Typuje Finał Elisa Masters! Kto wygra 200 000$?

Zawodnicy Astralis po wygranym turnieju

W finale Elisa Masters zmierzą się dwa zespoły, które nie były głównymi faworytami do końcowego triumfu. Apeks i Furia potrzebują zwycięstw w takich turniejach, pytanie jednak czy zakończy się tak jak ostatnio? Parę dni temu Apeks wygrało pewnie 2:0, pozwalając na zdobycie zaledwie 10 rund Furii.

Koszulka bukmachera Betclic
Koszulka bukmachera Betclic
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Zakład bez ryzyka 200 PLN na start + specjalne promocje: +120% do wygranych oraz 100 PLN miesięcznie we freebetach!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: do 200 zł ZWIĘKSZENIE WYGRANYCH: +120%

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

9Pandas – Into the Breach

 

9Pandas od kilku tygodni prezentuje bardzo dobry poziom i zaliczają dość sporą liczbę zwycięstw. Wygrali nawet turniej, na którym pokonali, chociażby MIBR, Furię czy Eternal Fire. Podczas turnieju CCT Finals pokonali w pierwszej rundzie drużynę Legacy wynikiem 2:0. Zaprezentowali się bardzo dobrze, pewnie wygrywając obie mapy. Trafili na bardzo przyjemną drabinkę, więc jeżeli zagrają tak jak w ostatnich tygodniach, to mogą dojść nawet do finału. Z legacy dokonali mniej zabójstw otwierających, a mimo to gładko poradzili sobie z rywalem. Bardzo dobrze spisywali się też podczas clutch’y. Bardzo dobrze rozwinięta pula map i taktyczne podejście na pewno ułatwią im podejście do poszczególnych spotkań. Posiadają graczy zarówno bardzo doświadczonych, jak i młode talenty starające się zwojować scenę. W optymalnej formie stawiam ich w gronie faworytów obok G2 i BIG do wygrania całego turnieju. Ciężko jednak opierać się na ciekawszych statystykach, bo od zakończenia turnieju Prai Please, rozegrali zaledwie 3 spotkania.

Into the Breach ma dość spore problemy w ostatnim czasie. Po bardzo ładnej serii zwycięstw przyszedł moment dość dotkliwych porażek. Przegrali z Betboom, gdzie wygrali zaledwie 7 rund na przestrzeni dwóch map. Potem porażki na Endopint czy The Witchers, również wynikami 2:0. Problemem jest brak stałej piątki w ekipie Into the Breach. Obecnie gra w niej Tomiko, ale do niedawna grał Maxster, Qikert czy Body. Jest to dość sporo zmian jak na jednego zawodnika formacji. Zmiany te nie wynikają z ciągłego niezadowolenia z nowego gracza, a bardziej z problemem zakontraktowania kogoś na dłużej Wszyscy ci zawodnicy grali przez jakiś czas lub byli po prostu w zastępstwie tak jak, chociażby Body czy Maxster. Tomiko także jest na wypożyczeniu na czas trwania turnieju, więc ciężko rozwijać stabilizację zespołu czy komunikację. W pierwszym spotkaniu podczas CCT wygrali z Red Canids wynikiem 2:0. Nie uważam, jednak by był to poważny sprawdzian dla tej formacji. Ich rywale nie byli faworytem ani tego spotkania, ani całego turnieju. Myślę, że głównym problemem będą detale w grze z nowym graczem, którego nie jest wcale łatwo zaadaptować, zwłaszcza że jest tylko wypożyczony.
Przewidywane mapy:
Into the Breach ban Nuke
9Pandas ban vertigo
Into the Breach pick Mirage
9Pandas pick Overpass
Into the Breach ban Anubis
9Pandas ban Ancient
Inferno was left over


Typ:
9Pandas wygra mecz. Na ten moment są drużyną lepszą i bardziej stabilną. Myślę, że jeżeli zależy im na zwycięstwie w tym turnieju, to przygotują się odpowiednio pod tego rywala. Na pewno będą mogli więcej ryzykować i decydować się na bardziej odważne lub niekonwencjonalne zagrywki, niżeli zespół, który nie ma stałego piątego zawodnika.

Kupon gram z bukmacherem Betlic, który oferuje ciekawe promocje i bonusy. Sprawdź kod promocyjny betclic i przekonaj się sam. Analizy na inne spotkania z kategorii esport, możesz zobaczyć w zakładce typy na esport.

9Pandas wygra mecz
Kurs: 1.50
Zagraj!
baner grupa zagranie

Apeks – Furia


Apeks
nie przegrało jeszcze mapy podczas turnieju Elisa Masters. Prezentują się bardzo dobrze, a nie mieli przecież najłatwiejszych przeciwników. W drodze do finału pokonali Mouz, Furię czy Ence. W meczach z Furią i Ence pokazali dominacje i tak naprawdę, tylko na jednej mapie był bliski wyniki. Był to Anubis wygrany 13:11 przez Apeks, po całkiem niezłym comebacku. Liderem pod względem ratingu na tym turnieju jest Nawwk, który wykręca rating 1.37 na przestrzeni całego Elisa Masters. Warto zaznaczyć, że jest to najlepszy wynik podczas całego turnieju i aż o 0.16 większy od najlepszego zawodnika Furii Kscerato. Apeks jest także najlepszym zespołem turnieju, pod względem ratingu wyprzedzając Furię o 0.05. Mocną stroną tej drużyny nie są rundy pistoletowe, na których wykręcają około 50 procent wygranych. Jeżeli osiągają takie wyniki, bez dużego udziału rund pistoletowych, to znaczy, że mogą grać jeszcze lepiej, będąc i tak bardzo dominujący. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki zarządza drużyną, dowdzący Kyxsan. Wydają się, być po prostu lepiej zorganizowani od każdego kolejnego rywala, mimo że do tej pory byli ciągle skazywani na porażkę. Prawdopodobnie będą też wspierani przez fanów ze względu na graczy ze Skandynawii  w swoim zespole.

Furia jedyne mapy, jakie przegrała to właśnie w starciu z Apeks. Trzeba jednak przyznać, że drogę do finału mieli jednak trochę łatwiejszą. Pokonali w pojedynku bo1 Complexity, przegrali na Apeks, następnie wygrali z bardzo słabym Mouz, z którego po turnieju odszedł Frozen i na koniec pokonali bardzo słabe Havu. Trzeba jednak przyznać, że dobrze się prezentują podczas tego turnieju i ich gra napawa optymizmem. Może być to kwestia zmiany dowodzącego, który radzi sobie jak na razie lepiej od Fallena. Furia również nie ma wybitnych rund pistoletowych, chociaż dzięki spotkaniu z Havu ten procent może, być wyższy niż powinien. Gładko poradzili sobie z dotychczasowy rywalami, ale w meczu z Apeks byli po prostu tragiczni. Byli ewidentnie dużo słabszą ekipą i nie pokazali zbyt wiele pozytywnych akcji. Mógł być to wypadek przy pracy, ale pamiętajmy, że finał rozgrywany jest w systemie, bo5 co oznacza, że wygra drużyna, która jest rzeczywiście lepsza. Nie ma tu miejsca na przypadki i łut szczęścia więc pytanie, czy Furia będzie w stanie naprawić tak wiele błędów z tamtego spotkania. Plusem jest fakt, że zbanują mapę, która jest dla Apeks po prostu wygodna, co nieco ułatwi im granie.
Przewidywane mapy:
Apeks ban Nuke
Furia ban Anubis
Apeks pick Inferno
Furia pick Mirage
Apeks pick Vertigo
Furia pick Overpass
Ancient was left over

 

Typ: Apeks wygra mecz. Uważam, że będzie to zacięte spotkanie, ale ostatecznie Apeks wydaje się bardziej kompletne. Patrząc na to, że Sense grał do tej pory dość słabo, a mimo to dominowali, to mają szansę jeszcze polepszyć swoją grę lepszym występem indywidualnym. Myślę, że łatwiej będzie Apeks grać na mapach Furii niż Furii na mapach Apeks, ze względu na większy wpływ strony CT, chociażby na Overpassie.

Teksty na mecze z innych dyscyplin, możesz sprawdzić w zakładce typy dnia.

Apeks wygra mecz
Kurs: 1.82
Zagraj!
kupon na esport 3.12.2023

Fot.Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze