Czas na zakończenie 18 kolejki LOTTO Ekstraklasy. W Krakowie powoli rozpędzająca się ekipa Cracovii podejmie Koronę Kielce. Goście w tym sezonie grają kapitalną piłkę i w wyniku tego znajdują się na czwartej pozycji. Gospodarze są w dolnej części tabeli, ale odbili się od ligowego dna. Oba zespoły zmierzyły się już raz w tej kampanii i górą była drużyna z Kielc w stosunku 4:2. Czy Pasy dokonają zemsty na zespole Lettieriego?

Jeśli nie masz jeszcze konta na Fortunie to skorzystaj z bonusu bez depozytu dla czytelników Zagranie. Zaraz po rejestracji otrzymasz darmowe 20 PLN. Poczytaj -> jak obstawiać mecze?

 Oferta tylko z kodem promocyjnym: 20free

baner fortuna najlepsze kursy na piłkę nożną

ODBIERAM BONUS 20PLN

Korona Kielce

Forma piłkarzy Gino Lettieriego w ostatnim czasie budzi podziw całego kraju. Co by dużo mówić przeskakują kolejne przeszkody bez większych problemów. Teraz czeka na nich wyjazd do Krakowa i odwiedziny stadionu przy ulicy Kałuży. Poprzednie dwa mecze rozegrali u siebie najpierw rywalem była Legia. Po kapitalnym widowisku Kielczanie wygrali ten mecz 3:2. Po spotkaniu było wiele kontrowersji, jednak wynik poszedł w świat. Jeśli Korona wygra w Krakowie to może przesunąć się na drugą pozycję w ligowej tabeli. Będą ustępować jedynie Górnikowi Zabrze. W takim przypadku mielibyśmy na szczycie dwie drużyny, które grają najlepszą piłkę w LOTTO Ekstraklasie. Piłkarze Lettieriego będą faworytem tego meczu, ale może być to zdecydowanie cięższe wyzwanie niż środowy pojedynek z Zagłębiem Lubin w Pucharze Polski. Głównym problemem przed poniedziałkowym starciem dla zespołu z Kielc było przygotowanie. Nie mieli warunków do odpowiedniego treningu w związku z obficie padającym śniegiem. Piłkarze apelują, że taka sytuacja ma miejsce, co roku, ale nikt w klubie nie potrafi sobie z nią poradzić.

Cracovia

Zespół Michała Probierza w poprzednich meczach nieco odżył. Pasy na siedem spotkań przegrały tylko jedno, a wygrali trzy i tyle samo zremisowali. Taka dyspozycja pozwoliła im przesunąć się w górę tabeli. Co ciekawe przed rywalizacją z Koroną muszą być w dobrych nastrojach. Historycznie ich bilans z tą drużyną daje pozytywne wnioski. Ostatni mecz wygrali u siebie z ekipą prowadzoną wtedy przez Macieja Bartoszka 6:0. Analizując ostatni udany wyjazd Kielczan ze stadionu Pasów, miał on miejsce w 2013 roku. Początek sezonu w wykonaniu Cracovii był na tyle słaby, że pojawiały się pogłoski odnośnie gorącego krzesła Michała Probierza. Mimo wszystko nie doszło do zwolnienia, nawet podczas bardzo słabej passy. Prezes Filipak wytrzymał ciśnienie i teraz może sobie pogratulować. Długo walczył o pozyskanie tego trenera, ale los wystawił jego cierpliwość na sporą próbę. Były trener Jagiellonii też musiał wyciągnąć wiele wniosków, żeby wyprowadzić swój klub na prostą. Przede wszystkim od samego początku chciał postawić na młodość i na jej bazie budował fundamenty. Niestety szybko okazało się, że Ekstraklasa na takim kręgosłupie może zniknąć w mgnieniu oka. Szybkie korekty, wprowadzenie doświadczonych zawodników i efekty są widoczne od siedmiu kolejek. Odnieśli w tym czasie tylko jedną porażkę, ale na ich nieszczęście z sąsiadem w tabeli – Piastem Gliwice. Siedem z ośmiu poprzednich bitw Korony i Cracovii przy Kałuży zakończyło się wynikami z golem obu stron. Teraz taki scenariusz jest również bardzo prawdopodobny

Michał Probierz: Jesteśmy mistrzami w ujmowaniu innym zasług. Maćka Bartosza szybko wyrzucono do śmietnika. Trzeba pamiętać, że Korona w poprzednim sezonie zajęła piąte miejsce i jeśli ktoś uważa, że to jest sensacja, że ten zespół jest teraz tak wysoko, to mnie to dziwi. Urwali punkty wielu czołowym drużynom, grali dobrą, agresywną piłkę. Latem nie zmienili bardzo składu, a jeszcze się wzmocnili. Widać, że moi zawodnicy wzmocnili się mentalnie. Zanim w Krakowie spadł śnieg zdążyliśmy zrobić to, co zaplanowaliśmy, jeśli chodzi o cechy motoryczne. To była intensywna praca. Potem już mieliśmy treningi regeneracyjne i to, że ćwiczyliśmy pod balonem w niczym nam nie przeszkadzało.

Gino Lettieri: W piątek trenowaliśmy na sztucznej murawie. To był spokojny trening, ponieważ na takiej nawierzchni może się za dużo wydarzyć. Nie wiemy natomiast, w jakim stanie będzie boisko. Zmieniliśmy swój sposób gry, a do tego jest potrzebna dobra murawa. Na ten moment brakuje nam dużo zawodników. Zostało jeszcze trochę czasu i zobaczymy kogo będziemy mogli zabrać do Krakowa.

Statystyki:

  • Korona jest niepokonana od 15 września.
  • Od tego czasu rozegrali już 11 spotkań bez porażki.
  • Spośród tych 11 gier wygrali osiem.
  • Korona ostatni raz wygrała w Krakowie w 2013 roku.
  • Ostatni mecz obu zespołów przy Kałuży zakończył się wynikiem 6:0 dla Pasów.
  • Cracovia jest niepokonana w trzech ostatnich meczach u siebie.
  • Korona w przypadku zwycięstwa wskoczy na pozycję wicelidera tabeli.
  • Cracovia nie zremisowała w trzech ostatnich meczach.
  • Pierwsze spotkanie wygrała Korona 4:2.

Zdarzenie: Cracovia vs Korona Kielce

Typ: 02

Kurs: 1.44