Niegdyś 10. deblistka rankingu WTA, a także triumfatorka 20 imprez na poziomie WTA – Abigail Spears – odpocznie od tenisa przez 22 miesiące. Powodem tego jest wykrycie w jej organizmie dopingu, a dokładnie prasteronu i testosteronu, które oczywiście są zabronionymi środkami.

Abigail Spears na dopingu została przyłapana podczas ubiegłorocznego turnieju wielkoszlemowego US Open, gdzie została poproszona o wykonanie badania. Wówczas w jej organizmie wykryto prasteron i testosteron. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych została zdyskwalifikowana już w listopadzie, jednak wówczas kara miała wymiar tymczasowy.

Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF) oficjalną decyzją podzieliła się w środę. Łączna dyskwalifikacja Spears wyniesie 22 miesiące, jednak w okres jej trwania zostanie jej wliczony czas, gdy była zawieszona tymczasowo. To oznacza, że niegdyś 10. deblistka rankingu WTA do zawodowej rywalizacji będzie mogła powrócić 6 września 2021 roku.

38-latka, po zakończeniu zmagań w grze pojedynczej (najwyżej była 66. rakietą świata), skupiła się na deblu, w którym osiągała większe sukcesy. Na swoim koncie zapisała 20 wygranych turniejów WTA, a także doszła do czterech wielkoszlemowych półfinałów. Natomiast w grze mieszanej w parze z Juanem Sebastianem Cabalem wygrała Australian Open 2017.