fot. Cordon Press

Vuelta a Espana dla kolarskiego świata jest równie ważnym wyścigiem, co Tour de France i Giro d’Italia. Po francuskim i włoskim wyścigu przyszedł czas na ten w hiszpańskim wydaniu. Najlepsi kolarze na świecie będą rywalizować na trasie, która liczy ponad 3 tysiące kilometrów. Wielkim faworytem do końcowego triumfu jest Primoz Roglić, który spróbuje wygrać tą imprezę trzeci raz z rzędu. Na Vuelta a Espana zobaczymy też jednego z najlepszych polskich kolarzy, czyli Rafała Majkę. Co można obstawiać w zakładach bukmacherskich na ten wyścig? Sprawdź typy i kursy na Vuelta a Espana 2021!

Vuelta a Espana: typy, kursy i zakłady bukmacherskie

Przed nami 76. edycja wyścigu Vuelta a Espana. Dla kolarzy to jedna z docelowych imprez każdego sezonu zalicza do UCI World Tour. Na starcie pojawi się 23 ekipy, co łącznie daje 184 kolarzy. Wśród nich znajduje się Primoz Roglić, który wywalczył złoto Igrzysk Olimpijskich w jeździe na czas.

W wyścigu Vuelta a Espana udziału nie weźmie triumfator Tour de France, Tadej Pogacar. Wystąpi za to Egan Bernal, który w maju zwyciężył Giro d’Italia. Pomimo nieobecności Pogacara stawka tegorocznej Vuelta a Espana może robić wrażenie. Co więcej, w gronie startujących znajduje się też Richard Carapaz, Tao Geoghegan Hart i Simon Yates.

Vuelta będzie liczyć 21 etapów – tradycyjnie będą to płaskie etapy, górskie, jak i jazda na czas. W zakłądach bukmacherskich przygotowana jest oferta na wiele klasyfikacji podczas Vuelta a Espana. Do dyspozycji graczy są typy na końcowego triumfatora, ale też lidera klasyfikacji młodzieżowej oraz górskiej. Możesz też użyć bonusy bukmacherskie do typowania konkretnych kuponów.

Vuelta a Espana 2021. Zapowiedź i analiza wyścigu

Tegoroczna Vuelta rozpocznie się 14 sierpnia startując z Burgos. Przez kolejne dni kolarze będą dzień w dzień rywalizować na odcinkach trasy, która łącznie liczy 3336 kilometrów. Meta zaplanowana jest w Santiago de Compostela. Wielki finał Vuelta a Espana będzie miał miejsce 5 września (niedziela).

Wszystko rozpocznie się od indywidualnej jazdy na czas, a później czekają nas płaskie wyścigi aż do 20 sierpnia, gdzie będziemy świadkami pierwszej górskiej potyczki. Zmagania na Vuelta a Espana zostaną zakończone rywalizacją na czas.

Poprzednie dwie edycje Vuleta a Espana padały łupem Primoza Roglića. Słoweniec doskonale odnajduje się na trasie tego wyścigu. W tym roku Roglić jest również typowany do zwycięstwa w końcowej klasyfikacji. Słoweniec nie triumfował w Giro d’Italia, ani w Tour de France – Vuelta a Espana jest ostatnią okazją na tak znaczący sukces podczas tego sezonu.

Etapy Vuelta a Espana 2021 – kiedy i gdzie wyścigi

21 etapów oznacza 21 dni zmagań. Tegoroczna Vuelta a Espana złożona jest z dwóch konfrontacji na czas, siedmiu górskich etapów i dwunastu etapów płaskich lub pagórkowatych. Najdłuższym etapem będzie 13. dzień wyścigu – trasa liczy 203,7 km i biegnie z Belmez do Villanueva de la Serena.

W świecie kolarskim przyjmuje się, że tego rodzaju wyścigi rozstrzygają się na górskich etapach. Oto szczegóły rywalizacji w górach, jeśli chodzi o Vuelta a Espana!

 • Data: 20 sierpnia. Trasa: Gandia – Balcón de Alicante. Dystans: 152 km
 • Data: 22 sierpnia. Trasa: Puerto Lumbreras. Dystans: 188 km
 • Data: 28 sierpnia. Trasa: Don Benito – La Villuerca. Dystans: 165.7 km
 • Data: 29 sierpnia. Trasa: Navalmoral de la Mata – El Barraco. Dystans: 197.5 km
 • Data: 1 września. Trasa: Unquera – Lagos de Covadonga. Dystans: 185.8 km
 • Data: 2 września. Trasa: Salas – Gamoniteiro pass. Dystans: 162.6 km
 • Data: 4 września. Trasa: Sanxenxo – Mos. Dystans: 202.2 km

Polacy na Vuelta a Espana

W tegorocznym Vuelta a Espana wystąpi tylko jeden przedstawiciel Polski. W barwach grupy UAE Team Emirates zaprezentuje się Rafał Majka. Dla Majki to już kolejny start na Vuelta a Espana. W 2019 roku w klasyfikacji generalnej zajął on 6. miejsce. Dwa lata wcześniej, czyli w 2017 roku odniósł zwycięstwo na 14. etapie Vuelta a Espana. Jak widać Rafał Majka ma dobre wspomnienia z tego hiszpańskiego wyścigu.

Oczywiście polski kolarz nie znajduje się w gronie faworytów do wygranej na Vuelta a Espana. Kurs na jego triumf w STS wynosi 80.00. Majka jednak ma pewne szanse na to, aby znaleźć się w TOP 10 Vuelta a Espana. W tym przypadku kurs na taki rezultat w STS wynosi 1.80.

Vuelta a Espana 2021: kursy bukmacherskie

Kursy bukmacherskie związane z kolarstwem mogą dotyczyć klasyfikacji generalnej, a także poszczególnych etapów. W zakładach od STS w najważniejszej klasyfikacji przewodzi Primoz Roglić. Oferta kursowa tego bukmachera jest jednak znacznie bardziej rozbudowana, bo możesz znaleźć tam też pozostałe rynki takie jak:

 • Etap H2H – kto lepszy?
 • Klasyfikacja końcowa H2H
 • TOP 10 – klasyfikacja końcowa
 • Klasyfikacja górska
 • Klasyfikacja młodzieżowa
 • Klasyfikacja punktowa
 • Klasyfikacja drużynowa
 • Ilość wygranych etapów
Kto wygra klasyfikacje generalną?
STS
2.00
Primoz Roglić
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
4.50
Egan Bernal
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
8.00
Richard Carapaz
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
10.00
Hugh Carthy
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
12.00
Simon Yates
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
STS
15.00
Mikel Landa
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Gdzie obstawiać Vuelta a Espana?

Zakłady i kursy na Vuelta a Espana są oferowane przez legalnych bukmacherów. Typy na klasyfikacje generalną i zwycięzców poszczególnych etapów zrobisz w STS, Fortunie, Betfan, Superbet i Etoto. Analizując zakłady na kolarstwo w przypadku Vuelta a Espana świetnie prezentuje się oferta STS. To bukmacher, który wyjątkowo obszernie podszedł do tematu. Ilość zakładów, jak i rynków robi wrażenie.

W STS wytypujesz najlepszego “górala” oraz zawodnika młodego pokolenia. Co więcej, w zakładach specjalnych możesz grać również typy na to, ile etapów zwycięży poszczególny zawodnik. W przypadku tej klasyfikacji to przyjmowane są typy w schemacie under/over. Na Primoza Roglića linia wygranych etapów ustalona jest na poziomie 2.5. Kursy na over 2.5 to 1.40, a under 2.5 – 2.60.

Jak analizować i typować?

Grając Vuelta a Espana trzeba brać pod uwagę taktykę drużyn oraz to, kto jest ich najważniejszym zawodnikiem. Z reguły reszta uczestników pomaga swojemu liderowi. Posiadanie wiedzy odnośnie każdego teamu, to istotna sprawa w obstawianiu tak złożonych wyścigów jak Vuelta a Espana.

Ważną rolę odgrywają też indywidualne predyspozycje kolarzy. Są zawodnicy, którzy punktują w jeździe na czas, a drudzy z kolei stawiają na etapy górskie. Znajomość kolarzy to podstawa do tego, żeby skutecznie typować kolarstwo. Należy też uważnie śledzić transmisje z Vuelta a Espana, bo już na początku touru mogą pojawiać się symptomy formy lub kiepskiej dyspozycji któregoś z kolarzy. Transmisje live z całego wyścigu można oglądać na kanałach Eurosportu i w Eurosport Player.

Typy na Vuelta a Espana 2021

Faworyt jest jeden i jest nim Primoz Roglić. Słoweniec w ostatnich latach jest nieco w cieniu Tadeja Pogacara. Tego drugiego na Vuelta a Espana nie będzie, więc do głosu może dojść Primoz Roglić z grupy Jumbo-Visma.

Typujemy wygraną Słoweńca, który na Vuelta czuje się, jak u siebie w domu.

STS
2.00
Wygra Primoz Roglić

Szczegółowe typy odnośnie kolarstwa znajdziesz w tym miejscu: https://zagranie.com/kolarstwo-kursy-typy-i-zaklady-bukmacherskie/.

Vuelta a Espana – zakłady bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie na Vuelta a Espana mogą być obstawiane w trybie pre-match i “na żywo”. Wyścig zazwyczaj zajmuje kilka godzin, więc typując live można reagować na ucieczki kolarzy lub dokładnie obserwować peleton. Korzystając z oferty STS jako nowy gracz możesz wybrać nasz kod promocyjny ZAGRANIE, za który otrzymasz na start freebet 30 PLN, zakład bez ryzyka 230 PLN i bonus 100% do 1200 PLN.

Ciekawą opcją obstawiania są zestawienia H2H przed każdym wyścigiem. Dzięki nim możesz wskazywać lepszego z pary np. Pidcock vs Cort Nielsen itd. To zasadne typy, które można grać w oparciu o formę zawodników i analizę najbliższej trasy.

FAQ

Zaloguj się aby dodawać komentarze