Wrócił stary, dobry Gary? Gramy kupon z darta z kursem 2,47!

Gary Anderson 18.07.2023

Wczoraj zakończyła się I runda tegorocznej edycji World Matchplay! Wtorek oznacza, że przechodzimy do spotkań zawodników, którzy wygrali swoje pierwsze mecze. Ponownie darterów zobaczymy jedynie w sesji wieczornej, gdzie będziemy mogli oglądać cztery starcia, a w nich pojawią się aż trzej mistrzowie świata. Na dzisiaj przygotowałem kupon double, gdzie nie będę celował w to, jaki zawodnik przejdzie do kolejnej rundy, ale bardziej postanowiłem opierać się na statystykach. Co więc gram? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem! 

Nowy baner STS

Daryl Gurney vs Gary Anderson: typy i kursy bukmacherskie (17.07.2023 r.)

Dwójka dosyć zaskakujących zawodników zmierzy się dzisiaj w ramach II rundy World Matchplay w tej części drabinki, gdyż z pewnością miejscowi fani liczyli na pojedynek dwóch Anglików, a więc przegranych z poprzednich meczów, którymi byli Rob Cross oraz Dave Chisnall. Ich pogromcami byli dzisiejsi bohaterowie naszego kuponu, a więc reprezentant Irlandii Północnej, Daryl Gurney oraz Szkot, Gary Anderson. Dwóch zawodników bardzo dobrze znanych szerszemu gronu obserwatorów darta. Obaj mają wiele sukcesów i osiągnięć na swoim koncie oraz są w topce najlepszych zawodników świata już od dłuższego czasu. W rankingu PDC zaliczyli oni ostatnio spadek, a to ze względu na ich słabszą formę i dyspozycję, jaką pokazywali na początku sezonu. Przed kilkoma miesiącami zobaczyliśmy jednak wzrost formy u Gary’go Andersona, który chyba zatęsknił za poważnym graniem. Jego rezultaty były nieco zaskakujące patrząc na to, jak często lekceważąco podchodził do innych turniejów, niż Mistrzostwa Świata lub większe imprezy na scenach telewizyjnych. Zaczął on regularnie wygrywać w Players Championship, a także dotarł do ćwierćfinału jego ostatniego European Tour. Wiadomo, że u Szkota bliżej jest niż dalej do darterskiej emerytury, ale pokazuje ostatnio swoją dyspozycją, że jest jeszcze w stanie powalczyć z wyżej stawianymi przeciwnikami, a jego forma może budować się na najważniejsze miesiące w roku kalendarzowym. Dzisiaj po raz enty spotka się z Darylem, z którym od 2020 roku ma remisowy bilans meczów bezpośrednich. Oczywiście biorąc przeszłe wyniki w turniejach telewizyjnych, zdecydowanie ma on więcej triumfów na swoim koncie i jest dzisiaj także stawiany w roli faworyta, jednakże Irlandczyk z Północy pokazał, że nie będzie tak łatwo go ograć. Daryl w poprzednim meczu zagrał na wysokiej średniej, a także miał bardzo dobre wejście w mecz, co zdecydowanie trzeba podkreślić, gdyż nabijając sobie przewagi w początkowej fazie spotkania z Robem Crossem, mógł lepiej dysponować swoimi rozgrywkami na tarczy i miał możliwość popełniania błędu. Wygrał on bardzo wyrównany mecz z Anglikiem, gdzie dodatkowo nie miał wsparcia ze strony publiczności. W trakcie meczu jego poziom na tarczy spadał, ale utrzymywał średnią około 90 punktów na trzy lotki. Gary ogólnie zagrał słabiej, niż Gurney, ale różnica była taka, że Szkot utrzymywał poziomi przez całe spotkanie. Co rzuciło się w oczy w ich pojedynkach, to brak dwóch triple na wysokich kończeniach Daryla, co może nieco oznaczać jego słabsze poczucie mentalne, gdyż jest w lekkim dołku z formą, a z kolei Gary zakończył raz 120 punktów, ale procent kończeń na doublach pozostawia wiele do życzenia. KTo zatem awansuje do kolejnej rundy? Wszystkie nasze propozycje na Darta, odnajdziesz na stronie Typy Dart – Zagranie!

DARYL GURNEY VS GARY ANDERSON

Kto wygra mecz?
Daryl Gurney 33%
Gary Anderson 67%
6+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Daryl Gurney
  • Gary Anderson

 

Statystyki:

Mecze bezpośrednie od 2020 roku:

Premier League 2020 – 7:5 Gary Anderson

Premier League 2020 – 8:6 Gary Anderson

PC1 2022 – 6:5 Daryl Gurney

World Matchplay 2022 – 10:7 Daryl Gurney

PC22 2022 – 6:2 Gary Anderson

PC24 2022 – 6:5 Daryl Gurney

Bilans meczów tv od maja 2023 roku (bez Premier League):

Daryl Gurney:

ET7 – wygrana z: Dylan Slevin – 6:3; przegrana z: Martin Schindler – 1:6

ET9 – wygrana z: Dylan Slevin – 6:3; Dirk van Duijvenbode – 6:2; przegrana z: Ross Smith – 4:6

World Matchplay (obecny turniej) – wygrana z: Rob Cross – 12:10

Gary Anderson:

ET7 – wygrana z: Krzysztof ratajski – 6:1; Ryan Searle – 6:2; Rob Cross – 6:2; przegrana z: Michael van Gerwen – 1:6

World Matchpla (obecny turniej) – wygrana z: Dave Chisnall – 10:6

Co obstawiać?

Szczerze, to uważam, że nie będzie to spotkanie z jakimiś fajerwerkami, a zdecydowanie lepiej bawić będziemy się mogli w pozostałych trzech pojedynkach. Zarówno Daryl, jak i Gary, to zawodnicy, którzy mocno ustanawiają swój poziom gry od tego, co dzieje się przy tarczy, a także to, w jaki sposób gra przeciwnik. Pomimo wielu bezpośrednich rywalizacji i teoretycznie wyższej formy ze strony Szkota, dzisiaj uważam, że panowie powtórzą przebieg swojego poprzedniego spotkania, gdzie nie widzieliśmy w ich wykonaniu checkoutu, gdzie potrzebne były minimum dwie lotki w triple lub kończenie na bullu. Patrząc na ich średnie kończące nie uważam, a żeby mieli zrobić dzisiaj coś spektakularnego, dlatego moją pierwsza propozycją jest zagranie na najwyższy checkout w meczu, który będzie poniżej 130,5 punktów! W przypadku tego meczu, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym STS od Zagranie!

Najwyższy checkout poniżęj 130,5 punktów
Kurs: 1,80
Zagraj!

Danny Noppert vs Nathan Aspinall: typy i kursy bukmacherskie (17.07.2023 r.)

Drugi mecz moim zdaniem będzie bardziej pasjonujący, a niżeli to, co możemy zobaczyć w pojedynku Andersona z Gurneyem. W dzisiejszym harmonogramie gier jest to pojedynek, w którym jako jedynym nie mamy zawodnika z tytułem mistrza świata, ale niech ta informacja nas nie zmyli, gdyż w poprzedniej rundzie obaj panowie pokazali, że są w stanie zagrać na wysokim poziomie. Zdecydowanie zaskoczył i to pozytywnie, Nathan Aspinall, który wyeliminował Krzyśka Ratajskiego. Jedyny Polak w stawce nie był w stanie ugrać więcej niż 7 legów, a niestety zadziało się tak przez bardzo niski poziom a doublach. Anglik w pełni to wykorzystywał, a na dodatek grał bardzo dobrze na wartościach T20, przy czym zdobył aż 8. maksów, co było zdecydowanie osiągnięciem ponad jego standardowe osiągi w dotychczasowych meczach telewizyjnych. Dzisiaj sądzę, że będzie odczuwał większą presję, gdyż znacznie mniej szans na kolejne podchodzenie do doubli powinien dać mu Danny Noppert, który na wykończeniach jest jednym z solidniejszych graczy w tym sezonie. Holender co prawda nie jest zawodnikiem, który gra na tarczy już tak dobrze, jak w poprzednim roku, ale nie można go lekceważyć w dużych turniejach telewizyjnych, gdyż znalazł spokój na scenach tv, czego brakowało mu, aby osiągać dobre wyniki w najważniejszych imprezach. Holender ma to do siebie, że często przesypia pierwszy mecz na dużych wydarzeniach, a z kolei jego rywal nie lubi presji na tarczy, jeżeli rywal wymaga wysokich wartości. Właśnie wtedy się gubi, a nie niesie go to do lepszej gry. Ich mecze zazwyczaj są bardzo równe, a do tego dojdzie smaczek ich potyczki w ostatni Grand Prix, gdzie ASP mocno przesadził podczas rzutów Nopperta. Czy dzisiaj Holender mu się odgryzie? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie w zakładce TypyDnia!

Statystyki:

Mecze bezpośrednie od 2020 roku:

PC4 2020 – 6:4 Danny Noppert

PC7 2020 – 7:3 Nathan Aspinall

PC15 2020 – 6:4 Nathan Aspinall

PC16 2020 – 6:4 Danny Noppert

PC17 2020 – 6:5 Nathan Aspinall

Mistrzostwa Europy 2021 – 10:9 Nathan Aspinall

ET4 2022 – 7:2 Danny Noppert

Grand Prix 2022 – 3:2 w setach Nathan Aspinall

ET5 2023 – 6:5 Danny Noppert

ET6 2023 – 6:5 Danny Noppert

ET7 2023 – 6:4 Nathan Aspinall

ET10 2023 – 6:3 Nathan Aspinall

Bilans meczów tv od maja 2023 roku (bez Premier League):

Danny Noppert:

ET7 – wygrana z: Ted Evetts – 6:4; przegrana z: Nathan Aspinall – 4:6

ET8 – wygrana z: Jose de Sousa – 6:4; przegrana z: Peter Wright – 3:6

ET9 – przegrana z: Gian van Veen – 4:6

ET10 – wygrana z: James Wilson – 6:5; przegrana z: Nathan Aspinall – 3:6

Poland Masters – wygrana z: Radek Szagański – 2:6; przegrana z: Michael Smith – 4:6

World Matchplay (obecny turniej) – wygrana z: Martin Schindler – 10:8

Nathan Aspinall:

ET7 – wygrana z: Martijn Kleermaker – 6:1; Danny Noppert – 6:4; przegrana z: Luke Humphries – 2:6

ET8 – wygrana z: Martin Lukeman – 6:4; Ryan Searle – 6:1; przegrana z: Dave Chisnall – 5:6

ET9 – wygrana z: Jose de Sousa – 6:3; Madars Razma – 6:4; przegrana z: Ross Smith – 5:6

US Masters: wygrana z: Matt Campbell – 6:4; przegrana z: Jeff Smith – 2:6

ET10 – wygrana z: Martin Lukeman – 6:5; Danny Noppert – 6:3; przegrana z: Luke Humphries – 2:6

Poland Masters: wygrana z: Boris Krcmar – 6:2; przegrana z: Gerwyn Price – 3:6

World Matchplay (obecny turniej) – wygrana z: Krzysztof Ratajski – 10:7

Co obstawiać?

Tak jak widać po statystykach, ich mecze stoją zawsze na bardzo wysokim i równym poziomie. Tego samego oczekuje dzisiaj, gdyż panowie ponownie pewnie podejdą do spotkania z dodatkowym smaczkiem z ostatniego spotkania w Grand Prix. Obaj mają wysokie średnie i sądzę, że pilnowanie licznika będzie dzisiaj priorytetem. Sądzę, że to spotkanie trochę potrwa i grając do 11. wygranych legów, panowie spokojnie pograją do wyniku minimum 11:7. Stawiam na over legów w tym meczu! 

Powyżej 17,5 legów w meczu
Kurs: 1,37
Zagraj!

Kupon STS double dart 18.07.2023

fot. Pressfocus

100 zł - zakład bez ryzyka na start ze zwrotem na konto główne. Najwyższa oferta powitalna w Polsce 1660 zł - TYLKO U NAS!

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze