. Dla wielu graczy to właśnie ten aspekt jest ważny. Liczba oferowanych zdarzeń na dane dyscypliny sportowe czy nawet obrębie konkretnych meczów różnią się w zależności od operatorów. Dlatego każdy użytkownik indywidualnie wybierze pod siebie zakłady sportowe patrząc na te pozycje, które go najbardziej interesują.

Najpopularniejszym sportem w naszym kraju jest piłka nożna i tak samo jest w przypadku typowania. Jednak nawet w kwestii jednej dyscypliny trzeba zerkać jeszcze głębiej w personalne preferencje. Przykładowo jesteś fanem krajowych rozgrywek, także tych niższych lig, to wtedy forBET wydaje się być dobrym wyborem. Ta firma w swojej ofercie posiada nawet rozgrywki okręgowe i ma stworzoną ku temu zakładkę nazwaną #RegioBet.

Zakładki na niższe ligi w forBET

W związku z tym, jeżeli jesteś graczem, który zastanawiając się gdzie obstawiać mecze niższych lig w Polsce, to możesz rzucić okiem właśnie na forBET.

Z kolei jeżeli jesteś fanem europejskiego hokeja, to prawdopodobnie jednym z lepszych wyborów na obstawianie meczów na lodzie będzie Fortuna. Taki ranking można robić w kwestii każdych rozgrywek. Różnice występują także w liczbie rozszerzeń oraz zakładów specjalnych.

Idąc krok dalej w odpowiedzi na pytanie gdzie i co obstawiać – to zależy także od upodobań takich jak zakłady na żywo czy wirtualne sporty. W przypadku zdarzeń live można rzucić okiem na transmisje zdarzeń, które dają okazje do śledzenia rywalizacji. Przykładowo w PZBuk można śledzić pojedynki NBA, ale za to STS, forBET, Betclic czy Fortuna mogą w tym aspekcie pochwalić się najbogatszą ofertą na transmisje z piłki nożnej, tenisa czy nawet e-sportu. To także ważny aspekt, który może mieć znaczenie. Niech świadczy o tym fakt, że bukmacherzy mocno walczyli o prawa do pokazywania futbolowej Ekstraklasy.

Transmisja podczas obstawiania na żywo

Jak się zabrać za bukmacherkę, czyli co obstawiać?

Było gdzie, to czas odpowiedzieć na pytanie jak i co obstawiać? Jednak tutaj nie ma jednej trafnej odpowiedzi. Każda metoda będzie dobra, jeżeli będzie działać. Co najważniejsze trzeba tutaj napisać, że zakłady sportowe nie powinny być sposobem na zarobek, więc jeżeli tego szukasz w tej zabawie to lepiej odpuścić. Zakłady sportowe powinny być jedynie dodatkiem do emocji towarzyszących oglądanym i śledzonym wydarzeniom na arenach sportowych… oraz rozrywkowych patrząc na kierunek, w którym podążają ostatnio bukmacherzy, bo coraz częściej można natknąć się na pozycje z tego co wydarzy się w różnych programach telewizyjnych, serialach, filmach, rozdaniu nagród czy wyborach politycznych.

Oferta na obstawianie polityki

Szukając odpowiedzi na pytanie co obstawiać, to idąc w myśl, że typowanie powinno wiązać się z dodatkową rozrywką – wybieraj to, co najbardziej Ciebie interesuje. Dlaczego? Przede wszystkim to w tej dziedzinie ma się już większą lub mniejszą wiedzę, która może dyktować, w którą stronę iść z typami. Poza tym są to zdarzenia, które dany użytkownik obserwuje i się nimi emocjonuje. Oczywiście nawet jeżeli już ktoś wie, na jakie mecze zwracać uwagę to nadal może pozostać w przypadku piłki nożnej z przeszło dwusetką zdarzeń dodatkowych. Dylemat co wybrać? Najczęściej wybierane pozycje z meczów piłkarskich na kupony to między innymi liczba bramek, handicapy czy tak zwane podwójne szanse.

Jak obstawiać mecze? Przydatne z pewnością w pierwszej kolejności będą statystki, które znajdziemy chociażby na oficjalnych stronach zakładów bukmacherskich. Takie dane można też analizować na portalach danych rozgrywek czy stricte specjalizujących się w tym, jak chociażby GuruStats w przypadku żużlowej Ekstraligi czy Speedway Grand Prix. Kolejną kwestią będzie analiza subiektywna, czyli obecnej formy danych sportowców czy taktyki. Takie ekspertyzy można robić przez kilkadziesiąt minut zanim znajdziemy odpowiedź na to, co i jak obstawiać.

Jak obstawiać ze statystykami, czyli pomoc na stronie bukmachera

Niektórzy wybierając swoją pożądaną pozycję spojrzą jeszcze gdzie obstawiać dane mecze… pod względem kursów. W tej kwestii bukmacherzy potrafią się różnić i taktyką części graczy jest posiadanie nawet kilku kont u różnych operatorów. Jednak wracając do głównego wątku tekstu, a zarazem go kończąc. Trafiłeś na stronę Zagranie.com, gdzie możesz znaleźć odpowiedzi na wszystkie trzy pytania – co, jak i gdzie obstawiać, ponieważ znajdziesz tutaj codziennie analizy z kuponami na zdarzenia w sporcie. Sprawdź nasze typy dnia.