Zmiany, zmiany, zmiany! Przegląd nowego sezonu KHL z lokatą 500+
Trochę się naczekaliśmy, ale w końcu jest, nowy sezon KHL! Spotkanie Pucharu Otwarcia odbędzie się jutro, ale już dzisiaj chciałbym przybliżyć najważniejsze zmiany dotyczące sezonu 2020/2021 naszej ulubionej ligi hokejowej na Zagranie. Bacznie śledziłem ruchy transferowe, mecze towarzyskie oraz wszystko to, co działo się w preseason i mam nadzieję, że to pomoże trafnie typować zdarzenia odbywające się na lodzie podczas tej kampanii. Na start nowych rozgrywek przygotowałem jedną propozycję długoterminową, a więc tzw. lokata 500+ na kilka miesięcy. Zapraszam do lektury!
Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!
Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!
Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50
Chcesz więcej typów na KHL? Dołącz do grup:
1. Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej
2. Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie
1. Salary Cap
To, od czego warto zacząć to ustawiony przez zarząd KHL czapka płac od nowego sezonu. Ten sposób wyrównywania szans znamy z różnych lig sportowych np. za oceanem. Ma to pomóc słabszym organizacjom zmniejszyć dystans dzielący ich do najlepszych drużyn w stawce poprzez ograniczenie finansowe. Maksymalna ilość pieniędzy przekazana na pensje zawodników została ustalona na 900 milionów Rubli. Oczywiście największe zespoły jak CSKA chciały, aby podwyższyć ten limit, ale koniec końców odrzucono wniosek prezesa moskiewskiego klubu Igora Yesmantovicha. To wpłynęło na ruchy kadrowe ekip KHL.
KHL returns this week.
Posted by KHL on Monday, August 31, 2020
2. Transfery w CSKA
Salary Cap ale nie tylko spowodowały liczne zmiany w najpopularniejszej organizacji drugiej najlepszej ligi hokejowej na świecie. Sztab trenerski pozostał taki sam i to powinno cieszyć fanów ostatniego triumfatora Pucharu Gagarina. Igor Nikitin to z pewnością jeden z najlepszych w swoim fachu, ale i on będzie potrzebował trochę czasu, aby na nowo poukładać swój zespół. Kazach pracuje w Moskwie od 2014 roku i przechodził już niejedną transformację. Teraz będzie musiał radzić sobie bez swoich największych gwiazd jak Kirill Kaprizov, Mikhail Grigorenko, Ilya Sorokin, Alexei Marchenko, Jiri Sekac, Linden Vey. Większość z nich próbuje swoich sił za oceanem i za chwilę może być o nich głośno w NHL. Był to kręgosłup CSKA, który trudno będzie zastąpić, ale jest jeszcze sporo jakości w tej drużynie. W meczach sparingowych, których Czerwona Armia rozegrała tylko trzy bardzo wyróżniali się Andrei Loktionov oraz Anton Slepyshev. Nie zapominajmy o Mario Kempe i wielu innych, którzy pozostali w stolicy Rosji. Z pewnością będzie trudniej niż w poprzednich latach, ale CSKA cały czas pozostaje w ścisłym kręgu kandydatów do sięgnięcia po Puchar Gagarina.
3. Inne ciekawe ruchy transferowe w KHL
-CSKA to nie jedyny klub, w którym doszło do małej rewolucji. Kunlun również jest taką drużyną. Filozofia z zaciągiem Kanadyjczyków się nie udała i tym razem postanowiono głównie na Rosjan oraz na trenera z mniejszym doświadczeniem, a więc Aleksieja Kowalowa. O tej chińskiej organizacji wspomnę jeszcze w innym akapicie
-Bars Kazań jest jednym z największych faworytów do sięgnięcia po Puchar Gagarina. Swój skład dopełniło przyjście Nigela Dawesa oraz Stephana Da Costy, a więc napastników, którzy jeszcze niedawno grali w Avtomobilist Jekaterynburg. Zgranie tych doświadczonych zawodników pomoże w grze Power Play, z którą Bars miał często problem
-nasz ulubiony zespół Barys Nur-Sultan stracił wiele. Przede wszystkim trener Andrej Skabelka przeniósł się do Lokomotivu Jarosław i zabrał ze sobą kilku hokeistów. Jego następca Juri Michajlis ma kontynuować dzieło poprzednika, ale wydaje się, że skład jest słabszy niż ten, co w poprzedniej kampanii
-jeżeli jesteśmy już przy Lokomotivie Jarosław to warto wspomnień o fakcie, że do młodzieży w końcu doszło również doświadczenie. Największym problemem Loko była obsada bramki i tracili zbyt dużo goli szczególnie w delegacjach. Teraz transfery z Barysa Nur-Sultan w postaci Atte Ohtamaa oraz Edwarda Pasquale ma ustabilizować defensywę. Trener Andrej Skabelka to gwarancja na dobre wyniki nie tylko w sezonie regularnym
-szkoda Linusa Omarka w Ufie, bo jest to w pewnym sensie legenda oraz wieloletni lider Saławatu. Ilość Skandynawów musi się jednak zgadzać i z NHL przyszedł Markus Granlund, który w sparingach wyglądał obiecująco. Obrona niestety się nieco pogorszyła i Juhu Metsola będzie miał o wiele więcej pracy niż jeszcze pół roku temu
-bardzo zaimponowały mi transfery w Omsku. Trener Bob Hartley ma w ofensywie ciekawych napastników i Corban Knight oraz Jiri Sekac mogą stworzyć jeden z najgroźniejszych ataków w stawce. Do tego doszedł jeszcze Reid Boucher, a że defensywa nie straciła na jakości to Avangard staje się jednym z faworytów do końcowego zwycięstwa
-o reszcie zespołów będę pisał w swoich tekstach przy okazji spotkań, jest sporo wątków, które nie sposób zmieścić tutaj, ale zarówno SKA, jak i Magnitogorsk przeszły małą transformację, które mogą pomóc lub zaszkodzić w walce o Puchar Gagarina
4. Brak Admirała Władywostok oraz zmiana lokalizacji Kunlun Red Star
Jeżeli spojrzycie na tabelę KHL jest ona węższa niż w poprzednim sezonie. Spowodowane to jest brakiem Admirała Władywostok, który musiał przynajmniej na rok zawiesić swoją działalność ze względów finansowych spowodowanych przez koronawirus. Szkoda, bo jest to bardzo hokejowe miasto i ciekawy jestem czy wystarczy tylko jedna kampania na uzbieranie środków do gry w nowych rozgrywkach. Większość zawodników znalazła sobie zatrudnienie w obrębie KHL jak np. Martin Bakos czy też Anton Krasotkin i po części Admirał będzie obecny na lodzie.
Pandemia dotknęła również jedyny chiński zespół w stawce, a więc Kunlun Red Star, który swoje spotkania domowe rozgrywać będzie w Rosji, a konkretnie w Mitishi. Zaciąg lokalnych zawodników ma spowodować również wzrost frekwencji na mecze w tym mieście.
5. Zmiany w konferencjach oraz w dywizjach
Brak Admirała Władywostok wymusiło zmiany w konferencjach oraz w dywizjach. Niżni Nowogród przenosi się z zachodu na wschód, a konkretnie do dywizji Kharlamov. Dynamo Moskwa znajdzie się w dywizji Tarasov, co naturalnie spowoduje, że zwiększy się ilość meczów pomiędzy nimi a CSKA. Dodatkowo Sochi oraz Podolsk zamienią się z Dynamo Rygą oraz Dynamo Mińsk z dywizji Tarasova do Bobrova. Kończąc ten wątek Sybir wylądował w dywizji Chernyshev i te wszystkie przejścia mają pomóc w lepszej organizacji tego sezonu w KHL.
6. Nowe loga drużyn KHL
Tak już praktycznie na sam koniec zapewne trochę się zdziwiliście, gdy zobaczyliście odświeżone wersje herbów Dinama Ryga oraz Traktora Czelabińsk. Także Ufa wczoraj zaprezentowała drobne zmiany w swoim logo. O gustach się nie dyskutuje, ale ma to swój cel marketingowy i szczerze mówiąc, wolałem poprzednie. Ciężko będzie się przyzwyczaić, ale za jakiś czas nie będzie czuć już tej różnicy.
7. Typ długoterminowy na cały sezon
Nasz tekst na temat nowego sezonu KHL zamykamy propozycją typu długoterminowego na nowe rozgrywki drugiej najlepszej ligi hokejowej świata. Będzie on dotyczył składu finału o Puchar Gagarina. Dostępny jest jedynie w Betclic, a z kodem ZAGRANIE50 zagrasz go bez ryzyka do 50 PLN ze zwrotem na konto depozytowe. Moimi faworytami do wygrania swoich konferencji będzie SKA St. Petersburg na zachodzie, a Bars Kazań na wschodzie, dlaczego tak?
Od wielu lat mamy dwa kluby, które znajdują się w finale konferencji zachodniej. Są to oczywiście CSKA oraz wcześniej wymienione SKA. W mojej opinii żadna z pozostałych ekip jak Jokerit, Jarosław, czy Dynamo Moskwa nie zrobiły na tyle dobrych transferów, jak i samego postępu w swojej grze, aby na poważnie rozdzielić tę dwójkę. Jest to po prostu inna liga i pojedyncze mecze oczywiście będą w stanie zwyciężać, ale w play-offach to właśnie drużyny ze stolicy Rosji oraz z Petersburga powinny po raz kolejny zmierzyć się twarzą w twarz o finał Pucharu Gagarina. Tutaj już będą decydować detale, brak kontuzji czy też forma danego miesiąca i wydaje mi się, że bardziej wyważony skład jest aktualnie po stronie SKA. Młodzież w osobach Kirilla Marchenko, Ivana Morozova oraz Vasilia Podkolzina nabrała doświadczenia i będą kluczem do sukcesu swojego klubu. W CSKA mieliśmy małą rewolucję i jestem zdania, że w decydujących momentach tego sezonu zabraknie Kirilla Kaprizova, Mikhaila Grigorenko, Ilya Sorokina, czy też Alexeia Marchenko. Stawiam tutaj na SKA jako wygranego konferencji zachodniej.
Druga strona ligi KHL jest już bardziej wyrównana, ale to niedawny zwycięzca Pucharu Gagarina, a więc Bars Kazań ustabilizował swój skład, a na dodatek dodał nieco doświadczenia w postaciach Nigela Dawesa oraz Stephana Da Costy. Realnym zagrożeniem będzie tutaj Magnitogorsk oraz Avangard Omsk, ale moim zdaniem klub ze stolicy Tatarstanu utrzymuje od kilku lat równy poziom i to zaprocentuje w tej kampanii. Trener Dmitri Kvartalnov pozyskał hokeistów, którzy potrzebni mu byli do dopełnienia układanki i to się udało. Stawiam tutaj na Bars Kazań, ale wyczuwam tutaj mocny potencjał na powtórzenie sukcesu z sezonu 2017/2018 i sięgnięcie po Puchar Gagarina.
Jeżeli chciałabyś/chciałbyś kibicować SKA St. Petersburg oraz Bars Kazań w drodze do wielkiego finału to zapraszam do Betclic z lokatą 500+ 😎 w razie jakichkolwiek pytań służę pomocą na naszej grupie Facebook: „Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej”.
Zdarzenie: finaliści Pucharu Gagarina
Typ: SKA St. Petersburg oraz Bars Kazań
Kurs: 6.00
Zakład bez ryzyka w Betclic – zwrot na konto depozytowe do 50 PLN! ✅
Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:
- 🎯Zarejestruj się z linku: zagranie.com/goto/betclicbezryzyka
- 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
- 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
- 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
- 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać trzeba zagrać za 57 PLN
Chcesz więcej typów na KHL? Dołącz do grup:
Zaloguj się, aby dodawać komentarze
Nie masz konta ? Zarejestruj się
(0) Komentarze