Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie | Jak i gdzie obstawiać?

Zakłady na skoki narciarskie

Obstawianie sportów zimowych cieszy się dużym zainteresowaniem typerów. W końcu tylko przez kilka miesięcy w roku można typować tego typu dyscypliny sportowe. Rekordy popularności w naszym kraju biją oczywiście skoki narciarskie, w których Polacy wiodą prym od wielu już lat. I dlatego też jeśli interesuje Cię obstawianie skoków narciarskich, to zachęcam do zapoznania się z poniższym artykułem!

Zakłady bukmacherskie na skoki narciarskie

Bez wątpienia typowanie skoków narciarskich nie należy do najprostszych. W końcu spory wpływ na wyniki ma pogoda i choć od kilku lat mamy już wprowadzone przeliczniki wiatru, to dalej warunki atmosferyczne mają ogromne znaczenie w kwestii pojedynczych konkursów. Nie zmienia to jednak faktu, że skoki narciarskie to jedna z najszerzej rozbudowanych dyscyplin zimowych do obstawiania u bukmacherów, a i cieszy się ona ogromną popularnością. Nie powinno więc dziwić, że większość legalnych bukmacherów oferuje możliwość obstawiania skoków narciarskich. Zatem gdzie i co można typować? O tym dowiesz się z dalszej części tekstu.

Gdzie obstawiać skoki narciarskie?

Zatem gdzie typować skoki narciarskie? Tak jak wspomniałem nieco wyżej, obstawiać skoki można praktycznie u każdego operatora w naszym kraju. Warto jednak zaznaczyć, że oferty różnią się pod wieloma względami i u jednych będą one bardziej interesujące, a u innych dużo mniej. Spory wpływ mają na to:

  • Kursy bukmacherskie
  • Atrakcyjność oferty
  • Bonusy powitalne i dla stałych graczy

Dlatego też warto wyróżnić kilku bukmacherów, którzy rzeczywiście przygotowują konkretne i solidne oferty na skoki narciarskie. O kogo konkretnie chodzi?

Skoki narciarskie – najlepszy bukmacher do obstawiania

Wśród najlepszych bukmacherów do typowania skoków zaliczyć należy przede wszystkim STS. Operator ten nie dość, że posiada sporą liczbę rynków zdarzeń na każde poszczególne konkursy Pucharu Świata, to dodatkowo oferuje obstawianie zakładów długoterminowych. Na plus należy także zaliczyć szybkość dodawania oferty na konkretne zawody, czym wyprzedzają większość firm na rynku. Nie powinno więc dziwić, że to właśnie STS jest jednym z częściej wybieranych bukmacherów przez fanów skoków narciarskich. Oczywiście warto dodać, że można obstawiać skoki narciarskie online, jak i w punktach.

Dobrze prezentuje się również oferta przygotowana przez Betfan. W tym przypadku również można wyróżnić dobrze skrojoną ofertę, a także wysokie kursy na wszystkie oferowane zakłady na skoki narciarskie. Ponadto w Betfan masz sporą różnorodność w rynkach zdarzeń i bez wątpienia każdy typer znający się na tej dyscyplinie znajdzie coś dla siebie. Nie można również zapominać, że bukmacher ten słynie z solidnych bonusów bukmacherskich dla swoich graczy i co jakiś czas waśnie na skoki narciarskie pojawiają się ciekawe boosty kursowe.

Gdzie jeszcze obstawiać skoki narciarskie? Fortuna to kolejny bukmacher posiadający dobrze skrojoną ofertę pod tę dyscyplinę. Znajdziesz tam chyba najszerszą ofertę na tę dyscyplinę na rynku. Obstawiać można niemalże wszystko, co tylko ma szansę się wydarzyć podczas konkursu skoków narciarskich. Ponadto solidnie wyglądają również kursy, na które bukmacher nakłada marżę około 7-8%. A gdybyś chciał poznać typy na skoki narciarskie, to są one oczywiście dostępne na naszej stronie internetowej!

Obstawianie skoków narciarskich. Najważniejsze rodzaje zakładów

Skoro już wiesz gdzie obstawiać skoki narciarskie, to czas przejść do konkretów i tego, co można typować w skokach narciarskich. Tak naprawdę osoby niezwiązane z tą dyscypliną sportową mogą być w dość dużym szoku, ile możliwości dają typerom skoki narciarskie. Do dyspozycji graczy jest bowiem kilkadziesiąt rynków zdarzeń na każde pojedyncze zawody czy poszczególnych zawodników. Zatem co oferują zakłady bukmacherskie?

H2H w skokach narciarskich

Jednym z najpopularniejszych zakładów jest bez wątpienia obstawianie H2H, czyli rywalizacji poszczególnych zawodników. Chodzi więc o to, który z podanych przez bukmachera skoczków zajmie wyższą lokatę. Do wyboru będziesz miał jednego z dwóch skoczków, a więc szanse na powodzenie przy zakładzie SOLO wynoszą 50%, więc prawdopodobieństwo trafienia jest wysokie. Oczywiście dokładając do tego wiedzę, bądź analizę statystyk czy formy danych zawodników, margines błędu się zmniejsza.

Zakłady na miejsce zawodnika

Wśród chętnie typowanych przez graczy zdarzeń znajdują się również zakłady na miejsce danego zawodnika. Bukmacherzy dają bowiem możliwość wskazania czy konkretny skoczek wygra zawody, czy chociażby stanie na podium konkursu. W tym wypadku oczywiście żeby znaleźć jakiś interesujący kurs, to należy obstawić skoczka spoza czołówki, bowiem w innym przypadku kursy na takie zdarzenia w przypadku faworytów będą po prostu bardzo niskie.

Skoki narciarskie TOP3, TOP10

Bukmacherzy poza wspomnianym wyżej wskazaniu miejsca danego zawodnika, oferują także zakłady specjalne – chociażby na miejsca Polaków. I tak można wytypować czy któryś z naszych reprezentantów znajdzie się w TOP 10 czy TOP 15 – zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i konkretnych zawodów. Oczywiście w zależności od rangi imprezy – czy to będzie Turniej Czterech Skoczni, czy Raw Air, a nawet letnie grand prix czy zimowe igrzyska olimpijskie, to wtedy możliwości i atrakcyjność oferty jest nieporównywalnie większa.

Zakłady długoterminowe na skoki narciarskie

Ostatnią z opcji, której warto przyjrzeć się bliżej podczas obstawiania skoków są zakłady bukmacherskie długoterminowe. W nich – jak sama nazwa wskazuje – możesz wskazać zdarzenie, którgo rezultat poznasz czy to po którymś cyklu, czy na koniec sezonu. Oczywiście to gra dla cierpliwych, którzy nie potrzebują wyników “na już”. Przede wszystkim to jednak świetna opcja, aby puścić interesujący zakład SOLO ze stosunkowo wysokim kursem. W taki sposób najczęściej obstawia się zwycięzcę Pucharu Świata w skokach narciarskich czy triumfatora mistrzostw świata lub zwycięzcy klasyfikacji Pucharu Narodów. Możliwości jest więc sporo, ale tak prezentują się najlepsze zakłady bukmacherskie na tę dyscyplinę. A po interesujące typy dnia – czy to ze sportów zimowych, czy innych popularnych dyscyplin – zapraszam na naszą witrynę.

Jak obstawiać skoki narciarskie? Poradnik dla typerów

Co warto wiedzieć przy obstawianiu skoków narciarskich? Oczywiście nie należy ono do najprostszych, ponieważ jest dużo zmiennych i czynników, które mają wpływ na każde zawody. I chodzi tu przede wszystkim o warunki atmosferyczne, ale nie tylko. W końcu każda skocznia jest inna i niektórzy specjalizują się w lotach narciarskich, inni lepiej radzą sobie na skoczniach normalnych, a są także i tacy skoczkowie narciarscy, którzy potrafią odnaleźć się w każdych warunkach. I tego typu informacje trzeba po prostu wiedzieć przed rozpoczęciem typowania. Na co więc konkretnie zwracać uwagę podczas obstawiania skoków narciarskich? Oto kilka wskazówek:

  1. Śledź wyniki treningów i kwalifikacji.

Tak naprawdę to jeden z kluczowych aspektów, bowiem te kilka skoków da ogląd na aktualną formę konkretnych zawodników, a także pokaże, którzy skoczkowie dobrze czują się na danym obiekcie, a którzy mają problemy z osiąganiem dalekich skoków.

  1. Zwróć uwagę na pogodę.

Tak jak podałem nieco wyżej – jednym z kluczowych czynników są warunki panujące na skoczni. Gdy wiadomo, że wiatr będzie bardzo silny, to można spodziewać się loteryjnego konkursu i wtedy tak naprawdę nie wiadomo, czego spodziewać się po wynikach.

  1. Zapoznaj się z kalendarzem zawodów.

Skoczkom narciarskim bardzo trudno jest utrzymać formę przez długi, trwający blisko 5 miesięcy sezon. Warto więc przyjrzeć się terminarzowi i zaplanowanym wydarzeniom na dany sezon. W końcu kiedy jest to rok olimpijski czy przed skoczkami mistrzostwa świata, to można być pewnym, że właśnie na ten okres najlepsi wystrzelą z formą.

  1. Dowiedz się, gdzie odbędzie się konkurs.

Chodzi przede wszystkim o rozmiar skoczni, na której odbędą się zawody. Kiedy czekają nas loty narciarskie to wiadomo, że prym będą wiedli Norwegowie i Słoweńcy. Kiedy konkursy Pucharu Świata odbywają się na małych skoczniach, to Kamil Stoch czy Piotr Żyła mają spore szanse na powodzenie. To tylko pokazuje, że aby obstawiać skoki narciarskie trzeba mieć spore pojęcie na temat samych zawodników, obiektów czy ogólnie – całej dyscypliny sportu.

Kursy bukmacherskie skoki narciarskie

Tak jak w przypadku każdej dyscypliny, tak i w wtedy, gdy obstawiasz skoki narciarskie, kursy bukmacherskie są ważnym aspektem dla graczy. Są one na tyle specyficzną dyscypliną, że tutaj nawet jeśli bukmacher da do zrozumienia, że dany zawodnik jest murowanym faworytem, ale na skoczni nie podpasują mu warunki, to może on zająć nawet ostatnie miejsce. Bez wątpienia więc warto zaufać bardziej swojej intuicji czy wiedzy, niż kierować się wyłącznie kursami. W końcu to zupełnie inna specyfika sportu niż chociażby piłka nożna czy koszykówka, gdzie dużo łatwiej oszacować, która z ekip ma większe szanse na zwycięstwo. Dlatego też unikaj zbyt niskich kursów i przede wszystkim musisz ufać sobie, a nie temu, co widnieje na stronie bukmachera.

Obstawianie na żywo – zakłady na skoki narciarskie live

Oczywiście zakłady live w skokach narciarskich mają się równie dobrze. Najwięksi bukmacherzy na rynku, jak chociażby wspomniany już STS daje taką możliwość swoim typerom. Znajdziesz tam chociażby zakłady na to, który z zawodników skoczy daną odległość (mniej lub więcej x metrów) czy na którym miejscu zakończy zawody któryś z polskich skoczków. Tego typu zakłady najlepiej obstawiać wtedy, gdy śledzisz na bieżąco trwającą transmisje. Tak naprawdę jakąkolwiek dyscyplinę trudno jest typować na żywo, kiedy nie widzi się tego, co dzieje się podczas zawodów czy meczu. Dlatego ważne jest to, aby uważnie oglądać skoki narciarskie podczas gry na żywo.

Skoki narciarskie – jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

Podsumowując już nieco obstawianie skoków narciarskich – nie należą one do najłatwiejszych dyscyplin, które można typować u bukmacherów, jednak kiedy będziesz pamiętał o niektórych zasadach przytoczonych wyżej, to dużo łatwiej znajdziesz coś prawdopodobnego do trafienia. Warto także obstawiać zakłady na skoki narciarskie wtedy, kiedy ma się wiedzę na ten temat lub chociaż śledzi się większość konkursów – w końcu znajomość dyscypliny i odpowiednie przygotowanie to klucz do sukcesu.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze