Walka na pięści w starciu Tampa Bay Lightining – Nashville Predators? NHL AKO 2,74!
Foto. Zhao Hanrong
Zapominamy o tym co działo się w zeszłym miesiącu i styczeń oddzielamy grubą kreską. Mam nadzieję, że w lutym złapiemy fajną serię, i większość spraw pójdzie po mojej myśli. Początek miesiąca zaczniemy na Florydzie a dokładniej w Tampie oraz sprawdzimy, nastroję przed starciem w Montrealu, gdzie przylecą hokeiści z Vancouver. Zapraszam do analizy oraz zapoznania się z kodem promocyjnym VIP w Fortunie!
Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym 2230PLN, aby otrzymać:
2000 PLN od depozytu + 210PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!
Chcesz więcej typów na NHL? Dołącz do grup:
1. Typy NHL/KHL/PHL – Zagranie na hokej
2. Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie
Tampa Bay Lightining – Nashville Predators (02.02.2021 r. 1:00)
Tampa Bay Lightining
Obrońcy Pucharu Stanleya bardzo pewnie weszli w sezon, wygrywając 3 pierwsze spotkania. Później przydarzyły im się dwie przegrane z rzędu, a w ostatnim meczu ograli swoich dzisiejszych rywali 4:3 po znakomitej 2 tercji, w której zdobyli wszystkie bramki minionej nocy. Stan Floryda przed sezonem wyraził zgodę na częściowe wypełnienie trybun, przez co nie tylko w Dallas, ale również w Tampie mieli pojawić się kibice. Jednak zarząd w trosce o bezpieczeństwo nie skorzystał z takiej możliwości i mecze domowe Błyskawic są rozgrywane przy pustych trybunach. Zawodnicy Tampa Bay łapią średnio 11.50 kar na mecz, co daję im piątą pozycję pod względem najczęściej odgwizdywanych przewinień. Najbardziej “aktywnym” graczem pod tym względem jest Pat Maroon, który w sześciu spotkaniach zdążył na ławce kar przesiedzieć 15 minut. Pat zapracował na swoje wszystkie kary w ostatnim spotkaniu właśnie z Nashville, gdzie dwa razy stawał do pojedynku na pięści. Dla tak dobrze grającej obrony Błyskawic częste osłabienia nie są znaczącym zmartwieniem, ponieważ na 18 razy stracili tylko 5 goli. Duża w tym zasługa również Andrei Vasilevskiego, który broni na poziomie 92.49%. Szczególnie w meczach domowych cała drużyna spisuję się doskonale i ciągle jest niepokonana.
Nashville Predators
Defensywa Predators nie funkcjonuję obecnie jak wyobrażał sobie to John Hynes, ale na to jeszcze przyjdzie czas. Większym zmartwieniem może być to jak drużyna funkcjonuję podczas gry w osłabieniu. 24 straconych goli po 8 meczach nie jest złą wiadomością, ale połowa z tych trafień została zdobyta przez rywali Nashville gdy ci grali z jednym zawodnikiem mniej na lodowisku. Co może zadziwiać? Fakt, że zespół znając swoją największą słabość ciągle bardzo chętnie łapie kary. 102 minuty, tyle czasu spędzili hokeiści Predators na ławce kar. Średnio daję im to 10.20 minut na mecz. Na ten moment nie zanosi się, aby w tej kwestii coś się zmieniło. W przewagach też jest problem 9,8% wykorzystanych gier w PP w warunkach NHL, nie przynosi drużynie chluby. W tym sezonie udało im się nawet stracić gola, grając w przewadze z Dallas Stars. W sezonie 2013-2014 Predators bili rekord nie tracąc bramki w przewadze, który wynosił 239 meczów. Działo się za kandencji Barry’ego Trotza obecnego szkoleniowca Wyspiarzy z Nowego Jorku.
Co typuję?
Mecze obu drużyn przynoszą dużo emocji wśród hokeistów, a co za tym idzie sporo kar. Więc ja w tym spotkaniu idę właśnie w stronę kar dwuminutowych graczy obu drużyn. Przypomnijmy średnie minuty, jakie Tampa oraz Nashville spędzają na ławce kar. W przypadku Błyskawic jest to 11.50 minut średnio na mecz, natomiast jeśli chodzi o Predators średnia wynosi 10.20 minut na ławce kar. W ostatnich 5 spotkaniach liczba wykluczeń oscylowała na poziomie 7 lub więcej. Ostatniej nocy 12 razy hokeiści wylatywali na dwie minuty, a 3 razy dochodziło do walki na pięści. Kurs na to zdarzenie jest wysoki i moim zdaniem typ warty zaryzykowania.
Tampa Bay Lightining – Nashville Predators
Typ. Powyżej 7,5 kar 2-minutowych
Kurs. 1,94
Montreal Canadiens – Vancouver Canucks (02.02.2021 r. 1:00)
Montreal Canadiens
Drużyna, która w poprzednim sezonie w play-off zrobiła trochę zamieszania w ten sezon, wchodzą znakomicie. Podopieczni Claude Juliena do serca wzięli sobie to, że rozgrywki zostały skrócone i może nie starczyć im czasu na odrabiane strat z początku sezonu. Do tej pory klub z Quebecu przegrał tylko 3 razy, w tym 2 razy musiało dochodzić do dogrywek. Znakomicie w drużynę wpasował się Tyler Toffoli, który wcześniej reprezentował barwy ekipy z Vancouver. Tyler w 8 meczach zdobył 6 goli i zanotował 3 asysty. Cała drużyna jest znakomicie zbilansowana, co przekłada się na dobre liczby w ataku i w obronie. Siłą zespołu jest gra w przewagach, w której mogą pochwalić się 32% skutecznością. Montrealczycy średnio oddają 34 strzały w meczu, dopuszczając przeciwnika do oddania 28 celnych prób. Najbardziej wpływowym zawodnikiem wydaję się być Jonathan Drouin, gdy Kanadyjczyk jest zdrowy to cała drużyna gra lepiej. Idealnym przykładem jest poprzedni sezon, w który z Drouinem na lodzie The Habs strzelali 3,53 bramki w meczu z ogólnym bilansem 11-5-3. Podczas jego kontuzji statystyki bramek oraz wygranych spotkań gwałtownie spadły. W tym sezonie Drouin jest zdrowy, zdobywa średnio punkt na mecz, a drużyna strzela i wygrywa jak natchniona. W bramce spokój daję duet Allen, Price ten pierwszy w 3 spotkaniach bronił ze skutecznością 93%.
Vancouver Canucks
Orki w tym sezonie radzą sobie dobrze, cały czas utrzymując kontakt z czołówką. Przebudowę zespołu młodych talentów można uznać za zamkniętą i teraz trzeba wymagać stabilnej formy ekipy, która rok temu już zaprezentowała się dobrze i była bliska dotarcia do półfinału play-off. W ten rok świetnie weszło trio Brock (8 bramek 3 asysty), Horvat (5 bramek 6 asyst) oraz najlepiej podający w zespole Hughes (1 gol 10 asyst). Świetnie działająca ofensywa, dająca prawie 4 bramki na mecz robi wrażenie, ale trzeba popatrzeć na drugą stronę medalu, czyli obronę Ork. Tutaj prawie 4 gole stracone na mecz nie wróżą nic dobrego. Krążek do bramki Vancouver wpadał już 37 razy. Zawodnicy pozwalają przeciwnikom na oddanie 38 strzałów na mecz. Thatcher Demko bramkarz Ork obronił 202 z 222 strzałów lecących w jego stronę. Natomiast weteran Braden Holtby traci 3,17 gola na spotkanie. Gra Vancouver Canucks wydaję się być prosta, strzelić jednego gola więcej niż przeciwnik nie zwracając uwagi, na to ile stracą. Tylko raz w pojedynku z Calgary Flames w meczu nie padło więcej niż 4,5 bramki.
Co typuję?
W starciach obu ekip pada mnóstwo bramek. W tym sezonie drużyny zdążyły się już spotkać 3-krotnie i w tych meczach kibice przed telewizorami mogli obejrzeć kanonadę strzelecką z obu stron. W pierwszym spotkaniu padło 10 bramek, w drugim również 10, a w ostatnim 7. W każdym z tych meczów obie ekipy pokonywały bramkarza rywali co najmniej 2 razy i taki jest mój typ na to spotkanie. W dywizji północnej pada sporo bramek i mam nadzieję, że w tym meczu Montreal oraz Vancouver zapewnią kibicom festiwal bramek.
Montreal Canadiens – Vancouver Canucks
Typ. Obie drużyny zdobędą 2 bramki lub więcej
Kurs. 1,41
Zagranie bez ryzyka:
- Tylko z kodem promocyjnym: 2230PLN
- Dla nowych graczy
- Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
- Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
- Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
- Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
- Jednokrotny obrót bonusem.
Chcesz więcej typów na NHL? Dołącz do grup:
Zaloguj się, aby dodawać komentarze
Nie masz konta ? Zarejestruj się
(0) Komentarze