Fot. Marcin Bulanda

W rozgrywkach 3. ligi bierze udział znacznie więcej zespołów niż w wyżej notowanych ligach np. Ekstraklasie lub 1. lidze. Nazwa sugeruje, że to trzeci poziom rozgrywkowy w Polsce, ale tak naprawdę 3. liga w hierarchii piłkarskiej zajmuje czwarte miejsce. To rozgrywki, które są podzielone na cztery grupy według województw. W sezonie 2020/21 o awans do 2. ligi walczy aż 84 zespołu. Kto jest faworytem w 3. lidze? Jakie zakłady bukmacherskie i gdzie można robić na 3. ligę? Sprawdź!

Koszulka bukmachera forBET
Koszulka bukmachera forBET
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

2000 2080 zł od depozytu + 0 200  bez ryzyka + 200 PLN MaxiZysk + 2 tygodnie bez podatku

standardowa oferta 2200 zł. z naszym kodem: 2480 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 2080 zł ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 200 zł MAXIZYSK: 200 zł BEZ PODATKU: 14 dni

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

3. liga polska 2020/2021: kursy, typy i zakłady bukmacherskie

Rozgrywki 3. ligi zostały zreformowane w 2016 roku i od tamtej pory system rozgrywek składa się czterech grup. Zwycięzcy poszczególnych dywizji uzyskują awans do 2. ligi. To oznacza, że co roku z 3. ligi do poziomu centralnego awansuje cztery kluby.

Oto jak wygląda podział grup 3. ligi w oparciu o województwa:

  • grupa I (województwa: łódzkie, mazowieckie, podlaskie, warmińsko-mazurskie),
  • grupa II (województwa: kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie),
  • grupa III (województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie, śląskie),
  • grupa IV (województwa: lubelskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie).

Co ciekawe, w 1. i 2. grupie po przeprowadzeniu 21 kolejek tabela zostanie podziolna na zespoły walczące o awans oraz broniące się przed spadkiem. W tym pierwszym zestawieniu znajdą się ekipy z miejsc 1-8, a w drugim 9-22.

W grupach 3. i 4. sezon odbywa się bez podziału tabeli w klasycznym schemacie mecz – rewanż.

kursy i typy 3. liga

3. Liga Polska 2020/2021: kursy bukmacherskie i szanse na awans

Rozgrywki 3. ligi uznawane są za bardzo wymagające, a zespoły, które się w niej znajdują muszą się bardzo napocić, żeby uzyskać awans do 2. ligi. Drużyn jest, a tylko zwycięzca poszczególnej grupy może cieszyć się z promocji do wyższej klasy rozgrywkowej. W 3. lidze grają kluby z mniejszych miast, ale również z większych aglomeracji. W sezonie 2020/21 w 3. lidze występuje m.in. Ruch Chorzów, znany z Ekstraklasy czy Polonia Bytom.

W rundzie jesiennej odbyło się już 18 kolejek w 3. lidze. W 1. grupie na faworytów do awansu wyrastają takie kluby jak Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Polonia Warszawa czy Znicz Biała Piska.

W 2. grupie trzy zespoły zdobyły kilkunastu punktową przewagę nad resztą stawki. Wydaje się, że to właśnie któraś z ekip: Radunia Stężyca, Polonia Środa Wielkopolska i Świt Skolwin uzyska awans do 2. ligi.

3. liga typy kursy zakłady

W 3. grupie toczy się zażarta rywalizacja pomiędzy zespołami ze Śląska. Chodzi o Ruch Chorzów i Polonię Bytom. Dodatkowo z trzeciej pozycji naciska Ślęza Wrocław.

W 4. grupie dominuje Wisła Puławy, która wyprzedza Sokół Sieniawę i Stal Stalową Wolę.

Analizując szanse na awans, a także patrząc na aktualną sytuację w tabeli w naszych przewidywaniach w 2. lidze zameldują się Pogoń Grodzisk Mazowiecki, Radunia Stężyca, Ruch Chorzów oraz Wisła Puławy.

Wraz z rozpoczęciem rundy wiosennej u legalnych bukmacherów, a przede wszystkich w zakładach forBET powinny pojawić się kursy długoterminowe na poszczególnych zwycięzców w danej grupie 3. ligi.

3. Liga – grupa I

W grupie 1. konfrontują się zespoły z województwa mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Liderem tabeli po 18 kolejkach jest Pogoń Grodzisk Mazowiecki, choć ekipa ta rozegrała jedno spotkanie mniej od bezpośrednich rywali do awansu, czyli Świtu Nowy Dwór Mazowieckiego i Poloni Warszawa.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Co ciekawe, Pogoń jest liderem 1. grupy i jedynym zespołem w tym zestawieniu, który w tym sezonie jeszcze nie zremisował spotkania. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka mają na swoim koncie 13 zwycięstw i 4 remisy. Co może się podobać, to ich bilans bramkowy, który wynosi 42-15. W grupie 1. nie ma zespołu, który strzelałby więcej i mniej tracił niż Pogoń Grodzisk Mazowiecki.

Polonia Warszawa

Polonia odbudowuje swoją markę po upadku i degradacji z Ekstraklasy. Niegdyś klub ten zdobywał mistrzostwo Polski (1946 i 2000 rok), a teraz zmaga się na czwartym poziomie polskich rozgrywek. Polonia ma ambitnego właściciela, który liczy na powrót do Ekstraklasy za kilka lat. “Czarne Koszule” mogą marzyć, że już w tym sezonie zrobią krok w stronę elity. Awans do 2. ligi jest realny, bo na chwilę obecną Polonia traci do lidera 5 punktów. Mając w perspektywie całą wiosnę, strata punktowa jest całkowicie do odrobienia.

Legia Warszawa II

Legia Warszawa II gra bez żadnej presji, bo wie, że dla niej, to tylko zapleczowe rozgrywki. Wszystko co najważniejsze dzieje się w pierwszej drużynie, która za cel ma zdobywanie mistrzostwa Polski. Jak na razie Legia Warszawa II ma na swoim koncie 9 zwycięstw, 3 remisy i 6 porażek.

3. Liga – grupa II

W grupie II rozgrywek 3. ligi znajdują się kluby z terenów województwa kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Po rundzie jesiennej w tabeli przewodzi Radunia Stężyca, która o dwa punkty wyprzedza Polonię Środa Wielkopolska i Świt Skolwin. W 2. grupie, podobnie jak w 1., po 21 kolejkach zostanie podzielona tabela na grupę mistrzowską i spadkową.

Radunia Stężyca

Co ciekawe, Stężyca to nie miasto, a wieś. Radunia jest rewelacją tegorocznych rozgrywek 3. ligi. Zespół ten gra bardzo skutecznie. Jego bilans to: 14 zwycięstw, remis i 2 porażki. Radunia imponuje stylem gry. To po prostu futbol na “tak”. A dowód tego można znaleźć w statystykach. Stężyca zdobyła najwięcej goli w lidze – aż 53. To daje średnią na mecz na poziomie 3.1.

Polonia Środa Wielkopolska

Na Radunię Stężycę naciska Polonia Środa Wielkopolska. To klub z dużymi tradycjami, który został założony w latach 20. XX wieku. Polonia za sprawą jednego remisu więcej plasuje się na drugim miejscu. Łącznie w 17 spotkaniach Środa Wielkopolska odniosła 13 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki.

Świt Skolwin

Świt Skolwin to szczeciński klub, który w tym sezonie ma duże szanse do awansu do 2. ligi. Zespół Andrzeja Tychowskiego stoi na naprawdę wysokim poziomie, a 40 punktów w 17 meczach mówią same za siebie. Świt jest osiedlowym klubem, który ma koncie ma tylko jedną porażkę. Nawet Radunia czy Polonia Środa Wielkopolska ulegali rywalom dwukrotnie.

3. Liga – grupa III

W grupie III rywalizują zespoły z województwa dolnośląskiego, śląskiego, lubuskiego i opolskiego. Liderem w tabeli jest zasłużonych w historii polskiej piłki Ruch Chorzów. Chorzowianie czują jednak na swoich plecach oddech Poloni Bytom. Dla Ruchu kwestia awansu wcale nie będzie prostą sprawą.

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów jeszcze w sezonie 2016/17 grał w Ekstraklasie, ale później nastąpił szybki zjazd do 3. ligi. W ubiegłym sezonie Chorzowianie zajęli trzecie miejsce w grupie III, co skutkowało brakiem awansu. W obecnych rozgrywkach Ruch spisuje się lepiej i od razu widać to w tabeli. Podopieczni Łukasza Bereta w 18 meczach odnieśli 14 zwycięstw, 2 remisy i 2 porażki.

Ruch to czternastokrotny mistrz Polski. Dodatkowymi osiągnięciami tego klubu są na koncie trzy triumfy w krajowym pucharze.

Polonia Bytom

Polonia Bytom jest największym rywalem Ruchu Chorzów w grze o awans do 2. ligi. Po 18 kolejkach Polonia traci tylko dwa punkty do lidera z Chorzowa. “Królowa Śląska” gra równie skutecznie, co Ruch, bo w swoim bilansie posiada 13 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki.

Polonia Bytom to dwukrotny mistrz Polski z lat: 1954 i 1962.

LZS Goczałkowice-Zdrój

LZS Goczałkowice-Zdrój to beniaminek w tym sezonie 3. ligi, ale ekipa ta szybko przystosowała się do wyżej notowanych rozgrywek. Bilans Goczałkowic-Zdrój wynosi 10 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek. To daje bezpieczne miejsce w TOP 5 ligi.

Z klubem LZS Goczałkowice-Zdrój kojarzony jest Łukasz Piszczek.

3. liga typy i kursy

3. Liga – grupa IV

W grupie IV w 3. lidze występują kluby z województwa świętokorzyskiego, podkarpackiego, lubelskiego i małopolskiego. Do roli zdecydowaneog faworyta aspiruje Wisła Puławy. Jak na razie klub ten zdominował rozgrywki i pewnie prowadzi w 3. lidze. Jeśli utrzyma formę z jesieni, to powinien zameldować się w 2. lidze w przyszłym sezonie.

Wisła Puławy

Po 21 kolejkach Wisła Puławy ma osiem punktów przewagi nad drugim Sokołem Sieniawa. “Duma Powiśla” na dystansie kilku miesięcy potrafiła utrzymać wysoką i równą formę. W 21 spotkaniach zespół Mariusza Pawlaka odniósł 16 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki. Puławy mają na swoim koncie najwięcej zdobytych goli – 55.

Stal Stalowa Wola

Stalowa Wola to spadkowicz z 2. ligi. Ten sezon pokazuje, że “Stalówce” będzie trudno powrócić do 2. ligi. “Hutnicy” co prawda znajdują się w czołówce swojej grupy, ale do liderującej Wisły Puławy tracą sporo punktów. W 20 meczach Stalowa Wola odniosła 12 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek.

Avia Świdnik

Avia Świdnik to czołówka 3. ligi, ale bez większych szans na zwycięstwo swojej grupy. Avia odnosi dobre wyniki, ale pozwalają one tylko trzymać bezpieczny byt w 3. lidze. Jak na razie czegoś więcej trudno oczekiwać. Bilans “żółto-niebieskich” to 10 zwycięstw, 7 remisów i 4 porażki.

typy i kursy 3. liga

Trzecia Liga Polska w piłce nożnej typy bukmacherskie

Rozgrywki 3. ligi w piłce nożnej można sporadycznie znaleźć w typach bukmacherskich. Oczywiście istnieją typerzy, którzy specjalizują się w obstawianiu niższych lig, ale przez wzgląd na to, że bukmacherzy tak nisko już nie sięgają trudno znaleźć regularną ofertę na 3. ligę.

W Zagranie oferujemy typy na Ekstraklasę i 1. ligę piłkarską. Co więcej, typerzy piłki nożnej mogą znaleźć analizy także pozostałych rozgrywek np. Premier League, Bundesligę i Primera Division. Sprawdź aktualne typy na piłkę nożną: https://zagranie.com/analizy-pilka-nozna/.

Zakłady na III Ligę Polską

W zakładach bukmacherskich na 3. ligę polską można znaleźć zazwyczaj podstawowe rynki odnoszące się do tego, kto wygra spotkanie? W dodatkowych typach pojawiają się ewentualnie zakłady na dokładny wynik i liczbę bramek. Znacznie więcej rynków, bo aż ponad 100 można znaleźć w zakładach na Ekstraklasę i 1. ligę piłkarską.

Gdzie i jak typować III Ligę?

Najszerszą ofertę zakładów na obstawianie 3. ligi znajdziesz u bukmachera forBET. To operator, który przyzwyczaił do tego, że przygotowuje najbardziej rozbudowaną ofertę kursową na niżej notowane rozgrywki w Polsce. Zakłady bukmacherskie forBET na 3. ligę mogą być obstawiane w trybie przedmeczowym.

Nowi gracze forBET, którzy zarejestrują konto z naszym kodem promocyjnym: 2480PLN otrzymają od tego bukmachera zakład bez ryzyka 200 PLN, bonus od depozytu 2080 PLN i pozostałe atrakcje.

Więcej o bonusach forBET znajdziesz w tym miejscu: https://zagranie.com/forbet-bonus-powitalny-zasady-i-jak-wykorzystac/.

Robiąc typy na 3. ligę na pewno trzeba orientować się w aktualnej sytuacji kadrowej zespołów oraz formie drużyn. Po prostu trzeba wiedzieć, kto jakim potencjałem piłkarskim dysponuje i jakie cele sobie stawia w aktualnych rozgrywkach.

Ile drużyn gra w 3. lidze?

W 3. lidze polskiej gra aż 84 zespołów!

Gdzie znajdę zakłady na 3. ligę w Polsce?

Zakłady na 3. ligę najczęściej oferuje bukmacher forBET.

Jaki bonus otrzymam na typowanie 3. ligi?

Od forBET z kodem promocyjnym: 2480PLN otrzymasz zakład bez ryzyka 200 PLN, bonus 2080 PLN oraz Maxizysk 200 PLN.

Zaloguj się aby dodawać komentarze