Opinie o zagranicznych bukmacherach – SPRAWDŹ!

Bukmacherzy zagraniczni

Jakie opinie w Polsce mają zagraniczni bukmacherzy? Trzeba wiedzieć, że zagraniczni operatorzy dzielą się na tych z polską licencją i są legalni oraz na tych bez licencji, co czyni ich nielegalnymi firmami. Poniżej zaprezentujemy opinie o zagranicznych bukmacherach i wyjaśnimy, u którego z nich można legalnie obstawiać!

Bukmacherzy zagraniczni opinie – co trzeba wiedzieć?

Bukmacherzy zagraniczni to operatorzy, którzy działają na europejskich rynkach i nie ograniczają się tylko do Polski. Przywykliśmy do tego, że mianem zagranicznych bukmacherów określamy nielegalnych operatorów, co nie jest prawdą. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zagraniczny bukmacher otrzymał polską licencję i oferował w naszym kraju zakłady bukmacherskie. W tym celu musi spełnić kilka podstawowych warunków np. otworzyć swoją siedzibę również na terenie Rzeczpospolitej. Już teraz tak robią Betclic, Superbet, PZBUK czy Fortuna – to bukmacherzy zagraniczni, którzy jednak legalnie działają w Polsce.

Najpierw zaprezentujemy opinie o legalnych bukmacherach zagranicznych:

Fortuna opinie – czeski bukmacher

Korzenie bukmachera Fortuny sięgają Czech, bo tam firma powstała i stamtąd rozpoczęła ekspansje na kolejne rynku. Fortuna to czeski bukmacher, który działa w Polsce, Słowacji, Rumunii i Węgrzech. Operator ten posiada siedzibę w naszym kraju i pakiet licencji na zakłady w punktach stacjonarnych oraz online. Fortuna to jeden z tych zagranicznych bukmacherów, który w Polsce ma najlepsze opinie. Marka ta sponsoruje rozgrywki o piłkarski Puchar Polski i 1. ligę. Dodatkowo – Fortuna wspiera aktualnego mistrza Polski w piłce nożnej, Legię Warszawa. Logo Fortuny znajdziemy również podczas konkursów skoków narciarskich, bo to oficjalny sponsor Polskiego Związku Narciarstwa.

fortuna

Fortuna ma bardzo silną pozycję na polskim rynku – jest rozpoznawalną firmą i należy do grona dwóch największych bukmacherów. Opinie o tym “buku” są bardzo dobre – gracze wyróżniają Fortunę za wysokie kursy, bogatą ofertę, wysokie bonusy powitalne oraz transmisje live.

Ocena wg graczy Zagranie: 9.2/10. Sprawdź szczegółowe opinie o Fortunie: https://zagranie.com/fortuna-online-opinie-jak-to-wyglada-naprawde/.

Betclic opinie – szwedzki bukmacher

Betclic z kolei to szwedzki bukmacher, który działa na wielu rynkach w Europie. To zagraniczny bukmacher, ale w 2018 roku spełnił wszystkie kryteria Ministerstwa Finansów i otrzymał polską licencję na zakłady sportowe. Betclic posiada siedzibę w Polsce (Katowice) i jest pełno prawnym bukmacherem w naszym kraju. Logo Betclic trafiło na siatkarskie parkiety, bo bukmacher ten został sponsorem polskiej reprezentacji w siatkówce.

Betclic

Opinie o Betclic w skali europejskiej i polskiej są bardzo dobre. To firma, która jeszcze kilka lat temu widniała na koszulkach Juventusu Turyn. Twarzą tego bukmachera na rynek francuski był Marcel Desailly, a na włoski Arrigo Sacchii. W poprzednich latach z Betcliciem współpracował Mateusz Borek, który aktualnie reklamuje Etoto.
Gracze chwalą Betclic za dobre kursy, atrakcyjne zakłady bez ryzyka na start oraz dobrą ofertę zakładów pre-match i “na żywo”.

Ocena w rankingu na stronie zagranie.com: 9.0/10.

Superbet opinie – rumuński bukmacher

Superbet to zagraniczny bukmacher wywodzący się z Rumunii, ale którego właścicielem jest amerykański fundusz Blackstone. To mieszanka rumuńsko-amerykańska, która trafiła do Polski. Superbet działa legalnie, bo posiada dwie licencje – na zakłady online i w punktach stacjonarnych. To poważna firma, która odniosła duży sukces w Europie Środkowo-Wschodniej, a teraz liczy zaznaczyć swoją obecnością kraje zachodnie. Bukmacher podpisał kontrakt z Jerzym Dudkiem, który stał się twarzą firmy.

Superbet

Superbet stawia na własną technologię w zakładach bukmacherskich – nie kopiuje oferty. Jego kursy są na przyzwoitym poziomie, a bonus na start ma przyjazne warunki obrotu. To firma, która w polskim internecie działa od stycznia 2020 roku. Debiut jednak był udany, bo Superbet z miejsca zaoferował wiele funkcji, które są dostępne u najlepszych bukmacherów np. aplikację na iOS/Android i Cash-out.

Ocena w rankingu: 8.5/10.

PZBUK opinie – szwedzki bukmacher

PZBUK wchodzi w skład szwedzkiej grupy Cherry AB, która działa na rynku od 1963 roku. To m.in. właściciel bukmachera ComeOn, który przed wejściem nowelizacji ustawy hazardowej działał w Polsce. W naszym kraju firma Cherry AB działa jako podmiot Cherry Online Polska z siedzibą w Warszawie. To umożliwiło wejście na nasz rynek nowemu bukmacherowi z zagranicy, czyli PZBUK-owi.

PZBUK od momentu wejścia do Polski krok po kroku poprawia swoją ofertę. Uczciwie trzeba stwierdzić, że to wciąż mały bukmacher w porównaniu do Fortuny czy STS. Mimo wszystko PZBUK wprowadza podstawowe technologie takie jak aplikacja mobile, sporty wirtualne, cash out czy transmisje live. To bukmacher, który skupia się przede wszystkim na rozwoju produktu – nie inwestując dużych kwot w marketing.

PZBUK zbiera dobre recenzje przede wszystkim od typerów NBA, którzy za pośrednictwem tego bukmachera mają dostęp do wszystkich meczów “na żywo”.

Ocena w rankingu: 8.5/10.

Nielegalni bukmacherzy zagraniczni – opinie

Powyższe przykłady pokazują, że zagraniczni bukmacherzy mogą z powodzeniem działać w Polsce, a przy tym cieszyć się dobrymi opiniami. W internecie wciąż jednak jest sporo firm, które nie zdecydowały się na polską licencję. To uznani operatorzy znani na całym świecie, czyli Bet365, Bwin, Bet-at-home, Unibet czy Expekt.

Bukmacherzy pokroju Bet365, Bwin i Unibet stanowią o sile europejskiego rynku zakładów sportowych. To wielkie firmy, które sponsorują m.in. takie kluby piłkarskie jak Valencia, Borussia Dortmund i Atletico Madryt. To oczywiście przekłada się na pozytywne opinie i dobry PR. W Polsce jednak to zakazani bukmacherzy, bo bez naszej licencji. Nic z tego, że to światowi potentaci – wobec prawa każdy jest równy, dlatego do czasu uzyskania przez nich licencji strony tych operatorów znajdują się w rejestrze domen zakazanych.

nielegalni bukmacherzy

Jak na razie nie wiemy, czy któryś z największych światowych bukmacherów zdecyduje się na polską licencję. Firmy takie jak Bet-at-home czy Expekt mogą pójść tropem innych zagranicznych bukmacherów (Superbet, Betclic) i wystosować odpowiedni wniosek o licencję. Wówczas opinie o tych bukmacherach znacznie by się poprawiły, bo nie byliby już określani jako nielegalni.

Chcesz poznać wszystkich legalnych bukmacherów? Sprawdź aktualną listę: https://zagranie.com/bukmacherzy/.

Zaloguj się aby dodawać komentarze