ZAKSA i Jastrzębianie zwyciężą w ligowych klasykach? Gramy o 260 PLN

ZAKSA vs Asseco Resovia Rzeszów, Jastrzębski Węgiel vs Trefl Gdańsk

Aktualny mistrz kontra lider. Właśnie do takiego starcia dojdzie w pierwszej sobotniej rywalizacji, która zostanie rozegrana w Kędzierzynie – Koźlu. Dlatego też oczywiste jest, że jest to najatrakcyjniejsze spotkanie tej kolejki. Kto okaże się lepszym w starciu gigantów? Do tego chwilę po zakończeniu tej gry dojdzie do podobnie interesującego starcia. Wszystko za sprawą tego, że do rywalizacji przystąpią wiceliderzy, którzy we własnej hali podejmą szóstą drużynę obecnego sezonu. Czy Gdańszczanie będą w stanie zaskoczyć Jastrzębian? Czy może to gospodarze po raz kolejny okażą się bezkonkurencyjni?

tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

797 zł NA START: od depozytu 700 zł + darmowe zakłady 77 + ekstra freebet 20 zł

Oferta dostępna z kodem bonusowym: ZAGRANIE
(Wpisz w formularzu rejestracyjnym na stronie bukmachera)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:
pokaż szczegóły ukryj szczegóły

ZAKSA Kędzierzyn – Koźle – Asseco Resovia Rzeszów: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (28.01.2023 r.)

Ta rywalizacja napędza PlusLigę od lat. Jest to jeden z największych ligowych klasyków. Nie może, więc dziwić, że i teraz kibice obu ekip spodziewają się wielkich emocji poprzez zacięte spotkanie. Jednak, co najistotniejsze, to fakt, że obecni mistrzowie wcale nie będą przystępowali do niej w roli faworytów. Wszystko za sprawą tego, że prezentują słabszą dyspozycję od gości w dosłownie każdym elemencie gry. Jakby mało mieli problemów na ligowym podwórku (ostatnio zaskakująco przegrali w rywalizacji z Treflem Gdańsk), to jeszcze w Lidze Mistrzów po raz drugi w tym sezonie ulegli Itasowi Trentino. Czy dziś uda im się udowodnić, że są w stanie nadrabiać straty? Czy wrócą do gry, jaką prezentowali na początku sezonu?

Będzie o to szalenie trudno, ponieważ zmierzą się z aktualnymi liderami ligi. W dodatku należy mieć na uwadze, że Rzeszowianie są rozpędzeni po triumfach nad m.in. PGE Skrą Bełchatów i Czarnymi Radom. Asseco Resovia to na dziś zdecydowanie najlepiej grająca drużyna PlusLigi. Zarówno kiedy patrzymy na statystyki z przyjęcia, ataku jak i zagrywki. Mimo, że to Kędzierzynianie będą mieli atut własnej hali. Czy to znak, że czeka nas zacięte spotkanie? W końcu mówimy o starciu między klasowymi zespołami. Nim przedstawię swój typ, to odwołam się jeszcze do tego, że kupon stawiam w ETOTO z racji skorzystania z BONUSÓW do nich. Jak je odbieram? Ano poprzez wykorzystanie kodu promocyjnego do ETOTO.

PlusLiga: ZAKSA Kędzierzyn – Koźle vs Asseco Resovia Rzeszów

Kto wygra mecz?
ZAKSA KĘDZIERZYN – KOŹLE 33%
ASSECO RESOVIA RZESZÓW 67%
3+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • ZAKSA KĘDZIERZYN – KOŹLE
 • ASSECO RESOVIA RZESZÓW

 

Statystyki przed meczem ZAKSY Kędzierzyn – Koźle z Asseco Resovią Rzeszów w 22. kolejce PlusLigi:

 • Dotychczas te drużyny rywalizowały ze sobą 80 razy i każda z nich zwyciężała po 40 razy.
 • Do tej chwili Kędzierzynianie wywalczyli we wszystkich grach 159 setów, a Rzeszowianie już 156 partii.
 • Kiedy dochodziło do rywalizacji w Kędzierzynie – Koźlu, to ZAKSA w 39 grach wygrywała aż 25 z nich.
 • Bilans setowy w tychże grach wynosi 89 do 58 na korzyść Kędzierzynian.
 • W pierwszej fazie tego sezonu lepszymi okazali się Rzeszowianie, którzy wtedy wygrali do zera.
 • Mecz na początku listopada zakończył się triumfami Rzeszowian w poszczególnych setach do: 27, 19 i 24 punktów.
 • Dzięki temu zwycięstwu Asseco Resovia Rzeszów przerwała serię 3 zwycięstw ZAKSY, które odnosili odpowiednio do: dwóch, jednego i zera.
 • W ostatnich 5 meczach Kędzierzynianie wywalczyli następujący bilans: P – W – W – W – P, a dla porównania u Rzeszowian mamy wynik na poziomie: W – W – P – W – W.
 • Gospodarze tego meczu w tym sezonie średnio zdobywają blisko 90 punktów na mecz. Ten sam wynik u Resovii jest ustabilizowany na poziomie nieco powyżej 85 oczek na spotkanie.

Mój typ na mecz ZAKSY Kędzierzyn – Koźle z Asseco Resovią Rzeszów w 22. kolejce PlusLigi

Gospodarze tego meczu będą szukali rozwiązań, by wrócić do gry na swoim poziomie. Dla odmiany goście będą dążyli do podtrzymania formy, tak by udowodnić, że są w stanie pokonywać również zespoły z czołówki. W końcu nadarza się idealna okazja, by odskoczyć na jeszcze trzy punkty od wciąż aktualnego mistrza Polski. Ci z kolei będą musieli gonić, ponieważ już teraz tracąc 10 oczek, a przypomnieć należy, że jesteśmy już przecież po aż 21. kolejkach. Mimo, że dziś będą mieli kibiców po swojej stronie, tak wątpię, by dali radę postawić się wyżej notowanym rywalom.

Asseco Resovia Rzeszów wygra mecz: TAK
Kurs: 1.91
Graj!

Decyduje o tym to, że ZAKSA gra słabiej w przyjęciu, na bloku, w ataku i kontrze, a nawet na zagrywce. Częściej popełniają więcej błędów własnych, zwłaszcza wtedy, kiedy stracą kilka oczek z rzędu. Dlatego też jestem zdania, że mimo, że czeka nas mecz walki, tak ostatecznie to Rzeszowianie będą mogli cieszyć się z kolejnego triumfu. Czy za dwa, czy trzy punkty? Tego już nie jestem tak pewien, więc podejmuję się typu, że Asseco Resovia Rzeszów po prostu wygra mecz. Kurs na tego typu zdarzenie w ETOTO jest ustabilizowany na poziomie 1.91.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (28.01.2023 r.)

Ledwo, co ochłoniemy po ligowym szlagierze, a czeka nas już kolejne ekscytujące spotkanie. W tym przypadku również będziemy świadkami ligowego klasyka, ale o nieco mniejszej randze niż w powyższym przykładzie. Piszę tak z racji tego, że mimo, iż Gdańszczanie zaskoczyli Kędzierzynian, tak dziś nie powinni mieć większych szans w konfrontacji z rozpędzonymi Jastrzębianami. To co jest kluczowe to to, że właśnie Jastrzębski Węgiel wygląda drużyna jako będąca już po drobnym kryzysie, który pojawił się w ostatnim czasie. Najlepiej świadczy o tym fakt, że są tuż za Asseco Resovią Rzeszów w lidze, a fazę grupową w Lidze Mistrzów zakończyli bez porażki! Wcześniej różnie radzili sobie np. w przyjęciu i utrzymywaniu równej zagrywki. Jednak od około dwóch, trzech spotkań wszystkie te problemy się skończyły i teraz znowu grają tak, jak we wcześniejszych rywalizacjach.

Z kolei Gdańszczanie są rewelacją ligi. Walczą nie tylko o wejście do fazy play-off, ale również o to, by zakręcić się nawet w okolicach podium! W tym miejscu należy zaznaczyć, że mają o jeden mecz mniej rozegrany od Jastrzębian i mają 38 oczek na koncie. Do trzecich Zawiercian tracą równo 10 punktów, lecz właśnie np. Warta ma 21 gier ze sobą, a Trefl „raptem” 20. Dlatego też dziś na Śląsk wybrali się po to, by ponownie zaskoczyć. Aczkolwiek z trudem przychodzi wierzenie w to, że będą w stanie tego dokonać. Kolejnym argumentem na potwierdzenie mej tezy jest to, jak wysokiej klasy są zawodnicy po drugiej stronie siatki; tj. w zasadzie o ile wyższym od siatkarzy Trefla. Jednak nim przedstawię swój typ w odniesieniu do tej rywalizacji, to przywołam jeszcze temat, jak nam idzie typowanie siatkarskich spotkań. By móc to sprawdzić wystarczy odwiedzić zakładkę o nazwie – TYPY: Siatkówka.

Statystyki przed meczem Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk w 22. kolejce PlusLigi:

 • Zespoły rywalizowały ze sobą łącznie 31 razy, z czego aż 23-krotnie lepszymi okazywali się Jastrzębianie.
 • Łącznie gospodarze tego meczu wywalczyli 83 partie, a goście zdobyli dokładnie 38 partii.
 • W Jastrzębim – Zdroju byliśmy świadkami 15 rywalizacji, z czego aż 10-krotnie lepszymi okazywali się gospodarze.
 • Patrząc na bilans setowy z meczów, kiedy to Jastrzębski Węgiel był gospodarzami, mamy wynik na poziomie 39:19.
 • W ostatnim czasie Jastrzębianie zwyciężyli aż 3-krotnie do zera.
 • W ostatniej rywalizacji Jastrzębski Węgiel wygrywał sety do: 23, 17 i 14 oczek.
 • Trefl po raz ostatni okazał się lepszy w tej rywalizacji w fazie play-off sezonu 2021/2022.
 • W przypadku Jastrzębian w ostatnich 5 meczach mamy następującą serię: W – W – P – P – P. Dla odmiany w przypadku Gdańszczan mamy same zwycięstwa.
 • Patrząc na średnią liczbę punktów z meczów do tej pory w sezonie, widzimy, że Jastrzębianie są w stanie wywalczyć średnio nieco ponad 87 punktów, a Trefl – blisko 85 oczek.

Mój typ na mecz Jastrzębskiego Węgla z Treflem Gdańsk w 22. kolejce PlusLigi

Gospodarze tego meczu są „znani” z tego, że wolniej wchodzą w spotkanie. Oznacza to, że właśnie sporo oczek tracą w premierowych odsłonach, nawet kiedy je wygrywają. Jeżeli już je tracą, to również są w stanie wywalczyć średnio ponad 20 punktów. Dlatego też podejmuję się wskazania, że obie drużyny w pierwszym secie zdobędą łącznie więcej niż 44 punkty. Kurs na to zdarzenie w ETOTO jest ustabilizowany na poziomie 1.55, co pozwala nam podjąć się bezpieczniejszego typu względem pierwszego. Czy będziemy mogli cieszyć się z trafionego double’a? Są na to spore szanse. Do tego mamy piękną całość, ponieważ kurs całkowity kuponu jest ustabilizowany na poziomie 2.96.

1. set - suma pkt większa niż 44 pkt: TAK
Kurs: 1.55
Graj!

Propozycja kuponu:

ZAKSA vs Resovia, Jastrzębski Węgiel vs Trefl, kupon ETOTO, 28 stycznia

fot. Łukasz Sobala/PressFocus

Bonusy od depozytu 700 zł + darmowe zakłady 77 zł + ekstra freebet 20 zł

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze