Wczoraj 5/6 trafionych typów! Omawiamy derby Melbourne, Brukseli i Chiny po 334 PLN

Melbourne Victory

Wczoraj do kompletu trafionych typów zabrakło jedynie rzutów rożnych w Australii. Liczę, że dzisiaj A-League także przyniesie nam sporo emocji. Dodatkowo omówiłem starcie w Belgii pomiędzy Royale Union, a Anderlechtem oraz skupiłem się na meczu w Chinach, gdzie Shanghai Shenhua podejmie Zhejiang Professional, zapraszam do lektury!

 

Melbourne Victory vs Melbourne City: typy i kursy bukmacherskie (05.05.2024)

Skorzystaj z kodu promocyjnego w Superbet! 3. półfinalistę już znamy i zostało nim Sydney FC, które pewnie pokonało Macarthur FC. Pozostała nam jedna niewiadoma i dzisiaj dowiemy się, która ekipa z Melbourne będzie bić się o mistrzostwo australijskiej ekstraklasy. Faworytem jest Victory, które wydaje się stabilniejszym projektem na ten moment, ale City potrafi w najmniej oczekiwanym momencie zaskoczyć nawet samych siebie.

A-League: Melbourne Victory vs Melbourne City

Kto z awansem?
Melbourne Victory 67%
Melbourne City 33%
3+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • Melbourne Victory
 • Melbourne City

 

Big V miało swoje wahania formy na przestrzeni kampanii 2023/2024. Najgorsza była końcówka obecnych rozgrywek i 3 spotkania bez wygranej to potwierdzają. Wiadomo jednak było od jakiegoś czasu, że formalni gospodarze nie zajmą wyższej pozycji niż to 3. i być może z tego też powodu nadeszło rozprężenie w ostatnich tygodniach. Wiele par oczu będzie skierowanych na legendę australijskiej piłki, a więc Bruno Fornaroli i były zawodnik City ma na swoim koncie 18 trafień. Czy dołoży kolejnego gola do tych statystyk?

City to drużyna, która po latach posuchy pragnie wreszcie sięgnąć po mistrzostwo. Pamiętamy przecież niedawno dominację formalnych gości na boiskach A-League. Odszedł ojciec sukcesów trener Patrick Kisnorbo i sporo posypało się w zespole z Melbourne. Należy odpowiednio przebudować klub i jedną oficjalną wiadomość już znamy: Jamie Maclaren pożegna się z błękitnymi barwami. Jest to niejako symbol City, na którego już czas. Czy snajper ten fazie play-off odnajdzie skuteczność? Inne typy na australijską ekstraklasę na Ciebie czekają!

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie Melbourne Victory w lidze zakończyło się porażką 3:4 z Western Sydney Wanderers
 • Melbourne Victory zakończyło sezon regularny na 3. miejscu z dorobkiem 42 punktów
 • Ich bilans meczów domowych w tym sezonie w lidze to 6 zwycięstw, 4 remisy i 3 porażki
 • Ostatnie spotkanie Melbourne City w lidze zakończyło się zwycięstwem 1:0 z Western United
 • Melbourne City zakończyło sezon regularny na 6. miejscu z dorobkiem 39 punktów
 • Ich bilans meczów domowych w tym sezonie w lidze to 7 zwycięstw, 5 remisów i 2 porażki
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Melbourne Victory 2:1
 • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami, zakończyły się 2 zwycięstwami Melbourne Victory, 2 remisami i 1 wygraną Melbourne City

Co obstawiać?

Derby Melbourne są zazwyczaj bardzo gorące i można zauważyć, że w ostatnich latach regularnie prowadził je jeden arbiter. Naturalnie chodzi o Irańczyka Alireza Faghani, który uważany jest za najlepszego sędziego w A-League. Dzisiaj to Alex King dostąpi zaszczytu biegania z gwizdkiem i stawiam na próg 4.5 upomnień. Jeżeli zerkniemy na 5 niedawnych rywalizacji pomiędzy tymi ekipami, to w 4 z nich ta linia została pokryta. Mam nadzieję na ostre widowisko. Liczby arbitra to 4, 2, 6, 3, 7, 6, 5.

Powyżej 4.5 kartek
Grupa Zagranie

 

Royale Union – Anderlecht: typy i kursy bukmacherskie (05.05.2024)

Przenosimy się wyjątkowo do Belgii, gdzie przed nami interesujące derby stolicy pomiędzy Royale Union a Anderlechtem. Odkąd gospodarze wrócili do tamtejszej ekstraklasy, to regularnie biją się o najwyższe cele. W tej chwili jest to 3. pozycja, ale strata do 1 Clubu Brugge wynosi tylko 1 oczko. Sprawa mistrzostwa jest otwartą kwestią i należy w niedzielnym hicie poszukać kompletu punktów, aby zrealizować swoje plany, jaki jest tytuł. Royale Union po wielu porażkach z rzędu zbudowały serię dwóch wygranych i to ma być dobrym prognostykiem przed dzisiejszym starciem.

Po drugiej stronie barykady znajduje się Anderlecht, które czeka już od wielu lat, aby powrócić na tron. Pamiętamy przecież ten zasłużony projekt, który zdominował w pewnym momencie belgijską ekstraklasę. Ostatni raz tytuł przyjezdni zanotowali w sezonie 2016/2017, a więc kawał czasu. Dzisiejsza potyczka w derbach z Royale Union może mieć spore znaczenie w kontekście układu tabeli. Czy Anderlecht stanie na wysokości zadania? Inne typy dnia na Ciebie czekają!

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie Royale Union w lidze zakończyło się zwycięstwem 4:1 z Antwerp
 • Royale Union znajduje się na 3. miejscu w lidze z dorobkiem 41 punktów
 • Ich bilans meczów domowych w tym sezonie w lidze to 1 zwycięstwo i 2 porażki
 • Ostatnie spotkanie Anderlechtu w lidze zakończyło się remisem 1:1 z Cercle Brugge
 • Anderlecht znajduje się na 2. miejscu w lidze z dorobkiem 42 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych w tym sezonie w lidze to 1 remis i 2 porażki
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Anderlechtu 2:1
 • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami, zakończyły się 3 zwycięstwami Royale Union, 1 remisem i 1 wygraną Anderlechtu

Co obstawiać?

Muszę przyznać, że derby Brukseli zawsze kojarzą mi się z wieloma kartonikami i nie inaczej powinno być dzisiaj. Zdecydowałem się na próg 4.5 upomnień. 5/5 niedawnych bezpośrednich rywalizacji pokrywało naszą linię. Sędzią tego meczu będzie Bram Van Driessche i jego liczby to: 2, 5, 6, 4, 5, 9, 6.

Powyżej 4.5 kartek

Shanghai Shenhua – Zhejiang Professional: typy i kursy bukmacherskie (05.05.2024)

Na koniec zostawiłem sobie rywalizacje Kwiatu Szanghaju z Zhejiang Professional. To może być ten sezon, w którym gospodarze wreszcie sięgną po mistrzostwo. Widoczna jest świetna gra pod batutą znanego szkoleniowca Leonid Slutski nie tylko w ofensywie, ale też w defensywie. Shenhua regularnie notuje czyste konta i zwycięstwa, które przybliżają ten projekt do końcowego sukcesu. Dzisiaj nadchodzi kolejna okazja, aby zainkasować komplet punktów, ponieważ do Sznghaju zawita jeden ze średniaków ligi. Zhejiang Professional ma spory potencjał kadrowy, ale na ten moment nie potrafi go odpowiednio wykorzystać. Co prawda kilka dni temu padła pewna wygrana z Henan Songshan Longmen, niemniej jednak mocny przeciwnik nadchodzi dzisiaj. Czy outsider poradzi sobie z naporem faworyta? Inne typy na chińską ligę na Ciebie czekają!

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie Shanghai Shenhua w lidze zakończyło się zwycięstwem 4:1 z Cangzhou
 • Shanghai Shenhua znajduje się na 1. miejscu w lidze z dorobkiem 23 punktów
 • Ich bilans meczów domowych w tym sezonie w lidze to 3 zwycięstwa i 1 remis
 • Ostatnie spotkanie Zhejiang Professional w lidze zakończyło się zwycięstwem 4:1 z Henan Songshan Longmen
 • Zhejiang Professional znajduje się na 7. miejscu w lidze z dorobkiem 13 punktów
 • Ich bilans meczów wyjazdowych w tym sezonie w lidze to 1 zwycięstwo i 2 porażki
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Zhejiang Professional 2:1
 • Pięć ostatnich spotkań, które odbyły się pomiędzy tymi drużynami, zakończyły się 2 zwycięstwami Shanghai Shenhua, 1 remisem i 2 wygranymi Zhejiang Professional

Co obstawiać?

Jak grają oba kluby, to chętnie szukam rzutów rożnych i pobieram próg 8.5 kornerów. Shanghai Shenhua w ostatnim czasie wznawiało grę z narożnika boiska 5, 6 i 3 razy a Zhejiang Professional 7, 10, 9. Liczę na wyrównane starcie i na pokrycie linii.

Powyżej 8.5 rzutów rożnych
05.05. Superbet piłka

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze