Walka dwóch czołowych „średnich” na bank skończy się przed czasem? Gramy o 221 PLN

UFC Vegas 75, Marvin Vettori vs. Jared Cannonier, 18 czerwca 2023 r., Arman Tsarukyan, Fortuna, double

W walce wieczoru UFC Vegas 75 dojdzie do konfrontacji reprezentanta Włoch z przedstawicielem Stanów Zjednoczonych. Obydwaj mają za sobą identyczną liczbę pojedynków. Do tego i „The Italian Dream”, i „The Killa Gorilla” najczęściej kończą swe starcia przed czasem. Obok ich konfrontacji bardzo interesująco zapowiada się następny występ Armana Tsarukyana. Jak poradzi sobie ósmy fighter z rankingu wagi lekkiej UFC? Wygląda na to, że powinien z łatwością sięgnąć po triumf i wrócić do gry o najwyższą stawkę. I tym samym mógłby udowodnić, że ostatnie zwycięstwo nad Ismagulovem nie było przypadkowe.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Na start łącznie 600 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł darmowe zakłady (20 zł BEZ depozytu)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł + 200 zł + 300 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Arman Tsarukyan vs. Joaquim Silva: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (18.03.2023 r.)

Fighter reprezentujący Armenię to jedno z najbardziej obiecujących nazwisk młodego pokolenia. Stało się tak za sprawą tego, jak efektowny i efektywny, a zarazem wszechstronny styl reprezentuje. Kiedy ogląda się jego konfrontacje można w ciemno zakładać, że będziemy świadkami dynamicznych kopnięć oraz błyskawicznych kombinacji. Dodatkowo sporo potrafi w parterze. Polscy kibice MMA kojarzą go również z jeszcze jednego powodu. To właśnie on po bardzo bliskiej walce uległ Mateuszowi Gamrotowi. Wówczas, tj. na UFC on ESPN 38 uległ Polakowi jednogłośną decyzją sędziowską po wyrównanej pięciorundowej batalii. I choć bardzo dobrze radzi sobie w stójce, tak z pewnością dziś będzie dążył do dominacji w parterze. Dlaczego?

UFC Vegas 75: Vettori vs. Cannonier

Kto wygra walkę?
ARMAN TSARUKYAN 43%
JOAQUIM SILVA 57%
7+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • ARMAN TSARUKYAN
 • JOAQUIM SILVA

 

Uważam tak, bowiem będzie się konfrontował z solidnym stójkowiczem. Brazylijczyk, mimo że obecnie nie znajduje się w TOP 15 wagi lekkiej, to jest weteranem MMA. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w 2010 roku. We wszystkich swych dotychczasowych 15 walk prezentował się identycznie. Co to oznacza? Ano, że za każdym razem demonstrował swą siłę uderzeń i agresywny styl walki. To jeden z tych fighterów, który po prostu uwielbia wywierać presję, napierać na swego przeciwnika. Do tego ma odporną szczękę. Dlatego też nawet, mimo że zawalczy z samym Tsarukyanem, to znów będzie chciał wykorzystać połączenie siły, dynamiki i odporności. A dlaczego stawiam kupon na ich walkę w Fortunie? Bowiem wykorzystuję jedne z najlepszych bonusów od bukmacherów działających na polskim rynku.

Statystyczne porównanie Armana Tsarukyana z Joaquimem Silvą przed UFC Vegas 75:

 • Arman w swych starciach notuje średnio 51% ciosów celnych. Natomiast u jego dzisiejszego rywala mamy tę statystykę na poziomie 56,2%.
 • Obydwaj najwięcej ich zadają w stójce. Aż 72,1% wszystkich ciosów Armana trafiało w głowy jego rywali, 19,6% w tułów, a 8,3% w nogi.
 • Ta sama statystyka po stronie Joaquima Silvy wynosi kolejno: 70,7% – 17,1% – 12,2%. Różnicą jest, że Tsarukyan ciosy na ciało wyprowadza głównie w parterze, a Silva w stójce.
 • Arman jest niższym zawodnikiem, ale ma lepszy zasięg. Różnice wynoszą kolejno – wzrostu: 170 do 173 cm, rozpiętości ramion: 184 do 175 cm.
 • Średni czas pojedynków w przypadku Tsarukyana wynosi 13 minut i 38 sekund. Z kolei u Joaquima Silvy mamy rezultat na poziomie 9 minut i 4 sekund.
 • Reprezentant Armenii pojedynkuje się z klasycznej pozycji, a Brazylijczyk z odwrotnej, klasycznej dla mańkutów.
 • Arman Tsarukyan w 5 ostatnich walkach przegrał tylko raz. W pozostałych konfrontacjach zwyciężał, co dało mu wynik: W – P – W – W – W.
 • W UFC Arman zwyciężał w sumie 66,67% walk przez decyzje, a 33,33% przez nokauty. Z kolei Silva częściej triumfuje przez nokauty, bo w 60%, a przez werdykty 40%.
 • Z tym, że Joaquim Silva w sumie w ostatnich 5 startach przegrywał aż 3 razy, z czego 2-krotnie pod rząd, a jego rekord wynosi: W – P – P – W – P.

Moje typowanie walki Armana Tsarukyana z Joaquimem Silvą przed UFC Vegas 75

O tym, jak olbrzymim faworytem jest zawodnik z Armenii niech świadczą kursy bukmacherskie Fortuny. Triumf Armana został wyceniony na 1.08, a na wygraną Joaquima Silvy mamy kurs na poziomie aż 7.89. Co prawda Brazylijczyk, kolokwialnie mówiąc, ma czym uderzyć. Tyle tylko, że wygląda na to, że jego najlepsze lata już minęły. Doskonale świadczy o tym, choćby jego bilans ostatnich 5 walk. Jednak, by zagrać na coś innego, tj. po wyższym kursie niż na wygraną Armana, podejmuję się typu ile czasu potrwa ich konfrontacja. Jest ona zakontraktowana na 3 rundy po 5 minut. Patrząc na ich style, uważam, że zakończy się wcześniej niż przed końcem połowy rundy trzeciej.

Liczba rozpoczętych rund - mniej niż 2.5: TAK
Kurs: 1.42
Graj!

 

 

Marvin Vettori vs. Jared Cannonier: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź walki (18.03.2023 r.)

Tylko skończy się ciekawie zapowiadają się co-main event, a będziemy świadkami jednej z najbardziej wyczekiwanych walk w kategorii średniej w tym roku. Piszę tak, albowiem i jeden, i drugi w ostatnim czasie przegrywali tylko z Robertem Whittakerem oraz Israelem Adesanyą. Za sprawą swych występów Włoch wylądował na trzecim miejscu, a fighter ze Stanów Zjednoczonych na czwartej lokacie w ich dywizji. Oprócz panującego mistrza przed nimi jest właśnie Whittaker jak i Alex Pereira. A dlaczego tak na to starcie czekają fani na całym świecie? Dzieje się tak, bowiem obydwaj rozlubowali się w kończeniu rywali przed czasem. Ponadto, kiedy zwyciężali, to dokonywali tego za każdym razem w widowiskowy sposób.

Marvin Vettori to zawodnik, który jest nieustępliwy. Nawet, kiedy zbiera ciężkie razy, to prze do przodu starając się wywierać nieustanną presję i prezentować agresywny styl walki. W odróżnieniu od Jareda, to woli kontrolować pojedynki za sprawą swej determinacji i szerokiej gamy technik. Z kolei w bardziej szalony sposób swe konfrontacje toczy Cannonier. Tyle tylko, że mówiąc o tym zawodniku trzeba mieć w pamięci nie tylko jego siłę i dynamikę. Nawiązuję do tego, że również należy już do weteranów w MMA. Dlatego też w przypadku obstawiania jego walk trzeba rozważyć to, na ile jest głodny kolejnej wygranej. A zanim przedstawię swój typ na to starcie, to przypomnę, że wspomniane wyżej bonusy odbiera się za pomocą kodu promocyjnego Fortuny.

Statystyczne porównanie Marvina Vettoriego z Jaredem Cannonierem przed UFC Vegas 75:

 • Obydwaj fighterzy w ostatnich 5 walkach zanotowali po 2 porażki. Tyle tylko, że u Vettoriego mamy rekord: W – P – W – P – W, a u Jareda: W – P – W – W – P.
 • Patrząc na ich wygrane w UFC, to Vettori odnosił je w 77,78% przez decyzje, a 22,22% przez poddania.
 • Z kolei u Cannoniera ten sam rezultat wyniósł 66,67% przez nokauty i 33,33% przez werdykty arbitrów.
 • Średni czas walki w przypadku Marvina Vettoriego wynosi 16 minut i 21 sekund. Natomiast u Jareda Cannoniera mamy wynik na poziomie 12 minut i 4 sekund.
 • Reprezentant Włoch toczy pojedynki z odwróconej pozycji, a Jared jest fighterem, który prowadzi je z łączonej.
 • Na 19 wygranych Włoch aż 11 odnosił przed czasem, z czego w sumie 9 przez poddania. Z kolei kiedy przegrywał, to zawsze, tj. 6 razy przez decyzje.
 • Jeszcze lepszy bilans skończeń przed czasem ma Jared. Cannonier łącznie triumfował 16-krotnie, z czego 12-krotnie przed czasem, w tym 10 razy przez nokautowanie rywali.
 • Jeśli chodzi o przegrane, to Jared Cannonier również zanotował w swej karierze 6 porażek. O 2 razy częściej ulegał przez decyzje sędziowskie niż bycie nokautowanym.
 • Zarówno Włoch jak i fighter ze Stanów Zjednoczonych w ostatnich 5 walkach przegrywali wyłącznie z Robertem Whittakerem oraz Israelem Adesanyą.

Moje typowanie walki Marvina Vettoriego z Jaredem Cannonierem przed UFC Vegas 75

Eksperci środowiskowi są zgodni, co do tego, że to Cannonier teoretycznie pokonywał oponentów wyższej klasy. Jednak Vettori to typ fightera, na którym to nie robi żadnego wrażenia. Dlatego też jest to jedno z tych starć, na które czekam najbardziej w ostatnim czasie. Jest tak, bowiem spodziewam się dosłownie krwawej wojny. Obydwaj chcą wrócić do walki o pas i raz jeszcze spróbować się z Adesanyą. To osiągnąć mogą tylko wtedy, jeśli efektownie zakończą najbliższą konfrontację. Na dziś więcej argumentów przemawia za Vettorim. I właśnie jego wskazuję jako zwycięzcę. Czy dziś trafimy double’a z walk na UFC, a nie jak ostatnio, tj. tylko 1 z 2 zdarzeń? Zachęcam do dyskusji. A co wtedy typowałem? By to sprawdzić wystarczy odwiedzić zakładkę TYPY: Sporty walki.

Marvin Vettori zwycięży w tej walce: TAK
Kurs: 1.77
Graj!

Propozycja kuponu:

UFC Vegas 75, Marvin Vettori vs. Jared Cannonier, 18 czerwca 2023 r., Arman Tsarukyan, Fortuna, double

fot. Per Haljestam/PressFocus

100 zł + 200 zł + 300 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł freebety (20 zł BEZ depozytu zaraz po rejestracji)

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze