Wybory do Europarlamentu w 2019 roku w naszym kraju odbędą się już w niedzielę, 26. maja. Zakłady bukmacherskie w Polsce wystawiły ofertę między innymi na frekwencję czy wyniki poszczególnych partii. Rzucę na to wszystko moim analitycznym okiem oraz prześledzę, gdzie znajdziemy najlepsze, konkretne typy!

Frekwencja na wybory parlamentarne 2019 – które zakłady bukmacherskie?

Nie jest żadną tajemnicą, że analizując wszystkie wybory parlamentarne w Polsce, to właśnie te do PE cieszą się najmniejszą frekwencją. Po pierwsze rodacy czują, że to głosowanie ma na nich najmniejszy wpływ. Nie sądzę, żeby inaczej było tym razem. Chociaż sytuacja polityczna wydaje się sprawiać duże napięcie w kraju, to może się przełożyć na głosowanie, ale dopiero te do Sejmu. Z resztą widać, że kampanie wyborcze nie są robione teraz z dużym boom i w mojej opinii jest dość cicho. Widać to chociażby po ulicach i braku głośnych debat (pierwsza większa będzie dopiero w czwartek o 20:30). To jest cisza przed burzą, jak mogę nazwać to, co będzie się działo przed wyborami do Sejmu. Jednak póki co Europarlament – w trzech poprzednich głosowaniach do PE w Polsce była następująca frekwencja:

– 20,87% w 2004 roku

– 24,53% w 2009 roku

– 23,83% w 2014 roku

Patrząc na zakłady bukmacherskie, firmy oferujące typowanie przewidują wyższą frekwencję. Chociaż widzę taki scenariusz, to myślę, że pewne linie nie powinny zostać przebite i mam tutaj na myśli pozycje w przedziale od 36% do 40%. Które zakłady bukmacherskie mają najlepsze pozycje na frekwencję w wyborach do parlamentu europejskiego w 2019 roku?

Szukając bardziej prawdopodobnych zdarzeń, z mniejszym kursem, zwrócimy uwagę na najwyższą linię jaką wystawił STS, czyli 40,5%. Wydaje się tutaj dosyć pewnym, że ta liczba będzie mniejsza i za to mamy kurs na poziomie 1,47. Jednak ja myślę, że spokojnie można iść dalej i przeanalizować gdzie znajdziemy najlepszy przelicznik na niższą frekwencję niż ok. 35,5%. Tutaj wskazałbym, że najlepiej wybrać Fortunę – wybory do parlamentu 2019 w zakładach bukmacherskich pod względem frekwencji w tej firmie oferującej obstawianie, to propozycja z mojej strony na mniejszą frekwencję niż 35,5% po kursie 2,15.

Rejestracja w Fortunie
Kod promocyjny: 1140PLN
Informacje o bonusie  ℹ  100% do 1000 PLN + zakład bez ryzyka do 120 PLN + darmowy zakład 20 PLN

Frekwencja w wyborach parlamentarnych w zakładach bumkacherskich

Wybory parlamentarne 2019 szansą trzecich partii?

Zostawiając już temat frekwencji możemy przejść do kolejnych pozycji zakładów bukmacherskich na wybory do europejskiego parlamentu w 2019 roku. Chociaż poprzednie akapity pozwolę sobie użyć do analizy kolejnych typów. Mianowicie mała liczba osób przy urnach oznacza szansę dla trzecich partii. PIS oraz Koalicja Europejska to ugrupowania, które na pewno będą na dwóch pierwszych miejscach. Jednak nie motywują tak swoich elektoratów tym razem, jak ma to miejsce w przypadku głosowania na Prezydenta RP lub do Sejmu. Dodatkowo uważam, że osoby na co dzień nie śledzące polityki, wybierające zazwyczaj pomiędzy dwoma największymi partiami, nie pójdą do urn dając tym samym większe szanse tym mniejszym ugrupowaniom, które z kolei bez problemu motywują swój elektorat do głosowania. To daje szanse Wiośnie, Konfederacji czy Kukizowi.

Jak daleko to zajdzie? Czy zaskoczymy się może nawet dwucyfrowym wynikiem w przypadku tych frakcji. Przypomnę, że pięć lat temu Nowa Prawica Janusza Korwina-Mikke osiągnęła wynik 7,15%. Nie widzę przeszkód, aby teraz także co najmniej podobny wynik osiągnęły trzy prędzej wymienione partie.

Które partie i w jakich zakładach bukmacherskich obstawiać na przekroczenie proponowanych linii? Potencjalnie według sondaży najlepszy wynik powinna mieć Wiosna, ale wiąże się to także z wysokimi liniami u bukmacherów, dlatego odpuszczam frakcję Roberta Biedronia.

Większość zakładów bukmacherskich ma podobne linie wystawione na Kukiz 15 oraz Konfederację i w mojej opinii można obstawiać, że te partie osiągną więcej niż wskazywane przeważnie 5% czy 6%. Szukając najlepszej wartości w tej kwestii zwróciłem uwagę na zakłady bukmacherskie Totolotek, gdzie mamy kurs na poziomie 1,90 na więcej niż 5,25% w przypadku Kukiz 15. Biorąc pod uwagę pięć ostatnich sondaży w momencie pisania przeze mnie tego tekstu z różnych źródeł (Ariadna, Kantar, IBRiS, Dobra Opinia/PPG oraz Estymator), tylko raz obstawiane ugrupowanie nie miało wyniku wyższego niż 5,25% i było to dokładnie 5,1%. Biorąc średnią w tym miesiącu z uwzględnieniem osób zdecydowanych mamy wynik 5,6% przy Kukiz 15.

Rejestracja W Totolotku
Kod promocyjny: 1145PLN
Informacje o bonusie  ℹ  100% do 1120 PLN + darmowy zakład 25 PLN

Zakłady bukmacherskie na wynik Kukiza w wyborach parlamentarnych 2019