Turniej rozpocznie się 16. czerwca 2017 roku meczem Szwecja – Anglia. Inauguracyjne starcie odbędzie się na Kolporter Arena w Kielcach. Stadion może pomieścić 15 550 widzów.

Mecz otwarcia jest zaplanowany na piątek, o godzinie 18:00.

Tego samego dnia zmagania w UEFA EURO U-21 rozpocznie reprezentacja Polski. Gospodarze mistrzostw w pierwszym meczu zmierzą się z reprezentacją Słowacji.

Spotkanie rozpocznie się o 20:45 na Arenie Lublin!

Więcej informacji o stadionach, na których będą odbywały się mecze możesz znaleźć TUTAJ.Polska grupA.

Polska reprezentacja, jako drużyna gospodarzy, została automatycznie przydzielona do grupy A. Drogą losowania w tej samej grupie znalazły się jeszcze reprezentacje Anglii, Szwecji i Słowacji.

Szwedzi to obrońcy tytuły z 2015 roku, wielu zawodników ze zwycięskiej kadry weźmie udział w tegorocznych mistrzostwach. W eliminacjach do turnieju finałowego nie odnieśli ani jednej porażki i zakończyli zmagania grupowe na pierwszy miejscu.

Reprezentacja Anglii jest naszpikowana talentami z najlepszych europejskich rozgrywek. Warto przypomnieć, że to właśnie Synowie Albionu jako jedyni pokonali Szwecję na ubiegłych Mistrzostwach Europy U-21.

Kadra Słowacji to teoretycznie najsłabszy zespół w polskiej grupie. W praktyce może okazać się jednak bardzo wymagającym rywalem. Słowacy tryumfowali w swojej grupie eliminacyjnej do ME. Wygrali sześć spotkań, notując tylko jedną porażkę i jeden remis.

Drużyny z grupy A będą rozgrywać swoje mecze w Lublinie i Kielcach. Reprezentacja Polski rozegra dwa z nich w Lublinie, a jedno na Kolporter Arena.

Szczegółowe informacje dotyczące pozostałych grup ME U-21 znajdują się TUTAJ.23-latkowie zagrają na ME do lat 21?

Według regulaminu UEFA w Mistrzostwach Europy do lat 21 mogą zagrać zawodnicy urodzeni po 1 stycznia 1994 roku. W 2017 roku piłkarze z roczników 1994 i 1995 będą mieli odpowiednio 23 i 22 lata. Tacy reprezentanci mogą jednak wziąć udział w turnieju z uwagi na to, że UEFA bierze pod uwagę wiek zawodnika w momencie startu eliminacji.

Takie rozwiązanie to bardzo dobra informacja dla trenera reprezentacji Polski, Marcina Dorny. Może on liczyć, że na Mistrzostwach Europy do lat 21 zagra Arkadiusz Milik czy Piotr Zieliński.

Reasumując, ME do lat 21 mają ograniczenie wiekowe do lat 21 tylko z nazwy. Na polskich boiskach będziemy mogli podziwiać umiejętności zawodników nawet 23 letnich, którzy często są już gwiazdami w swoich klubach.