Wczorajsze połączenie typów z PLK i Euroligi okazało się skuteczne, co prawda do ostatnich sekund ważyły się losy underu punktowego zagranego na zespół Żalgirisu, jednak efekt końcowy był pozytywny! Dziś mamy przerwę od rozgrywek międzynarodowych więc swoją uwagę poświęciłem zmaganiom na krajowym podwórku. Tak jak zawsze do analizy wybrałem 2 spotkania i miejmy nadzieje, że moje przemyślenia okażą się trafne. Zapraszam do lektury. 

PGE Spójnia Stargard vs Asseco Arka Gdynia (16.10.2021 15:30) 

Mecz zespołów z dolnej części tabeli. Zajmująca 14 lokatę Spójnia będzie dziś gościła ostatnią Arkę. Kto błyśnie dziś talentem i rozpocznie ucieczkę ze strefy spadkowej?  

PGE Spójnia Stargard  

Źle dzieje się w obozie Spójni. Ostatni mecz przegrali aż 110:70! Różnica 40 punktów w najwyższej klasie rozgrywkowej brzmi niewyobrażalnie. Taki wynik padł w ostatnim wyjazdowym starciu z GTK Gliwice i trudno było szukać tam pozytywów w grze przyjezdnych. Po tym spotkaniu w klubie zawrzało, kibice domagali się zmiany trenera, co jednak nie nastąpiło, zamiast tego zawieszony został jeden z najlepiej punktujących zawodników drużyny- Jacobi Boykins. Argumentem przemawiającym, za odsunięciem od składu gracza miała być fatalna postawa w defensywie oraz w szczególności bardzo zły wpływ na atmosferę w szatni. Trener Łukomski nie ma dużego pola manewru, bowiem w stałej rotacji meczowej znajdowało się dotychczas 8 zawodników, po wykluczeniu Boykinsa ta liczba spadnie do 7 i trudno wskazać kto wykorzysta minuty pozostałe po Amerykaninie. Patrząc na całokształt dotychczasowych osiągnięć Stargardzian, również ciężko szukać tu plusów. Wygrali oni zaledwie 2 z 6 spotkań i aktualnie są bardzo bliscy strefy spadkowej. Statystycznie również nas nie zachwycają, notując najsłabszy proc. skuteczności w całej lidze. Indywidualnie najlepiej prezentuje się Erick Neal, dobrze ostatnio zagrał także Daniel Szymkiewicz i być może dzisiaj to oni będą chcieli poprowadzić zespół do zwycięstwa. Wciąż czekamy na zwiększenie roli podkoszowego Piotra Niedźwiedzkiego, który to był jednym z najlepszych zawodników ostatnich lat w 1 lidze, natomiast w PLK jeszcze nie zabłysnął. 

Asseco Arka Gdynia 

Gdynia, choć w tabeli jest ostatnia, według mnie znajduje się aktualnie na lepszej pozycji niż ich dzisiejsi przeciwnicy. Przed sezonem byli przedstawiani jak pewniak do spadku i obecnie właśnie tam się znajdują, natomiast uważam, że już niedługo będą zajmowali wyższą, bezpieczną lokatę. Arka wygrała jak dotąd 1 spotkanie i miało to miejsce właśnie w Gliwicach, gdzie okazali się lepsi od GTK. Ostatnie starcie również należało do tych, gdzie można było pokusić się o zwycięstwo. Mecz z Anwilem Włocławek zakończył się wynikiem 78:83 dla przyjezdnych, a do samego końca Gdynianie mieli realną szansę na zwycięstwo. Widać więc, że po Arce z początku sezonu niewiele już zostało, do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników i udowodnili, że są przydatnymi jednostkami w układance trenera Mitrovicia. Kluczem do sukcesów Asseco ma być mocna defensywa i chyba nie będzie lepszej okazji, aby to udowodnić, niż w starciu z będącą w rozsypce Spójnią. W ekipie znad Bałtyku liderami są Novak Musić i Bartłomiej Wołoszyn, jednak dobrze gra ostatnio cały zespół i uważam, że mimo iż jest to młoda i niedoświadczona drużyna to są dziś w stanie realnie powalczyć w zwycięstwo. 

Co typować?  

Patrząc na kursy wystawione przez bukmacherów, widać, że faworytami są dziś gospodarze, ja jednak jestem nieco odmiennego zdania. Mając na uwadze to, co dzieje się w obu obozach, można zauważyć, że atmosfera jest zdecydowanie lepsze w zespole przyjezdnych, a to jest bardzo ważne, jeśli chce się poprawić funkcjonowanie zespołu. Spójnia jeszcze nie wygrała u siebie i dziś będą szukali pierwszej ku temu okazji. Wiedząc, że w klub jest po rewolucjach i być może zawodnicy zostali dobrze zmotywowani, nie będę typował czystej wygranej gości, dodam do ich dorobku handicap w postaci 7,5 pkt, co według mnie odpowiednio zabezpieczy ewentualną wpadkę. Zakłady bukmacherskie STS na to zdarzenie wystawiły kurs 1.75, uważam, że  jest on godny uwagi, dlatego też to tam gram dzisiejszy kupon. 

STS
1.75
Handicap (z dogrywką)- Arka Gdynia +7,5

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz vs MKS Dąbrowa Górnicza (16.10.2021 17:30) 

Dwie godziny po pierwszym gwizdku w Stargardzie rozpocznie się spotkanie w Bydgoszczy. Będzie to spotkanie sąsiadów w tabeli, bowiem zmierzą się ze sobą 12 i 13 drużyna ligi, faworytami są gospodarze, jednak czy będą w stanie potwierdzić swoją wyższość?  

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 

Oczekiwania, wobec tego zespołu były zdecydowanie większe, należy jednak pamiętać, że to dopiero początek sezonu i jeśli Bydgoszczanie poprawią swoją grę, szanse na play-off są bardzo realne. Ich bilans to  2 zwycięstwa i 4 porażki, co ciekawe wygrali z najsłabszą aktualnie Arką Gdynia i liderem tabeli Czarnymi Słupsk! Warto dodać, że to właśnie Astoria jako jedyna pokonała Słupszczan i stało się to  w jedynym jak dotąd spotkaniu rozgrywanym u siebie. Coś o porażkach? Miały one miejsce jedynie w starciach z mocnymi zespołami, takimi jak Stal, Anwil, King czy Śląsk, choć ci ostatni aktualnie pokazują, że mocni są tylko na papierze. Jeśli dziś Astoria chce myśleć o zwycięstwie, zdecydowanie musi zniwelować ilość popełnianych strat, przy szybko grającej Dąbrowie ten aspekt może okazać się dla nich zabójczy. Co na plus? Na pewno gra Klavsa Čavarsa, który jest bardzo ważnym punktem w strefie podkoszowej rywali i to właśnie jego pojedynek z Josipem Sobinem może okazać się dziś bardzo istotny. Warto także wspomnieć o Domarkasie i Jorgensenie oraz polskim tercecie- Nizioł, Chyliński, Zębski. W głównej mierze to od tych zawodników będzie dziś wiele zależało i jeśli zagrają oni na wysokim poziomie, Astoria o zwycięstwo może być spokojna.  

Bonus STS<- Kliknij link i sprawdź, na co możesz liczyć!

MKS Dąbrowa Górnicza 

Zespół trenera Winnickiego stać na nieco więcej niż dotąd pokazali. Zwycięstwa w spotkaniach z GTK Gliwice Czy HydroTruckiem Radom należy do tych, gdzie każda z drużyn mogła wygrać, ponieważ są to zespoły na podobnym poziomie. Podobnie sprawa wyglądała w starciach ze Startem Lublin czy Spójnią Stargard, jednak tam to MKS musiał wracać z wojny na tarczy. Gdy jednak przychodziło do spotkań z mocniejszymi ekipami, takimi jak Stal Ostrów Wielkopolski czy Zastal Zielona Góra, o zwycięstwo było już zdecydowanie trudniej. Co prawda nawiązywali oni walkę, jednak rywal okazywał się zbyt silny. Jeśli jednak szukać analogi wśród tych spotkań, zauważamy, że Dąbrowa zdobywa dużo punktów w większości spotkań, tylko w przegranym starciu ze Stargardem zzdołali uzbierać ich 71, reszta zdobyczy to ponad 78 oczek i aż trzykrotnie zdołali przebić barierę 94. To świadczy o sile ofensywnej zespołu, jednak, aby wygrywać, należy zdecydowanie poprawić obronę, bo bez tego o sukcesy będzie niezwykle trudno. Zdecydowanym liderem gości jest Mike Lewis, jest to bardzo szybki zawodnik, który większość swoich punktów zdobywa, wjeżdżając pod kosz rywali lub wymuszając faule, co pozwala, mu stawać na linii rzutów osobistych, gdzie jest bardzo skuteczny. Ważna będzie dziś także postawa wspomnianego wcześniej Sobina oraz drugiego podkoszowego Mijovicia. Jeśli ci dwaj dobrze zabezpieczą tablicę i będą zbierać piłki po niecelnych rzutach rywali, MKS ma spore szanse na powiększanie swojego dorobku  z kontrataku, co wychodzi mu w tym sezonie dobrze. 

Co typować?  

Wytypowanie zwycięzcy w tym spotkaniu to trudne zadanie, dlatego też nie będę się tego podejmował. Szansy jednak poszukam w sile ofensywnej gości. Podążę w stronę overu punktowego MKS-u. Argumenty przemawiające za tym zdarzeniem to ich szybka gra, sporo wymuszonych fauli co przekłada się na oddawanie rzutów osobistych, dobra gra z kontry a przy dużej ilości strat, jaką notuje Astoria ten aspekt może okazać się bardzo istotny. Linia, jaką obieram to 79.5 pkt. Dzisiejsi goście nie raz przekraczali taką barierę i sądzę, że i dzisiaj są w stanie to zrobić. Tak jak wcześniej wspomniałem, dzisiaj gramy z STS, jeśli jeszcze nie masz tam konta, sprawdź jakie benefity na ciebie czekają po skorzystaniu z kodu promocyjnego! 

STS
1.62
MKS Dąbrowa Górnicza- liczba punktów( z dogrywką) - powyżej 79,5

 

Zachęcam także do sprawdzenia opinii na temat STS, mając taką wiedzę, łatwiej będzie ci zdecydować, czy rejestracja tam jest opłacalna!

Zaloguj się aby dodawać komentarze