ZAKSA wraz z Asseco Resovią przejdą jak burza przez ćwierćfinały? Gramy o 299 PLN

ZAKSA vs Trefl, siatkówka, STS, 1 lutego, Puchar Polski

Tydzień rozpoczęliśmy od trafionego double’a dotyczącymi gier ligowych w PlusLidze. Tak się złożyło, że na to, by przeżyć kolejne siatkarskie emocje nie musimy długo czekać. Z tej też okazji podejmuję się kolejnych dwóch oznaczeń. Jakich? Przyjrzę się rywalizacji ZAKSY Kędzierzyn – Koźla, która w ćwierćfinałowym starciu zmierzy się z gdańskim Treflem. Kilka godzin po ich spotkaniu będziemy świadkami rywalizacji między fenomenalnie spisującą się w tym sezonie Resovią a aspirującym zespołem Ślepska Malow Suwałki. Przed rozpoczęciem tych gier w obu przypadkach faworytami wydają się gospodarze. Czy wydarzenia na parkiecie pokryją się z tym, co mówią eksperci od tej dyscypliny? Wiele na to wskazuje, choć nie można z marszu skreślać Trefla, czy Ślepska.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

600 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 660 zł, a z naszym kodem zgarniasz 760 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 600 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Trefl Gdańsk: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (01.02.2023 r.)

Kędzierzynianie w ostatniej kolejce ligowej zaskoczyli i sensacyjnie ograli lidera z Rzeszowa! Ich potencjał na dokonanie rzeczy wielkiej pojawił się już w premierowej odsłonie, kiedy to przez większość seta gonili wynik, by ostatecznie w końcówce przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. W drugiej partii poszło im już znacznie lepiej, dzięki czemu mogli cieszyć się z kolejnego wygranego seta. W trzeciej odsłonie wydawało się, że Rzeszowianie w końcu się przebudzili i będą w stanie urwać coś więcej niż jednego seta. Finalnie wiemy, że nic takiego nie miało miejsca, a ZAKSA dzięki temu znacząco zbliżyła się do pierwszej trójki tego sezonu. Z resztą nie mogło być inaczej, skoro zanotowali w tak ważnym spotkaniu komplet oczek. Co ciekawe, najlepiej spisał się, do tej pory średnio widoczny w ich meczach, Bartosz Bednorz! Poza tym, że za jego sprawą Kędzierzynianie uzyskali 19 punktów, to jeszcze „cegiełkę” dołożył rewelacyjną grą w przyjęciu.

Dla odmiany Gdańszczanie stoczyli niesamowity bój z Jastrzębskim Węglem. Mam na myśli zwłaszcza pierwszą odsłonę, która to zakończyła się rezultatem na poziomie 37:35. W kolejnych dwóch odsłonach Jastrzębianom szło już zdecydowanie lepiej, łatwiej, ponieważ wygrywali je dwukrotnie do dwudziestu. Gdańszczanie największy problem mieli z zatrzymaniem kapitalnie dysponowanych: Boyera, Clevenota, a także Fornala. Począwszy od ostatniego z wymienionych każdy zdobył w tym spotkaniu powyżej 12 punktów. Dla odmiany w Treflu z najlepszej strony pokazał się Sawicki, który ugrał 15 oczek; a kolejno Bołądź – 10 i Urbanowicz – 9. To co należy zaznaczyć, kiedy mowa o gdańskiej drużynie to fakt, że na początku każdego seta potrafili wychodzić na prowadzenie, nawet kilkupunktowe, by w trakcie partii je gubić, a ostatecznie przegrywać odsłonę. Tak samo z resztą jak w kilku poprzednich grach.

PUCHAR POLSKI 2023: ZAKSA Kędzierzyn – Koźle vs Trefl Gdańsk

Kto wygra mecz?
ZAKSA KĘDZIERZYN – KOŹLE 71%
TREFL GDAŃSK 29%
7+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • ZAKSA KĘDZIERZYN – KOŹLE
 • TREFL GDAŃSK

 

Statystyki przed meczem ZAKSY Kędzierzyn – Koźla z Treflem Gdańsk w ćwierćfinale Pucharu Polski:

 • Gospodarze tego meczu są rekordzistą w ilości zdobytych Pucharów Polski. Wywalczyli to trofeum aż 9 razy!
 • Poza tym należy zaznaczyć, że ZAKSA w tym sezonie występuje jako drużyna broniąca tytułu.
 • Ponadto również należy odnotować, że Kędzierzynianie okazywali się najlepsi w trzech ostatnich edycjach!
 • Trefla skreślać nie można, ponieważ to właśnie oni są drużyną, która przerwała ich serię zwycięstw, wywalczając to trofeum w 2018 roku.
 • Ponadto Gdańszczanie najlepszymi w rozgrywkach Pucharu Polski okazywali się jeszcze w 2015 roku.
 • Po raz ostatni te drużyny rywalizowały ze sobą 19 stycznia w ramach 21. kolejki PlusLigi i wtedy 3:1 zwyciężył Trefl.
 • Z kolei w Pucharze Polski po raz ostatni rywalizowali ze sobą 26 lutego 2022 r. Wtedy w czterech setach lepszymi okazali się Kędzierzynianie.
 • W ciut lepszej formie są dzisiejsi goście, którzy w 6 spotkaniach poza porażką w trzech setach w ostatniej kolejce w starciu z Jastrzębskim Węglem, zanotowali serię 5 wygranych z rzędu.
 • Ten sam bilans w przypadku ZAKSY wynosi: W – P – P – W – W – W. Przegrywali w Lidze Mistrzów z Trentino po tie – breaku i właśnie Treflem do jednego w lidze.

Mój typ na mecz ZAKSY Kędzierzyn – Koźla z Treflem Gdańsk w ćwierćfinale Pucharu Polski

Mimo rozchwiania formy i tego, że ostatnim razem to Trefl był lepszy, tak sądzę, że do strefy półfinałów awansują Kędzierzynianie. Poza tym, iż stale zmagają się z drobnymi problemami, tak jednak zaczynają rywalizować na równi nawet z mocniejszymi od siebie, czego dowód mieliśmy w weekend. Jednakże kurs na poziomie 1.12 nie zachęca do postawienia. Dlatego też podejmuję się innego typu. Obserwując to, jak zacięte boje toczą ostatnio w premierowych odsłonach, spodziewam się, że nie inaczej będzie i tym razem. Poza tym już w lidze w pierwszym secie mieliśmy rezultat na poziomie 25:22. Dlatego też zaznaczam, że właśnie na otwarcie meczu zdobędą w partii ponownie więcej niż 45 punktów. Kurs na tego typu zdarzenie w STS-ie jest ustabilizowany na 2.00, co stanowi bardzo ładne podbicie dzisiejszego double’a. Stawiam go z wykorzystaniem BONUSU od STS.

1. set - liczba pkt - więcej niż 45.5 pkt: TAK
Kurs: 2.00
Graj!

Asseco Resovia Rzeszów – Ślepsk Malow Suwałki: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (01.02.2023 r.)

Gospodarze tego starcia niedawno przegrali w lidze z ZAKSĄ. Stracili kolejno: pierwszą, drugą i czwartą partie, tracąc je do: 23, 22 i 19 oczek. Lepsi od Kędzierzynian okazali się tylko w trzecim secie, kiedy to wygrali ją do 20 punktów. Tym samym skończyła się krótka seria Rzeszowian, która mówiła o tym, że wygrają mecze bez straty partii. Takiej sztuki dokonali zarówno w starciu z Cerradem Eneą Czarnymi Radom jak i PGE Skrą Bełchatów. Jeszcze we wcześniejszych meczach styczniowych rywalizowali z Cuprumem Lubin i Ślepskiem Malow Suwałki. O ile pierwsze z wymienionych starć przegrali po tie – breaku i szalenie zaciętym spotkaniu; tak już w drugim z nich pewnie ograli ówczesnych gospodarzy do jednego. Dziś zmierzą się ponownie, choć już w ramach spotkania w Pucharze Polski. Czy ponownie będą w stanie ograć tych przeciwników? Wiele na to wskazuje, ponieważ ich gracze są znacznie lepiej dysponowani, aniżeli siatkarze Ślepska. Baczną uwagę należy zwracać na takich jak: Muzaj, Kozamernik, Cebulj, DeFalco i Kochanowski, którzy zachwycają coraz bardziej z tygodnia na tydzień.

Skoro o nich mowa, to co więcej można napisać o drużynie z Suwałk? Ano to, że w ostatnim czasie ich gra zaczęła falować. Najlepiej obrazuje to ostatnie starcie, kiedy to rywalizacji z Cuprumem Lubin. Przegrali je po tie – breaku, choć już prowadzili dwa do jednego. Najpierw w premierowej odsłonie okazali się lepsi do 18, by w drugiej przegrać do takiego samego wyniku. Później okazali się lepsi wygrywając do 22 punktów, by kolejne stracić do 21 i 9 oczek. Raz kończyli praktycznie każdą piłkę, by po chwili mieć z tym trudności. Raz dysponowali świetną zagrywką, by po chwili w prosty sposób przez brak dobrego przyjęcia dawać rywalom okazje do odskoczenia na kilka oczek. Tym razem pokazali się z ciut gorszej strony, aniżeli np. w dwóch wcześniejszych kolejkach. Jest to tym samym analogiczna sytuacja względem Resovii, tyle że Ślepsk wygrywał do zera nad Barkomem – Każany Lwów oraz GKS-em Katowice, czyli słabszymi zespołami, aniżeli Rzeszowianie. Nim przedstawię swój typ na to spotkanie, to przypomnę, że prawie wszystkie mecze PlusLigi opisujemy na naszej stronie w zakładce TYPY: Siatkówka.

Statystyki przed meczem Asseco Resovii Rzeszów ze Ślepskiem Malow Suwałki w ćwierćfinale Pucharu Polski:

 • Drużyna z Suwałk zapewniła sobie awans do PP z racji zajęcia miejsca w pierwszej szóstce 1. rundy zasadniczej w tegorocznym sezonie.
 • Kluczem, przepustką było wygranie nad BBTS-em Bielsko – Białą bez straty nie tylko punktu, ale również seta.
 • Tej samej sztuki dokonali Rzeszowianie, którzy są dużo bardziej utytułowanym zespołem. Łącznie aż 9-krotnie stawali na podium tych rozgrywek!
 • Warto również zauważyć, że Rzeszowianie wygrywali Puchar Polski w latach: 1975, 1983, 1987; a po raz ostatni na pudle zameldowali się w 2015 r. zajmując drugie miejsce.
 • Po raz ostatni te zespoły mierzyły się ze sobą 3 stycznia w ramach 18. kolejki PlusLigi. Wtedy lepszymi po czterech setach okazali się Rzeszowianie.
 • Co ciekawe, w ich ostatnich 6 grach, każda z drużyn okazywała się po 3 razy lepsza od swych przeciwników.
 • Rzeszowianie (wynikami 3:1) okazali się dwukrotnie lepszymi w ostatnich 2 pojedynkach. Wcześniej pokonali Ślepsk do zera 12 grudnia 2021 roku.
 • Patrząc od 2019 roku to rywalizowali ze sobą 8-krotnie, z czego łącznie aż 5-krotnie lepszymi okazywali się siatkarze Ślepska Malow Suwałki!
 • Ich bilanse w ostatnich 6 meczach prezentują się następująco – u Rzeszowian mamy rezultat na poziomie: P – W – W – P – W – W, a u Ślepska wynik: P – W – W – P – P – P.

Mój typ na mecz Asseco Resovii Rzeszów ze Ślepskiem Malow Suwałki w ćwierćfinale Pucharu Polski

Grając wraz z kodem promocyjnym do STS-u w tym przypadku chętnie postawiłbym na to, że Rzeszowianie pewnie awansują do kolejnej rundy. Tyle tylko, że kurs na ich triumf jest tak niski, że nie bardzo jest sens go grać, nawet wtedy, kiedy tylko chce się podbić wartość kuponu. Piszę tak, gdyż na czas pisania materiału wycena jest na poziomie 1.08. To najdobitniej świadczy o tym jakie spotkanie nas czeka w tym przypadku. Pewnie krocząca po mistrzowską koronę Resovia kontra zespół z rozchwianą formą. Nie sposób zaprezentować rwaną grę przeciwko tak silnej, a w dodatku rozpędzonej drużynie jak Resovia; dlatego też sądzę, że Rzeszowianie będą dążyli do tego, by jak najszybciej zakończyć to spotkanie. Analizując wszystkie składowe razem wzięte stawiam na to, że wygrają wynikiem 3:0, na co w STS-ie mamy wycenę ustabilizowaną na poziomie 1.70.

Asseco Resovia Rzeszów wygra 3:0 - TAK
Kurs: 1.70
Graj!

Propozycja kuponu:

Puchar Polski, STS, siatkówka, 1 lutego, ćwierćfinały

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

Zakład bez ryzyka do 100 zł ze zwrotem na konto główne + 600 zł od trzech depozytów + 60 zł zadania

Zaloguj się aby dodawać komentarze