Zakłady bukmacherskie UK mają długoletnią tradycję, a bukmacherzy są nieodzowną częścią sportu w Anglii. Wielka Brytania słynie z zakładów na wyścigi konne, krykiet oraz pozostałe dyscypliny, jak piłka nożna, koszykówka czy tenis. Mocno zliberalizowane prawo pozwala na działalność kilkudziesięciu bukmacherów online i w punktach stacjonarnych. W porównaniu do Polski – operatorów zakładów bukmacherskich jest znacznie więcej.

Na terenie Wielkiej Brytanii legalnie działają światowi potentaci rynku bukmacherskiego na czele z bet365, betfair, unibet czy William Hill. W Polsce to firmy zakazane i nielegalne, bo nie posiadają licencji od Ministerstwa Finansów. Na chwilę obecną żaden z angielskich bukmacherów nie zdecydował się wejść do Polski i oferować legalne zakłady bukmacherskie. W przeciwieństwie do Polskiej firmy, bo w lutym 2019 roku nasz bukmacher STS wkroczył na rynek Brytyjski jako STSbet.

Zakłady bukmacherskie UK – czy legalne w Polsce?

W teorii każdy dostępny bukmacher w Wielkiej Brytanii może ubiegać się o polską licencję i legalne działać na terenie naszego kraju. Na chwilę obecną jednak tak się nie dzieje. Przed laty, czyli wejściem w życie nowelizacji ustawy hazardowe w Polsce działał m.in. bet365, unibet i betsson, którzy teraz z powodzeniem funkcjonują w Anglii. Nowe prawo zmusiło ich wycofać się z polskiego rynku, bo zostali uznani nielegalnymi bukmachera. Gracze nie mogli u nich zawierać zakładów bukmacherskich, bo ich domeny trafiły do rejestru domen zakazanych.

Odpowiadając na pytanie: czy zakłady bukmacherskie UK są legalne w Polsce? Nie – bo żaden z bukmacherów brytyjskich nie ma polskiej licencji. Wyjątkiem jest firma STS, która posiada koncesję polską i angielską, a to pozwala jej legalnie działać w obu krajach. Jest jednak jedno „ale” – w Polsce obstawiać można na stronie sts.pl i aplikacji mobile, z kolei na potrzeby rynku brytyjskiego bukmacher tytułuje się jako STSbet i można go znaleźc pod adresem strony stsbet.co.uk. Oczywiście osoby zamieszkałe w Polsce nie mają możliwości korzystania z STSbet – mogą to zrobić tylko w STS.

Zakłady bukmacherskie w Polsce

Jeśli mieszkasz w Polsce, to legalnie możesz korzystać tylko z licencjonowanych bukmacherów. Co to oznacza? To że nie możesz oglądać się na zakłady bukmacherskie UK, bo one w Polsce są nielegalne i dostępne dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Na polskim legalnym rynku już teraz mamy kilkunastu bukmacherów, dlatego bez problemu powinieneś wybrać coś dla siebie.

Rynek bukmacherów online w Polsce rośnie i przybywa nowych operatorów – także tych zagranicznych czego dowodem licencja dla Betclica. Legalni bukmacherzy konkurując o klientów ciągle udoskonalają swoje oferty wprowadzając nowinki technologiczne, poprawiając kursy i dając lepsze bonusy. Najlepsi polscy bukmacherzy przypominają czołówkę bukmacherów w UK.

Prawo polskie jest nieubłagane i pozwala na grę tylko w 100% legalnych firmach. Łamanie go grozi karą grzywny. A więc, jeśli interesują cię zakłady bukmacherskie, to którego „buka” wybrać? Mamy swoich faworytów, czyli najwyżej ocenionych bukmacherów w naszym rankingu:

1. miejsce Zakład bukmacherskie STS

STS jest polskim liderem i odpowiednikiem bet365 w UK. Bukmacher STS gromadzi najwięcej typerów, a także wyróżnia się największą kreatywnością. Poza zakładami bukmacherskimi obstawiać można u niego sporty wirtualne i Betgames, czyli gry karciane.

STS jest oficjalnym sponsorem polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Na stronach tego bukmachera można korzystać z STS TV, czyli transmisji meczów, a także cash-out – narzędzia pozwalającego wcześniej wypłacić wygraną.
Nowi gracze chętnie wybierają STS także przez wzgląd kodu promocyjnego: 1299PLN, dzięki któremu mogą otrzymać aż trzy bonusy na zakłady sportowe: freebet 29 PLN, cashback 30 PLN i 100% od depozytu do 1200 PLN.

Ocena w naszym rankingu: 10/10

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 1200 zł od depozytu
+ 0 230 zł bez ryzyka + 25 29 zł freebet

standardowa oferta to 1200 zł, a z naszym kodem: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 1200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 230 zł
FREEBET: 29 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

2. miejsce Zakład bukmacherskie Betfan

Dobre kursy, niestandardowa oferta i możliwość obstawiania bez podatku – to tylko część atutów Betfan, która przypadła do gustu polskim typerom. Dodatkową atrakcją jest jeden z najwyższych bonusów powitalnych 3100 PLN z naszym kodem promocyjnym: 3100PLN.

Betfan działa w Polsce dopiero od 2019 roku, a już został polubiony przez graczy. To naprawdę udany debiut.

Ocena w naszym rankingu: 9.6/10

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

3000 zł od depozytu + 100 zł bez ryzyka
+ 14% do wygranych

oferta z naszym kodem promocyjnym: 3100 pln

Kod rejestracyjny
3100PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
zakłady na żywo
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 3000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

3. miejsce Zakłady bukmacherskie Fortuna

Fortuna, tak jak STS, to jeden z kolosów na polskim rynku zakładów bukmacherskich. Szacuje się, że bukmacher Fortuna posiada około 1/4 wszystkich klientów. Fortuna pozytywne opinie zbiera za szeroką ofertę zakładów sportowych, wysokie kursy, liczne transmisje live oraz szybką aplikację mobile.

Nowych klientów przekonuje również pokaźny bonus na start w kwocie 1145 złotych dostępny z kodem promocyjnym: 1145PLN.

Ocena w naszym rankingu: 9.2/10

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2000 zł od depozytu

+ 200 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2220 zł, a z naszym kodem: 2230PLN

Kod rejestracyjny
2230PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 2000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 210 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Poza podium w rankingu Zagranie uplasowali się tacy bukmacherzy jak: Betclic, forBET i PZBUK. To również uznane firmy na polskim rynku. Dość powiedzieć, że Betclic to rozpoznawalna marka również w Europie – bukmacher ten poza Polską działa m.in. we Francji i we Włoszech. To dobry przykład zagranicznego bukmachera, który wycofał się z Polski, a następnie przy współpracy z Ministerstwem Finansów uzyskał polską licencję i wrócił jako 100% legalny bukmacher. To wskazówka dla zagranicznych bukmacherów, że droga na polski rynek jest otwarta, ale trzeba postępować zgodnie z obowiązującym prawem.

Pełny ranking i listę wszystkich legalnych bukmacherów znajdziesz na stronie: https://zagranie.com/bukmacherzy/

Zakłady bukmacherskie w UK – gdzie obstawiać?

W Wielkiej Brytanii wybór bukmacherów jest znacznie większy aniżeli w Polsce. Oczywiście największy ruch generuje bet365, który jest globalną marką posiadając około 50 milionów zarejestrowanych klientów. W UK popularnością cieszy się również skandynawski bukmacher, Unibet, który regularnie zostaje nagradzany na międzynarodowych konferencjach np. magazynu EGR.

Wśród Polonii mieszkającej w Wielkiej Brytanii popularny jest STSbet, czyli bukmacher z polskim kapitałem. Dobre recenzje zbiera także Betsson i Betsafe, czyli bukmacherzy należący do tej samej grupy kapitałowej.

Bonusy bukmacherskie dla Polonii w UK

Przebywając w Wielkiej Brytanii można legalnie korzystać z tamtejszych bukmacherów. Jednak po powrocie do Polski gra u nich z terytorium RP będzie niemożliwa i nielegalna – warto o tym pamiętać, by przez niedopatrzenie nie popaść w konflikt z polskim prawem.

Czy zakłady bukmacherskie UK są legalne w Polsce?

Nie - bo nie mają polskiej licencji. Zakłady bukmacherskie UK są legalne tylko dla Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii.

Jakie zakłady bukmacherskie w UK są legalne?

Legalni bukmacherzy w Wielkiej Brytanii to STSbet, bet365, unibet, betsafe i betsson.

Jakie zakłady bukmacherskie są legalne w Polsce?

W Polsce można obstawiać zakłady bukmacherskie tylko u tych operatorów, którzy otrzymali zgodę od Ministerstwa Finansów. Przykład takich firm to STS, Betfan, Fortuna, Totolotek, forBET i Betclic.