Po weekendowych emocjach z PKO Ekstraklasą czas na zakończenie pierwszej kolejki. Wybieramy się do Płocka, gdzie Wisła zmierzy się z Górnikiem Zabrze. W dzisiejszym tekście analiza, statystyki, proponowany typ, a także kilka informacji od Janekx89!

Tylko u nas – 50 PLN bez ryzyka na start – sprawdź:
Kod promocyjny: 2100PLN

 

Skuteczność moich typów na Ekstraklasę: 4/5

Profit/strata w typach na Ekstraklasę: +254 PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Wisła Płock

Nafciarze w poprzednim sezonie balansowali na krawędzi, ale ostatecznie utrzymali swoją pozycję w PKO Ekstraklasie. W klubie z Płocka zdecydowano się na przebudowę, która została oparta na barkach Polaków. Nie przyszedł nikt z zagranicznego zaciągu. Warto zwrócić uwagę na transfery stoperów: Jarosław Fojut i Jakub Rzeźniczak mają zapewnić doświadczenie, jednak na początku mogą być problemy ze zgraniem. Oprócz tego do drużyny dołączył również Piotr Tomasik. Jak widać, na trzech z czterech pozycji w defensywie dokonali wzmocnień, więc cała formacja będzie zapewne potrzebować trochę czasu, żeby grać na odpowiednim poziomie. Wykorzystamy to w naszym typie na to spotkanie, ale o tym kawałek dalej.

Wisła Płock w sparingach nie pokazała się z najlepszej strony. Teoretycznie to były tylko mecze kontrolne i ciężko oceniać poziom przygotowania drużyn, który może się znacząco różnić, jednak przegrana z Rakowem i ŁKS’em ze stratą czterech goli nie jest powodem do dumy. Płocczanie wygrali cztery z siedmiu sparingów. W tym czasie tylko dwa razy zagrali na zero z tyłu, a rywale nie byli na najwyższym poziomie.

Leszek Ojrzyński w poprzedniej kampanii wyprowadził zespół na prostą, ale teraz od samego początku Wisła Płock musi zacząć grać lepszą i przede wszystkim skuteczniejszą piłkę. Problemem może być kontuzja Ricardinho, który jak wynika z doniesień Janekx89, prawdopodobnie nie zagra w spotkaniu z Górnikiem Zabrze, podobnie jak Jarosław Fojut.

Ciekawie prezentują się liczby w spotkaniach bezpośrednich między tymi zespołami. W żadnym z ostatnich czterech starć nie triumfowała ekipa grająca na swoim boisku. Płocczanie wygrali trzy z pięciu poprzednich meczów z Górnikiem Zabrze.

Górnik Zabrze

Górnik Zabrze nie spał na rynku transferowym i dokonał kilku ciekawych ruchów. Głównie za sprawą odejścia Szymona Żurkowskiego do Fiorentiny. Dziura w środku pola nie będzie łatwa do załatania, ale widać, że właśnie na centralnej strefie skupili działania. W tej formacji dokonali czterech wzmocnień, z czego dwa, które stoją pod dużym znakiem zapytania. Po pierwsze Dawid Kopacz, który nie błyszczał na Mistrzostwach Świata U20, a po drugie wychowanek Barcelony – Alasana Manneh, który jest wielką zagadką. Oprócz tego zaopatrzyli się w ligowe doświadczenie w postaci Mateusz Matrasa.

Zabrzanie mają dokładnie takie same statystyki sparingów, jak Wisła Płock. Odnieśli cztery zwycięstwa, dwukrotnie przegrali i raz zremisowali. Górnik miał problemy w ostatnich pięciu spotkaniach bezpośrednich z Wisłą Płock. W tym czasie wygrali tylko raz, jednak przekonująco 0:4 w ostatnim meczu obu drużyn na Mazowszu.

Ciekawie prezentują się liczby bezpośrednich spotkań obu drużyn, ale biorąc pod uwagę tylko rywalizacje w Płocku. O ile w ostatnich meczach ogólnie Wisła wygrała trzy z pięciu pojedynków, o tyle na swoim stadionie przegrali cztery z pięciu rywalizacji z Górnikiem Zabrze.

Informacje od Janekx89:

 • W letnim okienku włodarze klubu z Płocka postawili na doświadczonych Polaków.
 • Stevanović dobrze wygląda i jest szykowany na lidera ofensywy, dodatkowo przedłużył nagle kontrakt o dodatkowy sezon. Otrzymał także upominek – statuetkę dla najlepszego zawodnika w okresie przygotowawczym.
 • W bramce gospodarzy wystąpi Żynel.
 • Alasana Manneh dobrze wygląda na treningach, jednak problemem może być aspekt fizyczny.
 • Urazy barków u Ricardinho i Fojuta. Obaj raczej nie zagrają z Górnikiem. Podobnie jak Karol Angielski, który w poprzednim tygodniu prawdopodobnie złamał śródstopie.
 • Leszek Ojrzyński jest zawieszony za ostatni mecz poprzedniego sezonu z Zagłębiem Sosnowiec.

Statystyki:

 • Oba zespoły wygrały cztery z siedmiu rozegranych sparingów.
 • Wisła Płock i Górnik Zabrze przegrały po dwa mecze kontrolne.
 • Wisła Płock wygrał trzy z pięciu ostatnich meczów z Górnikiem Zabrze.
 • Górnik Zabrze triumfował w czterech z pięciu poprzednich spotkań wyjazdowych z Wisłą Płock.
 • Górnik Zabrze wygrał ostatnie spotkanie w Płocku 0:4.
 • Trzy z czterech ostatnich spotkań bezpośrednich to wyniki -2,5 gola.
 • W jednym z czterech poprzednich starć tych drużyn padł wynik BTTS.
 • Górnik Zabrze w każdym z ostatnich pięciu meczów w Płocku trafił do siatki przynajmniej dwa razy.
 • Pięć poprzednich spotkań tych drużyn w Płocku to wyniki +2,5 gola.
 • Cztery z pięciu ostatnich spotkań między Wisłą Płock i Górnikiem Zabrze to wynik BTTS.

Co obstawiać?

Wisła Płock mocno przebudowała defensywę na rynku transferowym. Wydaje mi się, że zgranie, szczególnie na początku rozgrywek może być tutaj problemem. Nafciarze wygrali trzy z pięciu ostatnich spotkań z Górnikiem Zabrze, jednak to ekipa gości triumfowała w czterech z pięciu poprzednich starć na obiekcie Kazimierza Górskiego w Płocku. Co więcej, goście w każdym z pięciu kolejnych spotkań wyjazdowych z Wisłą zdobyli przynajmniej dwa gole. Obstawiam tutaj bramkę z obu stron po kursie – 1.69 w ForBET.

Zdarzenie: Wisła Płock vs Górnik Zabrze

Typ: BTTS

Kurs: 1.69