Już najbliższej nocy, około godziny 05:00 polskiego czasu, w słynnym, nowojorskim Madison Square Garden do ringu wejdzie dwóch hegemonów wagi lekkiej. Tym największym czempionem jest oczywiście dobrze znany, choć chyba jeszcze bardziej kontrowersyjny Artur Beterbiev. Rosjanin, posiadający kanadyjski paszport postara się obronić swoje mistrzowskie pasy w starciu przeciwko młodszemu, ale także bardziej doświadczonemu Joemu Smithowi Jr. Jak potoczy się ta walka i które typy bukmacherskie warto obstawić? Zapraszam do lektury.

Koszulka LVBET Zakładów Bukmacherskich
Koszulka LVBET Zakładów Bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

3000 zł od depozytu + 333 zł zakład bez ryzyka +  20 zł freebet + 220 zł inne bonusy

Oferta dostępna z kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1500 zł + 50% do 1500 zł BEZ RYZYKA: 333 zł FREEBET: 20 zł BONUSY: 220 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Artur Beterbiev – Joe Smith Jr

Już na ten moment śmiało można by nazwać Artura Beterbieva żywą legendą wagi lekkiej. Zawodnik ten stosunkowo późno rozpoczął swoją karierę na zawodowych ringach i z perspektywy czasu możemy chyba tylko żałować, że nie będziemy oglądać go w ringach przez następnych kilkanaście lat. 37-letni pięściarz pierwszą, profesjonalną walkę stoczył bowiem dopiero w 2013 roku, a więc mając na karku 28 wiosen. Nie zmienia to jednak faktu, że na obecny moment Rosjanin legitymujący się kanadyjskim obywatelstwem jest jedynym mistrzem świata, który wszystkie swoje walki wygrał przed czasem. A tych jak dotąd było 17. Co ważne, Beterbiev nie miał sztucznie nabijanego rekordu, ale już po kilku stoczonych pojedynkach zaczął próbować swoich sił w starciu z naprawdę solidnymi zawodnikami, a swoje pierwsze mistrzostwo świata zdobył w 2017 roku, pokonując Enrico Koellinga. Od tamtej pory, Beterbiev skutecznie bronił pasa 5-krotnie, chociaż trzeba przyznać, że w swoim ostatnim pojedynku przeciwko Marcusowi Browne miał pewne problemy, a sensacja przez moment wisiała na włosku.

Finalnie jednak mistrz globu obronił swoje pasy i ponownie skończył rywala przed czasem. Beterbiev dysponuje piekielnie mocnym, jak na warunki wagi lekkiej, ciosem i co ważne, potrafi uderzyć zarówno lewą, jak i prawą ręką. Przekonał się o tym chociażby bardzo silny Oleksandr Gvozdyk, który po doświadczeniu nokautu z rąk czempiona został przewieziony do szpitala. Pomimo postępującej metryki, Beterbiev wciąż dysponuje nieprzeciętną szybkością i nie stanowi dla niego problemu wyprowadzanie soczystych ciosów seriami. Co ważne, nie widziałem, by w którejkolwiek walce, Rosjanin podpalał się i chciał skończyć swojego przeciwnika za wszelką cenę. W ringu widać u niego niesłychaną pewność siebie, ale również doświadczenie i wyrachowanie. Z pewnością jest po po części zasługa trenera Marca Ramseya, który uczynił z niego jeszcze lepszego pięściarza. Kończąc omawianie sylwetki Beterbieva dodam jeszcze, iż 3 ostatnie walki kończył on w rundach 9-12. Ta statystyka będzie miała wpływ na wybór mojego typu na omawiane starcie.

Przejdźmy teraz do Joe Smitha Jr, którego polscy kibice mogą kojarzyć chociażby z pojedynku z Andrzejem Fonfarą. Niestety nasz rodak nie miał wielkich szans w starciu z Amerykaninem, lecz ten wcale nie jest pięściarzem idealnym. W jego rekordzie zobaczymy 3 porażki, które w mojej opinii są spowodowane zbyt szybkim rzuceniem się na głęboką wodę. Z drugiej jednak strony, nie możemy odmówić 32-latkowi ambicji, bowiem ten zawsze podejmuje rękawice i staje do najtrudniejszych wyzwań. Joe Smith Jr sam twierdzi, że przepracował okres przygotowawczy w najsolidniejszy, do tej pory sposób i że trwał on nieco dłużej niż zwykle. O prawdziwości tych słów przekonamy się dopiero podczas walki, jednak w mojej opinii Amerykanin ma zdecydowanie mniej atutów od swojego najbliższego rywala. Jest on wyraźnie słabszy technicznie, nie ma tak solidnej szczęki, a także nie dysponuje tak silnym ciosem. W mojej opinii Smith Jr będzie cierpliwie czekał na okazje do kontry, bowiem odsłonięcie się i pójście na “wojnę” z Beterbievem będzie jednoznaczne z przegraniem przed czasem.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 27 czerwca 2022 22:42.

Co obstawiać?

Zgadzam się z opinią bukmacherów, według któych faworytem omawianego starcia jest Artur Beterbiev. 37-latek jest aktualnie jedynym mistrzem świata, który wygrał wszystkie, dotychczasowe walki przed czasem, a wśród pokonanych przez niego rywali znajdziemy naprawdę uznane w świecie boksu postaci. Rosjanin dysponuje piekielnie silnym ciosem, którego najpewniej nie powstydziłby się nie jeden zawodnik kategorii średniej. Joe Smith Jr to z kolei pięściarz niesłychanie ambitny i charakterny, jednak w moim odczuciu to mu dziś nie wystarczy do zwycięstwa. Przypomnę, że już 3-krotnie schodził on z ringu pokonany i sądzę, że także najbliższej nocy nie uda mu się zgarnąć pasów mistrzowskich. Beterbiev kończył 3 poprzednie pojedynki za sprawą KO lub TKO w rundach 9-12 i stawiam, że dziś będzie podobnie. Powodzenia!

LVbet
2,75
A. Beterbiev wygra w rundach 9-12

kupon boks LVBet 18.06

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze