Stefanos Tsitsipas – Casper Ruud: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – Finał Monte Carlo ATP | 14.04.2024

Stefanos Tsitsipas po meczu 14.04.2024

Przed nami ostatni mecz na kortach w Królestwie Monako, a więc finał rywalizacji w Monte Carlo podczas turnieju ATP1000. Bardzo ciekawa obsada, gdyż większość spodziewała się obecności lidera oraz wicelidera rankingu, a więc Novaka Djokovicia oraz Jannika Sinnera, jednak ich przeciwnicy okazali się lepsi i dojdzie do starcia Stefanosa Tsitsipasa oraz Caspera Ruuda. Panowie mają równy bilans meczów bezpośrednich na mączce, tak więc który z nich wyjdzie w tej statystyce na prowadzenie i sięgnie po tytuł w Monte Carlo? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na finałowe starcie! 

Betfan kod promocyjny.

Stefanos Tsitsipas vs Casper Ruud: typy i kursy bukmacherskie (15.04.2024 r. – 15:00)

Przed nami ostatni mecz na kortach w Monte Carlo. O 1000 punktów do rankingu powalczą; Stefanos Tsitsipas oraz Casper Ruud. Zawodnicy, którzy jeszcze w tym roku nie spotkali się w rywalizacji na nawierzchni ziemnej. Jak może potoczyć się to starcie? Rywalizację o triumf w ATP1000 w Monte Carlo zagram w Betfan! Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym Betfan od Zagranie! Delikatnym faworytem dla bukmacherów jest Stefanos Tsitsipas, który bardzo mocno nabrał formy na sezon na mączce. Bardzo ciekawy mecz z Jannikiem Sinnerem, który zakończył się po rywalizacji trzysetowej. Na takiej samej długości oglądaliśmy starcie Caspera Ruuda, który po raz pierwszy w karierze pokonał Novaka Djokovicia. Panowie zagrali na nosie bukmacherom i nie pozwolili faworytom awansować do finały, pomimo że Tsitsipas został przełamany już na początku decydującego seta. Zdołał jednak odwrócić losy tego pojedynku i zobaczymy go w pierwszym dla niego finale w tym roku kalendarza ATP Tour. Szansę na wygranie pierwszej imprezie tego cyklu będzie miał także Casper Ruud, który jednak już dwukrotnie potrafił dojść do finału zmagań w poszczególnych drabinkach. Czy powiedzenie do trzech razy sztuka będzie miało odzwierciedlenie w tej sytuacji? Dla bukmacherów nie jest on faworytem i to gra Stefanosa bardziej przemówiła do obserwatorów i ekspertów. Sądzę jednak, że ich mecz może okazać się bardzo wyrównany, gdyż jak to zazwyczaj bywa, finały to zupełnie inna gra i próba przeforsowania rywala na swoją stronę, a niżeli spotkania na niższym szczeblu rozgrywek. Do tej pory zawodnicy rywalizowali ze sobą pięciokrotnie, z czego tylko dwa razy na kortach ziemnych. Pierwszy ich mecz miał miejsca w 2016 roku, a ostatni na kortach twardych w tym sezonie w Los Cabos, gdzie wygrał reprezentant Norwegii. Czy dzisiaj potwierdzi swoją wyższość w tym sezonie nad Grekiem? Pamiętaj, że wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Tenis!

STEFANOS TSITSIPAS VS CASPER RUUD

Kto wygra mecz?
Stefanos Tsitsipas 40%
Casper Ruud 60%
15+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Stefanos Tsitsipas
  • Casper Ruud

 

STEFANOS TSITSIPAS

Można rzec – w końcu!! Tyle czekania na powrót do wysokiej formy ze strony Greka i chyba w końcu zobaczyliśmy odwrócenie jego dyspozycji, a to wszystko przełożyło się od razu na osiągnięty wynik. Finałowe starcie dla Greka jest jego pierwszym takim występem w tym sezonie, gdyż dotychczasowe występy nie przynosiły zamierzonego i oczekiwanego efektu. W końcu na kortach ziemnych odnalazł swój styl gry, a także potrafi przenosić skuteczność swojego jednoręcznego backhandu na grę ofensywną. Dobrze wygląda ze strony serwisowej, a także nie popełnia dużej liczby błędów niewymuszonych na wymianach. Bardzo agresywna gra, która przekłada się na zdobywane punkty w ofensywie. Nie od dzisiaj wiadomo, że mączka jest dla Stefanosa bardzo przyjazna i osiągał na tej nawierzchni bardzo dużo dobrych wyników. Stefanos miał ciężką drogę do finałów i musiał mierzyć się z bardzo różnorodnymi rywalami. Największymi zwycięstwami były rywalizacje z Alexandre Zverevem oraz z Jannikiem Sinnerem. W moim przekonaniu dzisiaj będzie miał przewagę na własnym podaniu, ale nie może odpaść mentalnie. To właśnie o ten aspekt bałbym się najbardziej, jeżeli chodzi o grę Greka. Nie raz zdarzało się już, że mentalnie nie dojeżdżał na spotkania w swojej głowie, ale liczę, że dzisiaj będzie on w stanie przeciwstawić się tej słabości. 

baner zagranie tenis

CASPER RUUD

Z drugiej strony siatki stanie Casper Ruud, który w tym turnieju przekreślił marzenia Huberta Hurkacza o udziale na wyższych szczeblach rywalizacji na kortach ziemnych. Casper gra tutaj bardzo dobrze i jedyny mecz, który nieco mnie zszokował jego niższym poziomie, to starcie z Ugo Humbertem, w którym musiał rozstrzygać losy awansu na długości trzech setów. Dokonał jednak czegoś historycznego dla swoich występów, a więc udało mu się pokonać Novaka Djokovicia, co stało się po raz pierwszy w jego karierze. Z pewnością może być to dla niego motyw przewodni, który może dodać w jego grze jeszcze więcej pewności i wznieść go na jeszcze wyższy poziom gry. Bardzo dobrze prezentuje się na własnym serwisie i mniej razy został przełamany w tym turnieju, a niżeli jego dzisiejszy rywal. Sądzę, że będzie on starał się przypilnować swojego podania. Porównując jego obraz gry z tym, co widać po stronie Stefanosa, to zdecydowanie lepiej wygląda on w sferze defensywnej, ale w ataku brakuje takiego mocniejszego ognia, którym mógłby rozrzucać przeciwników i kontrolować spotkanie. Ostatni mecz wygrał z Grekiem, ale miało to miejsce na kortach twardych. Zazwyczaj ich spotkania są bardzo wyrównane i detale decydują o wygranej. Czy tym razem będzie tak samo? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Statystyki:

  • Stefanos Tsitsipas jest obecnie 12. zawodnikiem rankingu ATP
  • Casper Ruud jest obecnie 10. zawodnikiem rankingu ATP
  • Bilans meczów bezpośrednich jest wynosi 3:2 dla Stefanosa Tsitsipasa
  • Bilans meczów bezpośrednich w tym roku to 1:0 dla Caspera Ruuda
  • Bilans meczów bezpośrednich na mączce jest remisowy i wynosi 1:1 
  • Ostatni mecz na mączce zawodnicy zagrali w 2021 – wygrał Casper Ruud – 2:0 w setach

Mecze bezpośrednie (od 2020 roku):

Madryt 2021 – 2:0 Casper Ruud (7:6, 6:4) ziemna

Toronto 2021 – 2:0 Stefanos Tsitsipas (6:1, 6:4) twarda

Turniej towarzyski ZEA 2022 – 2:0 Stefanos Tsitsipas (6:2, 6:2) twarda

Los Cabos 2024 – 2:0 Casper Ruud (6:4, 7:6) twarda

Bilans meczów w tym sezonie na kortach ziemnych:

Stefanos Tsitsipas:

Monte Carlo: wygrana z: Laslo Djere – 1:0 (6:3, 3:2 krecz); Tomas Martin Etcheverry – 2:0 (6:1, 6:0); Alexander Zverev – 2:0 (7:5, 7:6); Karen Khachanov – 2:0 (6:4, 6:2); Jannik Sinner – 2:1 (6:4, 3:6, 6:4)

Casper Ruud:

Estoril: wygrana z: Botic Van De Zandschulp – 2:0 (6:1, 6:2); Marton Fucsovics – 2:0 (6:2, 6:2); przegrana z: Pedro Martinez – 1:2 (4:6, 6:4, 4:6)

Monte Carlo: wygrana z: Alejandro Tabilo – 2:0 (6:2, 6:4); Hubert Hurkacz – 2:0 (6:4, 6:2); Ugo Humbert – 2:1 (6:3, 4:6, 6:1); Novak Djokovic – 2:1 (6:4, 1:6, 6:4) 

Co obstawiać?

W tym spotkaniu moim zdaniem będą bardzo ważne dwie kwestie. Bardzo stabilne utrzymanie swojego podania, które przeistaczać się będzie w kontrolowanie gry ofensywnej, a także wytrzymałość mentalna, która będzie musiała wejść na najwyższy poziom w finałowym starciu. Sądzę, że mental jest lepszy po stronie Norwega, ale dyspozycja tenisowa na ten moment lepiej wygląda po stronie Greka. Sądzę, że będzie to jeden z tych meczów, gdzie o zwycięstwie zadecydują detale. Moim zdaniem warto przyjrzeć się kursom na liczbę gemów. Sądzę, że mecz będzie bliski i bardzo możliwe, że nie będzie dużej liczby przełamań, a może nawet i trzy sety. Moją propozycją do dorzucenia do AKO jest zagranie na minimum 21 gemów w tym spotkaniu! 

Powyżej 20,5 gemów w meczu
Kurs: 1,42
Zagraj!

Kupon-SEO-final-Monte-Carlo-Betfan-14.04.2024

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze