Włókniarz Częstochowa vs Apator Toruń: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – PGE Ekstraliga| 24.09.2023

Czestochowa vs Torun zuzel 23.09.2023

Ostatni weekend rywalizacji w najlepszej żużlowej lidze świata rozpocznie się od rewanżowego spotkania o brąz. Na torze w Częstochowie zobaczymy drugi mecz pomiędzy zawodnikami Włókniarza a drużyną Apatora z Torunia. Bardzo emocjonująco zapowiada się to spotkanie, gdzie gospodarze muszą odrobić dwucyfrową stratę. Czu miejscowym uda się dzisiaj odwrócić losy dwumeczu? Serdecznie zapraszam do zapoznania się z zapowiedzią oraz propozycją na to spotkanie! 

baner-betclic-2

Włókniarz Częstochowa vs Apator Toruń: typy i kursy bukmacherskie (24.09.2023 r. – 16:00)

Sobota z żużlem zarezerwowana została dla rywalizacji o trzecie miejsce w PGE Ekstralidze, gdzie dojdzie do powtórki z poprzedniego sezonu, kiedy to także brązowe medale zawalczyły te drużyny. Rok temu Włókniarz Częstochowa musiał nadrabiać znaczni mniejszą stratę z 1. pojedynku, gdyż były to tylko 2 punkty. Obecnie do zwycięstwa potrzebują minimum 11. punktowej przewagi. Wygrali oni mecz z Apatorem w fazie zasadniczej, ale z wynikiem 49:41. Może być im bardzo trudno o odrobienie strat sprzed tygodnia, gdyż nastroje w ekipie spod Jasnej Góry nie są najlepsze. W Toruniu zawodnicy są w znacznie lepszych humorach przed rewanżem, gdyż bardzo dobrze prezentują się zagraniczni liderzy zespołu, a zawodnicy, którzy przespali początek sezonu, w końcu zaczęli punktować, a efektem były dobre wyniki w play-offach i wygrana w poprzednim spotkaniu na własnym owalu. W tym spotkaniu bardzo dużo będzie zależeć od tego, jak spiszą się najważniejsi zawodnicy z pierwszych linii seniorskich, a także jak z torem spasowani będą juniorzy obu ekip. W tym sezonie nie mieliśmy okazji oglądać ani jednego zwycięstwa po stronie Aniołów na wyjazdach, ale na własnym torze Lwy także nie brylują. Z pewnością tor nie jest aż tak ich atutem, jak w przypadku niektórych zespołów. Czy dzisiaj Apator wygra swój pierwszy i najważniejszy mecz na wyjeździe w sezonie? Wszystkie nasze propozycje na sezon PGE Ekstraligi, odnajdziesz na stronie Typy Żużel – Zagranie!

WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA VS APATOR TORUŃ

Kto wygra mecz?
Włókniarz Częstochowa 83%
Apator Toruń 17%
6+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Włókniarz Częstochowa
  • Apator Toruń

 

 

WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA

Zacznę od gospodarzy, którzy w tym sezonie nie imponują formą. Znacznie większe oczekiwania stawiane przed tym zespołem na początku sezonu, które jednak w trakcie roku zostały mocno zniwelowane, gdyż mocno obsadzona kadra, na każdym miejscu seniorskim, nie sprostała oczekiwaniom i ponownie jedzie jedynie o trzecie miejsce w lidze. Bardzo słabo wyglądające zgranie zespołu, gdzie nie ma nici porozumienia. Wiele mówi się o powodach jazdy zawodników Włókniarza, którzy na papierze przed sezonem mieli realne szanse na walkę z Motorem Lublin i Spartą Wrocław, jednak tor zweryfikował te zakusy. Sądzę, że przede wszystkim należy pochwalić w tej ekipie Leona Madsena, który doskonale pokazuje, jak powinien jeździć lider zespołu i potrafi prowadzić drużynę Lwów w najtrudniejszych meczach. Niemalże każde spotkanie kończy on z dwucyfrowym wynikiem, a ostatnio pokazał się świetnie w Speedway Grand Prix, gdzie wygrał przed własną publicznością w Danii. Drugi z Duńczyków, Mikkel Michelsen, który zawsze świetnie spisywał się na częstochowskim owalu w barwach innych drużyn, stracił impet i cały sezon drużynowy i indywidualny poszukuje samego siebie z poprzednich lat. Bardzo dobrym ruchem na początku sezonu okazał się Maksym Drabik, który jednak stracił na szybkości pod koniec roku. Możliwe, że na swoim torze znajdzie jeszcze odbicie i będzie w stanie pokazać się na najwyższym poziomie. Kolejnym zawodnikiem jest Kacper Woryna, który miał na początku roku problemy zdrowotne i widać obecnie w nim chęć walki, ale chyba jest nieco późno na przebudzenie i odnalezienie się ze sprzętem w tej fazie sezonu. Zaskoczeniem i to negatywnym był Jakub Miśkowiak, który miał być jednym z najlepszych zawodników U-24 w lidze. Misiek przebudził się w play-offach, ale dalej jego forma jest mocno niestabilna. W tym meczu mogą zadecydować juniorzy, którzy w Częstochowie są znacznie lepsi od zawodników z Torunia i uważam, że będą dzisiaj przywozili kluczowe punkty. Patrząc na całokształt Włókniarza, jest to ekipa, która na papierze ma zawodników do walki o najwyższe cele. Stoją oni jednak przed bardzo trudnym zadaniem i moim zdaniem, będą musieli wznieść się na wyżyny porozumienia i współpracy w zespole, żeby dzisiaj cieszyć się z odrobienia strat i medalu w sezonie 2023! 

Baner zagranie żużel

APATOR TORUŃ

W zespole z Torunia zdecydowanie z większymi nadziejami podchodzą do tego spotkania. Bardzo dobrze nastawiona ekipa na rywalizację w play-offach, która moim zdaniem mocno różni się od tego, co widzieliśmy w rywalizacji w fazie zasadniczej. Pomimo braku wygranego spotkania wyjazdowego, przez okres całego sezonu, dzisiaj wcale nie są skreślani nawet do wygranej. Sądzę, że mają sporą przewagę nad gospodarzami, ale Włókniarz ma swoje argumenty. Apator to przede wszystkim dobra jazda Emila Sajfutdinova oraz Roberta Lamberta. Ponownie widzimy dołek po stronie Patryka Dudka, który dalej nie jest wzmocnieniem tego zespołu. Na torze w Częstochowie najlepszym zawodnikiem w fazie zasadniczej był Emil Sajfutdinov, który w 6. biegach zdobył 12 punktów. Podobną wartość przy swoim nazwisku zgromadził Robert Lambert, który w 6. biegach miał 11 punktów. Dobrze zaprezentował się, krytykowany przed chwilą przeze mnie Patryk Dudek, który miał 10 punktów, jednak sądzę, że miał bardzo łatwe biegi, jak na tamten mecz. Pozostali zawodnicy byli zastępowani przez swoich kolegów, przy przewadze Włókniarza. Tak samo nie mają oni argumentu w swoich juniorach, którzy nie powinni być zagrożeniem na torze w Częstochowie. Sądzę, że cała odpowiedzialność spoczywać będzie na barkach dwóch wymienionych wcześniej zawodnikach, gdyż całej drużynie ciężko przekładać ustawienia na wyjazdowe tory. Sądzę, że mają oni szanse na zdobycie brązowych medali, ale nie uważam, a żeby dzisiaj dwoma zawodnikami mogli wygrać to spotkanie. Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Statystyki:

  • Przed tymi drużynami czwarty mecz w sezonie 2023. Dwa zwycięstwa po stronie Włókniarza Częstochowa oraz jedno na koncie Apatora Toruń.
  • Częstochowianie nie wygrali od meczów ćwierćfinałowych ze Stalą Gorzów.
  • Apator nie wygrał w tym sezonie ani jednego meczu na wyjeździe. 
  • Najlepszym zawodnikiem Włókniarza Częstochowa w tym sezonie jest Leon Madsen (4. wynik w lidze)
  • Najlepszym zawodnikiem Apatora Toruń jest Emil Sajfutdinov (2. wynik w lidze)
  • Najsłabszymi zawodnikami drużyn są: Wiktor Lampart (41. wynik w lidze) oraz Jakub Miśkowiak (37. wynik w lidze)

Bilans meczów bezpośrednich od 2020 roku:

2021 – Apator Toruń 41:49 Włókniarz Częstochowa

2021 – Włókniarz Częstochowa 58:32 Apator Toruń

2022 – Apator Toruń 48:42 Włókniarz Częstochowa

2022 – Włókniarz Częstochowa 50:40 Apator Toruń

2022 PO – Apator Toruń 46:44 Włókniarz Częstochowa

2022 PO – Włókniarz Częstochowa 59:31 Apator Toruń

2023 – Włókniarz Częstochowa 49:41 Apator Toruń

2023 – Apator Toruń 44:46 Włókniarz Częstochowa

2023 PO – Apator Toruń 50:40 Włókniarz Częstochowa

Bilans meczów w sezonie 2023/24:

Tauron Włókniarz Częstochowa:

Wygrana z: Wilki Krosno (D) – 56:34; Unia Leszno (W) – 41:49; Apator Toruń (D) – 49:41; Unia Leszno (D) – 53:37; Apator Toruń (W) – 44:46; Wilki Krosno (W) – 41:49; Stal Gorzów (W) – 41:49; Stal Gorzów (D) – 50:40

Remis z: GKM Grudziądz (W) – 45:45; Stal Gorzów (D) – 45:45; GKM Grudziądz (D) – 45:45

Porażka z: Motor Lublin (D) – 41:49; Sparta Wrocław (W) – 46:44; Sparta Wrocław (D) – 39:51; Stal Gorzów (W) – 51:38; Motor Lublin (W) – 54:36; Motor Lublin (D) – 36:54, Motor Lublin (W) – 58:32; Apator Toruń (W) – 50:40

For Nature Solutions Apator Toruń:

Wygrana z: Stal Gorzów (D) – 47:43; GKM Grudziądz (D) – 52:38; Motor Lublin (D) – 46:44; Unia Leszno (D) – 53:37; Wilki Krosno (D) – 58:32; Włókniarz Częstochowa (D) – 50:40

Remis: Stal Gorzów (W) – 45:45; Sparta Wrocław (D) – 45:45

Porażka z: Sparta Wrocław (D) – 38:52; Wilki Krosno (W) – 50:40; Unia Leszno (W) – 49:41; Włókniarz Częstochowa (W) – 49:41; Motor Lublin (W) – 59:31; GKM Grudziądz (W) – 50:40; Włókniarz Częstochowa (D) – 44:46; Sparta Wrocław (W) – 57:33; Motor Lublin (D) – 42:47; Motor Lublin (W) – 49:41; Sparta Wrocław (W) – 51:39

Co obstawiać?

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie o brązowe medale, gdzie moim zdaniem bukmacherzy słusznie widzą faworytów w zawodnikach drużyny gospodarzy. Jednak ich sukces nie obędzie się bez dobrej dyspozycji lidera kadry, a więc Leona Madsena. Duńczyk jest w bardzo dobrej formie i na domowym obiekcie zazwyczaj jeździł ze zdobyczą w okolicach dwucyfrówek. Sądzę, że dzisiaj także tego dokona, gdyż ma dosyć przyjemne biegi i możliwe, że od jego zwycięstw, zależeć będzie brązowy medal dla ekipy spod Jasnej Góry. Moją propozycją jest zagranie na minimum 12. punktów lidera Lwów! W przypadku tego meczu, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym Betclic od Zagranie!

Leon Madsen powyżej 11,5 punktów
Kurs: 1,57
Zagraj!

Kupon-SEO-zuzel-Betclic-Wlokniarz-vs-Apator-24.09.2023

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze