W rozgrywanej w ubiegłym tygodniu darterskiej Lidze Mistrzów, udało nam się po raz drugi ograć bukmachera i zyskać solidny profit, łącznie około 500 złotych! Dla tych którzy nie widzieli poprzedniej analizy przypominam, że postawiliśmy na Michaela van Gerwena jako triumfatora turnieju. Co wybrałem tym razem? Zapraszam na spotkania w ramach Mistrzostw Europy.

Skorzystaj z oferty powitalnej Fortuny!

1000 PLN od depozytu + 120 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Kod promocyjny: 1140PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

W dniach 24-27 października na hali w Gottingen, rozegrana zostanie 11 edycja Mistrzostw Europy w Darcie. Sponsorem imprezy, gwarantując rekordową pulę nagród 500 tysięcy funtów, po raz piąty z rzędu jest brytyjski bukmacher Unibet. Do tej pory impreza rozgrywana była 9-krotnie na terenie Niemiec, raz w Holandii i Belgii. Czterokrotnie imprezę zwyciężali Phil Taylor, i nie kto inny jak Michael van Gerwen. Warto dodać, że obaj uczynili to seriami, Phil w latach 2008-11, Michael 14-17. Serię Gerwena w ubiegłym roku przerwał James Wade, pokonując w finale Australijczyka Simona Whitlocka 11-8.

Po ostatnich sukcesach w typowaniu tej dyscypliny postanowiłem stworzyć mini taśmę na pierwszą rundę tej imprezy, proszę traktować te typy jako każdy osobno, gra całości tylko dla ryzykantów. Zważywszy na specyfikę darta, każdy wynik jest możliwy. Tutaj nie ma pewniaków, faworytów, seryjnych zwycięzców. Nie istnieje gracz, który w każdym spotkaniu notuje fantastyczne statystyki i jest ultra systematyczny. Analizując ostatnie zmagania i wyniki z innych turniejów, poniżej przedstawiam cztery moim zdaniem najbardziej prawdopodobne jutro rezultaty.

Keegan Brown- Stephen Bunting

Jako pierwsze na tapet dobieram spotkanie dwóch Anglików, 26-letniego Browna z dużo starszym i bardziej doświadczonym Buntingiem.

Dlaczego moim zdaniem Stephen wygra?

Przede wszystkim: Doświadczenie! Każdy zawodnik w wieku Buntinga chce już wejść na szczyt i odczuwa potrzebę pokazania światu, że nie jest tylko przeciętnym darcistą światowego poziomu. Po drugie Brown w ostatnim czasie po prostu prezentuje się zdecydowanie gorzej od starszego kolegi ostatnie wygrane spotkania to zwycięstwa nad anonimami w tym sporcie, każdy pojedynek z bardziej znanym rywalem to tęgie lanie 0-2 z Garym podczas WGP, czy 1-6 ze Smithem podczas ostatnich Player Championship, a nawet z tak nieznanymi rywalami jak Dennant, czy Lerhbacher strasznie się męczy, wygrywając o włos, lub odpadając z tym drugim. Bunting z ciekawostek rzuca najlżejszymi lotkami z całej stawki, zaledwie 12 g, gdzie standardem jest około 20g. Z samych statystyk, Bunting to Bunting, zawsze potrafi zaskoczyć, i wyciągnąć dobre średnie i procenty kończących, bez większych problemów ogrywa znanych, choćby Claytona, De Zwaana, czy Woodhausa. Dzisiaj stawiam mocno w stronę Stephena

TYP: S.Bunting

Kurs: 1,78  (Fortuna)

Ian White- Michael Smith

O ile w wyżej wymienionym spotkaniu moim zdaniem różnica w dyspozycji jest, aż nadto widoczna to w tym przypadku nie jest to już takie oczywiste, zmierzą się bowiem dwaj zawodnicy światowej dziesiątki. I choć może w tym roku nie miażdżą przeciwników, to jakość w ich grze jest, aż nadto widoczna. W ubiegłym tygodniu Ian odpoczywał, po dwóch turniejach Player Ch. gdzie to w tym z numerem 29 doszedł, aż do finału. Co prawda nie udało się mu wygrać, ale pokazał, że jest w stanie kilka spotkań z rzędu rozstrzygnąć na swoją korzyść. Gdy Ian odpoczywał, Smithowi przyszło zagrać w Lidze Mistrzów i zaprezentował się tam, niespodziewanie dobrze. Zwycięstwo nad Garym Andersonem i ubiegłorocznym zwycięzcą ME Jamesem Wadem brzmią dość dobrze w kontekście rywalizacji z nie rozgrywającym znakomitego sezonu Whitem. W półfinale odpadł z Wrightem, mimo dość sromotnej porażki z podestu schodził na tarczy notując średnią 98 punktów, nie ma się czego wstydzić.

TYP:M.Smith

Kurs: 2,02 (Fortuna)

Peter Wright- Joffrey De Zwaan

Peter, co Ty zrobiłeś? Można by powiedzieć po finale Ligi Mistrzów, Szkot miał niezwykłą szansę na triumf, można powiedzieć, że miał 4 legi meczowe i dał odrobić stratę Gerwenowi. Nie zmienia to faktu, że w tamtym turnieju pokazał siłę, znakomite średnie powyżej 100 pkt, praktycznie w każdym meczu. Masa 180 tek i wysokich checkoutów, to coś co w połączeniu z jego nonszalancją dawało publice wiele radości. Eveets w tym sezonie to zawodnik głównie rozgrywający partie w Player Championship i European Tour jednak i na tak niskim szczeblu bez osiągnięć, szybkie turnieje w jego wykonaniu, jedno-dwa spotkania, trzecie to już niezwykła rzadkość. Wydaje mi się, że nie ma możliwości, aby Peter nie wygrał tutaj dwoma legami, moim zdaniem najpewniejszy typ z wymienionych czterech.

TYP: -9,5 lega w meczu

Kurs: 1,7  (Fortuna)

Gerwyn Price-Ted Eveets

W tym spotkaniu biorę pod uwagę zakończenie partii ilością punktów mniejszą niż 111 oczek, a to ze względu na tryb rozgrywania turnieju. Pierwsza runda do 6 wygranych legów, nie sądzę, aby Gerwyn dał tutaj Tedowi więcej niż ⅔ szanse na zakończenie lega na swoją korzyść, a on sam raczej nie jest znany z wysokich zakończeń, podczas Ligi Mistrzów w zaledwie ¼ spotkań przekroczył ten próg, a turniej był też dla niego znakomity. Nawet w 21 legowym spotkaniu z Gerwenem nie było mu dane przekroczyć tej granicy, tutaj nie jest możliwa do rozegrania nawet połowa tego dystansu. Z drugiej strony wiadomym jest, że jeśli Ted chce pokonać Walijczyka to musi wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, ale czy jest to możliwe w obecnej dyspozycji? Szczerze wątpię.

TYP: checkout – 111,5

Kurs: 1,84  (Fortuna)

  • Tylko z kodem promocyjnym: 1140PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 120 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem.
dart