Ad-Dauha: Linette znów słabsza od Muchovej

Magda Linette już na pierwszej rundzie zakończyła zmagania w turnieju rangi WTA w Ad-Dausze. Tenisistka pochodząca z Poznania musiała uznać wyższość Karoliny Muchovej, która już nie po raz pierwszy znalazła sposób na jej pokonanie.

W przeszłości Magda Linette i Karolina Muchova grały ze sobą dwukrotnie. Pierwszy z ubiegłorocznych pojedynków, ten rozegrany w Nowym Jorku, wygrała nasza rodaczka. Kilka tygodni później w finale imprezy WTA w Seulu lepsza była reprezentantka Czech, która zwycięską serię podtrzymała również w Ad-Dausze, gdzie w pierwszej rundzie ponownie okazała się lepsza od Linette.

Mecz bez historii – tak najłatwiej opisać to, co działo się w niedzielę na korcie. Aktualnie 27. zawodniczka rankingu WTA na dobrą sprawę ani przez moment nie mogła się poczuć zagrożona, bowiem kontrolowała rywalizację. O ile premierową partię można uznać za stosunkowo wyrównaną, tak drugi set był na tyle jednostronny, że Linette zdołała ugrać tylko jednego gema.

Ostatecznie tenisistki na korcie spędziły jedynie jedną godzinę oraz 12 minut. Po tym czasie reprezentantka Czech triumfowała 6:3, 6:1. Muchova w drugiej rundzie zmierzy się z Kiki Bertens, tymczasem nasza rodaczka może rozpocząć przygotowania do turniejów WTA w Indian Wells oraz w Miami.