W poniedziałek przenosimy się na boiska LOTTO Ekstraklasy. Przed nami spotkanie Arki Gdynia z Wisłą Kraków, a my poszukamy ciekawego typu na kupon single.

Jeśli nie masz konta u bukmachera LVBET -> Specjalny kod promocyjny od Zagranie: 1500PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Arka Gdynia

Dla Arki będzie to jeden z najważniejszych meczów w obecnej kampanii. Aktualnie plasują się na czwartej pozycji w grupie spadkowej, jednak od przedostatniej Wisły Płock dzieli ich dystans zaledwie dwóch punktów. Z pewnością nie jest to bezpieczna sytuacja, jednak w przypadku wygranej w dzisiejszym meczu zapewnią sobie utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie.

Arka miała bardzo słabą rundę wiosenną, jednak zmiana trenera wyraźnie odmieniła losy tej drużyny. Wystarczy wspomnieć, że przed rozpoczęciem grupy spadkowej nie wygrali żadnego meczu, a w czasie jej trwania zaliczyli trzy zwycięstwa w pięciu spotkaniach. Dodatkowo w trzech z czterech ostatnich spotkań zagrali na zero z tyłu. Widać, że Jacek Zieliński popracował nad grą defensywną tego zespołu.

Wisła Kraków

Wisła Kraków jest ogólnie overowym zespołem, co pokazują liczby, jednak w ostatnim czasie zanotowała dwa wyniki -2,5 gola w trzech rywalizacjach. Biała Gwiazda tylko dwa razy nie trafiła do siatki po przerwie zimowej. Dwukrotnie w delegacjach – najpierw w Zabrzu, a później w Gdańsku. Jak będzie w Trójmieście? Ostatnie wyniki tej drużyny pokazują, że regularnie znajdują drogę do bramki rywali.

Arka Gdynia poprawiła się w defensywie, natomiast Wisła Kraków gra całkiem nieźle do przodu, dlatego czeka nas interesujące spotkanie. Biała Gwiazda ma bezpieczną sytuację w lidze, dlatego nikogo nie mogą tutaj dziwić kursy główne, które kierują się w stronę triumfu gospodarzy.

Maciej Stolarczyk w dzisiejszym meczu nie będzie mógł skorzystać z usług Sławomira Peszko, który nie wybiegnie na murawę do końca obecnej kampanii.

Przelicznik na Arkę w tej rywalizacji wynosi – 1.75. Moim zdaniem ciekawy wybór, więc jeśli szukacie całkiem „bezpiecznego” Zagrania na kupony AKO – to myślę, że to będzie odpowiedni bet. W związku z tym, że mamy dzisiaj tylko jeden mecz, to postanowiłem poszukać wyższych kursów, żeby mieć spore emocje podczas oglądania tej rywalizacji.

Statystyki:

 • Wisła Kraków wygrała w dwóch ostatnich meczach.
 • Biała Gwiazda jest niepokonana w trzech poprzednich rywalizacjach.
 • Wisła Kraków przegrała w tym sezonie w Gdyni aż 4:1.
 • Arka nie przegrała w dwóch meczach z Wisłą Kraków w obecnej kampanii.
 • Pięć z sześciu ostatnich spotkań tych drużyn to wyniki +2,5 gola.
 • W czterech z pięciu ostatnich rywalizacji miedzy tymi zespołami triumfowała drużyna, która grała na swoim boisku przy wyniku BTTS.
 • Arka wygrała w trzech poprzednich meczach domowych z Białą Gwiazdą. W każdym z tych spotkań zdobyli przynajmniej trzy gole.
 • Wisła Kraków w pięciu z sześciu ostatnich wyjazdów do Gdyni wracała ze zdobyczą jednej bramki.
 • W sześciu ostatnich rywalizacjach między tymi zespołami w Gdyni nie było remisu.
 • Arka wygrała w dwóch ostatnich meczach domowych 2:0.
 • Arka jest niepokonana w czterech poprzednich rywalizacjach na swoim stadionie.
 • Arka nie straciła gola w trzech z czterech spotkań domowych.
 • Arka wygrała trzy z pięciu meczów grupy mistrzowskiej.

Co obstawiać?

Fakty są takie, że Wisła Kraków od pewnego czasu w każdym meczu trafia do siatki. Z drugiej strony mamy Arkę, która wyraźnie poprawiła grę w defensywie. Po tym meczu spodziewam się sporych emocji, ponieważ dla gospodarzy będzie to kluczowe starcie w walce o utrzymanie. Nie mogą pozwolić sobie na porażkę, żeby nie skomplikować swojej sytuacji przed ostatnią serię gier. Wygrana Arki = utrzymanie, dlatego widać, że mają o co grać. Bezpiecznym typem w tym meczu do kuponów AKO będzie zagranie czystej jedynki po kursie 1.75. Ja z uwagi na mały wybór spotkań gram odważnie, czyli typujemy 1/BTTS. Wisła to najlepsza ofensywa w Ekstraklasie, więc powinni coś strzelić. Pierwsze spotkanie tych drużyn w Gdyni zakończyło się wygraną gospodarzy 4:1. Ogólnie cztery z pięciu poprzednich meczów między tymi drużynami skończyło się zwycięstwem drużyny, która grała na swoim boisku przy wyniku BTTS.

Zdarzenie: Arka Gdynia vs Wisła Kraków

Typ: 1/BTTS

Kurs: 2.65

lvbet