Fot.Krzysztof Porębski

Nareszcie wraca League of Legends! Już od tygodnia swoje zmagania toczą drużyny w ramach ligi LPL, natomiast jutro rano dołączy do nich koreańska liga LCK. Początek lig to zawsze dobry moment na złapanie ciekawych kursów, dlatego postanowiłem przyjrzeć się dwóm spotkaniom w ramach tych rozgrywek. Jak myślicie, faworyci bezproblemowo przejadą się po swoich rywalach, czy jednak będziemy mieć jakieś niespodzianki? Start pierwszego meczu już o 10 rano, także trzeba będzie wcześnie wstać, zatem jak najszybciej zapraszam do lektury!

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100 PLN! (Zwrot na konto bonusowe)

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

 

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka

oferta z naszym kodem promocyjnym: 1600PLN

Kod rejestracyjny
1600PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł

OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły


Team WE – Victory Five
13.01.2021 r. Godz. 10:00 (może ulec zmianie)

Zaczynamy od ligi, która wystartowała najwcześniej, jednak wcale nie ma zamiaru zwalniać. LPL jest uważana za jedną z najbardziej dynamicznych lig na świecie, a drużyny tam grające zazwyczaj preferują agresywny styl gry, przez co udało im się świetnie wpasować w metę ostatnich mistrzostw. Również w tym sezonie widać bardzo ofensywne zagrania, a także kilka niespodzianek, takich jak porażki Top Esports czy JD Gaming. Z całkiem niezłej strony pokazały się za to drużyny RNG oraz Invictus Gaming, również Sunning pokazało, że nie znaleźli się w finale mistrzostw świata przez przypadek. Jutro będziemy mogli obserwować pojedynek Teamu WE, który wygrał swoje pierwsze spotkanie w lidze oraz Victory Five, które dopiero rozpoczyna swój sezon. Team WE jest faworytem tego starcia, jednak czy jednak bezproblemowo uda im się zwyciężyć kolejny mecz?

Moim zdaniem kursy są tutaj zawyżone na wskutek pierwszego zwycięstwa drużyny WE. Victory Five w poprzednim sezonie zakończyło Summer Split na wysokim, piątym miejscu, a następnie w fazie play-off odpadli w ćwierćfinale przeciwko Sunning, czyli późniejszemu finaliście mistrzostw świata. Spodziewam się tutaj wyrównanego pojedynku, tymczasem kursy wskazują na łatwe zwycięstwo drużyny „gospodarzy”. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, że mamy początek sezonu, zatem rzadko drużyny wypracowywują już sobie swój dominujący styl gry, wobec tego mecze często są rozstrzygane dopiero na trzeciej mapie. Jak moim zdaniem będzie to wyglądać w jutrzejszym spotkaniu?

Według mnie obydwie ekipy będą starały się grać po prostu swój plan na grę, a nie w jakiś sposób kontrować grę przeciwnika. Victory Five w poprzednim sezonie swoje świetne wyniki osiągało między innymi dzięki świetnej postawie supporta, który razem z junglerem roamował i wspierał inne linie. PpGod okazał się bardzo cennym wzmocnieniem dla drużyny, jak zresztą pozostali przetransferowani zawodnicy. Poza tym, w swoim pierwszym wygranym meczu przeciwko Rogue Warriors, Team WE nie wyglądało bardzo solidnie na obydwu mapach, jednak ich rywale popełniali tragiczne wręcz błędy, dzięki czemu WE udało się wygrać wynikiem 2:0. Zwłaszcza druga mapa zdawała się być pod kontrolą RW, jednak jeden teamfight na baronie odwrócił całkowicie grę na korzyść WE. Moim zdaniem Victory Five w tym składzie pokazało już, że nie są skłonni do popełniania takich błędów, a wręcz przeciwnie, to oni wymuszają popełnianie pomyłek na oponentach.

Podsumowując, według mnie kursy w przypadku tego zdarzenia zupełnie nie odzwierciedlają rzeczywistych szans obydwu drużyn. Victory Five to wielkie zaskoczenie rundy letniej poprzedniego sezonu i nic nie wskazuje na to, że nagle mieliby stać się chłopcami do bicia. WE natomiast, pomimo tego, że swój pierwszy mecz sezonu wygrali wynikiem 2:0. to jednak nie wyglądali w nim tak skutecznie jakby chcieli. Z tego powodu w tym spotkaniu typuję, że Victory Five wygra przynajmniej jedną mapę. Według mnie jest to jak najbardziej prawdopodobna sytuacja, sam spodziewam się aż trzech map, jednak do tego kuponu zdecydowałem się na bezpieczniejszą wersję.

Team WE – Victory Five
12.01.2021 r. Godz. 10:00
Typ: Handicap map: Victory Five (+1,5)
Kurs: 1.56

Baner grupy esportowej

 


T1 – Hanwha Life Esports

13.01.2021 r. Godz. 12:00 (może ulec zmianie)

Do dynamicznej chińskiej ligi już jutro dołączą także koreańscy gracze, którzy z kolei znani są z nieco zachowawczej gry, przy równoczesnej świetnej znajomości i wykorzystywaniu macro. Dziś przyjrzymy się dokładniej spotkaniu pomiędzy legendarnemu T1, a Hanwha Life Esports, czyli dwóm drużynom o zupełnie innej pozycji i z innymi oczekiwaniami co do rozpoczynającego się sezonu. Wśród zawodników tego pierwszego zespołu, zdecydowanie największą gwiazdą jest prawdziwa legenda League of Legends, czyli Faker. Pomimo swojego statusu legendy, ma on w składzie konkurenta w postaci młodego talentu, czyli Clozera. W poprzednim sezonie już niejednokrotnie wchodził do składu, i swoją dobrą grą zapewniał T1 zwycięstwo. Jak będzie dziś i czy T1 rozpocznie sezon od wygranej?

Hanwha Life Esports to drużyna, która z pewnością nie może zaliczyć poprzedniego sezonu do udanych. Zaledwie dziewiąte miejsce w tabeli to bardzo słaby wynik, czego rezultatem są zmiany w składzie, które nastąpiły w listopadzie ubiegłego roku. Jednak czy sprowadzenie nowych zawodników pomoże w starciu z takim gigantem jak T1? Zdecydowanie najciekawszymi transferami są Chovy oraz Deft, którzy przenieśli się do HLE wprost z drużyny DRX, w której szeregach występowali podczas mistrzostw świata. To oczywiście może budzić lepsze perspektywy na nadchodzący sezon, jednak moim zdaniem jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby tak duże zmiany w składzie zaczęły owocować.

T1 w tym momencie posiada bardzo głęboki skład. Sprowadzenie nowego toplanera, budowanie swojego duo midlanerów, gdzie to Faker jest swojego rodzaju mentorem dla Clozera, dzięki czemu młody zawodnik coraz lepiej i pewniej prezentuje się w każdym kolejnym spotkaniu. Zarówno organizacja, jak i sami zawodnicy z pewnością są podrażnieni brakiem awansu na mistrzostwa świata w ubiegłym sezonie, wobec czego liczę na ich mocny start. Według mnie to oni są faworytem tego spotkania, a dobry początek sezonu będzie dawał sygnał innym przeciwnikom, że T1 cały czas jest niebezpieczne i w tym roku z pewnością będą się liczyć w walce o najwyższe miejsca w tabeli. Betfan zakłady bukmacherskie daje nam dużo opcji na ten mecz, ja jednak zdecydowałem się na wygraną T1 na pierwszej mapie.  Według mnie będą oni chcieli pokazać swoją dominację, zwłaszcza na pierwszej mapie, i ustawić spotkanie pod siebie. Mają oni bardzo mocny skład, który zdążył już zbudować między sobą zgranie, co było widać w poprzednim sezonie. Moim zdaniem mieli oni trochę błędów do poprawienia, jednak dostatecznie dużo czasu, żeby to zrobić. HLE natomiast musiało poukładać swoją grę od nowa, dlatego według mnie to T1 jest tutaj zdecydowanym faworytem i to w ich stronę się kieruje.

T1 – Hanwha Life Esports
13.01.2021 r. Godz. 12:00
Typ: T1 wygra pierwszą mapę
Kurs: 1.42

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: 2961PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 20 zł
  4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
  5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu otrzymasz zwrot w bonusie. Obrót 3 x 2.00 – minimum 3 zdarzenia.
  6. Przy drugiej wpłacie możesz zagrać bez ryzyka do 200 zł – zwrot na konto bonusowe.
  7. Przy trzeciej wpłacie możesz zagrać bez ryzyka do 300 zł – zwrot na konto bonusowe.

 

Kupon esportowy Betfan