Vitality w starciu z Faze o półfinał ESL Pro League! Gramy kupon z kursem 2.16!

Karrigan zawodnik Faze

Drugi dzień ćwierćfinałów, w których zmierzą się jeszcze lepsze drużyny niż wczoraj. Starcie Vitality z Faze wygląda trochę jak przedwczesny finał, ale tylko jedna z tych ekip będzie mogła grać dalej. Faze zagrało w każdym dotychczasowym finale turnieju tier 1. Czy Vitality przełamie tę serię?

STS kod promocyjny.

Vitality – Faze

 

W tym spotkaniu chciałbym się skupić na pojedynku snajperów obu ekip, czyli Zywoo Broky. Francuski snajper powrócił do swojej najlepszej dyspozycji podczas ESL Pro League i zaliczył 1.72 rating podczas fazy grupowej. W tym czasie jego ekipa pokonała Sharks, BetBoom oraz Mongolz, a sam Zywoo był zdecydowanie najlepszym graczem całego Vitality. Jeżeli ten gracz jest w formie to ciężko go zatrzymać i jest wtedy najlepszym graczem świata. Broky po raz kolejny gra bardzo dobry turnieju i jest najlepszym graczem swojego zespołu. Zdobył on rating na poziomie 1.27 podczas całego turnieju i naprawdę imponuje formą. Trzeba jednak pamiętać, że to jest Faze, czyli drużyna gdzie każdy może mieć swój moment. W ostatnich trzech spotkaniach, Faze na Majorze w Kopenhadze, najwięcej zabójstw ze Spirit zdobył Broky, przeciwko Navi Frozen i przeciwko Vitality ponownie Frozen, chociaż Rain miał tylko o 2 zabójstwa mniej. W najważniejszych meczach każdy może zostać tam bohaterem, a jeżeli w Vitality słabo gra Zywoo, to po prostu przegrywają. Na ostatnie 4 spotkania pomiędzy Faze i Vitality w CS 2, w każdym spotkaniu Zywoo zdobył więcej zabójstw od Broky. Faze powinno wybrać Nuke jako mapę swojego wyboru, a tam Broky po prostu nie gra aż tak dobrze, jak na innych mapach. W ostatnim miesiącu zaliczył tam rating na poziomie 1.04, dla porównania Zywoo w ostatnich 5 meczach na Nuke, zdobył rating 1.49 i 0.85 zabójstw na rundę.
Przewidywane mapy:
Vitality ban Ancient
Faze ban Anubis
Vitality pick Vertigo
Faze pick Nuke
Vitality ban Inferno
Faze ban Overpass
Mirage was left over

 

Typ: Zywoo więcej zabójstw od Broky. Mimo że snajper Faze jest w bardzo dobrej formie, to uważam, że Zywoo po prostu będzie miał więcej okazji do zdobywania zabójstw. Jest on na tyle uniwersalnym graczem, że może odnaleźć się w każdej sytuacji. Samo Faze będzie polegało na kilku graczach, a w Vitality mimo dobrej formy Spinxa i tak będzie musiał mocno polegać na Zywoo, który odnajduje się bardzo dobrze w meczach takiej rangi.

Kupon gramy z bukmacherem STS, który ma w ofercie ciekawe zakłady na ESL Pro League. Sprawdź kod promocyjny sts i przekonaj się sam. Analizy z esportu znajdziesz w zakładce typy na esport.

Zywoo więcej zabójstw od Broky
Kurs: 1.5
Zagraj!
baner grupa zagranie

Astralis – Liquid

 

Astralis jest w bardzo dobrej formie podczas tego turnieju. Wygrali wszystkie 3 spotkania i nie stracili przy tym nawet mapy. Warto zaznaczyć, że mierzyli się z naprawdę ciekawymi rywalami, bo było to Eternal Fire, Faze oraz 3DMAX. Ciężko coś nowego napisać o tej drużynie, bo wyglądają po prostu doskonale. Podczas tego turnieju, rywala zdobywali średnio lekko ponad 7 rund na mapę przeciwko Astralis. Wynika to głównie z zaciętego starcia z Faze, które i tak wygrali wynikiem 2:0. Najlepszym graczem na ten moment jest Jabbi, ale tuż za nim jest Device, Staher czy Stavn. Device bardzo dobrze rozumie grę ze względu na swoje doświadczenie i potrafi dobrać odpowiednio role, czy pozycję dla swoich kolegów z zespołu. Tak naprawdę jedyna mapa gdzie rzeczywiście, Astralis mogło przegrać to Ancient przeciwko Faze. Początkowo wygrywali aż 9:1, ale rywale doprowadzili do wyniku 11:10 dla Faze. Ostatecznie Astralis wygrało trzy ostatnie rundy, ale ta mapa pokazała, że przy perfekcyjnej grze da się zagrozić Astralis. Podczas tego turnieju wygrali 8 z 12 rund pistoletowych, raz przełamali rywali i raz dali się przełamać. Zaprezentowali się bardzo dobrze w tym aspekcie i widać pewność siebie w ich grze. Tylko na Ancient przeciwko Faze, mieli mniej otwierających zabójstw od rywala.
Liquid prezentuje się całkiem solidnie podczas tego turnieju, ale to, co można zauważyć w ich grze to bardzo zacięte mapy czy spotkania. Z Furią potrzebowali trzech map, żeby ostatecznie wygrać spotkanie, przeciwko Monte rozegrali aż 65 rund na dwóch mapach. W spotkaniu z Mouz mimo porażki wynikiem 2:0, to powalczyli i zdobyli 11 rund na Nuke. W meczu przeciwko Flyqesut ponownie zobaczyliśmy bardzo zacięte starcie, bo drużyna przegrywająca mapę, zawsze zdobyła co najmniej 10 rund. Liquid jest coraz lepsze, ale ciągle brakuje im w pewnych momentach dokładności czy wyrachowania. Chociażby w starciu z Flyquest na Anubis, gdzie prowadzili już 11:6, grając po stronie atakującej. Ostatecznie przegrali wynikiem 16:14 i musieli udać się na decydującą mapę. Na Anubis zdarzały się momentami zbyt proste błędy jak nie potrzebny peek, czy brak dorzuconego granatu. Sam trener Liquid jakiś czas temu mówił, że potrafią rzucić niedokładnie granat błyskowy i oślepić swoich zawodników. Nie jest kwestia niekompetencji, a zgrania czy koordynacji zachowań. Astralis pod tym względem prezentuje się bardzo dobrze. Podczas ESL Pro League wygrali 10 z 20 rund pistoletowych, wygrali 4 rundy force i raz dali się przełamać. Trzeba jednak zaznaczyć, że 8 rund pistoletowych i 3 rundy force wygrali przeciwko Furii oraz Flyquest. W spotkaniu z Mouz wygrali zaledwie 1 rundę pistoletową.
Przewidywane mapy:
Liquid ban Vertigo
Astalis ban Anubis
Liquid pick Inferno
Astralis pick Ancient
Liquid ban Overpass
Astralis ban Mirage
Nuke was left over

 

Typ: Astralis wygra mecz. Na ten moment jest to zdecydowanie lepsza ekipa, zwłaszcza w obecnej dyspozycji. Liquid popełnia jeszcze za dużo błędów, żeby mierzyć się z najlepszymi ekipami świata. To, co jest wybaczone w meczach przeciwko Monte czy Flyquest, może być wykorzystane w meczach przeciwko Mouz czy Astralis.

Analizy z innych dyscyplin znajdziesz w zakładce typy dnia.

Liquid wygra mecz
Kurs: 1.44
Zagraj!
Zdjęcie na kupon esport 10.05.2024

Fot.Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze