Lato trwa w najlepsze i tak samo tempo organizowania kolejnych gal MMA na polskim rynku. Tylko odpoczęliśmy kilkanaście dni po evencie Babilonu, a także KSW a już czekają nas kolejne emocje związane z pojedynkowaniem się w klatce. Na czternastej rozpisce Armii Fight Night do walki wieczoru wyjdą panie, w tym promowana na jedną z większych ich gwiazd, czyli Klaudia Syguła – jedna z największych polskich nadziei odnośnie do startów Polek w walkach w formule MMA. Kupon związany z tym wydarzeniem stawiam w Fortunie – zakłady bukmacherskie.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Armia Fight Night 14, czyli mniejsza gala, na którą fani MMA zdecydowanie powinni zwrócić uwagę

Wydarzenie odbędzie się w Hali Milenium w Kołobrzegu. Na karcie walk mamy dziesięć pojedynków, z czego głównie mniej znanych zawodników, a także wojskowych. Jest tak dlatego, że gala jest organizowana przy współpracy z 18 Dywizją Zmechanizowaną na czele z generałem Jarosławem Gromadzińskim. Najniżej na karcie walk znajduje się zestawienie Brzeziński vs Bajor, a najwyżej pojedynek kobiet, czyli Klaudii Syguły z Brazylijką Breną Cardozo. Za chwilę przedstawię swoje typowanie związane z walką wieczoru jak i tą, w której wskazuje faworyta nie jest już tak oczywiste, jak wygląda przed najważniejszym starciem.

Za moment również przedstawię statystyczne porównania przy każdym z mych typów a na razie wspomnę, że kolejna gala Armii Fight Night to doskonała okazja, by zagrać razem z Fortuną – zakłady bukmacherskie. Jeśli już się tego podejmujesz, to warto skorzystać z ich BONUSU, który bardzo ładny i przygotowany z myślą o Tobie. A także warto sprawdzić, jak idzie nam typowanie sportów walki. Skoro to mamy już za sobą, czas przejść do tego, co matchmakerzy AFN przygotowali nam tym razem. Rozpiska jest naprawdę zacna, choć tzw. niedzielny fan MMA może kojarzyć dosłownie pojedyncze nazwiska jak właśnie Klaudii, Konrada Furmanka, czy Adrianny Kreft.

Maciej Zacholski vs Konrad Furmanek: typ, kurs bukmacherski i zapowiedź walki (29.07.2022 r.)

Choć w tej konfrontacji będziemy świadkami rywalizacji doświadczonego z fightera, mającego na koncie siedem profesjonalnych starć z debiutantem, to w czerwonym narożniku znajdzie się Maciej Zacholski. Obaj mają za sobą starty w amatorskim MMA i w nim lepiej również sobie radził Konrad Furmanek. Piszę tak, gdyż w czterech walkach w amatorskich występach zwyciężył trzykrotnie i za każdym razem przed czasem. W jednym tylko przegrał przez jedną głośną decyzję sędziów, tj. w swym debiucie. Dla odmiany Maciej triumfował w swym debiucie na gali GA – Gladiator Arena 12, a przegrał później na Babilon MMA 27.

Interesujące jest, że w jego pojedynku obie walki kończyły się za każdym razem przez decyzje arbitrów. Z kolei w przypadku Konrada odnośnie do profesjonalnych występów, to trzykrotnie zwyciężał i cztery razy uznawał wyższość swego rywala. Pierw przegrał z Mateuszem Legierskim, później wygrał z Damianem Pietrzakiem, a kolejno poniósł porażkę z Michałem Dominem i Dominikiem Gierowskim. Jednak odbił się i wygrał z Sławomirem Koltunowiczem, a potem przegrał z Piotrem Kacprzakiem i wygrał z Arturem Krawczykiem. Patrząc na to, z jak dużymi nazwiskami się mierzył jak np. Legierskim, Pietrzakiem, Dominem, Kacprzakiem należy zauważyć, że mimo, że radził sobie różnie w tych konfrontacjach, to zdążył nabrać bezcennego doświadczenia startowego.

Statystyczne porównanie zawodników, na które warto zwrócić uwagę przed obstawianiem ich pojedynku:

 • Bardziej doświadczony jest Konrad Furmanek, który walczył w profesjonalnym MMA 7 razy, co oznacza, że 7 razy częściej niż Maciej Zacholski.
 • W amatorskim MMA Zacholski ma po jednej wygranej oraz przegranej i to obie przez decyzje sędziowskie.
 • Konrad Furmanek w profesjonalnym MMA 4 razy zwyciężał przed czasem i to 3-krotnie w pierwszej rundzie.
 • Trzy pojedynki w profesjonalnym MMA Konrada Furmanka kończyły się przez decyzje, za każdym razem były jednogłośne.
 • Z kolei w amatorskim w debiucie czekał na werdykt, a później trzykrotnie zwyciężał przez poddanie, dwukrotnie w pierwszej rundzie a raz na trzydzieści sekund przed końcem rundy trzeciej.
 • Oznacza to, że kiedy Furmanek zwyciężał, to procentowo rozkłada się tak, że: 67% wynoszą wygrane przez decyzje, a 33% przez nokaut.
 • Z kolei kiedy Furmanek przegrywał w profesjonalnym MMA, to rozkład procentowy wynosi na nokaut, poddanie i decyzje w następujący sposób: 25%, 50%, 25%.
 • Według danych z Sherdoga Zacholski waży 77.11 kg, czyli 170 LBS a Furmanek waży 66.22 kg, czyli 146 LBS.

Moje typowanie związane z walką Zacholskiego z Furmankiem na Armii Fight Night 14

Bukmacherzy Fortuny – zakłady bukmacherskie przygotowali na ten pojedynek następujące kursy: faworytem według nich jest Furmanek, na którego jest kurs w wysokości 1.48. Z kolei na Zacholskiego mamy już wycenę ustabilizowaną na poziomie 2.57. Jeżeli chciałbyś bardzo mocno zaryzykować, to dodam, że jest jeszcze jedno zestawienie na tę konfrontację, a mianowicie, że starcie zakończy się remisem. Jednak kurs na to zdarzenie wynosi aż 45.00. Moje obstawienie wędruje w kierunku Konrada Furmanka, który jest o wiele bardziej doświadczony na polskiej scenie MMA. Do tego jest na fali, gdyż na TFL 23 – Garwolińskiej Gali Sztuk Walki zwyciężył przez decyzję z Arturem Krawczykiem, a teraz zapowiada, że chce udowodnić, że jest w stanie nokautować swych rywali. Patrząc na ich występy, które wyżej opisywałem, jestem pewien, że to ręka Furmanka powędruje w górę.

Fortuna
1.48
Zwycięży Konrad Furmanek: TAK

Klaudia Syguła vs Brena Soares Cardozo: typ, kurs bukmacherski i zapowiedź walki (29.07.2022 r.)

W walce wieczoru będziemy świadkami starcia dwóch wschodzących gwiazd kobiecego MMA. Na polskim rynku Klaudia Syguła jest coraz bardziej rozpoznawalna, choć nie walczyła wyłącznie w MMA. Miała okazję epizodycznie wystąpić na gali WOTORE, gdzie zwyciężyła w pięknym stylu. Później postawiła na starty w profesjonalnym MMA i od 22 stycznia 2021 roku zawalczyła w tym „świecie” cztery razy. W debiucie przegrała przez poddanie się z Karoliną Sobek, ale później trzykrotnie okazywała się lepsza od swych rywalek. Od początku profesjonalnej kariery jest związana z federacją Armii Fight Night i o tym, że stała się ich jedną z gwiazd najlepiej świadczy, że już w piątej konfrontacji pod ich szyldem zawalczy w main evencie.

Z kolei Brazylijka z Rio de Janeiro miała okazję już siedmiokrotnie się prezentować na profesjonalnych scenach MMA. Interesujące jest w jej przypadku to, że patrząc od debiutu, to zwyciężała w pięciu pojedynkach. Jednak ostatni triumf zanotowała w lipcu 2021 roku, kiedy to wygrała przez jednogłośną decyzję z Vanią Brun Caceres. Od tamtej pory pojedynkowała się dwukrotnie i za każdym musiała uznać wyższość rywalki. Najpierw na gali SFT – Standout Fighting Tournament 31 po nie jednogłośnej decyzji arbitrów po konfrontacji z Gisele Moreirą, a później przez taki sam werdykt w starciu z Erilene Raylą Nascimento na takim wydarzeniu jak Arena Global – Arena Global 15. Fascynujące w jej przypadku jest również to, że pierw trzykrotnie zwyciężała po pierwszych rundach przez T.K.O, a później aż czterokrotnie jej konfrontacje kończyły się przez decyzje, w tym dwukrotnie na dwa sposoby.

Statystyczne porównanie zawodniczek, na które warto zwrócić uwagę przed obstawianiem ich pojedynku:

 • O 3 razy częściej walczyła Brena Soares Cardozo, co wiąże się z tym, że jest bardziej doświadczona od Klaudii Syguły.
 • Aż o 5 lat starsza jest Brazylijka, która ma 28 lat, czyli teoretycznie powinna wchodzić w swój najlepszy czas w karierze, a Polka ciągle być na początku swej profesjonalnej drogi.
 • Patrząc na ich ostatnie 4 walki, to rekord Polki jest następujący: P – W – W – W, a u Brazylijki: W – W – P – P.
 • W przypadku Brazylijki, kiedy wygrywała to 3-krotnie jej walka kończyła się przez T.K.O, a dwa razy przez decyzje, co daje procentowy rozkład: 60 do 40% i 100% na to, kiedy przegrywała przez nie jednogłośne decyzje arbitrów.
 • W przypadku Polki mówimy o dwóch wygranych przez decyzje i jednej przez poddanie, co rozkłada się procentowo w następujący sposób: 33% do 67%, a także 100% na przegrane (jak na razie jedną) przez poddanie.
 • Bazową wagą z danych z Sherdoga wynika, że docelową kategorią wagową w przypadku Klaudii jest 65.77 kg, czyli 145 LBS a w przypadku Breny 56.7 kg, co przekłada się na 125 LBS.
 • O niecałe 3 centymetry Klaudia jest wyższa od Brazylijki i o mniej więcej tyle samo centymetrów ma lepszy zasięg.
 • Bazową dyscypliną Breny Cardozo jest Muay Thai, a Klaudia Syguła bardziej prezentuje stójkowy sposób walki, choć również coraz więcej potrafi zdziałać w parterze.

Moje typowanie związane z walką Syguły z Cardozo na Armii Fight Night 14

Kreowaną na gwiazdę federacji Armii Fight Night jest Klaudia Syguła. Jest z nimi od początku swej drogi i z pojedynku na pojedynek prezentuje się coraz lepiej. Z każdym kolejnym występem staje się również coraz bardziej medialną, a dzięki temu, coraz bardziej rozpoznawalną zawodniczką. Świadczy o tym, chociażby fakt, że wystąpi dziś po raz pierwszy w karierze w walce wieczoru. Patrząc na to, że w ostatnich starciach Brazylijka dwukrotnie przegrywała (choć po ciężkich, wymagających bojach), a Polka jest rozpędzona i na fali zwycięstw, spodziewam się wyrównanego pojedynku. Jednak od siebie wskazuję, że to ręka Klaudii Syguły powędruje w górę przy ogłaszaniu werdyktu. Kurs na to zdarzenie wynosi w Fortunie 1.40 względem aż 2.85 na Cardozo. Czysto informacyjnie dodam, że kurs na remis w ich starciu również wynosi 45.00.

Fortuna
1.40
Zwycięży Klaudia Syguła w tej walce: TAK

Propozycja kuponu:

Armia Fight Night 14, typowanie, dwie walki

fot. Krzysztof Porębski/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze