US Open po pierwszej rundzie i wielu niespodziankach! Gramy środowe zmagania w Nowym Jorku z kursem 2.62!
Pierwsza runda tegorocznego turnieju szlemowego podczas US Open nie oszczędziła kilku zdecydowanych faworytów. Weryfikacja gry na dużym turnieju dopadła między innymi, Simonę Halep, Darię Kasatkinę … . W dniu dzisiejszym startują także rywalizacje deblowe, gdzie także mamy kilku reprezentantów Polski. Z pewnością trzeba zwrócić uwagę na postawę Igi Świątek, która jakby wróciła na poziom dominatorki, a jej gra wyglądała naprawdę dobrze. Jednak jej mecz dopiero jutro, a my skupimy się w środę na trzech pojedynkach. Ponownie proponuję połączenie meczów WTA i ATP na kuponie od STS! Sprawdźcie, co na dzisiaj proponujemy!
Beatriz Haddad Maia vs Bianca Andreescu: typy i kursy bukmacherskie (01.09.2022 r. – 03:00)
Mecz, od którego zaczniemy nasz dzisiejszy kupon, to starcie dnia, które zostało zaplanowane na ostatni pojedynek na korcie centralnym. W tym pojedynku zmierzą się, Beatriz Haddad Maia oraz Bianca Andreescu. Dwa bardzo ciekawe nazwiska i brak faworytki według bukmacherów. Kursy na zwycięstwo którejkolwiek są takie same, a obie panie mocno zaczęły swoje zmagania na tegorocznym turnieju szlemowym. Ich pojedynek oraz cały kupon zagramy w STS, gdzie warto założyć konto z kodu promocyjnego od Zagranie! Mecz najwcześniej rozpocznie się o 03:00 czasu polskiego i tak jak wspomniałem, będzie zakończeniem sesji wieczornej na korcie centralny. Zagrają dwie tenisistki, które mocno zaczęły turniej w pierwszych rundach. Beatriz zrobiła rowerek na Konjuh, a Bianca pomimo potknięcia w drugim secie przeciwko Tan, pierwszy i trzeci set gładko wygrała. Obie mogą dzisiaj zaprezentować nam kawał dobrego tenisa, jednak ja odniosę się bardzo do aspektu mentalnego, który widzimy u obu pań. Brazylijka jest w solidnym gazie i widać ogromny rozwój w jej karierze. Jest już na 15. miejscu w rankingu WTA i zdecydowanie należy się jej to miejsce za to, jak prezentuje się na korcie. Z każdym turniejem zbiera coraz więcej pewności siebie, a gra na własnym podaniu często daje jej niesamowitą przewagę w meczu. Dobrze także broni, a to głównie za sprawą jej silnego returnu, którym od razu ustawia sobie tempo wymiany. Popełnia małą liczbę niewymuszonych błędów, co w kobiecym tenisie jest sporym walorem. Można odnosić się do jej występu w pierwszej rundzie, ale oprócz dominacji, nie można nic więcej powiedzieć, jeżeli chcemy wyciągnąć jakieś wnioski. Bardziej opierałbym się na starciach z Kanady, gdzie w Toronto znalazła się w finale i przegrała jedynie z Simoną Halep na długości trzech setów. Po drodze poradziła sobie między innymi z Igą Świątek.
Jej rywalka z Kanady nie ma ostatnio dobrego momentu w sezonie, jeżeli odnosić się jedynie do wyników. Co prawda gra solidny tenis i będzie bardzo groźną zawodniczką na wymianach z Beatriz, ale nie posiada tak ustawiającego serwisu, a także, to co wspomniałem wcześniej, bardzo dużo dzieje się w jej głowie podczas meczu. Tak jak w spotkaniu z Tan, w momencie, kiedy jej nie idzie, traci rytm swojej gry i gra zaczyna jej uciekać. Pomimo dominacji w pierwszym secie nad Francuzką, zupełnie zgubiła się, kiedy została przełamana przy swoim pierwszym serwisie. Takich okazji nie będzie oddawała reprezentantka Brazylii, co z pewnością spotka się z przewaga na korcie. Andreescu ostatni raz pojawiła się na korcie w Toronto, gdzie odpadła na poziomie trzeciej rundy z Chinką, Zheng. Też dobrze serwująca zawodniczka, która sprawiała jej nie małe problemy. Tym razem może być podobnie. Pamiętajcie, że każdy dzień US Open znajdziecie na naszej stronie w zakładce Typy Tenis!
Statystyki:
Mecze bezpośrednie:
Waco 2016 – 1:1 Beatriz Haddad Maia (3:6, 7:6, 4:0 krecz) twarda
Mecze na twardej nawierzchni w tej części sezonu:
Beatriz Haddad Maia:
San Jose: przegrana z: Claire Liu – 0:2 (5:7, 3:6)
Toronto: wygrana z: Martina Trevisa – 2:1 (6:2, 2:6, 6:2); Leylah Fernandez – 2:0 (7:6, 6:1); Iga Świątek – 2:1 (6:4, 3:6, 7:5); Belinda Bencic – 2:1 (2:6, 6:3, 6:3); Karolina Pliskova – 2:0 (6:4, 7:6); przegrana z: Simona Halep – 1:2 (3:6, 6:2, 3:6)
Cincinnati: przegrana z: Jelena Ostapenko – 0:2 (4:6, 4:6)
US Open: wygrana z: Ana Konjuh – 2:0 (6:0, 6:0)
Bianca Andreescu:
San Jose: przegrana z: Shelby Rogers – 0:2 (4:6, 2:6);
Toronto: wygrana z: Daria Kasatkina – 2:0 (7:6, 6:4); Alize Cornet – 2:1 (6:3, 4:6, 6:3); przegrana z: Qinwen Zheng – 1:2 (5:7, 7:5, 2:6)
US Open: wygrana z: Harmony Tan – 2:0 (6:1, 3:6, 6:0)
Co obstawiać?
W tym meczu będę kierował się w stronę Brazylijki, która może nie ma jeszcze aż tak dużego doświadczenia w grze na turniejach szlemowych, ale widać, że cały czas się rozwija i jest w stanie pokonywać byłe triumfatorki tej imrpezy. Bianca ma ciężki powrót po chwili niedyspozycji w tourze i musi na nowo budować swoją wartość w stawce. Haddad od dłuższego czasu pokazuje, że jest w stanie grać na naprawdę wysokim poziomie i jeżeli utrzyma obecny poziom mentalny w podejściu do meczu, to zdecydowanie wróżę jej bardzo wysokiego zajścia w tegorocznej drabince US Open. Jest bardzo wszechstronna i przy utrzymywaniu swojego podania sądzę, że dzisiaj wygra spotkanie. Jednak ja zamiast czystego wina, nieco się zabezpiecze i zagram na handicap gemowy w stronę Brazylijki!
Pablo Carreno-Busta vs Alexander Bublik: typy i kursy bukmacherskie (31.02.2022 r. – 17:00)
Jedyny mecz panów, który znajdzie się na naszym kuponie, to starcie hiszpańsko-kazachskie, gdzie faworytem do awansu do trzeciej rundy jest Pablo Carreno-Busta. Zawodnik, który w niedawnym finale turnieju w Montrealu pokonał naszego najlepszego obecnie singlistę, Huberta Hurkacza, bardzo dobrze zaczął turniej, dostając mocne brzemię mentalne, aby pokonać wracającego do gry zwycięzcę z tego turnieju z roku 2020. Pablo poradził sobie w czterech setach z Dominiciem Thiemem, ale musiał uporać się z kibicami, którzy zdecydowanie bardziej dopingowali Austriaka. Jednak jego umiejętności tenisowe wystarczyły, aby zamknąć mecz z dwusetową przewagą i można powiedzieć, że potwierdził on utrzymanie swojej wysokiej dyspozycji, którą pokazał w meczach przed szlemowych. Nie poszło mu w Cincinnati, gdzie po finale w Kanadzie od razu pożegnał się po swoim pierwszym meczu, ale sądzę, że wynik jest zrozumiały, po sukcesie, jaki odniósł tydzień wcześniej na innych kortach. Obecnie plasuje się na 15. miejscu w rankingu ATP, a po tym turnieju może czekać na niego jeszcze wyższe miejsce. Walczy także w ATP Race, gdzie 12. i naprawdę niewiele brakuje mu do najlepszej ósemki kwalifikującej się do turnieju kończącego sezon.
Rywal dobrze znany Hiszpanowi, ale i wszystkim obserwatorom tenisa. Alexander Bublik, który słynie ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do tego sportu, a także do zachowania, jakie prezentuje na korcie. Ostatnio nie było go widać w tourze, a zagrał tylko jeden mecz w Kanadzie, w turnieju, który wygrał Pablo, a Alexander przegrał już w pierwszej rundzie i to dosyć gładko, z Brooksbym. Widać, że jego forma nie jest najwyższa i tak jak z początkiem roku można było mieć wrażenie, że wziął się za siebie pod kątem mentalnym, tak na nowo wracają demony z wcześniej i dużo chimerycznych zachowań pojawia się u niego podczas spotkań. Jest to wciąż groźny zawodnik, który serwisem może zrobić robotę, ale praca na nogach podczas wymian i brak większego zasobu różnorodnej gry może mu mocno przeszkadzać w starciu z Hiszpanem. Często daje punkty na własnym podaniu, co aż dziwne przy takiej możliwości serwisu. Gaston mocno go nastraszył i Bublik musiał grać w trzech setach na tylko jedno przełamanie, a sam także oddawał swój serwis. Czy przy tak stabilnej grze Carreno-Busty jest w stanie ugrać, chociażby seta?
Trzeci dzień w Nowym Jorku gramy w STS! Odbierz zakład bez ryzyka do 100PLN z kodem: ZAGRANIE !
Statystyki:
Mecze bezpośrednie:
Moskwa 2016 – 2:1 Pablo Carreno-Busta (6:4, 2:6, 7:6) twarda w hali
Chengdu 2019 – 2:1 Pablo Carreno-Busta (6:7, 6:4, 7:6) twarda
Monte-Carlo 2022 – 1:1 Pablo Carreno-Busta (4:6, 7:6, 4:3 krecz) ziemna
Mecze na twardej nawierzchni w tej części sezonu:
Pablo Carreno-Busta:
Montreal: wygrana z: Matteo Berrettini – 2:0 (6:3, 6:2); Holger Rune – 2:0 (6:0, 6:3); Jannik Sinner – 2:0 (6:2, 6:4); JAck Draper – 2:0 (7:6, 6:1); Daniel Evans – 2:1 (7:5, 6:7, 6:2); Hubert Hurkacz – 2:1 (3:6, 6:3, 6:3) wygrana w turnieju
Cincinnati: przegrana z: Miomir Kecmanovic – 1:2 (6:1, 5:7, 6:7)
US Open: wygrana z: Dominic Thiem – 3:1 (7:5, 6:1, 5:7, 6:3)
Alexander Bublik:
Montreal: przegrana z: Jenson Brooksby – 0:2 (3:6, 2:6)
US Open: wygrana z: Hugo Gaston – 3:0 (6:4, 6:4, 6:4)
Co obstawiać?
Szlemy rządzą się własnymi prawami, tym bardziej, jeżeli gra będzie rozstrzygać się na długości minimum trzech setów. W moim odczucie Pablo im starszy, tym gra lepiej. Zbiera cenne doświadczenie, które po raz kolejny powinno zaowocować na turnieju w USA. Lubi te korty i już pierwszy mecz pokazał, że dobrze czuje się na obiektach US Open. Sam klimat Ameryki Północnej bardzo mu odpowiada, gdyż to nie pierwszy raz, kiedy na kortach twardych w tej części świata wypada bardzo dobrze na dużych turniejach. Jest brany pod uwagę, jako zawodnik, który może tutaj sprawić niemałą niespodziankę w rywalizacji panów, dlatego jeżeli chodzą takie głosy, to nie powinien mieć także problemów z pokonaniem wiecznej zagadki w osobie Bublika. Gram na wygraną Hiszpana!
Anna Schmiedlova vs Shuai Zhang: typy i kursy bukmacherskie (31.02.2022 r. – 17:00)
Mecz numer dwa pań, który wybrałem dla Was, nie będzie może obfitował w tak znamienite nazwiska, jak miało to miejsce w powyższej propozycji, ale także trzeba zwrócić uwagę na grę jednej z tenisistek, która bierze udział w tej rywalizacji. Mowa o Shuai Zhang, która ma ostatnio bardzo dobry okres w tej części sezonu. Już od dłuższego czasu możemy oglądać ją w dużych turniejach w dalekich miejscach w drabince i tyczy się to zarówno gry singlowej, jak i deblowej. Chinka pomimo swojego wieku jest bardzo dobrze przygotowana pod kątem fizycznym i podoba mi się także jej angaż mentalny do tego, co dzieje się na korcie. Rzadko daje się ponosić emocjom, nawet przy trudnych sytuacjach w gemie. Ma zdecydowanie większe doświadczenie od swojej dzisiejszej rywalki, co może dać jej dodatkową przewagę w kontekście rangi turnieju. Pewnie pokonała w pierwszej rundzie zawodniczkę z 30. miejsca rankingowego, a więc Jil Belen Teichmann, z którą zagrała dwa sety i oddała jedynie 6. gemów. Tylko raz została przełamana, a jej skuteczność pierwszego serwisu wyniosła 76%. Do tego aż 71% piłek na pierwszym podaniu trafia w karo przeciwniczek, co daje jej także przewagę w budowaniu akcji.
O takiej skuteczności nie może mówić Schmiedlova, która po moim zdaniem zagrała słabiej w pierwszej rundzie, pomimo że miała słabszą rywalkę. Jej ostatni okres na kortach twardych to bardzo ciężkie mecze w jej wykonaniu, gdzie przed turniejem szlemowym spędziła chwilę czasu w Kanadzie, na turniejach challengerowych, a także w WTA250 w Granby. Tam nie wygrała ani jednego spotkania, a sama zawodniczka znacznie lepiej czuje się oraz prezentuje się na kortach ziemnych, na których występowała po zakończonym sezonie trawiastym. W przeciwieństwie do dzisiejszej rywalki jest ona bardzo podatna na to, co dzieje się na korcie. Widać, że podlega podejściu emocjonalnemu, stąd też częste zwroty akcji w jej meczach, lub brak umiejętności dogonienia wyniku. Czy dzisiaj jest w stanie postawić się Zhang? Tym meczem zamykamy nasz kupon z STS, gdzie dla nowych graczy czekają bonusach na start!
Statystyki:
Mecze bezpośrednie:
New Heven 2013 – 2:0 Anna Schmiedlova (6:4, 6:3) twarda
Mecze na twardej nawierzchni w tej części sezonu:
Anna Schmiedlova:
Vancouver: przegrana z: Rebecca Peterson – 0:2 (2:6, 2:6)
Grangy: przegrana z: Daria Saville – 0:2 (3:6, 3:6)
US Open: wygrana z: Nadia Podoroska – 2:0 (6:3, 6:2)
Shuai Zhang:
San Jose: przegrana z: Madison Keys – 0:2 (4:6, 2:6)
Toronto: wygrana z: Cristina Bucsa – 2:0 (6:1 ,6:3); przegrana z: Simona Halep – 0:2 (4:6, 2:6)
Cincinnati: wygrana z: Naomi Osaka – 2:0 (6:4, 7:5); Ekaterina Alexandrova – 2:0 (6:4, 6:3); Anett Kontaveit – 2:1 (2:6, 6:4, 6:4); przegrana z: Aryna Sabalenka – 0:2 (4:6, 6:7)
Cleveland: wygrana z: Katerina Siniakova – 2:0 (6:2, 6:1); Matrina Trevisa – walkower; przegrana z: Alize Cornet – 0:2 (4:6, 2:6)
US Open: wygrana z: Jil Belen Teichmann – 2:0 (6:4, 6:2)
Co obstawiać?
W meczu kończącym nasz kupon zdecydowanie bardziej przemawia do mnie forma i ostatnia dyspozycja starszej z tenisistek, która ostatnio bardzo dobrze dysponuje własnym serwisem. Pokazała to we wcześniejszych meczach w poprzedzających US Open turniejach, a także w pierwszej rundzie, gdzie pewnie pokonała Jil Belen Teichmann. Wydaje się, że dzisiejsza rywalka jest z niższego poziomu gry na twardej nawierzchni, dlatego moim zdaniem wynik powinien być taki sam, a więc 2:0 w stosunku setowym dla Chinki. Anna nie ma najlepszego momentu w karierze i dobrze trafiła w drabince, gdzie pokonała słabą na hardach Podoroską. Moim zdaniem do trzeciej rundy awansuje dzisiaj Shuai!
fot. Pressfocus
Zaloguj się, aby dodawać komentarze
Nie masz konta ? Zarejestruj się
(0) Komentarze