Zarówno Chuzhigaev jak i Parnasse znów zwyciężą w obronie mistrzowskiego pasa? Gramy o 282 PLN

XTB KSW 85, Ibragim Chuzhigaev vs. Bohdan Gnidko, Salahdine Parnasse vs. Robert Ruchała, Fortuna, double

Tym razem w obydwu mistrzowskich pojedynkach będziemy świadkami starć sporych faworytów z dużymi underdogami. Bukmacher, u którego gram dzisiaj, sądzi że Ibragim Chuzhigaev jak i Salahdine Parnasse zanotują łatwe wygrane. Tyle tylko, że z pierwszym z wymienionych skonfrontuje się fighter, który jest niepokonany i zawsze kończył swe walki w pierwszej rundzie. Natomiast z Francuzem w szranki stanie posiadacz tymczasowego pasa i lokalny bohater, czyli Robert Ruchała. Polak już przed rokiem udowodnił, że jest w stanie wykorzystać atmosferę dopingu kibiców z Nowego Sącza, by dać się ponieść ku zwycięstwu. A przecież wtedy też mierzył się z solidną, uznaną marką w Europie, albowiem z Damianem Stasiakiem.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Na start łącznie 300 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł darmowe zakłady (20 zł za samą rejestrację, 10 zł za depozyt, 5 zł za udostępnienie kuponu)

 

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł + 100 zł + 100 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł + 5 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Ibragim Chuzhigaev vs. Bohdan Gnidko: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (19.08.2023 r.)

Jeśli sugerować się samymi kursami Fortuny, to trzeba by było napisać teraz, że czeka nas walka bez większej historii. Piszę tak, bo kurs na triumf reprezentanta Turcji wynosi 1.42. Natomiast to samo zdarzenie na rzecz Bohdana Gnidko zyskało wycenę na poziomie 2.87. Oczywiste jest, że zdarzały się większe różnice w zestawieniach na gale KSW i to nawet na boje o mistrzowskie trofea. Jednak trzeba tę dysproporcję wyraźnie zaznaczać, by mieć świadomość z jakim pojedynkiem prawdopodobnie będziemy mieć do czynienia. A dzieje się tak, albowiem Ibragim toczył pojedynki z bardziej doświadczonymi i po prostu lepszymi zawodnikami niż Bohdan Gnidko. Dość powiedzieć, że Chuzhigaev jest weteranem – byłej już – organizacji ACB, który w debiucie w KSW rozprawił się z wówczas najdłużej panującym mistrzem. Później obronił trofeum na hitowej gali XTB KSW 77 dając przy tym jedną z najlepszych walk w polskim MMA w 2022 roku. Zanim dołożył te dwie wygrane do rekordu, to był na fali sześciu triumfów z rzędu.

Natomiast to, co wyróżnia Bohdana Gnidko względem pozostałych zawodników KSW w kategorii półciężkiej, to jego rekord. Stoczył 10 walk i: wszystkie wygrał w premierowych odsłonach! Trzeba mu oddać, że jest nie tylko młodym fighterem, ale również agresywnym i dynamicznym. Jednak też trzeba podkreślić to, że kiedy mierzył się z Kijańczukiem, to ujawnił swoje braki. Dosłownie gołym okiem było widać, że kiedy zostaje trafiony, to staje w miejscu. Dodatkowo można go obalić i mimo, że poddawał rywali, to można i jego postraszyć w tej płaszczyźnie walki. Jego największym atutem jest zaskakiwanie rywali na początku pierwszej rundy. Tylko, że tym razem przychodzi mu się mierzyć ze zbyt wytrawnym, dojrzałym graczem, by mógł z tego skorzystać. Dodatkowo Ukrainiec często się zapędza w ataku, a jak „na złość” Ibragim uwielbia w metodyczny sposób wykorzystywać kontry. Dlatego też to właśnie to starcie wydaje się być jednostronne przed jego początkiem.

Statystyczne porównanie Ibragima Chuzhigaeva z Bohdanem Gnidko przed XTB KSW 85:

 • Ukrainiec stoczył 10 walk i mimo, że wszystkie wygrał w 1. rundach, to trzeba zauważyć, że Turek pojedynkował się 22 razy.
 • Ibragim Chuzhigaev zanotował w sumie 17 wygranych, które odnosił kolejno: 8 razy przez nokautowanie, 2 razy przez poddawanie i 7 razy przez wypunktowanie rywali.
 • Istotne jest, że i Chuzhigaev, i Gnidko nigdy nie byli znokautowani! Tyle tylko, że Ibragim był 2-krotnie poddawany i 3-krotnie wypunktowany na pełnym dystansie.
 • Reprezentant Turcji ma za sobą serię 8 wygranych, a jest niepokonany od 2017 roku. Natomiast Gnidko profesjonalną karierę rozpoczął w 2019 roku.
 • Ibragim najpierw wypunktował Tomasza Narkuna wynikiem 3 razy 48-47, a później Ivana Erslana rezultatem: 49-46, 49-45, 48-47.
 • Gnidko w KSW najpierw znokautował w 5 sekundzie walki Damiana Piwowarczyka, później w 38 sekundzie pojedynku Madalina Pirvulescu i poddał balachą Rafała Kijańczuka.
 • Pochodzący z Kijowa fightera mierzy 188 cm, a jego zasięg wynosi 193 cm. Natomiast u Ibragima mamy następujące wyniki: 182 oraz 189 cm.

Mój typ na walkę Ibragima Chuzhigaeva z Bohdanem Gnidko przed XTB KSW 85

Uważam, że Ibragim z łatwością powinien zanotować kolejną wygraną. Wydaje mi się, że dla Bohdana jest za szybko na starcie o tak dużą stawkę. Prawdą jest, że zanotował wygrane w KSW, więc nie można powiedzieć, że za darmo dostał walkę o pas. Co to to nie, natomiast dotychczas mierzył się z fighterami będącymi znacznie niżej notowanymi niż Ibragim. Chuzhigaev z pewnością należy do europejskiej, a kto wie, czy nie już do światowej czołówki w kategorii do 93 kilogramów. Gnidko będzie dominować nad Ibragim najwyżej warunkami fizycznymi. Natomiast wszelkie pozostałe atuty przemawiają za obecnym mistrzem. Jest i szybszy, i lepiej pracuje na nogach, a do tego potrafi zachować balans i wyczuć, kiedy należy atakować, a kiedy nie.

Walkę wygra Ibragim Chuzhigaev: TAK
Kurs: 1.42
Graj!

Natomiast Ukrainiec nie bez powodu zyskał miano „awanturnika”. Dlatego też uważam, że w przypadku tej konfrontacji powinniśmy usłyszeć charakterystyczne „And Still”. Tylko pytaniem otwartym pozostaje, czy swoją przewagę będzie chciał za wszelką cenę udowodnić w stójce, czy parterze. Może wykorzystać to, że Gnidko szarżuje na początku walki i w ten sposób praktycznie niszczy wytrzymałość. Jednak równie dobrze może przeczekać jedną, a być może nawet dwie rundy, by umęczyć Ukraińca i wtedy go poddać. Dlatego też odnośnie do tego starcia, wybieram typ na to, że Ibragim po prostu obroni mistrzowski pas.

 

 

Salahdine Parnasse vs. Robert Ruchała: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (19.08.2023 r.)

Jeśli miałbym porównać to, co różni fighterów z tego zestawienia, to fakt, że lepszym technicznie „graczem” jest Francuz. Nie ujmuję umiejętności Robertowi, ale obserwując go stale towarzyszy mi wrażenie, że jego gwiezdny czas dopiero nadejdzie. Natomiast kiedy ogląda się w akcji Salaha już się wydaje, że nie może lepiej się pokazać; a tymczasem on pokonuje kolejną barierę. Podwójny mistrz KSW do momentu porażki z Danielem Torresem – kiedy to dał się złapać, tj. nadział się na nokautujący cios bicepsem – cechował się tym, że zapędzał się w atakach.

Od tamtego czasu nie tyle unika ostrzejszych wymian, co wchodzi w nie bardziej świadomie. Naprawdę godzinami można by się teraz rozpływać nad jego bajeczną szybkością, zwinnością i dynamiką. Oglądając go w akcji wydaje się, że wręcz naturalnym dystansem walki dla niego jest 5 razy 5, czyli 25 minut konfrontacji. Jakby mało było tego, że świetnie wyprowadza ciosy, to jeszcze jest doskonałym zapaśnikiem i grapplerem. Ba, mimo tego, że jest praworęcznym zawodnikiem, to bardzo często korzysta z lewego krosa, czy kopnięć lewą nogą.

XTB KSW 85: Salahdine Parnasse vs. Robert Ruchała

Kto wygra walkę?
SALAHDINE PARNASSE 100%
ROBERT RUCHAŁA 0%
2+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • SALAHDINE PARNASSE
 • ROBERT RUCHAŁA

 

Niemalże wszyscy środowiskowi eksperci są zdania, że Robert Ruchała nie jest w stanie wypunktować Parnasse’a. Uważają, że nie ma argumentów za tym, by zamęczyć Francuza. Co prawda Salah po raz drugi bił wagę na dystansie 3 miesięcy – po raz pierwszy do nieodbytego pojedynku z Marianem Ziółkowskim na XTB KSW 83: Colosseum II. Tyle tylko, że nie robi tego po raz pierwszy, czy drugi. Dodatkowo w licznych wywiadach zapowiada, że jest w stanie regularnie bronić dwóch tytułów. Dlatego też Polak musi szukać swych szans w zapasach i parterze, jednocześnie pamiętając o tym, że i w tych płaszczyznach znakomicie radzi sobie Parnasse…

Dodatkowo jest świetnym kontruderzaczem, o czym przekonywał się już niejeden przeciwnik. Owszem, siłą Roberta jest chaotyczna stójka. Jest w niej nieobliczalnym fighterem, który dysponuje wręcz arsenałem przeróżnych kopnięć i uderzeń rękoma. Do tego również dysponuje solidnym cardio i potrafi świadomie wykorzystywać warunki fizyczne. Tyle tylko, że to wszystko to samo, czym dysponuje Parnasse… Dlatego też bukmacher, którym tym razem jest Fortuna – z racji wykorzystania kodu promocyjnego Fortuny – jest zdania, że triumf Parnasse’a jest czymś oczywistym.

Statystyczne porównanie Salahdine’a Parnasse’a z Robertem Ruchałą przed XTB KSW 85:

 • Salah ma w KSW rekord 9-1. Przegrał tylko przez zostanie znokautowanym przez Daniela Torresa na KSW 58.
 • Robert Ruchała w KSW stoczył w sumie 6 pojedynków i każde z nich wygrywał. Zanotował: 1 – T.K.O, 2 – poddania, 2 – decyzje jednogłośne i 1 – niejednogłośną.
 • Od ostatniej porażki Francuz stoczył w KSW 4 walki i wygrywał przez: 3 razy przez duszenie zza pleców i raz przez jednogłośną decyzję sędziów wynikiem: 50-45, 49-46, 48-47.
 • Po 2 poddaniach Robert zaliczył wiktorie za sprawą 3 decyzji sędziowskich. Najbliższym jego starciem było walka z Damianem Stasiakiem na KSW 75.
 • W organizacji KSW Salahdine zanotował w sumie: 1 – TKO, 3 – poddania, 4 – jednogłośne decyzje i 1 – decyzję większościową.
 • W trakcie gali XTB KSW 85 dojdzie do unifikacji pasów mistrzowskich w kategorii piórkowej, bowiem Robert jest mistrzem tymczasowym, a Parnasse pełnoprawnym.
 • Podwójny mistrz KSW wraca do naturalnej kategorii po przejściu do wyższej. Natomiast Robert Ruchała wraca po wygranej w marcu na KSW 80 przez T.K.O na Lom-Ali Eskievie.

Mój typ na walkę Salahdine’a Parnasse’a z Robertem Ruchałą przed XTB KSW 85

Uważam, że tym razem nie doczekamy się decyzji sędziowskiej. Nawet mimo faktu, że Roberta nieść będzie fala dopingu jego własnych kibiców, a Francuz po raz drugi ścinał wagę na dystansie 3 miesięcy. Uważam, że Salah jest zbyt wysokiej rangi graczem, by „pozwolić sobie” doprowadzić tę konfrontację do decyzji. Ruchała to dobry, solidny rywal, ale tak jak pisałem wyżej – uważam, że jego gwiezdny czas dopiero nadejdzie. Czy dziś jest za wcześnie na pojedynek z kimś takim, jak Parnasse? Moim zdaniem tak, chociaż też obecnie z kim innym miałby się zmierzyć Francuz?

Salahdine Parnasse wygra przed czasem: TAK
Kurs: 2.25
Graj!

Mógłby dać rewanż „Rutkowi”, ale wszyscy fani MMA, KSW pamiętają, jak wyglądało ich pierwsze starcie. Pamiętają również włodarze, którzy tak prowadzą kariery obu zawodników, jak gdyby Daniel Rutkowski miał się jeszcze odbudować przed konfrontacją z Salahem. Kolejnym Polakiem, który spróbuje stawić czoła Francuzowi jest Robert, który uważam, że mimo wszystko przegra przed czasem. Pytaniem otwartym pozostaje, czy stanie się to za sprawą poddania, czy bycia znokautowanym… Choć trzeba przyznać, że jest to starcie zapowiadające się elektryzująco w takim samym stopniu, jak nasze inne propozycje w zakładkach, czy to TYPY: Sporty walki, czy TYPY: Dnia.

Propozycja kuponu:

XTB KSW 85, Ibragim Chuzhigaev vs. Bohdan Gnidko, Salahdine Parnasse vs. Robert Ruchała, Fortuna, double

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze