Zywoo będzie w stanie zatrzymać Donka? Gramy kupon z kursem 3.69!

Donk zawodnik Spirit

Rozpoczynamy półfinały turnieju Blasta, w których zobaczymy starcie Donk kontra Zywoo. Donk jest obecnie najlepszym graczem podczas tego turnieju. Ostatnim razem Vitality pokonało Spirit wynikiem 2:0. Jak będzie w tym spotkaniu?

Spirit – Vitality

 

Spirit rozpoczęło bardzo dziwnie ten turniej od wygranej na G2, ale wynikiem 2:1. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że G2 grało z Tazem w składzie, który ma już 38 lat. Spirit przegrało na Ancient, czyli mapie własnego wyboru wynikiem 13:8. Następne dwie mapy to już pełna dominacja ze strony Spirit, ale nie ma w tym nic dziwnego. G2 grało bez M0nesy, Hooxi grał beznadziejnie, Taz zagrał pierwszy raz od kilku lat spotkanie na takim poziomie, a Nexa nie jest ostatnio w najlepszej formie, jeżeli chodzi o zabójstwa. G2 nie miało prawa wygrać tego spotkania, ale mimo wszystko zaskoczyli, wygrywając mapę. Sporo dominacja Spirit, jeżeli chodzi o otwierające zabójstwa, bo zdobyli 20 więcej od swoich rywali. Bardzo dobrze spisała się praktycznie cała drużyna i nie licząc Choppera, najniższy rating w Spirit wynosił 1.23. W meczu z Virtus Pro również byli lepszą ekipą, ale tutaj mieliśmy starcie z drużynami w optymalnych składach. Bardzo łatwo poszła mapa Ancient drużynie Spirit, bo wygrali ją do 5. Mapa Dust 2 to jednak spore problemy ze strony Spirit i tak naprawdę Virtus Pro mogło tę mapę wygrać. Oczywiście Spirit prowadziło już wynikiem 11:5, ale podobnie jak to zrobiło Virtus Pro w meczu z Vitality od tego momentu zaczęli wracać. Ostatecznie Spirit wygrało mapę Dust 2 wynikiem 13:11. Jeżeli chodzi o zabójstwa otwierające, to Spirit zdobyło zaledwie o 4 więcej od swoich rywali. Na pewno problematyczne w spotkaniu z Vitality będzie ban mapy Ancient. Znacząco to utrudnia grę ekipie Spirit, bo nie ma już oczywistego wyboru, na którym czuliby się zdecydowanie lepiej od rywali. To, co może martwić w przypadku Spirit to zaledwie 3 wygrane rundy pistoletowe. To są momenty, w których drużyna może zacząć tworzyć serię czy budować ekonomię i bez tego elementu może być im bardzo ciężko w meczu z Vitality.

Vitality rozpoczęło ten turniej tragicznie, przegrywając spotkanie z Virtus Pro. Nie chciałbym ponownie się powtarzać, jeżeli chodzi o analizę poprzednich starć Vitality. Bardziej skrótowo Vitality mimo ogromnej przewagi z Virtus Pro, przegrali drugą mapę a ostatecznie także całe spotkanie. W spotkaniu z G2 ponownie jak w meczu z Virtus Pro nie zadziałała mapa Anubis, od której Vitality powinno odejść przynajmniej podczas trwania tego turnieju. Chciałbym skupić się na ostatnim spotkaniu Vitality, by mieli okazję już zagrać na arenie i to przeciwko Faze, czyli zespołowi, który z trybunami znacząco poprawia swoją dyspozycję. Mapa Inferno to dość zaskakująco bardzo duża dominacja ze strony Faze. Vitality dobrze rozpoczęło spotkanie od wyniku 4:1, ale od tego momentu przegrali wszystkie rundy do końca mapy Inferno. Faze było zdecydowanie lepszą ekipą na tej mapie i nie było mowy o żadnym przypadku, jeżeli chodzi o rezultat. Druga mapa to ponownie dobry start Vitality i powrót ze strony Faze. Końcówka mapy Dust 2 była bardzo zacięta i tak naprawdę mogła skończyć się zwycięstwem ekipy Faze ze względu na bardzo ciekawe i agresywne zagrania. Ostatecznie jednak Vitality bardzo trafnie podjęło decyzje w samej końcówce spotkania, izolując graczy Faze i ograniczyła możliwości współpracy zawodników rywali. Warto zaznaczyć, że Zywoo nie wyróżniał się na tej mapie i był czwartym najlepszym graczem swojej własnej ekipy. Mirage to totalna dominacja ze strony Vitality, ale głównie za sprawą Flamez oraz Zywoo. Ten pierwszy zdobył aż 27 zabójstw w zaledwie 19 rund, co jest niesamowicie dobrym wynikiem, zwłaszcza przeciwko rywalowi, który na tej mapie spisywał się znakomicie. Rundy pistoletowe w wykonaniu Vitality są po prostu fantastyczne podczas tego turnieju. Wygrali 12 z 18 i raz przełamali rywali. Patrząc na dyspozycję Spirit w tym aspekcie podczas tego turnieju, może to być kluczowy element.
Przewidywane mapy:
Spirit ban Inferno
Vitality ban Ancient
Spirit pick Anubis
Vitality pick Dust 2
Spirit ban Vertigo
Vitality ban Nuke
Mirage was left over

 

Typ: Vitality wygra mecz. Spirit wydaje się naprawdę mocną ekipą, ale rundy pistoletowe mogą realnie przeważyć na korzyść Vitality. W poprzednim spotkaniu między tymi ekipami Spirit wygrało 3, ale aż dwukrotnie dali się przełamać rywalom. Vitality już na starcie ogranicza możliwości Donka, banując mapę Ancient, a jeżeli wybiorą Dust 2, to ograniczą go jeszcze bardziej. Donk na Dust 2 zdobył rating 1.19, odkąd mapa wróciła do puli. Podczas tego turnieju, zdobył na tej mapie rating 1.41, ale zdobył przy tym 0.84 zabójstwa na rundę, co jest niższym wynikiem od jego średniej z trzech ostatnich miesięcy czy nawet tego turnieju.

Kupon gramy z bukmacherem LV Bet, który ma bardzo ciekawe promcoje w swojej ofercie. Sprawdź kod promocyjny lvbet i przekonaj się sam. Analizy z esportu znajdziesz w zakładce typy na esport.

Vitality wygra mecz
Kurs: 2.25
Zagraj!
baner grupa zagranie

Navi – Virtus Pro

 

Navi prezentuje się bardzo dobrze podczas tego turnieju, przegrali zaledwie jedną mapę w spotkaniu z Faze. W spotkaniu z Astralis mieli bardzo duże problemy na mapie Nuke, bo wygrali zaledwie 4 rundy po stronie broniącej, co jest fatalnym wynikiem. Ostatecznie jednak zagrali jeszcze lepszą stronę atakującą niż rywale i wygrali tę mapę wynikiem 13:11. Mapa Dust 2 to również słabszy start ze strony Navi, ale trwało to zdecydowanie krócej, bo do wyniku 4:0 dla Astralis. Od tego momentu Navi weszło na wyższy obroty i poprowadziło ten mecz na swoją korzyść, ostatecznie wygrywając 13:9. Warto zaznaczyć, że przegrali wszystkie rundy pistoletowe w tym meczu, ale mimo to wygrali to spotkanie wynikiem 2:0. Do tego tylko raz udało się im wygrać rundę po przegranej pistoletówce. W całym spotkaniu zdobyli 6 zabójstw otwierających więcej od swoich rywali i byli po prostu lepszym zespołem. Spotkanie z Faze w mojej opinii było jeszcze bardziej imponujące niż mecz z Astralis ze względu na styl, w jakim Navi pokonało Faze. Pierwsza mapa, czyli Dust 2 to totalna dominacja ze strony ekipy Navi, co widać w kilku aspektach. Zdobyli 8 zabósjtw otwierających więcej, a średni rating gracza Navi był o 0.54 wyższy od rywali. Nuke to porażka Navi wynikiem 13:9, ale i tak doprowadzenie do tego wyniku było imponujące. Przegrywali już 7:0, grając po stronie broniącej. W przypadku Navi, i tego spotkania, 7:0 to wynik, po którym coś zaczyna się dziać. Mapa Mirage ropozczęta od wyniku 7:0 dla Faze i od tego momentu Navi zaczęło dominować. Faze wygrało tylko jedną rundę na pełnym wyposażeniu od tego momentu. Navi prezentuje się bardzo słabo w rundach pistoletowych, bo wygrali zaledwie 3 z 10, raz przełamali rywala i raz dali się przełamać. W meczu ze Spirit ten aspekt uznałem, za potencjalny klucz do zwycięstwa Vitality. W tym przypadku myślę, że brak rund pistoletowych pokazał Navi z naprawdę dobrej strony. Nie ma już sytuacji, że łatwo oddają mapy i walczą do końca. Statystkę rund pistoletowych zespół mecz z Astralis, gdzie zrobili 0/4, a mimo to wygrali spotkanie 2:0.

h

Virtus Pro zdecydowanie zaskoczyło podczas tego turnieju. Ostatnie tygodnie nie były dla nich najlepsze i było sporo porażek nawet na zespoły teoretycznie słabsze od Falcons czy BIG. Turniej jednak zaczęli od niesamowitego powrotu w spotkaniu z Vitality. Przegrywali na Dust 2 wynikiem 11:5, ale doprowadzili do wyniku 13:11 na ich korzyść, wygrywając w ostatniej rundzie clutch 2 na 5. Na pierwszej mapie byli po prostu zdominowani przez rywali na mapie Inferno. Co ciekawe, jaka trzecią mapę drużyny rozegrały Anubisa, który teoretycznie miał sprzyjać ekipie Vitality. Nic bardziej mylnego, Virtus Pro wygrało 9 rund po stronie atakującej i ostatecznie wygrali spotkanie 13:10. Warto dodać, że w pewnym momencie prowadzili wynikiem 12:4. W całym spotkaniu zdobyli aż 19 zabójstw otwierających więcej od rywali, co jest bardzo imponującym wynikiem. Następnie zmierzyli się ze Spirit i tutaj podobnie jak w pierwszym spotkaniu zostali zmiażdżeni na pierwszej mapie. Na Dust 2 wyglądało to już zdecydowanie lepiej i przegrali jedynie 13:11. Trzeba jednak zaznaczyć, że Spirit było lepszą ekipą na tej mapie, co pokazują statystyki. Przy odrobinie szczęścia Virtus Pro pewnie mogłoby wygrać tę mapę, ale to rywale prezentowali się lepiej. Mecz z Astralis to w końcu zakończeniu trendu słabej pierwszej mapy, chociaż jeżeli spojrzymy w statystyki, to można się tu doszukać pewnych zależności. Ostatecznie Astralis zdobyło 5 zabójstw otwierających więcej od rywali na tej mapie, byli średnio gorsi o jedynie 0.06 w kwestii ratingu i przegrali dwa clutche. Mimo tego, że Virtus Pro miało komfortowe prowadzenie w tym meczu, bo 12:5, to gdyby pewne sytuacje poszły po myśli Astralis, być może wynik byłby nieco inny. Na drugiej mapie Virtus Pro zaprezentowało się już zdecydowanie lepiej od swoich rywali, mimo przegrania dwóch rund pistoletowych. Przegrywali co prawda 10:8, ale od tego momentu pewnie wygrali 5 rund i zakończyli potkanie wynikiem 2:0. Na tej mapie różnica między zespołami w średnim ratingu wynosiła aż 0.29 i jest to zdecydowanie wyższy wynik niżeli na mapie Inferno. Ostatecznie Astralis zdobyło 5 zabójstw otwierających więcej w tym spotkaniu. Virtus podobnie jak Navi nie zachwycają w rundach pistoletowych, wygrali 5 z 14 i raz dali się przełamać.
Przewidywane mapy:
Virtus pro ban Nuke
Navi ban Vertigo
Virtus Pro pick Mirage
Navi pick Dust 2
Virtus Pro ban Ancient
Navi ban Anubis
Inferno was left over

 

Typ: Navi wygra mecz. Obie ekipy mają dość podobne mapy, na których się spisują najlepiej w ostatnim czasie. Zarówno Dust 2, jak i Mirage to mapy gdzie obie ekipy się dobrze odnajdują. Navi dla mnie jest bardzo dobrze skrojonym zespołem pod tego rywala. Virtusi jedynie mogą zaskoczyć wyborem Anubisa, ale nie jestem przekonany, czy będą chcieli aż tak ryzykować. Mimo słabszego okres w rundach pistoletowych Navi w ciągu ostatnich trzech miesięcy prezentuje się lepiej w tym aspekcie. Wydaje mi się, że dziś możemy zobaczyć Navi w jeszcze lepszej dyspozycji, jeżeli zaczną wygrywać rundy pistoletowe razem z konwersją.

Analizy z innych dysycyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Navi wygra mecz
Kurs: 1.75
Zagraj!
Zdjęcie na kupon esport 15.06.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze