Tradycyjnie w pierwszy wtorek po pierwszym poniedziałku listopada odbędą się wybory prezydenckie w USA. W tym roku kończy się czteroletnia kadencja prezydencka Donalda Trumpa i pytanie brzmi: czy zachowa on urząd na kolejne lata? Rywalem Trumpa w wyścigu o prezydencki fotel USA jest Joe Biden. Jakie zakłady bukmacherskie można obstawiać na wybory w USA? Co typować? Jak prezentują się kursy na nowego prezydenta w USA? Wszystko to znajdziesz w naszym artykule!

Wybory prezydenckie w USA zaplanowane są na 3 listopada 2020 roku. Tego dnia obywatele USA podejmą decyzję, którego z kandydatów chcą widzieć w białym domu. Kadencja prezydenta USA trwa cztery lata. Ten sam człowiek może sprawować urząd maksymalnie przez dwie kadencje. Dla Donalda Trumpa to szansa, by zapisać się w historii USA i być prezydentem przez osiem lat – tak jak m.in. Barack Obama, John W. Bush czy Ronald Reagan.

Bukmacherzy regularnie poszerzają ofertę o sport, ale także inne aktywności społeczne. Coraz to większym zainteresowaniem cieszą się typy na politykę. U legalnych bukmacherów bez problemu wytypujesz rezultat wyborów prezydenckich w USA. Sprawdź – jak przedstawiają się kursy!

Wybory w USA 2020 – kursy bukmacherskie

Za nami konwencje obu największych partii w USA, czyli Demokratycznej i Republikańskiej. W ramach tych wydarzeń zostali nominowani kandydaci na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Wśród demokratów nominacje otrzymał 78-letni Joe Biden, z kolei wśród republikanów obecny prezydent 74-letni Donald Trump.

Polscy bukmacherzy tacy jak STS i Fortuna dają albo po 50% szans dla obu polityków, albo lekką przewagę Donaldowi Trumpowi. Jedno jest pewne – wyścig o prezydenturę będzie bardzo wyrównany.

Kursy STS:

 • Joe Biden – 1.90
 • Donald Trump – 1.90

kurs sts usa

Kursy Fortuny:

 • Joe Biden – 1.96
 • Donald Trump – 1.85

Przedwyborcze sondaże w USA nieco więcej szans na wygraną dają Joe Bidenowi. Kandydat partii Demokratycznej może liczyć na 50-procentowe poparcie, z kolei urzędujący prezydent na 44% głosów. Warto jednak wiedzieć, że zgodnie z systemem wyborczym w USA wyższe poparcie w skali całego kraju nie zawsze daje wygraną. W Stanach Zjednoczonych walczy się o głosy elektorskie, które są przypisane do danego stanu np. najwięcej elektorów (55) ma Kalifornia. To głosy elektorskie zadecydują 14 grudnia 2020 o tym kto zostanie prezydentem. Elektorzy głosują zgodnie z nominacjami – dla przykładu, jeśli w stanie Teksas wygra Trump, to wszyscy (11) elektorzy na Kolegium Elektorów wskażą przedstawiciela Republikanów.

W 2016 roku w skali całego kraju więcej głosów zdobyła Hillary Clinton, ale głosami elektorskimi zwyciężył Donald Trump.

Zakłady bukmacherskie na wybory w USA 2020

Już teraz kursy na wybory w USA znajdziesz w STS, Fortunie, Betfan, Betclic, forBET czy eWinnerze. Jak na razie oferta wystawiona przez bukmacherów dotyczy zwycięzcy wyborów, ale z biegiem czasu będzie ona poszerzana o nowe możliwości np. frekwencje czy rynki H2H.

Poza klasycznym typowaniem zwycięzcy wyborów – ciekawe zakłady przygotował Betfan. U tego bukmachera możesz obstawiać wyniki w poszczególnych stanach, czyli np. która partia wygra w Kalifornii, a która w Teksasie? To znacznie poszerza możliwości typowania wyborów w USA.

Szczególnym języczkiem uwagi są tzw. swing states, czyli stany wahające się, gdzie razy wygrywają demokraci, a raz republikanie. Takim przykładem jest Floryda, która posiada aż 29 głosów elektorskich. Kto wygra w tym roku na Florydzie? Możesz to obstawić w Betfan:

 • Demokraci (Joe Biden) – 1.77
 • Republikanie (Donald Trump) – 1.90

usa betfan

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Bukmacher Fortuna nie przekreśla scenariusza, że prezydentura może trafić w inne ręce aniżeli Trump i Bidem. W kursach Fortuny dodatkowo możesz obstawić zakład na:

 • Kamala Harris – 120.00
 • Mike Pence – 315.00
 • Hillary Clinton – 325.00
 • Michelle Obama – 750.00
 • Kanye West – 925.00

Jakie typy na wybory prezydenckie w USA?

Aby skutecznie obstawiać politykę, a w tym przypadku wybory w USA trzeba orientować się w aktualnej sytuacji politycznej. Pandemia COVID-19, a także zamieszki na tle rasowym ruchu “Black Lives Matter” uderzyły w poparcie dla Donalda Trumpu, co skrzętnie wykorzystał Joe Biden. Kryzys osłabił pozycje urzędującego prezydenta i pozwolił rozwinąć skrzydła partii demokratycznej. Chcąc obstawiać wybory w USA trzeba uważnie śledzić sytuacje związane z tymi wydarzeniami, które dominują w medialnych przekazach i debatach politycznych.

trump biden

Na pewno ważną rolę w kursach i sondażach odegrają trzy debaty prezydenckie zaplanowane na:

 • 29 września 2020
 • 15 października 2020
 • 22 października 2020

Bezpośrednia konfrontacja obu kandydatów może znacząco zmienić kurs kampanii.

Sięgając pamięcią 2016 roku – jeszcze kilka tygodni przed wyborami kurs na triumf Trumpa wynosił 5.00. To symptomatyczne, bo jak podkreślają znawcy w USA elektorat republikański, w tym Trumpa bywa niedoszacowany w sondażach. Stąd wniosek, że nigdy nie można brać za pewnik tego, co przedstawiają badania sondażowe.

Kiedy odbędą się wybory prezydenckie w USA?

Wybory nowego prezydenta w USA odbędą się 3 listopada (wtorek) 2020.

Gdzie można obstawiać wybory w USA?

Kursy na wybory prezydenta USA znajdziesz u takich bukmacherów jak STS, Fortuna, Betfan, forBET, eWinner i Betclic.

Kto bierze udział w wyborach prezydenckich w USA?

Walka o prezydencki fotel rozstrzygnie się pomiędzy aktualnym prezydentem Donaldem Trumpem a kandydatem demokratów, Joe Bidenem.

Zaloguj się aby dodawać komentarze