Tyson Fury – Oleksandr Usyk: typy, kursy i zakłady bukmacherskie | Gdzie obstawiać?

Tyson Fury po wygranej walce

Typy na Tyson Fury – Oleksandr Usyk. Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższą sobotę dojdzie do walki, która na zawsze zapisze się w historii boksu. W starciu o niekwestionowane mistrzostwo świata wagi ciężkiej zmierzą się Tyson Fury i Oleksandr Usyk! Czego spodziewać się po hitowym pojedynku, kto go wygra i jakie typy na Fury – Usyk zagrać na swoim kuponie? Zapraszam do sprawdzenia w poniższym tekście.

Załóż konto w ComeOn z naszym kodem promocyjnym i zgarnij 175 PLN za zwycięstwo Fury lub Usyka!

baner ComeOn na Fury - Usyk

Fury – Usyk, typy i przewidywania

Nim same typy na Fury – Usyk, kilka zdań o obu zawodnikach i ich szansach na zwycięstwo w hitowym pojedynku w Arabii Saudyjskiej! Tyson Fury jest oczywiście obecnym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC, jednak za sprawą lekceważącej postawy w stosunku do walki z Usykiem nie zyskał w ostatnich miesiącach popularności. Popularny Gipsy King zaprezentował się naprawdę kiepsko w walce z Ngannou i co rusz znajdował kolejne wymówki, aby nie wejść do ringu z Oleksandrem Usykiem. Okazuje się jednak, że zaplanowana na 18. maja 2024 roku walka o niekwestionowane mistrzostwo wagi ciężkiej w końcu dojdzie do skutku, a Tyson Fury zrobił do tego pojedynku znakomitą formę fizyczną! Brytyjczyk pracował nad swoją sylwetką i obecnie wygląda jak sportowiec przez duże “S”, co przecież nie zawsze było regułą przy okazji jego pojedynków. Gipsy King wydaje się być solidnie przygotowany do najbliższego starcia i warto przypomnieć, że wciąż pozostaje on niepokonany na zawodowych ringach! Nie zwracałbym w jego przypadku szczególnej uwagi na fakt stoczenia zaledwie 1 pojedynku od początku 2023 roku, ponieważ Fury wielokrotnie powracał do ringu po długich przerwach, a mimo to prezentował kapitalną formę. Podobnie powinno być w sobotę, a jego warunki fizyczne, siła i szalenie niewygodny styl powinny sprawić rywalowi ogromne kłopoty!

Z momentem pierwszego ogłoszenia pojedynku Fury – Usyk środowisko pięściarskie w zasadzie nie dawało szans Ukraińcowi i skazywało go na pożarcie. Z upływem kolejnych tygodni i ponownym przekładaniem terminu starcia, Usyk zyskiwał jednak w oczach ekspertów i bukmacherów, a obecnie kursy na zwycięstwo są do siebie bardzo zbliżone! Ukrainiec to oczywiście tytan pracy i chociaż swoimi warunkami fizycznymi nie do końca pasuje do rywali z królewskiej kategorii, to przecież pokonywał on już uznanych i najlepszych na świecie zawodników wagi ciężkiej, a w rekordzie po stronie zwycięstw ma nazwiska takie jak Chisora, Joshua, czy Dibouis! Problemem może być jednak fakt, że Usyk już dwukrotnie musiał zmieniać przygotowania do walki z Furym i de facto powtarzać całą pracę wykonaną na obozach. Tym razem do starcia na 99% faktycznie dojdzie i jestem szalenie ciekaw, jak Ukrainiec wypadnie na tle giganta z Wielkiej Brytanii. Warto również dodać, że 37-latek przez ostatnie ponad półtorej roku wyszedł do ringu zaledwie raz! W jego przypadku obawiałbym się nieco o dyspozycję i formę, jak i o fakt, że zniwelowanie warunków fizycznych rywala może okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia.

Jakie typy na Fury – Usyk warto zagrać? Moim skromnym zdaniem faworytem tego pojedynku jest Brytyjczyk. Gipsy King pozostaje niepokonany na zawodowstwie, a przecież ma on znacznie dłuższy staż w królewskiej kategorii względem najbliższego rywala. Po jego stronie będą warunki fizyczne i zasięg rąk i w mojej opinii może się to okazać przeszkodą nie do przeskoczenia dla Usyka. Jeżeli Fury wejdzie do ringu w swojej najlepszej formie (a bardzo wiele na to wskazuje), to powinien pracować lewym prostym i punktować Ukraińca. Ten być może będzie musiał zaryzykować i skrócić dystans, a dobrze wiemy, jak silnym ciosem dysponuje Fury. W mojej opinii szanse na zwycięstwo rozkładają się mniej więcej 75/25 na korzyść Brytyjczyka i to jego triumf proponuję do zagrania!

T. Fury wygra
Kurs: 1.84
Zagraj!

Bonusy bukmacherskie na Fury – Usyk

Przy okazji obstawiania typów na Fury – Usyk możecie skorzystać z dwóch szalenie ciekawych promocji dla nowych graczy! Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji założyć konta u bukmachera ComeOn, to teraz czyniąc to, możecie wytypować zwycięzcę sobotniego pojedynku za 5 PLN, a w przypadku trafionego zakładu, zgarnąć aż 175 PLN w gotówce (bez konieczności obrotu)! Poniżej instrukcja skorzystania z takiej oferty powitalnej ComeOn:

 1. Rozpocznij rejestrację u bukmachera ComeOn z tego linku -> https://zagranie.com/goto/comeon/?profile=Offers&subprofile=promo1.
 2. Podczas zakładania konta koniecznie użyj kodu promocyjnego ZAGRANIE.
 3. Dokonaj pierwszej wpłaty na swoje konto.
 4. Wrzuć na kupon zakład na zwycięstwo Tysona Fury lub Oleksandra Usyka w sobotniej walce.
 5. W zakładce “dostępne bonusy” wybierz specjalną promocję i obstaw kupon za 5 PLN.
 6. Jeżeli Twój typ okaże się trafiony, ComeOn wypłaci Ci 175 PLN w gotówce!
 7. Więcej informacji w pełnym regulaminie.

Równie ciekawą ofertę powitalną przy okazji walki wieczoru gali w Arabii Saudyjskiej zaoferował nowym graczom bukmacher STS! Także on proponuje możliwość obstawienia zwycięzcy tego pojedynku po specjalnym kursie. Jeżeli traficie tego rodzaju zakład, to STS wypłaci Wam aż 300 PLN w formie bonusu, a instrukcję skorzystania z takiej oferty znajdziecie pod spodem:

 1. Rozpocznij rejestrację w STS klikając w tym miejscu.
 2. Podczas zakładania konta koniecznie użyj kodu promocyjnego ZAGRANIE.
 3. Zaakceptuj wszystkie zgody marketingowe.
 4. Dokonaj pierwszej wpłaty o wartości minimum 50 PLN
 5. Postaw pierwszy kupon na swoim koncie zawierający zakład na zwycięzcę walki Fury – Usyk.
 6. Minimalna stawka kuponu to 2 PLN.
 7. Jeżeli Twój zakład będzie wygrany, to STS wypłaci Ci aż 300 PLN bonusu!

Baner STS na Fury - Usyk

Jeszcze jedna ciekawa promocja od bukmachera Fortuna, na bardzo podobnych zasadach co powyższa oferta STS. Także w Fortunie możecie założyć konto z naszym kodem promocyjnym i obstawić zwycięzcę sobotniej walki, a za trafiony zakład tego rodzaju zgarniecie 300 PLN w formie punktów lojalnościowych! Poniżej więcej informacji na temat takiej oferty dla nowych graczy:

 1. Rozpocznij rejestrację u bukmachera Fortuna klikając w tym miejscu.
 2. Podczas zakładania konta koniecznie użyj kodu promocyjnego ZAGRANIE.
 3. Zaznacz również przynajmniej jedną zgodę marketingową (SMS lub e-mail), by odebrać możliwie najwyższy bonus.
 4. Jako pierwszy depozyt wpłać na swoje konto minimum 30 PLN.
 5. Postaw pierwszy kupon w historii konta na zwycięstwo Usyka lub Fury na gali w Rhiyadzie (tylko kupny SOLO).
 6. Stawka kuponu powinna wynieść dokładnie 2 PLN.
 7. Jeżeli trafisz zakład, Fortuna oprócz regularnej wygranej wypłaci Ci również 300 PLN bonusu!

baner Fortuna na Usyk - Fury

Fury – Usyk, kursy bukmacherskie

W momencie pierwszego ogłoszenia walki Fury – Usyk, legalni bukmacherzy zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo dawali Brytyjczykowi. Z upływem czasu i przekładaniem kolejnych terminów wyczekiwanego starcia, notowania Usyka zaczęły systematycznie rosnąć i obecnie kursy bukmacherskie wskazują na to, że opisywane starcie jest typowym 50/50. Osobiście się z takim postrzeganiem spraw nie zgadzam, a aktualne kursy bukmacherskie na Fury – Usyk znajdziecie pod spodem:

Kursy na zwycięstwo

ComeOn
1.80
T. Fury
17.00
remis
1.94
O. Usyk
Zagraj!
Fortuna
2.02
T. Fury
16.00
remis
1.94
O. Usyk
Zagraj!

Kto wygra walkę Fury – Usyk?

Jeżeli przeczytaliście uważnie moje wcześniejsze przemyślenia i predykcje, to wiecie, że moim faworytem jest Tyson Fury. Wszystko wskazuje na to, że Brytyjczyk wbrew wcześniejszym spekulacjom szalenie poważnie podszedł do treningów i przygotowań, a to nie zwiastuje niczego dobrego dla Oleksandra Usyka. Oczywiście kariera Ukraińca to doskonały scenariusz na film i wzór dla każdego sportowca, lecz w mojej opinii tym razem zostanie on zatrzymany przez znacznie większego i mocniej bijącego Tysona Fury. Na marginesie, polecam sprawdzić nasze pozostałe typy dnia!

Fury – Usyk, kursy na over/under rund

Jeżeli nie macie przekonania do zakładów na zwycięstwo danego zawodnika, to na polskim rynku znajdziecie również typy na Fury – Usyk w kierunku czasu trwania pojedynku! Kursy na over/under rund w walkach bokserskich są bardzo popularne i wielu typerów właśnie takie zdarzenia wrzuca na kupony! W przypadku sobotniego starcia, bukmacherzy raczej spodziewają się długiego pojedynku, a kursy na zakończenie walki przed czasem są wysokie. Poniżej kursy na over/under 10.5 rund w starciu Fury – Usyk:

Kursy na over/under rund

ComeOn
1.36
+10.5 rund
3.00
-10.5 rund
Zagraj!

Gdzie obstawiać walkę Fury – Usyk?

Jeżeli chodzi o możliwość obstawienia walki Fury – Usyk, to taką dają graczom absolutnie wszyscy legalni bukmacherzy! Mówimy tu przecież o jednym z największych bokserskich pojedynków w XXI wieku, a zatem każdy operator wystawił na omawiane starcie swoje własne zakłady i kursy. Osobiście polecam skorzystać z któregoś z bukmacherów posiadających specjalne promocje na ten pojedynek. Fortuna, STS i ComeOn to legalni operatorzy, a właśnie u nich możecie założyć konto na bonusowych warunkach i zagrać o wysokie wygrane z wykorzystaniem opisanych wyżej akcji promocyjnych!

Typy na Fury – Usyk

Na koniec jeszcze inne typy na Fury – Usyk. W mojej opinii walka nie zakończy się zbyt szybko, a raczej spodziewam się werdyktu sędziowskiego. Mimo wzajemnych zaczepek i docinek, obaj zawodnicy darzą się sporym szacunkiem i nie spodziewam się, by któryś z nich ruszył do ataku od pierwszych minut. Obaj panowie dysponują również bardzo twardymi szczękami. Tyson Fury wstawał po szalenie mocnych ciosach Wildera, natomiast Oleksandr Usyk nie dał się znokautować nieziemsko mocnie bijącemu Chisorze. Moim zdaniem walka zakończy się na punkty i takie Fury – Usyk typy proponuję do zagrania. Na koniec polecam również sprawdzić, gdzie oglądać Fury – Usyk i trzymam kciuki za same trafione kupony!

walka zakończy się na punkty - tak
Kurs: 1.42
Zagraj!

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze