Skuteczność na La Liga dotychczas nam sprzyja, oby dzisiaj było równie dobrze! Mecze, które przeanalizowałem ciężko nazwać hitami, ale obstawić coś tam można.

Nie masz konta w LV BET? Wpisz kod promocyjny 1500PLN podczas rejestracji i odbierz darmowe 20 PLN

Skuteczność typów Zagranie na La Liga w marcu: 5/7

Profit/strata Zagranie na La Liga w marcu: +444 PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Valencia – Getafe, 18:30

Przed nami bardzo ciekawy mecz w kontekście walki o europejskie puchary w La Liga. Valencia wciąż nie jest w strefie dającej awans chociażby do Ligi Europy, a Getafe piastuje lokatę promującą do Ligi Mistrzów. Kto by pomyślał?

Na pewno wszyscy, którzy śledzą La Liga. Valencia chyba już się nie ogarnie do końca sezonu, ja przestałem wierzyć. Wydaję mi się, że walka o możliwość grania w europejskich rozgrywkach będzie ciężką i potrwa do ostatniej kolejki.

Getafe natomiast jest ułożone, w ostatnich 10 meczach w lidze przegrało tylko 2 razy. Valencia niby jeszcze mniej, bo tylko raz uległa w 10 poprzednich kolejkach i to 5 stycznia z Alaves. Różnica jest taka, że piłkarze Jose Bordalasa wygrali w tym okresie 6 razy, a podopieczni Marcelino 4 razy.

Najważniejsze statystyki:

  • Valencia ma na koncie 15 remisów, najwięcej w lidze
  • Nietoperze straciły 23 gole w 27 meczach – to drugi najlepszy wynik w La Liga
  • W ich meczach pada średnia 1.96 gola, to najbardziej underowa ekipa w stawce
  • 70% spotkań z udziałem Valencii kończy się poniżej 2,5 gola, 96% poniżej 3,5 gola
  • Getafe straciło tylko 24 gole, to 3 najlepszy wynik w La Liga
  • 89% meczów Azulones kończy się poniżej 3,5 gola, a 64% poniżej 2,5 gola

Po statystykach ewidentnie widać, że naszą pierwszą myślą powinien być under. Na sam typ zawierający niski wynik bramkowy kursy są jednak niezbyt zadowalające.

Poniżej 2,5 gola – kurs 1.57
Poniżej 3,5 gola – kurs 1.20

Całkowicie nieopłacalne wartości. Musimy więc spojrzeć w stronę innych zakładów, lub połączyć under z innym rynkiem. Biorąc pod uwagę bardzo wyrównane szanse obu ekip w tym meczu, bardzo ciężko jest wytypować coś z sektora 1×2.

Wiemy jednak, że Valencia i Getafe preferują raczej defensywny styl gry, nie strzelają zbyt wielu bramek, wielu też nie tracą, szczególnie Nietoperze.

Rzut rożny to nie jest stały fragment gry, który bardzo często pada w spotkaniach dzisiejszych rywali. Gospodarze legitymują się średnią na poziomie 5.30 (7. w lidze), a goście 4.22 (16. w lidze). Valencia pozwala swoim rywalom na wykonywanie średnio 4.07 rożnych na mecz (4. wynik w lidze), a Getafe 4.19 (5. wynik w lidze).

Co obstawiać?

Normalnie moglibyśmy iść w under bramek, ale kursy są nieopłacalne. Jeśli chodzi o rzuty rożne, to tutaj najbardziej niepokoją wyniki w H2H, bo w jednym z meczów Pucharu Króla pomiędzy Valencią a Getafe padło aż 14 kornerów (12 Nietoperze). Wydaję mi się, że na spokojnie możemy spróbować poniżej 9,5 rzutów rożnych w całym spotkaniu po kursie 1.84, bo mecz nie powinien odbywać się pod dyktando gospodarzy.

Zdarzenie: Valencia – Getafe
Typ: poniżej 9,5 rzutów rożnych
Kurs: 1.84 LV BET

Villarreal – Rayo Vallecano, 18:30

Wcześniej mogliśmy przyjrzeć się starciu z góry tabeli, a teraz udajemy się na jej prawie całkowite niziny. Villarreal zajmuje bowiem 17. miejsce, z przewagą 1 punktu nad strefą spadkową, a Rayo jest na przedostatniej lokacie, ze stratą 3 oczek do bezpiecznej pozycji.

Na początek zajmijmy się Żółtą Łodzią Podwodną, ponieważ w niej coś się ostatnio zmieniło. Wyniki w La Liga w ostatnim czasie nie są takie najgorsze i widać pozytywne symptomy. Wszystko zaczęło się od wygranej z Sevillą i to aż 3:0, później przyszła jednak porażka Atletico Madryt, co było normalne, ale następnie lepsze od Villarrealu okazało się również Alaves. Na szczęście ostatnia kolejka ligowa to wygrana 2:0 na wyjeździe z Levante i symboliczne opuszczenie czerwonej strefy.

Nie możemy też zapomnieć o dobrej dyspozycji piłkarzy Javiera Calleja w Lidze Europy. Przejście Zenitu Petersburg po zwycięstwach 3:1 i 2:1 na pewno pozytywnie nastroiło kibiców i przede wszystkim zawodników.

Jeśli chodzi o Rayo, to jego kibice nie widzieli wygranej w La Liga od 28 stycznia 2019. Od tamtej pory Vallecano notuje 6 porażek z rzędu, przy czym tylko dwukrotnie nie trafiało do siatki rywali i przegrywało więcej niż dwoma golami. Nie są to więc nokauty, ale nadal porażki. Trzeba jednak przyznać, że rywale byli wymagający. Atletico Madryt, Getafe czy FC Barcelona, to najwyższa półka w Hiszpanii.

Dzisiaj nie będzie łatwo o przełamanie. Estadio de la Ceramica jest dla przyjezdnych niezdobyte od 2000 roku! To jedyne dotychczas zwycięstwo Rayo na stadionie Villarrealu. Stąd zapewne kurs na poziomie 1.64 na gospodarzy.

Pomimo dość overowego stosunku bramek obu drużyn, nie wydaję mi się, żeby dzisiaj takie coś miało mieć miejsce. Zarówno gospodarze, jak i goście, nie będą chcieli przegrać tego spotkania. Lepiej będzie zainkasować po jednym punkcie, niż oddać rywalowi pełną pulę. Jakby nie patrzeć, dzisiejsi rywale będą bezpośrednio bić się o utrzymanie.

Co obstawiać?

Nie mam wątpliwości, że to Villarreal jest w lepszej dyspozycji, a na dodatek ma ogólnie większą jakość w kadrze. Mam też jednak w pamięci ich kiepskie rezultaty w sezonie 2018/19 i nie ufam w ich możliwości regularnego punktowania. Typ na wygraną gospodarzy lub remis i poniżej 3,5 gola zdaje się mieć sens.

Zdarzenie: Villarreal – Rayo Vallecano
Typ: 1X/-3,5 gola
Kurs: 1.71 LV BET

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!