Wczoraj udało się trafić kupon z mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, choć kulomioci zajęli – jak na ich standardy – odległe miejsce. Konsekwencją było to, że ani Michał Haratyk ani Konrad Bukowiecki nie zdobyli medalu. Jednak za nami jest dopiero pierwszy dzień lekkoatletycznych zmagań w Monachium. Już dzisiejszego wieczoru mamy okazję ponownie emocjonować się startami biało – czerwonych, choć akurat o dużo mniejszą pulę niż wczoraj. Piszę tak, gdyż przyjrzę się rywalizacji kobiet w jednym z biegów półfinałowych, a także konkursie skoku w dal mężczyzn. Kupon stawiam ponownie w STS-ie.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1660 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Skok w dal mężczyzn, czyli kolejny emocjonujący konkurs na ME w Monachium

Na starcie zobaczymy gwiazdy światowego formatu jak chociażby Thobiasa Nilssona Montlera ze Szwecji, Miltiadisa Tendoglu z Grecji, Radka Juskę z Czech. Każdy z nich ma szansę nie tylko na medal, ale nawet na ten wykonany z najcenniejszego kruszcu. Faworytem – według wskazań bukmacherskich – do sięgnięcia po złoto jest reprezentant Grecji. W STS-ie kurs na jego triumf został ustabilizowany na poziomie 1.18. Drugi ma być Montler, gdyż kurs na to, że znajdzie się w czołowej trójce wynosi raptem 1.15. Na kolejnym miejscu mamy Eusebio Caceresa, na którego kurs jest na wysokości 1.30, a na Radka Juskę na poziomie 3.00. Jestem pewien, że walka o medale rozegra się wyłącznie między nimi. O podium mogą powalczyć jeszcze Pommery i Santos, lecz ich obecność na podium wiązałaby się ze sprawieniem dużej niespodzianki.

Thobias Nilsson Montler vs Eusebio Caceres: typ, kurs bukmacherski i zapowiedź rywalizacji (16.08.2022 r.)

Szwed w marcu tego roku w Belgradzie ustanowił halowy rekord Szwecji skacząc na odległość 8 metrów i 38 centymetrów. Z kolei jego przeciwnik w tym zestawieniu w hali prezentował się trzykrotnie w tym sezonie i najdalej skoczył w trzecim konkursie, kiedy to zanotował skok na odległość 7 metrów i 97 centymetrów. Jednak to działo się pod dachem, a jak radzą sobie na tzw. otwartym stadionie? Otóż im dłużej trwają rozgrywki, tym słabiej prezentuje się Hiszpan, a Szwed po delikatnej obniżce formy zaczyna wracać na właściwe tory. Piszę tak, gdyż w trakcie ostatnich zawodów, w których brał udział, czyli w kwalifikacjach przed dzisiejszym finałem skoczył 8 metrów i 6 centymetrów, a Hiszpan 7 metrów i 93 centymetry. Moje słowa potwierdzają również pozostałe wyniki z lekkoatletycznych mitingów z tego sezonu. Za chwilę przedstawię bardziej szczegółowe statystyczne porównanie obu zawodników specjalizujących się w skoku w dal, a na razie przypomnę, że kupon stawiam w STS-ie, u którego w każdej chwili możesz założyć konto, korzystając z naszego świetnego kodu promocyjnego do tego bukmachera.

Statystyczne porównanie Thobiasa Nilssona Montlera z Eusebio Caceresem:

 • Jak wspominałem wyżej, Szwed w kwalifikacjach zanotował dużo lepszą próbę, choć przy dużo lepszym wietrze, gdyż wiało mu w plecy aż 1,4 m/s, a dla Hiszpana z przeciwnej strony z prędkością 0,1 m/s.
 • W tym sezonie na otwartym stadionie Szwed aż sześciokrotnie skakał ponad 8 metrów, a Hiszpan pięć razy.
  Thobias Nilsson Montler zanotował najdłuższy skok na lekkoatletycznym mitingu w Grecji pod koniec maja, kiedy skoczył 8 metrów i 27 centymetrów, a Eusebio Caceres w Hiszpanii w czerwcu i osiągnął wynik na poziomie 8.15.
 • Należy zaznaczyć, że przy powyższych najlepszych wynikach w sezonie Montler miał wiatr w przód na poziomie 1,4 m/s, a Caceres jeszcze mocniejszy, bo aż 1,8 m/s.
 • Obaj są lekkoatletami multi dyscyplinarnymi, gdyż uprawiali zarówno biegi na 100 i 200 metrów. Różnica jest taka, że Szwed skakał jeszcze wzwyż, a Hiszpan pchał kulą i rzucał dyskiem.
 • Na światowych listach w skoku w dal Szwed plasuje się na drugiej pozycji, a Hiszpan dopiero na jedenastej lokacie w tym sezonie.
 • W trakcie eliminacji dużo spokojniej i dalej skakał Szwed w porównaniu do Hiszpana.
 • Dużo bardziej utytułowany jest również Szwed, który zdążył już wygrywać Diamentową Ligę, być w ósemce na igrzyskach olimpijskich, dwukrotnie być wicemistrzem Europy w hali, a także jednokrotnym wicemistrzem świata. Z kolei dla Hiszpana najważniejszymi wyróżnieniami jest, że był raz w ósemce na igrzyskach, trzy razy na mistrzostwach świata i raz w halowych mistrzostwach świata.

Moje typowanie związane z rywalizacją w parze Thobiasa Nilssona Montlera z Eusebio Caceresem

Z wyżej wymienionych powodów stawiam na to, że to Szwed będzie przed Hiszpanem. Kursy bukmacherskie również tego dowodzą, gdyż w STS-ie wskazanie na to, że Montlera będzie wyżej od Caceresem w ogólnej klasyfikacji wynosi 1.57 do aż 2.22. Lekkoatletyka, w tym rywalizacja w skoku w dal ma to do siebie, że jest wymierna, przez co można wyliczyć, czego można się spodziewać. Dlatego też nie ma niespodzianki w tym, że Montler jest wskazywany do wygrania w tej parze, a także do pewnego sięgnięcia po medal. Nie jestem pewien z jakiego kruszcu trójkąt zgarnie dla siebie, dlatego podjąłem się jego starcia w parze. Dziś stawiam na dwa niższe kursy, tak by spokojnie podbić sobie kupon i ponownie „tylko” podwoić sobie postawioną stawkę. Skoro jest już mowa przy finansowym aspekcie grania z STS-em, to dodam, że masz do wykorzystania u nich świetny BONUS, który został stworzony z myślą o Tobie. Dodam jeszcze, że ich rywalizacja ma rozpocząć się dzisiejszego wieczoru o godzinie 20:22.

STS
1.57
Montler zwycięży w parze: TAK

Bieg półfinałowy na 100 metrów kobiet, czyli Ewa Swoboda i Magdalena Stefanowicz z awansem do finału?

Jest to bardzo możliwe, gdyż obie nasze reprezentantki są w znakomitej formie. Pokazały to już na mistrzostwach świata, a dziś teoretycznie o lepszy wynik, a nawet o medal może być łatwiej niż w Oregonie. Wszystko dlatego, że nie ma już Jamajek, reprezentantek Stanów Zjednoczonych itp. krajów, które od lat rządzą na światowych mitingach lekkoatletycznych. Dlatego też, że jestem pewien, że obie znajdą się w dalszej rundzie, lecz jednocześnie biorąc pod uwagę, że to rywalizacja dopiero półfinałowa, sądzę, że lepiej nie stawiać które konkretnie zajmą miejsce. Liczy się przede wszystkim awans do wielkiego finału. Dlatego też od siebie przyjrzę się rywalizacji w parze Magdaleny Stefanowicz, gdyż w tej Ewy Swobody faworytką aż nadto znaczącą jest jej rywalka. Kurs na przeciwniczkę Ewy wynosi bowiem aż 1.18 z kursem na Swobodę na poziomie 4.18. Moje wskazanie również wiąże się z bezpiecznym wskazaniem, lecz nie aż takim, jak w tym przypadku.

Magdalena Stefanowicz vs Lorene Dorcas Bazolo: typ, kurs bukmacherski i zapowiedź rywalizacji (16.08.2022 r.)

W tej parze zdecydowaną faworytką jest Polka. Bukmacher STS przygotował kurs na jej wygraną na poziomie 1.52 względem aż 2.22 na przedstawicielkę Portugalii. Taka różnica bierze się stąd, że w tym sezonie na tzw. otwartym stadionie dużo lepiej prezentuje się Magdalena. Kolejną składową jest to, że o wiele młodszą, dopiero wchodzącą w swój najlepszy okres w życiu jest Polka, która ma dopiero 21 lat. Z kolei Portugalka ma aż 39 lat i wyraźnie widoczne po startach w tym sezonie jest to, że powoli będzie kończyć swą karierę. Poza tym Magdalena obok Ewy Swobody należy do jednych z największych gwiazd młodego pokolenia w biegach kobiet na 100 metrów, co zaczyna coraz częściej regularnie potwierdzać na imprezach dużo wyższej rangi niż „tylko” na poszczególnych mitingach. Za chwilę dokonam bardziej szczegółowego statystycznego porównania, by pokazać dlaczego pewne jest, że to Polka zwycięży w tej parze. A na razie dodam, że w każdej chwili możesz sprawdzić, jak idzie mi typowanie lekkoatletycznych wydarzeń. Wystarczy kliknąć w TYPY DNIA, by przekonać się jak mi i innym redaktorom Zagrania idzie typowanie również innych wydarzeń sportowych.

Statystyczne porównanie Magdaleny Stefanowicz z Lorene Dorcas Bazolo:

 • Portugalka była aż 12 razy mistrzynią świata, raz znalazła się w najlepszej ósemce na mistrzostwach Afryki, 3 razy sięgała po srebro na mistrzostwach Iberyjsko – Amerykańskich, a także raz wygrała z Portugalią drużynowe mistrzostwa Europy. Z kolei Polka jest srebrną medalistką mistrzostw świata do lat 18, 2 razy była w ósemce najlepszych na MŚ do lat 20, a także raz mistrzynią świata.
  Portugalka plasuje się na 53. pozycji na światowych listach, a Polka dopiero na 89. miejscu.
 • Jednak należy zauważyć, że Polka specjalizuje się w biegu wyłącznie na 100 metrów, a Portugalka i 100 i 200 metrów.
  Najlepszy wynik w karierze Portugalka uzyskała rok temu w kwietniu w Szwajcarii osiągając czas 11.10, a Polka 11.21 w czerwcu w Suwałkach.
 • Jednak w tym sezonie Polka była już szybsza o 0,5 s, gdyż osiągnęła czas 11.21, a Portugalka 11.26.
 • Dużo częściej w tym sezonie startowała Portugalką, dla której to mistrzostwa świata w Oregonie były imprezą docelową, a dla Polki są nią mistrzostwa Europy odbywające się właśnie teraz w Monachium.
 • W biegu eliminacyjnym w Monachium Portugalka osiągnęła czas na poziomie 11.48 s., a Magdalena 11.44 sekundy.
 • Ostatnie 10 ich wyników pokazuje, że zawodniczki są w porównywalnej formie, choć w ostatnich zawodach to Magdalena biega szybciej od swej dzisiejszej przeciwniczki.

Moje typowanie związane z rywalizacją Magdaleny Stefanowicz z Lorene Dorcas Bazolo

Analizując powyższe składowe i fakt, że Portugalka przyznaje publicznie, że zaczyna odczuwać zmęczenie sezonem, a Polka wprost przeciwnie, sądzę że powinna spokojnie zwyciężyć w parze. Poza tym to Magdalena szykowała się na ME, które odbywają się później, a Lorene na MŚ, które odbywały się w poprzednim miesiącu. Dlatego też nic dziwnego nie ma w tym, że faworytką wedle kursu bukmacherskiego do wygrania w tej parze jest Magdalena Stefanowicz. Kurs na jej triumf wynosi 1.52, w sam raz, by podbić kupon, a przy okazji podwoić ewentualną wygraną. Dzięki takim dwóm oznaczeniom osiągam kupon z kursem 2.39.

STS
1.52
Stefanowicz zwycięży w parze: TAK

Propozycja kuponu:

STS 16 sierpnia ME

fot. Rafał Oleksiewicz/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze