31 sierpnia 2020 roku rozpocznie się 140 edycja US Open. W tym roku, z wiadomych względów, turniej odbędzie się bez udziału publiczności. Zamiast sędziów, pojawią się wirtualne komunikaty, odnoszące się do outów. Zawodnicy zamieszkują apartamenty w okolicach kortów i są “zamknięci” przez cały okres trwania turnieju, oraz są regularnie poddawani testom na koronawirusa. Byliśmy już świadkami turnieju w Nowym Jorku, który miał się planowo odbyć w Cincinnati, lecz ze względów bezpieczeństwa, mecze odbywały się właśnie na kortach USTA Billie Jean King National Tennis Center. Zobaczcie, co przygotowałem dla Was, analizując całą drabinkę turnieju ATP i korzystając z oferty Fortuny!

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:

2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Novak Djokovic

Zacznijmy od formalności. Serb jest jedynym zawodnikiem ze Wspaniałej Trójki. Z gry w turnieju zrezygnowali Rafael Nadal oraz Roger Federer. Wiadomo więc, że w tym roku nie będzie zawodnika, który obroni tytuł. Najwięcej tytułów tego Szlema ma Roger Federer. Ma ich na swoich koncie aż 5. Wracając do Nole, ma on trzy zwycięstwa podczas US Open. Ostatnie miało miejsce 2 lata temu, gdzie w finale pokonał Juana Martina Del Potro. W tej edycji US Open Novak jest liderem światowego rankingu i ma bardzo sprzyjającą drabinkę. Nie jestem jednak w pełni przekonany co do jego możliwości, które mogliśmy ujrzeć podczas Adria Cup oraz poprzedzającego Wielki Szlem, Cincinnati Open. Wiadomo, Djoko to Djoko i bez wątpienia z taką drabinką, jaką ma, zamelduje się w ćwierćfinale. Czy będzie w stanie wygrać cały Szlem? Wszystko zweryfikuje kort, ale jest na jak najlepszej drodze, do dopisania sobie kolejnego tytułu, tym bardziej przy tak okrojonym składzie tenisistów.

Na kogo może trafić Djoković:

1/64 Djokovic vs. Dzumhur –> łatwa wygrana. 1/32 Djokovic vs. Edmund/Bublik –> przy dobrym odbiorze serwisu, łatwa wygrana. 1/16 Djokovic vs. Struff (moim zdaniem) –> wygrana ze stratą max jednego seta. Za słaba głowa Niemca. 1/8 Djokovic vs. Isner/Busta (moim zdaniem) –> jeżeli Busta, to będzie zupełnie inny mecz niż teraz w Cincinnati, Djoko nie da się tak łatwo ogrywać, jeżeli Isner to wygrana z dużą ilością gemów i możliwe, że ze stratą seta. I tyle nam starczy, Djoko w ćwierćfinale i najlepszej 8 turnieju. Mój typ na początek:

Novak Djokovic od miejsc 1 do 8

Kurs: 1.22

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Danil Medvedev

Jeden z najbardziej nielubianych rywali. Dlaczego? Dzieje się tak z tego względu, gdyż jego styl gry jest bardzo wkurzający i deprawujący. Zmusza zawodników do biegania po całym korcie, lub wdaje się w wymiany z przeciwnikami i zmusza ich do piłek kończących, które w dużej mierze kończą się błędem i punktem na korzyść Rosjanina. Danil pokazał, że dla niego nie ma zawodników nie do pokonania. Potrafił zmierzyć się już w finale turnieju w Nowym Jorku. Mało brakowało, a pokonałby Rafe Nadala w zeszłym roku. Myślę, że jest to zawodnik z aspiracjami na finał w tym roku, jednakże jego forma jest spadkowa, patrząc na to, co pokazał w meczach podczas Cincinnati Open. Zerkając na drabinkę, wygląda to następująco: 1/64 Medvedev vs. Delbonis –> łatwy przeciwnik na rozgrzewkę. 1/32 Medvedev vs. Djere/O’Connell –> kolejne przetarcie przed następnymi meczami. 1/16 Medvedev vs. Lopez? –> chyba jednak Lopez pojawi się w tej rundzie, doświadczony Hiszpan jednak powinien ulec w max 4 setach Rosjaninowi. Od następnej rundy mogą zacząć się schody dla Rosjanina, dlatego tutaj bezpiecznie kurs do podbicia i obecność Danila w najlepszej 16 turnieju.

Danil Medvedev od miejsc 1 do 16

Kurs: 1.20

baner

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Andrej Rublev

Kolejny Rosjanin, którego start w US Open bierzemy pod uwagę. Gracz niewątpliwie bardzo perspektywiczny. Ma za sobą już ciężkie momenty w swoim życiu, ale jak sam mówi coraz lepiej radzi sobie z głową na korcie, jak i w swojej sferze prywatnej. Przegrał po fantastycznym meczu z Evansem, w turnieju w Cincinnati. Wyglądał dużo lepiej na korcie, mimo tego, przegrał. Ciekawy jestem jego pierwszego meczu, ponieważ na kort wychodzi z niewiadomą tego sezonu, czyli z Chardym. Francuz nie zagrał jeszcze ani jednego meczu w tym roku, a jego wiek wskazuje na to, że z pewnością jakaś potyczka na szczeblu meczowo-punktowym, by mu się przydała. Rublev jest szybkim zawodnikiem i potrafi mocno pogonić swoich przeciwników. Dla mnie może być jedną z niespodzianek tego turnieju. Drabinka mu nie do końca sprzyja, jednak patrząc na jego możliwości, to powinien znaleźć się w 16 najlepszych zawodników na ten turniej. Na kogo może trafić Rosjanin? 1/64 Rublev vs. Chardy –> w bezpośrednich pojedynkach jest 4:1, porażki Rosjanin zaznał podczas właśnie US Open w 2018 roku. Jeszcze za mało rozegrany był na wygranie z Chardym w pełni sezonu. Teraz powinno być inaczej. 1/32 Rublev vs. Barrere/Daniel –> zawodnicy zdecydowanie ciekawi, ale słabsi niż Rosjanin. Jeżeli przebrnie on pierwszą rundę, to pokonanie tej dwójki powinno być formalnością. 1/16 Rublev vs. Granollers/Majchrzak/Caruso/Duckworth –> początkowo z Kamilem Majchrzakiem miał zagrać Paire, jednak jego wynik na koronawirusa pokazał wynik dodatni. Tak więc z kim ma on przegrać? Hiszpan mam nadzieję, że przegra z Kamilem, a ten powalczy i zagra w trzeciej rundzie właśnie z Andejem. Tam już jednak powinna być deklasacja Rubleva. W takim rozrachunku, jeżeli nic nieprzewidywalnego się nie wydarzy, a głowa Andreja wytrzyma, to zobaczymy go w 1/8 finału.

Andrei Rublev miejsca od 1 do 16

Kurs: 1.55

Matteo Berrettini

Włoch i jego gra jak do tej pory nie imponują. Przynajmniej w turnieju przed Wielkim Szlemem. W zawodach pokazowych we Francji, Włoch był niesamowity i wygrał cały turniej UTS. W pełnowymiarowej rywalizacji trochę wyglądał, jakby nie wiedział, co chce grać. W starciu z Opelka był niepewny swoich zagrań i w bardzo prymitywny sposób oddał swój serwis. Co do drabinki to Włoch nie może narzekać. Przez trzy pierwsze rundy, na papierze wygląda lepiej od każdego możliwego przeciwnika. Licze na jego spięcie na ten turniej, ponieważ ma o co walczyć i pokazać swoją siłę na kortach twardych. 1/64 Berrettini vs. Soeda –> szansa na rozegranie i szybką wygraną. 1/32 Berrettini vs. Humbert/Soeda –> myślę, że tutaj starcie z Francuzem, który nie jest w super formie i kolejna runda dla Matteo. 1/16 Berrettini vs Bedene/Ruusuvouri/Ruud/McDonald –> żaden z przeciwników nie powinien przejść Włocha. Bedene jest w formie, ale bardzo ładnie jego umiejętności zweryfikował Medvedev. Ruusuvouri już został w tym roku pokonany przez Włocha i nie widzę innego scenariusza. Ruud jeszcze ma za słabą głowę i umiejętności jak na twardą nawierzchnię. McDonald to jednak nie ten poziom jak na ten moment. Tak więc widzimy Matteo w 1/8 czyli w najlepszej 16 turnieju.

Matteo Barrettini od miejsc 1 do 16

Kurs: 1.58

Milos Raonic

Fenomenalna forma Kanadyjczyka. Przechodził swoich zawodników po kolei, aż do finału z Novakiem Djokoviciem. Milos jest niesamowicie przygotowany pod względem swojego serwisu, fizyczności i mentalności. Nie okazuje żadnej emocji po zdobytych i straconych punktach. Może to świadczyć o jego pewności siebie co do tego, co gra na korcie. Co spowodowało, że przegrał z Djoko, to fakt, że Djoković jest potężny w momencie kiedy przegrywa. Jest to klasa nie do ocenienia. Milos dalej gra fantastyczny tenis i na te umiejętności oraz przygotowanie, które prezentuje, to uważam, że zajdzie daleko w nadchodzącym US Open. Drabinka, jaką ma Kanadyjczyk, jest ciężka! 1/64 Raonic vs. Mayer –> Dla mnie 3:0 dla Milosa z ogromnym zapasem 1/32 Raonic vs. Pospisil/Kohlschreiber –> nie mam pojęcia jak z formą u Pospisila. Myślę jednak, że szykuje się nam kanadyjskie starcie w tej rundzie, ze zwycięstwem Milosa. 1/16 Raonic vs. Bautista/Sandgren –> Myślę, że na tym etapie spotka się z Bautistą. Hiszpan dobrze wyglądał w turnieju w Cincinnati, jednak w starciach z Raoniciem trzeba bardzo być nastawionym na return pierwszego serwisu. Djoko idealnie pokazał, jak trzeba rozszyfrowywać Kanadyjczyka, uważam, że Hiszpan temu nie podoła.

Milos Raonic na miejscach od 1 do 16

Kurs: 1.80

Stefanos Tsitsipas

Powiedziałbym, że drabinka idealna dla Greka, który powinien zameldować się w półfinale razem z Novakiem Djokoviciem. Jego przeciwnicy nie będą wymagający aż do ćwierćfinałów, a tam pojedynek, który też uważam, że będzie na korzyść Greka. Stefanos jest czołowym tenisistą świata od kilku lat, a jego zmagania podczas Wielkich Szlemów można uznać za jedne z najbardziej emocjonujących. Mimo że status profesjonalnego tenisisty ma dopiero od 2016 roku, to już zdołał być w półfinale Australian Open. W US Open jego gra kończyła się najwyżej na 2 rundzie turnieju, ale w tym roku widzę dla niego bardzo duże szanse na zajęcie jednego z czołowych miejsc. Jak to wygląda w drabince? 1/64 Tsitsipas vs. Ramos Vinolas –> Tsitsipas powinien gładko wygrać bez straty seta. Ramos jest typowo ziemnym tenisistą i korty twarde, tym bardziej szybkie w Nowym Jorku, nie będą mu służyć. 1/32 Tsitsipas vs. Cressy/Kovalik –> Spokojnie Tsitsipas tych zawodników przejdzie. 1/16 Tsitsipas vs. Londero/Coric –> Londero jest bardzo ciekawym zawodnikiem, Mimo że jego umiejętności na cegle są znacznie wyższe niż na twardej nawierzchni, to jest groźnym przeciwnikiem. Coric z roku na rok spuszcza z tonu i moim zdaniem, nieważne na kogo trafi Grek, po stracie maksymalnie jednego seta, awansuje do dalszej rundy. 1/8 Tsitsipas vs. Lajovic/Kukuszkin/Thompson –> tych zawodników rozpisałem sobie jako potencjalnych rywali Greka. Jedynym zawodnikiem, który w mojej opinii może stawić czoła Grekowi, jest Kukuszkin i jego doświadczona gra. Lajo i Thompson powinni łatwo przegrać ze Stefanosem. 1/4 Tsitsipas vs. Zverev/Adnerson/Hurkacz –> bardzo chciałbym Hurkacza, ale jednak może nie przejść pojedynku ze Zverevem lub Andersonem, choć niewątpliwie stać go na zwycięstwo. Jednak przy Tsitsipasie w Wielkim Szlemie może zabraknąć. Co do Zvereva lub Andersona, to ich gra na ten moment nie powinna wystarczyć na wygraną nad Tsitsipasem. Takim oto sposobem, Grek znajduje się w półfinale 🙂

Stefanos Tsitsipas na miejscach od 1 do 4

Kurs: 2.15

baner tenis Wszystkie przejścia i przewidywania kto z kim zagra są oczywiście moją sugestią i przypuszczeniami. To jest sport i nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć, ale myślę, że są to bardzo prawdopodobne scenariusze. Tym bardziej, że Wielkie Szlemy lubią niespodzianki, ale oby nie na tych zawodnikach. US Open ATP zaklad dlugoterminowy

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze