Wczoraj Jarosław Zyskowski rzucił 18 punktów, ale jego dobra gra ponownie nie wystarczyła do tego, by Rasta Vechta wygrała swój mecz. Frankfurt cieszy się z wygranej. Wieczorem można powiedzieć, że doszło do prawdziwego nokautu. Ludwigsburg ograł Bamberg różnicą 29 punktów i takim o to sposobem udało się trafić kupon w niemieckiej lidze koszykówki. Idziemy dalej i mamy dzisiaj powrót grupy A, powrót do gry Bayernu Monachium. 3 drużyny mają bilans 1-1, kto zbliży się do play off? Dzisiaj wybieramy Betclic i gramy aż 2 kupony. Zanim jednak będziemy emocjonować się spotkaniami zapraszam do analizy.

 

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

 

 

BG 74 Gottingen – Bayern Monachium

12.06.2020r. 16:30

Po 2 zagranych meczach kluby te mają na koncie bilans 1-1, ale chyba raczej nie ma co mówić o wyrównanym spotkaniu. Gottingen zrehabilituje się za derby? Bayern pójdzie za ciosem i zmiecie z parkietu kolejnego rywala?

 

Gottingen

Ostatni mecz z Oldenburgiem wyraźnie pokazał, że ta ekipa raczej nie ma co walczyć o coś dużego. Porażka 18 punktami to nie było to, o co im chodziło. Gottingen zdecydowanie siadło w 2 połowie przegrywając ją 13 punktami. Pokazuje to dobitnie, że ta ekipa raczej może się skupić na 4 miejscu w grupie i walce o półfinał z kimś z pary Ludwigsburg i Alba Berlin. Po pierwszym meczu i wysokiej wygranej nad Creilsheim Merlins mogło się wydawać, że stać ich na dużo, zwłaszcza po świetnym meczu Benneta Hundta, ale jednak on grał słabo, to i jego drużyna grała słabo. Do poprawy jest wiele, zobaczymy co z tego wyniknie.

Na pewno problemem sporym była defensywa pod koszem. Szalał i robił co chciał Rasid Mahalbasić, który zdobył aż 22 punkty. 18 z gry, po 9 udanych akcjach, a 4 z rzutów wolnych. Dostawał piłkę, upychał się i kończył akcję spod kosza albo hakiem. Biorąc pod uwagę fakt, że po stronie Bawarczyków jest bardzo aktywny center to przez tę strefę rywale mogą grać bardzo dużo, bo będzie po prostu dawać punkty. Oldenburg akurat nie rzucał dużo za 3, co nie jest ich ulubionym rozwiązaniem, ale aż 23 celne rzuty za 2. To nie świadczy najlepiej o obrońcach, a przede wszystkim o Dennisie Kramerze, który pozwalał na za dużo, ale rehabilitował się w ataku, bo zdobył 12 punktów i miał 83% skuteczności. Bardzo słabe spotkanie zagrał Bennet Hundt, który miał być bohaterem derbów, ale grał na poziomie 23%, trafił tylko 3 z 13 rzutów i był dosyć dobrze pilnowany. To był taki mecz, gdzie Gottingen miało sporo strat. Konkretnie 16 przy tylko 3 przechwytach. Bayern nastawiony na agresywne granie i chęć biegania do kontry wykorzysta to bezlitośnie.

 

Bayern Monachium

Zdecydowanie w tym przypadku można mówić o rehabilitacji i to w wielkim stylu. Zapomnieli ewidentnie o porażce z Ulm, skoro kolejnego rywala rozbili różnicą 31 punktów, rzucając mu ich aż 110. To wynik po prostu świetny i pozwalający im wierzyć w kontynuację tego i zbliżenie się do 2 pozycji w tabeli, bo raczej Ulm z taką formą i bilansem 3-0 wygranej w grupie raczej już nikomu nie odda. Jeśli zagrają tak samo jak z ekipą z Crailsheim to raczej im się to uda.

Przy okazji analizy do spotkania z Bawarczyków mówiłem, że warto wykorzystywać pod koszem Mathiasa Lessorta, bo kompletnie był niewidoczny w meczu z Ulm. Można powiedzieć o reaktywacji i fakcie, że Francuz był najlepszy na parkiecie. 20 punktów, 9 zbiórek, 70% skuteczności z gry i 75% skuteczności z linii rzutów wolnych. Taki center to prawdziwy skarb i biorąc pod uwagę problemy rywala w tym aspekcie chyba warto iść dalej tą drogą. Swojego ostatniego rywala Bayern wręcz znokautował w wielu aspektach. Można powiedzieć, że wpadało prawie wszystko. 70% za 2 (28/40), 55% za 3 (11/20) oraz 87% za 1 (21/24). Do tego 3 bloki, 10 przechwytów. To liczby godne podziwu i pokazujące jak mocny jest Bayern w rozgrywkach krajowych, jeśli gra na swoim wysokim poziomie. Rywal jest trochę obity po ostatnim meczu, awans dalej mieć będzie, ale wydaje się, że wygrana Bawarczyków tutaj nie podlega dyskusji.

 

Podsumowanie

Z nieba do piekła w jednym przypadku, a w drugim odwrotnie. Jak jeden mecz może wywrócić wszystko do góry nogami to przykład mamy tu doskonały. Nie wydaje mi się, by znów miało dojść do jakiejś niespodzianki, bo wyraźnie widać, że Bayern bardzo dobrze odrobił pracę domową, wyciągnął wnioski z porażki i teraz po prostu nie powinien rywalowi pozwolić grać jak równy z równym. Gottingen bez lidera nie istnieje. Bennet Hundt i 23% skuteczności? To nie zdarza się zbyt często. Wiadomo już kogo trzeba wyłączyć z gry. Poza tym te problemy pod koszem, które bardzo dobrze potrafił wykorzystać center Oldenburga. Ja zaproponuję tutaj 2 typy. Będzie to zawodnik, a także handicap.

 

Moja propozycja: Bayern -11.5

Kurs: 1.55

 

Moja propozycja: Łączny wynik gracza (punkty + zbiórki + asysty) : M. Lessort – Powyżej 19.5

Kurs: 1.8

 

 

Crailsheim Merlins – Oldenburg

12.06.2020r. 20:30

Już chyba tylko cud sprawi, że Merlins nie będą grać o miejsca 9-10. 3 porażki w bardzo słabym stylu no i pytanie czy będzie kolejna? Oldenburg nabrał chęci do gry po efektownej wygranej nad lokalnym rywalem.

 

Crailsheim Merlins

W zasadzie nie ma żadnego punktu zaczepienia, by sądzić, że dzisiaj role się odwrócą i nagle to będzie zespół przypominający ten z ligi z okresu przed przerwą. Jeszcze 11 i 12 punktów różnicy nie jest takie złe, bo mieli kilka lepszych momentów jak remisowane kwarty z Ulm czy remis do przerwy z Gottingen. Na tym jednak raczej koniec. Bardzo słaba postawa w defensywie, bo łącznie 291 straconych punktów. To daje średnią 97 punktów na mecz, co jest zdecydowanie najgorszym wynikiem wśród wszystkich 10 ekip w tej stawce.

Tak naprawdę o porażce zadecydowała jedna kwarta przegrana różnicą 11 punktów, ale Merlins w tej formie nie potrafili gonić rywala, który zanotował kolejną wiktorię. Trzeba sobie powiedzieć, że ekipa jest bardzo słabo przygotowana do turnieju. Ja liczyłem na to, że po dobrej grze w lidze i tu zaskoczą i będą czarnym koniem rozgrywek, niestety się rozczarowałem. Z Ulm 4 graczy miało więcej niż 15 punktów, co jest dobrym wynikiem, ale to jest dalej za mało, by myśleć realnie o bliskim kontakcie z rywalem na sam koniec spotkania. Jak jeszcze za 2 to wyglądało nieźle, bo 65% i 21 trafionych rzutów, to już z dystansu wyglądało to kiepsko. 5 trafionych trójek i 23% z gry. To akurat wynik strasznie słaby. Kolejny problem to jak w przypadku wielu ekip straty. Nie będę ich wypominał na przestrzeni całego turnieju, ale można się domyśleć, że skoro z Ulm stracili piłkę 23 razy to ta liczba ogólna jest dosyć spora jak na 3 spotkania. Merlins nie gra typowym centrem, dlatego bezlitośnie rywale nękają tę ekipę pod koszem. Ulm w pierwszej piątce też nie miało takiego gracza, ale z ławki bardzo dobry mecz zaliczył Dylan Osetkowski, który zdobył 17 punktów i z gry miał 71%. Dodał do tego 87% z linii rzutów wolnych. Wychodzi na to, że jeśli chcesz osiągnąć dobry wynik na turnieju to musisz mieć centra w formie. Tu tego ewidentnie nie ma.

 

Oldenburg

W podsumowaniu meczu Bayernu napisałem, że jeden mecz może wywrócić wszystko do góry nogami. Tu przypadek jest bardzo podobny. Od porażki 19 punktami z Ulm i w zasadzie beznadziejnej gry w ataku do bardzo dobrej postawy w wielu aspektach, w defensywie, ale i ataku. Oldenburg odmieniony i z okazją do zajęcia cały czas wysokiego miejsca w grupie. Ten mecz powinien pokazać ich prawdziwy potencjał w ofensywie na tle innych ekip, bo chyba raczej można spodziewać się ich wysokiej wygranej. Pytanie tylko o rozmiar zwycięstwa.

Na lidera drużyny tu w Monachium wyrósł Rasid Mahalbasić, który po raz kolejny był aktywny i tym razem rzucił ponad 20 punktów. Bardzo dobre spotkanie w jego wykonaniu. 9 z 13 skutecznych akcji pod koszem, do tego 4 z 4 trafionych rzutów wolnych, 7 zbiórek i 3 asysty. Mecz jak na centra świetny i tutaj powstaje kolejna szansa na dobry wynik przy sporych problemach rywala w tej strefie, gdzie gra ten zawodnik. Poza nim znowu wyróżnił się z ławki Nathan Boothe, który zaliczył 14 punktów. Do tego Rickey Paulding miał 15 punktów. Sposobem na tak słabą postawę Benneta Hundta było przypisane indywidualne krycie. Karsten Tadda wywiązał się ze swojej roli znakomicie zmuszając do trudnych rzutów młodego Niemca. Przechwytu nie wymusił, punktów nie zaliczył, ale w defensywie praca świetna. Ogółem Oldenburg zaliczył 7 przechwytów i wygrał walkę o zbiórki, co nie było bez znaczenia.

 

Podsumowanie

Matematyczne szanse na zajecie 4 miejsca Merlins mają, ale to tak naprawdę musiałoby dojść do czegoś nieoczekiwanego. Oldenburg jest tutaj niekwestionowanym faworytem i raczej tu kwestią jest ile rzucą, jak duża będzie wygrana? Oldenburg walcząc o raczej 3 miejsce w grupie będzie chciało zrobić to najlepiej jak się tylko da. Skoro straty obecne Merlins wynoszą 97 punktów na mecz, to raczej przekroczenie 90 punktów nie powinno być problemem. Tu podobnie jak w pierwszym meczu dodam 2 typy. Można domyśleć się, kto będzie tu w centrum uwagi.

 

Moja propozycja: Oldenburg powyżej 90.5 punktów (z dogrywką)

Kurs: 1.62

 

Moja propozycja: Łączny wynik gracza (punkty + zbiórki + asysty) : R. Mahalbasić powyżej 28.5

Kurs: 1.8

 

Zakład bez ryzyka w Betclic – zwrot na konto depozytowe do 50 PLN

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać trzeba zagrać za 57 PLN
kupon Betclic
kupon na graczy

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze